Jump to content
Dogomania

Schronisko w Lesznie.Idzie ku lepszemu.Psiaki szukają domów!!!


Recommended Posts

Alvaro napisała "Boje się, że to tylko wielkie słowa i klepanie po pleckach oby nie . Kto z Leszna to może pamiętam sytuacje z niedźwiedziami chyba, że jestem już stara."
Ja też nie należę do małolatów ( nie obrażając klamerki, bo choć to młoda dziewczyna to pełna zapału i chęci do pracy) i pamiętam sytuację z niedźwiedziem, wydaje mnie się , że trzeba komuś zaufać ( w tej sytuacji panu redaktorowi), tak jak piszesz trzeba od czegoś zacząć, jeżeli sprawa się nie ruszy to będziemy szukać pomocy gdzie indziej. Z tymi listami dobry pomysł. wysłałam ci na pw mój telefon przy chwili czasu zadzwoń to pogadamy.:loveu:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 675
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam.
Dotarłam do tego tematu dopiero teraz, ale również chętni pomogę. Miałam "przyjemność" mieć do czynienia z leszczyńskim schroniskiem gdy planowałam psa. Mimo kilku prób nigdy nie udało mi się dostać do środka. Raz była kwarantanna, urlopy, przerwa, za późno itp. Raz mieli mi czelność powiedzieć że nie mają żadnych psów mimo że było słychac szczekanie zza płotu. Gdy była ciężka zima moja mama prowadząca zakład mięsny chciała coś przekazać (mięso) dla psów, ale nie chcieli przyjąć i w końcu wysłała je do innego schroniska. Wtedy w gazecie ukazał się artykuł z listem mojej mamy która była całą tą sytuacją oburzona. Odpowiedzią było że oni nie są schroniskiem tylko przechowalnią (?) i nie było wiadomo w końcu kto tym zarządza. Co do lecznicy Koali, która sprawuje piecze nad schroniskiem to również mam o nich jak najgorsze zdanie. Kiedyś w gazecie (!) wypowiadali się, że jak ktoś ma niechciane szczenięta to może je przynieść, oni je darmowo uśpią (wcale nie żartuje). Ja też byłabym chętna do wolontariatu i do jakiejkolwiek pomocy więc można pisać, mogę też podać numer telefonu.

Link to comment
Share on other sites

Witam :) Ja jestem w Rawicza, to 35km od Leszna. Z tego co tutaj czytam to na prawdę straszne są tam warunki :/ Co do gazety i artykułu to bardzo dobry pomysł z ABC, bo wydaje mi się, że ta gazeta to jest chyba największa w naszym rejonie, a ja sama czytam tę gazetę :D
Nie wiem czy to coś da, ale mam bardzo bliskiego znajomego w Życiu Rawicza, jest tam redaktorem naczelnym, bym go zapytała, czy w tej sprawie by dało się coś napisać...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Macia']Witam.
Dotarłam do tego tematu dopiero teraz, ale również chętni pomogę. Miałam "przyjemność" mieć do czynienia z leszczyńskim schroniskiem gdy planowałam psa. Mimo kilku prób nigdy nie udało mi się dostać do środka. Raz była kwarantanna, urlopy, przerwa, za późno itp. Raz mieli mi czelność powiedzieć że nie mają żadnych psów mimo że było słychac szczekanie zza płotu. Gdy była ciężka zima moja mama prowadząca zakład mięsny chciała coś przekazać (mięso) dla psów, ale nie chcieli przyjąć i w końcu wysłała je do innego schroniska. Wtedy w gazecie ukazał się artykuł z listem mojej mamy która była całą tą sytuacją oburzona. Odpowiedzią było że oni nie są schroniskiem tylko przechowalnią (?) i nie było wiadomo w końcu kto tym zarządza. Co do lecznicy Koali, która sprawuje piecze nad schroniskiem to również mam o nich jak najgorsze zdanie. Kiedyś w gazecie (!) wypowiadali się, że jak ktoś ma niechciane szczenięta to może je przynieść, oni je darmowo uśpią (wcale nie żartuje). Ja też byłabym chętna do wolontariatu i do jakiejkolwiek pomocy więc można pisać, mogę też podać numer telefonu.[/quote]

