Jump to content
Dogomania

Wreszcie zdecydowana!


Juszes

Recommended Posts

Po kilku miesiącach powracam z wesołą nowiną- w końcu wraz z rodziną zdecydowaliśmy się nabyć przedstawicielkę rasy pomeranian. Nie mamy jeszcze konkretnie upatrzonej hodowli, gdyż zakup planujemy pod koniec sierpnia, a do tego czasu może przybyć wiele szczeniaczków lub zapowiedzi miotów. tutaj jednak mam pytanie do hodowców pomeranianów, udzielających się na forum: Czy nie wiecie, czy w jakichś hodowlach (a może i w waszych!) nie ma zapowiedzi miotów? Niestety nie wszystkie hodowle mają strony internetowe, a na stronach ogłoszeniowych i stronie zkwp są jedynie inf. dot. szczeniaków. Pomyślłam wiec, że być może osoby obracające się w szpicowym środowisku coś moga na ten temat wiedzieć? Będę baardzo wdzięczna za wszelkie informacje. Może jeszcze dodam, że na szczeniaczka jestem w stanie wydać ok. 2 000 zł.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 113
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No to mozna tylko pogratulowac decyzji.:multi:
Nie wiem jak w Polsce ,ale w Niemczech w Zwiazku Szpica mozna zawsze dostac aktualna Liste ze Szczeniaczkami i tez bez Internetu mozna sie z Hodowca skontaktowac.

Pozdrawiam i zycze szybkiego spelnienia Marzenia
Malgorzata

Link to comment
Share on other sites

na stronę oddziału lub strone zg trafiają ogłoszenia (numery telefonow) hodowli ktore zglosily miot ( najczesciej podczas rejestrracji miotu) wiec szczeniaki juz do nabycia :)

ja bym sie natomiast nie sugerowała faktem iz jakas hodowla daje zapowiedz miotu ;) bo czasami te co zapawiadają mioty to wielka szmira i lepiej nie sugerować się informacjami na stronie (i zachwalaniem wlasćiciela)

Link to comment
Share on other sites

skoro tak, to chyba do poszukiwań szczeniaczka będę musiała wstrzymać się do sierpnia, gdyż wcześniej wyjeżdżam, a skoro obecnie na stronie zkwp są szczeniaczki już w wieku odpowiednim do oddania nowym właścicielom, to pod koniec sierpnia te ogłoszenia mogą być nieaktualne lub szczeniaczki już całkiem podrośnięte.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Juszes']skoro tak, to chyba do poszukiwań szczeniaczka będę musiała wstrzymać się do sierpnia, gdyż wcześniej wyjeżdżam, a skoro obecnie na stronie zkwp są szczeniaczki już w wieku odpowiednim do oddania nowym właścicielom, to pod koniec sierpnia te ogłoszenia mogą być nieaktualne lub szczeniaczki już całkiem podrośnięte.[/quote]

ja bym tobie pomimo to radzila zawrzec kontakt z Hodowcami,bo czesto pomimo te szczeniaczki sie ukazuja na Liscie,sa juz w wiekszosci zarezerwowane.Miotow Pomeranianow nie jest wiele i rodzi sie 1 do 3 Szczeniaczkow . Nie wiem czy chcesz pieska wystawowego czy tylko tak dla siebie, bo to tez nie mala przeszkoda.
ja troche sugeruje sie sytuacja w Niemczech,gdzie jest troche wiecej Hodowcow,a pomimo to nie tak latwo kupic Szczeniaczka .

Magi

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Juszes']skoro tak, to chyba do poszukiwań szczeniaczka będę musiała wstrzymać się do sierpnia, gdyż wcześniej wyjeżdżam, a skoro obecnie na stronie zkwp są szczeniaczki już w wieku odpowiednim do oddania nowym właścicielom, to pod koniec sierpnia te ogłoszenia mogą być nieaktualne lub szczeniaczki już całkiem podrośnięte.[/quote]
ee Juszes - ty lepeij nawet po tych ogłoszeniach podzwon :)
pogadac ( wybadaj) :) moze ktoś będzie mial za jakis czas jakis inny miot. :)

Lepiej nie patrz na to kto w odpowiednim dla ciebie czasie ma szczeniaki ale jaka hodowla ma szczeniaki - czasami lepiej poczekać dluzej :)

