Jump to content
Dogomania

Ilu jest tu Owczarkarzy?


doddy

Recommended Posts

Ja też mam bez rodowodu, czyli poniemieckie :megagrin:
Sabina jest znajdą - wzięta z lasu, gdzie się od dłuższego czasu błąkała. Jest długowłosa i nie dam sobie głowy uciąć, czy nie ma w rodowodzie jakiegoś owczarka belgijskiego :wink:

A Boogie to stuprocentowy mix - jego mamą była zupełnie niepodobna do ON łańcuchowa :( sunia... Tata nieznany, ale pewnie to był jakiś owczarkowaty.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

[b]Deryn.[/b], nie ma za co :D

Widzisz, stereotypem jest przekonanie, że potępiamy posiadanie psów bez rodowodu. My potępiamy ROZMNAŻANIE takich psów. To dwie różne sprawy!
Tak naprawdę większość posiadaczy psów rasowych nie ma nic przeciwko psom bez rodowodu. Wpienia ich tylko bezmyślny rozród takich zwierząt.

Niestety wielu jest takich, którzy uważają rodowód za zbędny "papierek", snobizm, a nie zauważają pewnej zdwałoby się logicznej zależności - gdyby nie te "zbędne papierki" i "snobistyczne bawienie się w wystawy", to nie mieliby obecnie swoich psów, bo te rasy po prostu by NIE POWSTALY!

I nie zauważają też innej logicznej zależności - gdyby nie masowe rozmnażanie psów, schroniska świeciłyby pustkami...

Link to comment
Share on other sites

Taak, wiem, właśnie o to chodzi. Ale ja go mam od pseudohodowcy! :oops: Ale przynajmniej nie kryje Kory co roku, o to jestem pewna, gdyż jest znajomym rodziny. Ale czy mozna go nazwac "pseudohodowcą"?! Nie wiem.
Ale w przyszłości będzie "Albo schroniskowiec, albo rodowodowiec".
I zgadzam się z tym, że kupując takie psy zwiększamy popyt pseudohodowcom. A oni sobie pomyslą: "A, szczeniaki ładnie się sprzedały, czemu więc nie kryć suki znowu?"
No właśnie. To robi swoje. A potem dziw, że tyle psów w schroniskach i na ulicach. :cry:
Swoje robi też mit, iz suka raz w zyciu musi mieć szczenięta. Widziałam naprawdę dużo suk, które w życiu nie miały szczeniąt i na tym nie ucierpiały ani fizycznie, ani psychicznie. I sytuacja jest, jaka jest. :-?
Właśnie, schroniska i przytuliska byłyby prawie puste, gdyby nie bezmyśle rozmnażanie psów... :(
Wiem, wiem, gdybym nie chciała psa z papierkiem, mogłam wziąźć psa ze schroniska... Dziś bym tak postąpiła. Tak, albo pies z hodowli. Ale wtedy byłam młodsza :-? I nie oddam Conna, kocham go jak każdego psiego towarzysza, mimo że jest takim sposobem nabyty. No bo jak nie kochać swojego psa? Ale dziś postapiłabym inaczej. Ja wiem, czy jego bracia i siostry nie są uwiązane na łańcuchu albo gdzieś w schronisku?
Ostatnio wieczorem błakał się po Olsztynie pies identyczny do Conn'a. Gdyby Conn nie szedł przy mnie, rzekłabym, że to on.
I też nie chwalę rozmnażania psów bez papiera.
Czasem sobie patrzę na niektórych psich forach wypowiedzi uzytkowników:
Uzytkownik M: "A (np. Pusia) miała już 4 razy szczenięta. Jakie one były słodkie"
Użytkownik N: "A Pusia jest rodowodowa?"
Użytkownik M: "Nie, rasowa, ale bez papierów"
Ciekawe, czy zdają sobie sprawę, że pogłebiaja ten dół, który już istnieje - tyle bezpańskich psów w schroniskach... Może znajdą doskonałych włascicieli, ale jeżeli nie? :-?
Czasem szlag trafia, gdy słyszy sie o tylu bezpańskich psach, a sąsiadka ma szczeniaki po swojej "rasowej wilczycy (czyt. niby ONki)". A potem sprzedaje je na giełdzie :-?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Witam,od długiego czasu czytam Wasze posty i chcę się z Wami przywitać .
Jestem hodowcą ONków z wieloletnią praktyką ,ale nie to jest istotne .
Kocham tą rasę za mądrość ,inteligencję ,urodę ,wszechstronność ,
plastyczność i wyjątkowość.
Mam nadzieję że wszyscy ,będą dbać o swoje psy ,starając się aby warunki w jakich żyją były jak najlepsze .
Pozdrawiam wszystkich maniaków ONków , DONków i innych ONko podobnych .
SAWA.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...