Jump to content
Dogomania

Łagodny ON


slawexs

Recommended Posts

Ja Ci mogę odpowiedzieć co zrobiłeś źle - przed zakupem psa powinieneś sobie zadać trud przeczytania czegokolwiek na temat wychowania psa i jego psychiki. Wtedy może nie zadawałbyś takich pytań :evil:

wrecz przeciwnie mozna go smialo poglaskac.

Czgo Ty człowieku oczekujesz od półrocznego szczeniaka??? Co to znaczy, że nie reaguje??? Ma tym ludziom ręce poobgryzać? :evil:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Troche sie tu zrobilo goraco...

Ja sprobuje moze z troche innej strony spojrzec na pytanie sławexa...

Domyslam sie, ze chcialby aby pies nie byl tak ufny w stosunku do obcych...pewno ma dom i chcialby typowego psa stroza na ktorego ON przeciez sie nadaje..

Twoj psiak jest jeszcze mlody i faktycznie warto byloby przeczytac conieco o wychowaniu szczeniaka...nie nalezy od takeigo szkraba oczekiwac agrsywnego zachowania ani wyjatkowego instynktu obrony swego terytoriu, gdyz to przyjdzie z czasem...

Proponuje psiaka wziasc na PT i potem na IPO co ulatwi Ci uzyskanie psa obronnego, jesli o takowego Ci chodzi...

A jesli nie rzuca sie na ludzi to znaczy, ze jest zrownowazoy i na pewno bedize sweitnym towarzyszem, a strozxowania na pewno sie nauczy...

Mam tylko nadizej, z enie chodiz ci o agrsywna bestie ani maszyny do zabijania, bo jak tak to co napisalam wczesniej traci sens...

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Proponuje psiaka wziasc na PT i potem na IPO co ulatwi Ci uzyskanie psa obronnego, jesli o takowego Ci chodzi...

hmmmm, IPO wcale nie ułatwi uzyskania psa obronnego, bo nie taki jest jego cel

IPO do obrona sportowa, na rękaw i ma sie nijak do obrony cywilnej. W IPO pies atakujacy rękaw nie ma prawa zaatakowac człowieka bez rękawa. IPO to sport :)

Link to comment
Share on other sites

Proponuje psiaka wziasc na PT i potem na IPO co ulatwi Ci uzyskanie psa obronnego, jesli o takowego Ci chodzi...

hmmmm, IPO wcale nie ułatwi uzyskania psa obronnego, bo nie taki jest jego cel

IPO do obrona sportowa, na rękaw i ma sie nijak do obrony cywilnej. W IPO pies atakujacy rękaw nie ma prawa zaatakowac człowieka bez rękawa. IPO to sport :)

:oops: Oczywiscie masz racje..mialam na mysli szkolenei na psa obronnego...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

to naormalne ze owczarek w wieku 7 miesiecy wita kazdego ja mam suczke która ma 14 miesiecy i dopiro teraz zaczyna reagowac na obcych ta rasa jest strasznie madra i sama wyczuwa kiedy trzeba stanac w obronie własciciela i napewno nigdy nie zawiedzie wiem to z doswiadczenia

Link to comment
Share on other sites

[quote name='madlen']hmmmm, IPO wcale nie ułatwi uzyskania psa obronnego, bo nie taki jest jego cel
IPO do obrona sportowa, na rękaw i ma sie nijak do obrony cywilnej. W IPO pies atakujacy rękaw nie ma prawa zaatakowac człowieka bez rękawa. IPO to sport :)[/quote]dokladnie.i ja nie bardzo mam ochote zeby moj pies mnie pilnowal albo podejmowal decyzje kiedy mi grozi niebezpieczenstwo.
psy ze sportowej obrony ,w kazdym razie moje,nie maja prawa zaatakowac czlowieka.tylko rekaw.mialam dwa psy ktore atakowaly czlowieka.byly inaczej szkolone.ale to zupelnie inna bajka.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pasina']to naormalne ze owczarek w wieku 7 miesiecy wita kazdego ja mam suczke która ma 14 miesiecy i dopiro teraz zaczyna reagowac na obcych ta rasa jest strasznie madra i sama wyczuwa kiedy trzeba stanac w obronie własciciela i napewno nigdy nie zawiedzie wiem to z doswiadczenia[/quote]zaden pies nie jest na tyle madry zeby podejmowac samodzielnie decyzje czy juz jest zagrozenie czy go nie ma.:shake: .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...