no, a nie mówiłam!
LESZNO ŁĄCZY SIĘ W SIŁE NA DOGO ;D

Link to comment
Share on other sites

wiem, że dużo ludzi będzie chciało pomóc, Klamerka źle nadpisałam, masz rację,;), Macia bardzo się cieszymy, że nas znalazłaś , im więcej tym lepiej. :multi:, Chomusia, pewnie, że można ogłaszać w gazecie rawickiej im głośniej będziemy krzyczały tym szybciej nas usłyszą.

Link to comment
Share on other sites

dziewczyny mam ostatnio urwanie głowy :placz: dwa psy na DT plus moje trzy i dotego od tygodnia suka z cieczką czeka na krycie a jakoś nie bardzo a jej pan na wczasach dwójka dzieci 4 lata i 5miesięcy. Psy z tymczasu muszę wyprowadzać oddzielnie ta suka z cieczką też oddzielnie no i 7 kg mięsa ugotować co dziennie z dodatkamia także wybaczcie, że się nie odezwałam. Ale udało mi się przygotować listy do podpisywania zostawiłam jak narazię w paru sklepach gorąco prosząc by sprzedawczynie namawiały do podpiusu . Dowiedziałam się, że abyśmy miały asa w rękawie potrzeba nam 400 podpisów!!!!!!!!!!!!!!Wtedy możemy postawić jakieś warunki władzą miasta :cool3:. Chcę postulować o zwiększenie miejsc w schronisku (dziwnie małą ta liczba jak na nasze miasto.
2 .Przyjmowanie wolontariatu
3.Kastrację i sterylizacjię psów w schronisku
4.I rozgarnięto osobę z powołaniem.
Kto ma ochotę pomóc proszę wysłać na PW nr tel. jutro dostarczę wam listy które zostawiajcie tam gdzie wiecie , że będą podpisywać lub sprzedawcy starać się o to . Może w tydzień nam się uda.
A co do lecznicy Koala to będę bronić może i usypiali .Moje kundle z DT leczą prawie za friko i szczepią odrobaczją, za darmo też dojerzdżają żeby i tak już sponiewieranych psiaków nie stresować. Wysterylizowali za darmochę kupę kotów z działek i to oni są też oburzeni sytuacją w schronisku bo odprowadzili tam psa któy uciekł a on został pobity!!!!!!!:shake:
A z tym usypianiem to może nieładnie ale z drugiej strony przyjdą tylko ci co albo by je potopili albo dali w łeb siekierą bo przecież ci co chcą uśpić tak by je zabili albo wyrzucili może w ten sposób chcieli zapewnić i tak już skazanym humanitarną śmierć przynajmniej ja to tak odbieram .

Link to comment
Share on other sites

Poinformowałam Weronie i obiecała, że się tym zajmie za dwa tygodnie:cool3: ale mimo wszystko trzeba robić dużo więcej gdyż Leszo musi mieć schronisko dlatego, że jest sporym miastem a oprócz tego okoliczne nie małe miejscowości schroniska nie posiadają. I wiem napewno, że już kiedyś toczyły się dyskusje u władz by psy wywozić do poznania na co poznań się zgadza jeżeli władze naszego miesta dadzą na całożywotnie utrzymanie psa. Więc spacyfikowano i temat ugrzązł ( ja wtedy niezdawałam sobie sprawy z warunków tu panujących) jeżeli poznań liczy 5 zł na dzień 1800 rocznie od małego psa razy około 10 lat to jest 360000 na 20 piesków :crazyeye:.Zrobione jest to specjalnie tak by się dla Leszna niekalkulowało bo każdy na stołku sobie pomyśli niech się sami u siebie ze swoim bałaganem męczą.Wszystko otoczone wysokim płotem w oczy niekłuje większość przemilczy i tak od lat im się udawało :-( tylko z misiem im się nie udało. Pozatym psy nie są wychudzone ani nie widać po nich żadnych chorób na pierwszy rzut oka ( podejrzewam , że chore .........) Na dzień dzisiejszy są na nich tylko pomówienia i t że nam się warunki nie podobają wiem , że to dużo ale... kojce nie są zabrudzone nie ma strasznie rażących zaniedbań które widać ale dzieje się napewno tam b. źle, ale jak to udowodnić????????Psy mają źle nic nie widzą są zamknięte nawet po cztery razem , panowie są straszni nic o nich nie wiedzą i ciężko z adopcjami......

