Jump to content
Dogomania

Hel


aleksja

Recommended Posts

Byliśmy kiedyś, niestety dawno bo w połowie sierpnia 1995 roku z psami na urlopie w okolicach Półwyspu Helskiego - wtedy wszyscy właściciele pół, domków, pokoi itd. uważali, że już "po sezonie". Nocowaliśmy w wynajętym domku drewnianym w miejscowości Jastrzębia Góra, jakieś 5 km od początku półwyspu i Władysławowa, nie było problemów, że byliśmy z psami. Niestety nie pamiętam nawet nazwiska właścicieli, nie mówiąc o telefonie, była tam też chyba pole namiotowe. Jeśli chodzi o plaże to rzeczywiście jest super, jeździliśmy raz nad zatokę raz nad otwarte może (w zatoce woda dużo cieplejsza), wtedy zawsze można było znaleść ustronne miejsce na plaży, żeby nikomu psy nie przeszkadzały, ale nie wiem jak jest teraz, jeśli coś się zmieniło to na pewno na niekorzyść (myslę o większym zaludnieniu plaż).

Myslę, że nie będziesz miała problemy, aby się zachaczyc gdzieś z psem, jak nie chcesz jechać w ciemno to proponuję zadzwonić na ifformację telefoniczną, albo lepiej na informacje turystyczna w Gdańsku, aby Ci podali numery telefonów wszystkich ośrodków z domkami, czy pokojami i podzwonisz i na bank znajdziesz miejsce, gdzie ktoś Cię przygarnie z psiakiem, przecież to są dla kogos pieniądze.

Osobiście wybieramy się chyba z żona na wystawę w Sopocie (jeśli nie jest jeszcze za późno na zgłoszenie) i planuję jechać w ciemno (niestety chyba tylko na 2 dni :( ) i raczej pojadę w to samo miejsce co byłem wtedy, a jak się coś zmieniło to na pewno coś znajdę, gdzie przyjmą mnie z psami, a jak nie wypali to mam duże kombi i się prześpimy w aucie :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ja byłam w zeszłym roku z psem w Jastarni, ale na polu namiotowym i nie było żadnych problemów. Jeśli chodzi o plaże no to zawsze gdzieś się znalazło wolne miejsce gdzie pies nie przeszkadał.

Ja byłam tu mają też jakieś pokoje to może jak zadzwonisz pozwolą na nocleg z psem.

Oczywiście będę w Sopocie i pewnie będę po wystawie jechać właśnie na tamto pole namiotowe :)

Link to comment
Share on other sites

Faktycznie pole ma przystępne ceny, ale ja chyba już jestem za stary pod namiot, czy macie jakiś namiar na cenniki domków drewnianych w okolicy Helu, czy Trójmiasta bo raczej nie chciałbym jechać w ciemno, a niestety nie mam czasu w pracy szukać namiarów, a w domu nie mam neta.

Link to comment
Share on other sites

Na kwaterach prywatnych znajdziesz miejsce gdzie przyjmą Cię z psem. Ja jeżdżę do znajomej do Jastarnii i ona przyjmuje z psami bez problemu.

A tuż za Jastarnią, w stronę Juraty idąc jest plaża specjalnie przeznaczona dla ludzi z psami, więc nie trzeba się martwić, że ktoś będzie miał pretensje.

Pokoje są po 25-30 zł za osobę za dobę. Nie wiem czy gdzieś na kwaterach biorą coś extra za psa... U mnie nie ;)

Zajrzyj na strony internetowe nadmorskich miejscowości np. http://www.jastarnia.pl, tam są namiary na kwatery i na centra informacji turystycznej.

Link to comment
Share on other sites

A tuż za Jastarnią, w stronę Juraty idąc jest plaża specjalnie przeznaczona dla ludzi z psami, więc nie trzeba się martwić, że ktoś będzie miał pretensje.

Mogłabyś mi napisać, czy ta plaża jest od strony morza, czy zatoki i jak tam jest z zatłoczeniem, czy dużo jest ludzi na niej.

Link to comment
Share on other sites

Plaża jest od strony morza, oczywiście i jest pięna, szeroka i czysta ;)

I nie ma na niej ludzi prawie wcale... A jeśli nawet jest troszeczkę, to zawsze można pójść kawałek dalej plażą w stronę Juraty i można mieć plażę tylko dla siebie :)

Link to comment
Share on other sites

hej,

Ja polecam KUŹNICĘ. Jeżdżę tam co roku ( do tej pory bez psa, ale w przyszłym już z nim )Jest to niewielkie miasteczko/wioska :roll: pomiędzy Chałupami , a Jastarnią. Co roku jest tam całe zatrzęsienie psów- w tym było mnóstwo labów- 15 się doliczyłam 8) i 2 goldeny... Na ulicy Morskiej, na samym końcu Kuźnicy (tego końcu od strony Jastarni, można mieszkać w kwaterach (prawie wszędzie godzą się na psa, pod warunkiem ,że nie sika w domu...). Jest piękna plaża- b. szeroka- w porównaniu z kilkoma metrami w Jastarni :roll: jedna- w centrum- strzezona, a druga- wlasnie kolo tych kwater NIE- i tam jest naprawde WSPANIALE!!! Ludzie są przemili, ceny znośne i można być z psiakami :lol:

GORĄCO POLECAM KUŹNICĘ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Dzięki METKA, jeśli będę na Półwyspie Helskim, a wszystko na to wskazuje to sprawdzę obie plaże tą o której pisze COZTEGO i TY.

