Jump to content
Dogomania

popuszczanie moczu po sterylce


ingridr

Recommended Posts

Nie wiem czy nademna jest jakieś fatum, że od kilku miesięcy wiecznie jeżdżę z moimi psicami do weta....jak nie silne zatrucie, to komplikacje po sterylce, to wstrząsy anafilaktyczne, zapadnanie się tchawicy i tak w kółko.... :cry: :cry: (chyba zacznę wierzyć, że ktoś mi źle życzy, albo coś podobnego)

Dziś zauważyłam, że Dumka (25 maja była sterylizowana) bezwiednie popuszcza po parę kropelek moczu..... :cry:

Wiem jak u niej wygląda zapalanie pęcherza i inne takie , bo tez miałam przyjemność to z nią parę razy przerabiać (w domu leciutko przysiadywała i robiła kałużki, a na podwórku co parę kroczków przysiadała) - dlatego w 90% wykluczam tą możliwość :(

Jutro z nią jadę do weta.... :(

i

teraz mam w związku z tym pytanko

jeśli wet zaproponuje mi leczenie hormonalne czy mam się od razu zgodzić????

Naczytałam się sporo o skutkach ubocznych podawania estrogenów, ale nigdzie nie ma wzmianki, czy są jakieś ZMIANY W PSYCHICE?

Czy może istnieją jakieś inne leki na tą przypadłość??? Mam możliwość ściągniecia jakis wymyślastych leków z Francji.

Czy to przyjedzie kiedykolwiek? Czy mogę zapomnieć o wspólnych wyjazdach z piesą?

Jak narazie to wpadłam dziś w konkretną deprechę - mam ochotę tylko na jedno - siedzieć i ryczeć!!!

Link to comment
Share on other sites

Czy aby na pewno to popuszczanie należy łączyć ze sterylką :hmmmm:

Przecież minęło od tej pory już ponad 6 tygodni.

Wydaje mi się , że gdyby te dwie sprawy miały jakiś związek to problem wystąpił by bezpośrednio po operacji :-?

Bądź dobrej myśli ingridr :kciuki:

Link to comment
Share on other sites

Czy aby na pewno to popuszczanie należy łączyć ze sterylką :hmmmm:

Przecież minęło od tej pory już ponad 6 tygodni.

Wydaje mi się , że gdyby te dwie sprawy miały jakiś związek to problem wystąpił by bezpośrednio po operacji :-?

niestety, zle Ci sie wydaje - moga miec jak najbardziej zwiazek.

poszukaj sobie na forum, bylo juz nieraz - chocby TUTAJ, TUTAJ, TUTAJ, albo i TUTAJ, a to tylko niektore topiki na ten temat.

forumowa wyszukiwarka to przyjaciel, nie wrog ;)

Link to comment
Share on other sites

Szukałam Buldog, czytałam...baaaa niektóre sobie nawet podrukowałam...

Tylko nigdzie nie ma wzmianki, czy te estrogeny nie wpływają na jakiegoś bzika u suni...(bo o większym ryzyku raka to już się doczytałam)

Objawy mi idealnie pasują z tych przeczytanych postów....

Może jakaś homeopatia istnieje? Ktoś wspominał, ale nie podał konkretnej nazwy (weci niezbyt przychylnym okiem patrzą na jakąś homeopatię i inne "czary-mary")

Życie jest do bani...... :cry:

Link to comment
Share on other sites

Lekarz homeopata podpisuje się pod materiałami z zakresu weterynarii na www.4lapy.pl , więc może napisz do niego w tej sprawie :-?

forumowa wyszukiwarka to przyjaciel, nie wrog

dzięki za sugestię , będę częściej z niej korzystać :)

Niestety błędy ortograficzne i literówki w tematach znacznie utrudniają poszukiwania :wink: Czy można coś na to poradzić?

Link to comment
Share on other sites

Szukałam Buldog, czytałam...baaaa niektóre sobie nawet podrukowałam...

Tylko nigdzie nie ma wzmianki, czy te estrogeny nie wpływają na jakiegoś bzika u suni...(bo o większym ryzyku raka to już się doczytałam)

moj post byl do SH i odnosil sie do zwiazku popuszczania moczu ze sterylizacja, nie do estrogenow i mozliwych komplikacji, ktorych sie obawiasz. dlatego tez podalem takie linki.

a tu Ci nie jestem w stanie pomoc niestety - mozliwe, ze zglosi sie tu ktos, kto mial podobne problemy/suka przechodzila i poda namiary na jakiegos dobrego lekarza :niewiem:

trzymam kciuki w kazdym razie.

dzięki za sugestię , będę częściej z niej korzystać :)

Niestety błędy ortograficzne i literówki w tematach znacznie utrudniają poszukiwania ;) Czy można coś na to poradzić?

to raczej nie jest zwiazane z bledami w tytulach - przeszukiwane sa nie tylko tytuly, teksty postow rowniez.

jesli gdziekolwiek na forum pojawi sie szukane slowo, powinno zostac znalezione.

jesli wyszukiwarka nic nie znajduje, a wiesz, ze np. bylo cos na pewno na dany temat, to znaczy, ze najprawdopodobniej cos sie popsulo i trzeba wolac Admina.

Link to comment
Share on other sites

ingridr, jeżeli się okaże, że to popuszczanie jest spowodowane sterylką, to obecnie tej przypadłości nie leczy się już hormonami - przynajmniej na zachodzie - ale innym lekiem, bardziej specyficznym - nie pamiętam nazwy. Może to właśnie ten lek, który możesz sprowadzić z Francji.

Jeżeli chcesz, to mogę poszperać i znaleźć na ten temat więcej - ale to mi zajmie trochę czasu, więc wolałabym to zrobić po potwierdzeniu diagnozy i w przypadku, jeśli Twój wet nie będzie w tym zakresie pomocny.