Link to comment
Share on other sites

na tamat ogłaszania miotów przez związek, to nie wiem czy to w zupełności prawda. ja mam swoje szczenięta.co prawda te większe,bo szpice małe,ale nie widziałam żeby mój macierzysty związek gdzieś je zareklamował. przykład z życia: jeden hodowca broni się rękami i nogami przed reklamą ( "rodzynka,białego kruka,okazji") z powodu prawdopodobnie pierwszego tak dobrego w rasie , jedynego w swojej hodowli miotu,tylko dla siebie. a drugi,np taki jak ja,w tym samym co poprzedni, a do tego własnym oddziale (warszawskim) płacić. tak że tylko kontakty,plotki,spotkania.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję wszystkim za odpowiedz, chyba rzeczywiście wezmę się już teraz za telefonowanie do tych wszystkich hodowców. Mam takie pytanie- czym się kierować, przy zakupie małego pomeraniana, czy są jakieś szczególne cechy, na które powinnam zwrócić uwagę? Czy tez o co może powinnam spytać hodowcę?

[quote name='Magi'] Nie wiem czy chcesz pieska wystawowego czy tylko tak dla siebie, bo to tez nie mala przeszkoda.

Magi[/quote]

chcę pieska wystawowego :-)

Link to comment
Share on other sites

o Juszesz ! :)
miałam, a raczej mam też bloga na mylogu, nie wiem czy mnie kojarzysz ^^
od dawna byłaś chyba zakochana w tej rasie, więc wybór mnie nie dziwi :eviltong:

co do hodowli, to ja mogę ci jedynie poszukać w internecie jakieś stronki, ale to chyba już sama zrobiłaś ^^
i pochwal się koniecznie sunią jak już ją zakupisz :) masz już wybrane imię ?

Link to comment
Share on other sites

Imię zapewne będzie wariacją na temat imienia z rodowodu :> Chyba, że sunia jakoś mnie zainspiruje. Może Cię bardziej skojarzę, jeżeli podasz Swój login z myloga (czyżby isiaczek?) :> Cóż, dzięki za oferowaną pomoc, ale stronki hodowli to już chyba obskoczyłam wszystkie co się da, a z ciekawości nawet te czeskie! Niestety obecnie nigdzie nie ma szczeniaków :< Jeżeli ktoś jednak miał jakieś info na temat zbliżającego się miotu w jakiejś dobrej hodowli będę baardzo wdzięczna na namiary. :-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Juszes']Mam takie pytanie- czym się kierować, przy zakupie małego pomeraniana, czy są jakieś szczególne cechy, na które powinnam zwrócić uwagę? Czy tez o co może powinnam spytać hodowcę?



chcę pieska wystawowego :-)[/quote]

No to musisz sie uzbroic w cierpliwosc.Na Szczeniaczki wystawowe
musisz poczekac,w Polsce jest wiele mlodych Hodowli i jezeli w jakiejs sie urodzi obiecujacy piesek,to najczesciej zostaje w Hodowli.
co do szczeniaczka to wazne jest jego budowa,ruch,Zeby przednie 6/6,
zamknieta Czaszka.Dobry Howodca cie napewno dobrze poinformuje.
W Hodowlach zagranicznych,tez czeskich szczeniaczka jest tez nie tak latwo dostac,do 2000 zl. tez bedzie stosunkowo trudno.
Jezeli jestes zainteresowana adressami internetowymi,to moge ci poslac jedno strone internetowa ,gdzie prawie wszystkie hodowle sa ujete.

Magi

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Juszes']Prosiłabym, prosiłabym :>

Dziękuję za pomoc.[/quote]

tu przesylam ci 2 Linki


[URL]http://www.pomdies.dk/Links%20in%20English.html[/URL]