A wiecie coś może jak wyglądają plaże na Mierzeji Wiślanej, bo jeszcze nigdy tam nie byłem, a bardzo chciałbym się tam wybrać w tym roku oraz jak wygląda czystość wody w Zalewie Wiślanym (bo tam woda będzie jeszcze cieplejsza niż w Zatoce Gdańskiej). :question: :hand:

Link to comment
Share on other sites

Jest piękna plaża- b. szeroka- w porównaniu z kilkoma metrami w Jastarni

Protestuję! :evil: W Jastarni są piękne plaże! Chyba, że akurat się trafi jakiś wielki sztorm i kawałek zabierze (podobnie może się zdarzyć w Kuźnicy), ale nigdy na całej długości plaży. Zdarzają się przewężenia, zasadniczo plaże są piękne i szerokie. Zwłaszcza w części "poza centrum miasta".

Ale przyznaję, Kuźnica też jest fajna. Zależy co kto lubi, Kuźnica jest bardziej "wioskowata". Miłe, zaciszne miejsce, Jastarnia jest większa, a co za tym idzie- głośniejsza i więcej w niej ludzi, ale jest cuudowna :)

Link to comment
Share on other sites

Nie macie się co kłucić, gdzie jest ładniej, z tego co pamiętam z przed 8 lat i więcej :( , to cały półwysep i plaże na nim są piekne, przejeżdżałem przez wszystkie miejscowości w większości się zatrzymywałem, nie pamiętam czy chodziłem po Kuźnicy, w Jastarni byłem na polu namiotowym było ślicznie. Na pewno piękno tego zakątka się nie zmieniło. Jedna rzecz nie była zbyt ciekawa, to zejście na plaże w Jastrzębiej Górze - strome i wysokie z jakieś 20 metrów prawie w pionie :wink:, ale to jeszcze nie półwysep, więc nie ma nic do tego, gdzie jest ładniej. Myślę, że ogólnie Półwysep Helski jest godny odwiedzenia także dla właścicieli psów, tym bardziej jak piszecie na ogół nie ma problemu, że jest się z psem. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Własnie w piatek wróciłem z nad morza, nie dojechałem co prawda na Hel, byłem na Wyspie Sobieszewskiej i pojehcaliśmy na Mierzeję Wiślana też jest pieknie. Jest to bardziej dziki i mniej zaludniony region niż Półwysep Helski, sa duże odległości między miejscowościami i dużo dzikich plaż i mało ludzi.

Toffikowa - pytasz o namiary na pensjonat, niestety Ci nie podam na Helu bo nie dojechaliśmy, ale jak się przejechaliśmy po Wyspie Sobieszewskiej i dalej na Mierzeję Wiślaną, szukaliśmy innych namiarów, tańszych na przyszły rok i właściwie wszędzie, gdzie nie zapytaliśmy psy nie stanowiły problemu, więc na Helu będzie podobnie, jak tam pojedziesz jeszcze teraz właściwie sezon się już kończy, to bez problemu przyjmą Cię wszędzie z psem, czy w Jastarni, czy w Helu na pewno coś znajdziesz.

Link to comment
Share on other sites

Cześć. Koniec sezonu urlopowego więc liczę że ktoś będzie miał dla mnie jakieś pomyślne wieści. Mam ochotę pojechac nad morze z psem :) najchętniej Hel albo okolice? Czy ktoś może mi polecić jakąś miłą kwaterę, pensjonat, gospodarstwo agroturystyczne?

Pozdrawiam Agnieszka

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dziękuję ślicznie.

Nad morze wkońcu się nie wybrałam, w ciemno jakoś nie chciałam jechać .. sama kiedyś owszem często mi się zdarzało ale z 2 psami ... jakoś mam takie odczucia ze polska infrastruktura turystyczna nie jest przyjazna psom. Za to znalazłam cudne miejsce w Beskidach, gospodarstwo agroturystyczne, ale bardzo malownicze, na odludziu, właściciele przemili, wegetarjanie i ludzie niezwykle ciepło odnoszący się do perspektywy goszczenia u siebie panny z dwójką rozwydrzonych psiaków :) Także wrześniowy urlop zapowiada się niezwykle miło :)

Pozdrawiam serdecznie :)

A nad morze pewnie wiosną :) jak sie uda znaleść jakieś sprawdzone miejsce :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...