Link to comment
Share on other sites

Jesteśmy po badaniu moczu i krwi - i diagnoza jest taka jak przypuszczałam....popuszczanie moczu spowodowane jest sterylką :cry:

Nikt nie jest temu winny i muszę się z tym pogodzić

Flaire

jeśli nie byłby to problem to poszukaj mi tej nazwy....lekarz odrazu zasugerował podawanie hormonów, a ja chciałabym tego uniknąć....

to nie musi być na już....moze jak będziesz miała chwilkę czasu...baardzo Cię proszę

Link to comment
Share on other sites

Ingridr, troszeczkę przysypiam, ale postaram si wstawić choć trochę obiecanej infornacji zanim mnie na całgo zmorzy!

Poza sztycznym estrognem (DES), są jeszcze dwa leki używane W Twojej sytuacji: PPA oraz pseudoephedrine hydrochloride .Więcej o nich ewentualnie jutro.

Uff zasypiem i zaczynam bredzić...

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

"Może jakaś homeopatia istnieje? Ktoś wspominał, ale nie podał konkretnej nazwy (weci niezbyt przychylnym okiem patrzą na jakąś homeopatię i inne "czary-mary")
Życie jest do bani...... "

Przez 4 tygodnie meczylam sie ja i meczyla sie psica.
Sabra nie trzymala moczu wszedzie mokro mokry pies :-((
Mialam strasznego dola.
Ale sprobowalam:
aristolachia clematitis D30 ( CH 15) 2xdziennie
i
petroselenium D6 (CH5) 3xdziennie
ewentualnie jak nie bedzie petroselenium mozna podac CAUSTICUM D6 3x dziennie

Ewentualnie jeszcze mozna podac RV 17 METRO
zainteresowanych zapraszam na fajna stronke [url]http://www.kalpol.pl/oferta-leki-show.htm?id=13[/url]

Link to comment
Share on other sites

"Czytałam o przypadku suki,u której podawanie estrogenów wyrażne wpłynęło na zwiększenie agresji.Po odstawieniu objawy znikały. Nie wiem, czy tak jest u wszystkich, czy tylko u tej jednej."

Z tego co mi mowil wet zdaza sie to dosyc czesto i niestety duzo wieksze zagrozenie nowotworem.
My wybralismy homeopatie- pomoglo.

Link to comment
Share on other sites

Moja suka tez miala problemy po sterylce- zaczela "podsikiwac" rowno pol roku po operacji. Dostala zastrzyk z estrogenu i dodatkowo przez 2 tygodnie "kobiecy" estrogen w tabletkach i jest wszystko OK. Podczas kuracji nic jej sie w glowie nie poprzestawialo, zero agresji czy czegos takiego (a mam owczarzyce niemiecka). Moze tylko zaczelo jej sie wydawac, ze jest powabna kobitka bo na spacerze zamiast sie zalatwic porzadnie to ogladala sie za "chlopakami".. A "chlopcom" tez sie bardziej spodobala.. :) tak wiec nie boj sie hormonow.. slyszalam tylko ze "nadmiar" moze zaszkodzic (odklada sie w szpiku). ale jesli jest w malych dawkach to wszystko jest w porzadku
trzymam za Was kciuki i mam nadzieje, ze szybko leczenie przyniesie rezultat. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Mam pewne obawy... :roll:

Ponad tydzień temu rano zastałam mokrą plamę na posłaniu Kreski, postanowiłam nie panikować, ale sukę obserwować. No i wszystko było ok, zdążyłam o tym zapomnieć, a tymczasem dzisiaj popołudniu zostawiła mokrą plamę na kanapie... Od sterylki mija właśnie pół roku...

Zastanawiam się czy już lecieć do weta, czy poczekać na jeszcze jeden incydent (do trzech razy sztuka)? Czy to posikiwanie wiązać ze sterylką, czy może być inna przyczyna takiego incydentalnego moczenia się?

Ja już nie chcę do weta... :cry:

Link to comment
Share on other sites

Wygląda rzeczywiście podejrzanie ze względu na czas, który upłynął od sterylki. Natomiast może to być również spowodowane np. zapaleniem dróg moczowych, które jest stosunkowo częstym schorzeniem. Więc ja bym zaczęła od analizy moczu - wet z mikroskopem powinien móc coś powiedzieć i w razie czego posłać mocz do laboratorium.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Flaire'] Natomiast może to być również spowodowane np. zapaleniem dróg moczowych, [/quote]
I tak raz na dwa tygodnie by sikała? :roll:
[quote]Więc ja bym zaczęła od analizy moczu [/quote]
A ja zacznę od telefonu do pani wet przed wizytą i zapytam czy życzy sobie od razu mocz do badania, żebym nie łapała na daremno :evilbat:

A moze Kreśka już więcej nie popuści? :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='coztego']I tak raz na dwa tygodnie by sikała? :roll: [/quote]To akurat pasuje niemal tak samo dobrze do jednego, jak do drugiego. :wink:

[quote name='coztego'][quote]Więc ja bym zaczęła od analizy moczu [/quote]
A ja zacznę od telefonu do pani wet przed wizytą i zapytam czy życzy sobie od razu mocz do badania, żebym nie łapała na daremno :evilbat:
[/quote]Ale mnie nie chodziło o to, żebyś nie dzwoniła do pani wet, tylko o to, że nie zaniedbywałabym możliwości zapalenia dróg moczowych sugerując się sterylką - bo to właśnie sie już komuś zdarzyło na forum, a w końcu okazało się, że suka ma zapalenie dróg moczowych. A żeby zdiagnozować czy wykluczyć takie zapalenie potrzebny będzie mocz.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...