Jump to content
Dogomania

Briard


Recommended Posts

Tak było 2 lata temu w Krośnie gdzie lało jak niewiem :o A moja Vicia pomimo kombinezonu zmokła bo ludzie którzy przyszli pooglądać schowali się na trybunach i byli obóżeni że wchodzi się tam z mokrym psem. :lmaa: W końcu to jest wystawa psów i one powinny być najważniejsze a nie zwykli ludzie :terazpol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 575
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zgadzam sie z Wami. Z tego co kojarze to w regulaminie jest info, że organizatorzy wystawy powinni zapewnic hale w razie złej pogody, ale dotyczy to tylko międzynarodowych, a i tak nikt tego nie przestrzega:(.W tym roku w Sopocie lało , a nawet nie przerwano ocen na ringach.

A a props sprawiedliwości. to wiecie o tym , że w czasie klubowej briarda jest klubowa pasterskich niepolskich i Ponów w tym samym parku. jedynie POny mają oceny w hali i to klimatyzowanej. I faktycznie gdzie tu jest sprawiedliwośc? Małgosia i wqrzony Iwan

Link to comment
Share on other sites

Witamy wszystkich. My - to znaczy ja i Sproket, 6-cio miecięczny płowy briard.

Sproket jest moim pierwszym briardem, więc jeżeli macie jakiekolwiek wskazówki dotyczące wychowania, będę bardzo wdzięczna za info. Mam już stos książek dotyczącech wychowania, ale każda mówi co innego. Naprawdę można się pogubić co jest właściwe, a co nie :-?

Pozdrawiamy wszystkie briardy i ich właścicieli :D

Ania i Sproket

Link to comment
Share on other sites

Cześc Aniu

To straszna szkoda, że juz nie mieszkacie na Grochowie. ja i Iwan ( 10 miesięczny płowy briard) mieszkamy na Grochowie, a dokładniej na Gocławiu. Ale do Marek tez nie daleko mamy , bo często jeździmy do moich rodzicow do Radzymina. Jak bedziesz chciał nr GG zeby byc w stałym kontakcie to napisz na priv.

Z jakiej hodowli jest Twój Sproket? ( a tak w ogóle to ja na Iwana tez wolam Sproket czasami :))))

Link to comment
Share on other sites

Sproket pochodzi "Z Hucieńskiego Gaju" pod Rzeszowem.

Ja też troszkę żałuję, że wyprowadziliśmy się z Grochowa, ale tutaj nie jest źle i Sproket ma dużo więcej miejsca.

Jak będziecie jechać do Radzymina, to zapraszamy.

Spróbujemy się wybrać na wystawę do Łodzi, ale to pod warunkiem, że tata da się namówić i nas tam zawiezie. Chwilowo, niestety, nasz samochodzik odmówił posłuszeństwa.

Pozdrawiamy wszystkich briardomaniaków.

Ania i Sproket

Link to comment
Share on other sites

Z tego co sie orientuje to młodzież i pośrednią bedzie oceniał p. Jaroslav Marek z Czech.

Oceniał nas w zeszłym roku na Międzynarodówce w Łodzi.

Osobiście uważam, że bardzo miły sędzia i myślę, że zna się na rasie. Dużą wagę przywiązuje do typu, ruchu, proporcji ale poza tym również do wyglądu ogólnego psa (głowa, oczy, zęby, klata, szata, szyja, linia górna i zad, kątowanie kończyn) czyli w zasadzie do wszystkiego. Ale szczególnie najbardziej chyba właśnie do typu psa. I widziałam, że w opisach bardzo często zaznaczał "....linia szyi i grzbietu...", w sumie w opisie jest dosyć szczegółowy, ale w zasadzie same dobre rzeczy. Nie wiem czy to wolne tłumaczenie tłumacza czy tak się sędzia wyrażał, ale często używał słowa "piękny" :lol: np.bardzo piękna linia szyi, piękna linia górna, piękne proporcje, itd.