[URL]http://www.pompassion.com/pomlink/siti.htm[/URL]

i zycze wspanialego spedzania czasu z Pomeranianami

Magi
Jezeli masz klopoty z linkami to daj znac

Link to comment
Share on other sites

Dzięki ;*
A w hodowli Od Deptusiów ([URL]http://www.pomeranian.pl/[/URL]) jest kategoria "drugi miot", ale niestety nigdzie nie ma żadnej wzmianki, co do tego, kiedy się te szczeniaczki urodziły... Nie wiesz, czy to aktualne, czy też nie...
EDIT:
Magi, te stronki są WSPANIAŁE! Teraz tak się zastanowiłam, że ewentualnie, jeżeli w Polsce nic nie znajdziemy, to pieska możemy sprowadzić z Litwy lub Białorusi (Państwa sąsiednie Podlasia) lub nawet Szwajcarii. Mamy tam bliską rodzinę, a moja siostra we wrześniu akurat jedzie do nich w odwietki, gdyby tak się trafiło, że by wtedy akurat miała jakaś hodowla do sprzedaży szczeniorki to byłoby wspaniale! Jeszcze raz dzięki za stronki! Tak się tylko zastanawiam, jak wtedy z transportem samolotem z pieskiem, ale chyba do 3 (?) kg można wieźć, jako bagaż podręczny w transporterku, tak? No i paszport wyrobiłaby hodowla, czy jak?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Juszes']Dzięki ;*
A w hodowli Od Deptusiów ([URL]http://www.pomeranian.pl/[/URL]) jest kategoria "drugi miot", ale niestety nigdzie nie ma żadnej wzmianki, co do tego, kiedy się te szczeniaczki urodziły... Nie wiesz, czy to aktualne, czy też nie...
EDIT:
Magi, te stronki są WSPANIAŁE! Teraz tak się zastanowiłam, że ewentualnie, jeżeli w Polsce nic nie znajdziemy, to pieska możemy sprowadzić z Litwy lub Białorusi (Państwa sąsiednie Podlasia) lub nawet Szwajcarii. Mamy tam bliską rodzinę, a moja siostra we wrześniu akurat jedzie do nich w odwietki, gdyby tak się trafiło, że by wtedy akurat miała jakaś hodowla do sprzedaży szczeniorki to byłoby wspaniale! Jeszcze raz dzięki za stronki! Tak się tylko zastanawiam, jak wtedy z transportem samolotem z pieskiem, ale chyba do 3 (?) kg można wieźć, jako bagaż podręczny w transporterku, tak? No i paszport wyrobiłaby hodowla, czy jak?[/quote]

jak wiem,ten miot drugi od deptusiow juz nie jest aktualny.
malego pieska mozna wziasc do samolotu,musi byc ale przy zakupie biletu zameldowany.Paszport to jest miedzynarodowa ksiazeczka zdrowia z aktualnym Szczepieniem i nummerem Chipu,to dostajesz od Hodowcy.
Ale za granica musisz sie liczyc z innymi Cenami;)
Magi

Link to comment
Share on other sites

No właśnie, czyli za granicą ceny piesków są zwykle droższe, tak? No i jeszcze mnie zastanawia, czy tak długa podróż nie byłaby zbyt męcząca dla szczeniaczka?

No, ale co będę takie dalekie plany wysnuwać, może uda się coś znaleźć w kraju :-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Juszes']No właśnie, czyli za granicą ceny piesków są zwykle droższe, tak? No i jeszcze mnie zastanawia, czy tak długa podróż nie byłaby zbyt męcząca dla szczeniaczka?

No, ale co będę takie dalekie plany wysnuwać, może uda się coś znaleźć w kraju :-)[/quote]

cenny sa drozsze,bo wszystkie Koszty zwiazane z Hodowla sa tez drozsze.
Samo Krycie koszkutje miedzy 300 i 600 Euro.
Podroz znosza szczeniaczki bardzo dobrze,to nie masz sie co obawiac
Magi

Link to comment
Share on other sites

jeżeli dobrze i uważnie przeczytałam,to wspomniałaś coś o wschodzie. tam dochodzi problem badania na przeciwciała wścieklizny. ja takie musiałam najstarszemu swojemu psu robić jak jeszcze jeździłam częściej do rosji. a czasem jeździłam przez białoruś innym razem bezpośrednio do rosji przez estonię lub finlandię. jeśli szykujesz się na import to dowiedz się tego na 100% u wet-a. a dokładniej to się dowiem jak będę u rodziny niedaleko bo w krynkach.wybiorę się na przejście w bobrownikach i od celnego wet-a się wszystkiego dowiem. ale zrobię to w sierpinu. jeśli nie za puźno, to służę.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...