Jump to content
Dogomania

mam pół serca - piękny Lolek z Orzechowców .... już w domu!


albiemu

Recommended Posts

o bosssszzz, Epe, a gdzie tu jest miejsce na autentyczną pomoc zwierzakom??? czy ktoś pamięta, że umowy adopcyjne mają służyć zabezpieczeniu zwierzaków? chronić ich interesy? że wszelkie schroniska [B]DLA[/B] [B]ZWIERZĄT[/B] i fundacje/towarzystwa [B]OPIEKI NAD ZWIERZĘTAMI[/B] (celowo wytłuściłam co należy) mają służyć zwierzętom, nie ludziom?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 863
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

W praktyce żadne!!!:angryy: Może u mnie w Krakowie,ale tak rzadko i wybiórczo!
Po prostu TOZ-y są zawalone interwencjami,że na takie zwykłe sprawy nie ma czasu i ludzi!
Jedynie dogomaniaczki jeśli adoptują psa,to robią wizyty poadopcyjne.
Za dużo psich nieszczęć w tym kraju naszym!
Jak zahamować ten przyrost psich nieszczęść?:placz:
Kiedy to się uda??

Link to comment
Share on other sites

..."Sprawę tę zgłosiłam na posiedzeniu zarządu gorzowskiego oddziału TOZ.
Panie z zarządu zamiast cokolwiek mi wyjaśnić pouciekały z zebrania wrzeszcząc, że to nie moja sprawa."
Cytat z czarnych kwiatków str 45 post442.

ode mnie: ja również bywam zawodowo na różnych spotkaniach, nie zdarza mi się uciekać - ostro dyskutować, przekonywać i perswadować, owszem...

Link to comment
Share on other sites

Ten handel "nadprodukcją" polskich nieszczęść jest makabryczny!
Jeśli za szczeniaka można dostać 250 EU, to jest to dla niektórych sposób na życie!!:angryy:
Na szczęście już niedługo Niemcy mają zamykać wjazd naszych psów do nich,to i handel padnie!
I znikną z dogo pseudopomagacze!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='epe']Ten handel "nadprodukcją" polskich nieszczęść jest makabryczny!
Jeśli za szczeniaka można dostać 250 EU, to jest to dla niektórych sposób na życie!!:angryy:
Na szczęście już niedługo Niemcy mają zamykać wjazd naszych psów do nich,to i handel padnie!
I znikną z dogo pseudopomagacze![/quote]

Jeśli zwierzęta są adoptowane z zachowaniem przejrzystych procedur, zwierzęta zyskują domki godne zaufania, a schronisko utrzymuje kontakt z adoptującymi i monitoruje sytuację - to czemu nie? ale nie można pozwolić, żeby po zwierzęciu słuch zaginął, ja mam wszystkie psiury ze schronów, i co jakis czas sama zamieszczam na wątkach newsy z ich życia, fakt, wizyty poadopcyjnej nie miałam, ale też nie umiem sobie wyobrazić, że Szpilcia i Neczka zasuwają na Śląsk odwiedzić Ircia/Czesia...jakby trochę daleko:crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

Wywozac psa za granice trzeba go zaczipiwac, zaszczepic, odrobaczyc, wyrobic paszport. Ponosi sie wiec jakies koszty. Jezeli jest "zysk" ze sprzedazy psa , to musi on wrocic do schroniska lub na inne psie cele w Polsce.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Wioletat']Kochani on mi przypomina mojego kochanego Elanka,który odszedł w wieku 11 lat za różowy most.Ja krótko po jego odejściu wzięłam z gorzowskiego schronu poprostu najbiedniejszego, pieska .Widząc jednak jego wiem ,że znajdzie też u nas miejsce .To jest trochę namiastki po stracie. Elanka.:glaszcze::glaszcze:Proszę o kontakt.[/quote]

Wioletat, powiedz, czy mialas zamiar wziac Lolka do siebie ?

Link to comment
Share on other sites

Ja przeczytalam, ze pewne osoby mowia, iz Wioletat jest oddana psom wolontariuszka. Mnie nie daje to spokoju, bo moze to byc prawda. Przeciez ona moze sprawe wyjasnic. Jezeli sie nie odezwie, to nie, ale moze......
Ja dzwonie do Was, mejluje , tlumacze sie co zamierzam, zeby nie bylo nieporozumien.

Biedny Lolek, taki slodziutki, ale dalej sam.

Link to comment
Share on other sites

Li!
Widać,że wielu rzeczy jeszcze nie wiesz!
W Polsce w wielu schroniskach handluje się psami zwłaszcza w typie rasy!
I to za wiedzą i zgodą kierownictwa!:-( Zwłaszcza kierownictwa!
Jeśli idą do dobrych domków,to co tam-ale jeśli idą do pseudohodowli,których u nas jest tak wiele?:placz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MagdaH']ale też nie umiem sobie wyobrazić, że Szpilcia i Neczka zasuwają na Śląsk odwiedzić Ircia/Czesia...jakby trochę daleko:crazyeye:[/quote]

ale to by było fajne ;)

a teraz taki motyw z filmów szpiegowskich:
różowy most? a nie tęczowy? ;) każdy dogomaniak wie, że tęczowy!

(oczywiście żartuję - każdy ma taki most, jaki chce)

Link to comment
Share on other sites

Cioteczki!
Rozpuściłam wici o Lolusiu i może coś się uda?;)
Na razie nie chcę zapeszać,ale dowiedziałam się,że pokazano go jednej pani,która szuka kolegi dla swej suni husky-dom z ogrodem!
Może coś ruszy,bo Loluś bardzo się pani spodobał!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Elanek, pies Wioletat, odszedl za "rozowy most ".
Wioletat, dziewczyny mnie tez sprawdzaja, ja odpowiadam na wszystko. Nie musisz pisac na Dogomani, ale mozesz skontaktowac sie z np albiemu i porozmawiac tylko z Nia.Te wolontariuszki sa nieufne tylko dlatego, bo chca wydac psy odpowiedzialnym ludziom.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...