O wadach też oczywiście mowił , ale było to tak zgrabnie ujete, ze wcześniej wymienione zalety rekompensowały wszystkie pozostałe wady psa.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam Wszystkich! Chciałabym przedstawić mojego futrzaka oraz jeśli można dołączyć do Forum.

Mam 1,5 roczną płową briardzicę o imieniu Gaja. Jest to urocza sunia, wulkan enegrii, wiecznie uśmięchnięta, mały rozrabiaka, długodystansowiec, mały uparciuch, ohh .... i wogóle mój Skarbek, moje Kochanie, moje Maleństwo !! :D Nie ma papierów :( (a żal moge mieć chyba tylko do właścicieli rodziców Gai) ... ale pojawiamy się wspólnie jako widzowie na Warszawskich wystawach :)

Kocham futrzaki briardy! Pozdrawiam Wszystkich... Katerina :D

Link to comment
Share on other sites

Cześc Katerinas!!!

Cieszę się bardzo że jedteś z Warszawy. Tak przynajmniej wywnioskowałam. Ja równiez mam briarda płowego. (10 miesięcznego) i mieszkam w Warszawie. Widzę że coraz więcej nas tutaj i chyba bedzie okazja żeby zrobic zlot briardziarzy z Wawy i okolic. Ucalowanie dla Gaji.

Link to comment
Share on other sites

Tak, tak jestem z Warszawy :) Myślę, że taki zlot briardziarzy byłby rewelacyjnym pomysłem :D Mam nadzieję, że przyjmiecie do grona moją "bez-papierową" ale prawdziwą briardzicę :) :)

Tylko gdzie w Wawie możnaby większą grupą psów się spotkać? ... tak aby psiaki mogły sobie luzem pobiegać... wszędzie gania SM... Może macie jakieś pomysły? :D

Pozdrawiam Wszystkich Miłośników Briardów ! :D

Link to comment
Share on other sites

Mhm.. widze ze briardomaniaków jest sporo- cieszę się że także w Lublinie, bo właśnie tutaj nasza Coffi - tak się nazywa nasze rude nieszczęście :lol: -mieszka. Nasz psiuch kończy niedługo 4 miesiące, jest super rozrabiaką, niezłym tchórzem :wink: i w ogóle prawdziwą BRIARDZICĄ.

Pozdrawiam p. Bożenę z Kudłatego Serca- skąd pochodzi Coffik. Pozdrowienia z Lublina, szczególnie dla cateriny1- z którą chętnie bym się spotkał

Link to comment
Share on other sites

WITAM WSZYSTKICH, SZCZEGÓLNIE BRIARDZIAŻY !!!!!

WSZYSTKIM GRATULUJĘ SUKCESÓW NA KLUBÓWCE !!!!

BYŁO SUPER, SUPER, SUPER, ATMOSFERA ŚWIETNA, A JA DOPIERO POWOLI DOCHODZĘ DO SIEBIE....

KASIU - GRATULUJĘ, ŻAŁUJĘ, ŻE NIE UDAŁO SIĘ NAM POGADAĆ, CZY TY WYSTAWIAŁAŚ VICIĘ ?

POZDRAWIAM WSZYSTKICH,

SPECJALNE POZDROWIENIA DLA KASI (Z VICIĄ) I MAŁGOSI (Z IWANKIEM) !!!

Link to comment
Share on other sites

Moją Vicię wystawiała Sylwia właścicielka Bossa Batina naszego braciszka :bluepaw: .Ja nie mogę tego robić bo Vicia ze mną szaleje na ringu. Ale przyglądałam się jak ty wystawiasz swojego Ortonka i jak wygrywacie. :bluepaw: Proszę o uściśnięcie prawej łapki Ortonka i o pocałowanie go w śliczny pyszczek.Pozdrowionka i całuski!!! :BIG: :Dog_run:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...