Link to comment
Share on other sites

Nie jest to wielkie zoo a właściwie jego sama nazwa to minizoo .I tak dziki mają nieźle koniki polskie tez znośnie, żubry całkiem dobrze , ale pewnie jest tak dlatego,że to ludzie oglądają najgorzej mają niedżwiedzie :placz:mimo tylu zbiórek i przebudowy klatki i jak dla mnie to małpy strasznie mało miejsca mają, reszta to głównie ptactwo aha jeszcze są lamy i sarenki ale też wyglądają nienajgorzej i mają spory wybieg z domkiem. Zdecydownie najgorzej mają psy co jest zresztą skrzętnie ukrywane:angryy:. Żeby chociaż chcieli przyjąć wolontariat na początek . Nie wiem jak jest z opieką medyczną psów schroniskowych bo napewno nie podlegają one pod lecznicę Koala może tu byłby punkt zaczepienia, może nie są szczepione ?? Co zresztą wydaje mi się bardzo prawdopodobne i to już jest jakiś hak.

Link to comment
Share on other sites

Klamerka daj mi nr tel. na priva jutro około popołudnia mam 2 godziny czasu podrzuce ci listy ja już zostawiłam chyba we wszystki zoologicznych:evil_lol: dawajcie do lecznic weterynaryjnych tam też są szansę na zainteresowanie niestety potrzebujemy 400 pospisów z naszego miasta tak mi się wydaje bo to chodzi o wewnętrzną sprawę miasta zadzwonię do kolegi radcy i mi powie czy mogą być podpisy nie tylko z leszna i okręgu:lol:. Mam kolegę co pisze do gazet panorama odrzuciła artykuł, który razem zrobiliśmy o schronisku psach do adopcji i domach tymczasowych:angryy::-( uznała jako mało poczytalny i mało związany z regionem!!!!!!!!!!!!!!! Zobaczymy jak będzie z tym ABC mam cichą nadzieję, że inaczej

Link to comment
Share on other sites

Jestem po rozmowie z Panem Redaktorem, rozmawiał z Dyrektorką Zieleni Miejskiej, nasze przytulisko nie ma statutu schroniska dla zwierząt, jest notowane jako przytulisko Zatrzymań Zwierząt, więc jakby ręce są związane. W zeszłym roku przyjęto 150 piesków, wydano 130, pieski mają opiekę weterynaryjną, są szczepione i odrobaczane, nie ma żadnego pieska, który siedział by w schronisku długo. Nie ma szans żeby pieski wyprowadzać i je pielęgnować. Pani dyrektor jest chętna współpracować z nami,bo też nie jest jej obojętny los tych psiaków. Pan Redaktor umówi ją z nami i wspólnie pójdziemy porozmawiać. Jutro dam wam znać w jaki dzień.:lol:

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny dostałam wiadomość , że na piątek tj.22.08.08 na godz. 10oo jesteśmy umówieni z panią Dyrektor Joanna Nowacką z Zieleni Miejskiej.
Chciałabym wiedzieć ilu chętnych będzie , żeby tam pójść. Dokładniejsze informacje podam później. :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='brydzia']Dziewczyny dostałam wiadomość , że na piątek tj.22.08.08 na godz. 10oo jesteśmy umówieni z panią Dyrektor Joanna Nowacką z Zieleni Miejskiej.
Chciałabym wiedzieć ilu chętnych będzie , żeby tam pójść. Dokładniejsze informacje podam później. :lol:[/quote]
Kciuki, za pomyślne decyzje i rozwiązania!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...