Jump to content
Dogomania

Buszujące w zbożu...


Goshka

Recommended Posts

Hohohohoho (to takim grubym głosem jest zakrzyknięte)!!! Niech nam żyją! Gratulacje dla wszystkich, którzy w ostatnim czasie mieli powody do dumy - a dużo ich, aż się nie moge połapać po tak długiej nieobecności i będę chyba zaraz wszystko przeglądać jeszcze raz.
:lol:
Honey, a szczególne gratulacje dla przyszłych mamuś gaskońskich. A tego chłopczyka nowego to przedstawisz jakos bliżej? Portrecik może? Imionko i przydomeczek? Mam co do niego pewne...hm... dalekosiężne plany, że tak powiem :evil_lol:

A jeszcze - Kasia, gdzie wysyłasz dyplom, żeby otrzymać certyfikat użytkowości? Do Poznania do A. Brabletza?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Saskja']Tak nieoficjalnie, to słyszałam, że Jazzy wraca z CWC, a Fortek z CACIBem! :multi:[/QUOTE]

Wow! Czyli jak zwykle - super! :multi:
Asiaczku, Ty sie chyba tez wybieralas do W-ki, czy mi sie juz od tego chorobska wszystko poplatalo? Jezeli sie wybierasz- to tez trzymam kciuki!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Saskja']
Honey, a szczególne gratulacje dla przyszłych mamuś gaskońskich. A tego chłopczyka nowego to przedstawisz jakos bliżej? Portrecik może? Imionko i przydomeczek? Mam co do niego pewne...hm... dalekosiężne plany, że tak powiem :evil_lol:

A jeszcze - Kasia, gdzie wysyłasz dyplom, żeby otrzymać certyfikat użytkowości? Do Poznania do A. Brabletza?[/QUOTE]

Saskja, portrecik byl kilka stron wczesniej [url]http://img242.imageshack.us/img242/1883/85548663.jpg[/url]
Oba maluchy sa udane, ale EMIR ma wyjatkowy rodowod, jeszcze takiego w tej rasie nie widzialam. To co prawda nie gwarantuje wybitnego psa, ale taka ilosc sprawdzonych uzytkowo i eksterierowo przodkow zwieksza szanse na sukces. Wklepie na strone rodowod i podesle Ci linka, ok?

Tak, certyfikaty uzytkowosci wciaz wystawia Brabletz.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Saskja']No właśnie wczoraj sprawdzałam na Twojej stronie, ale nie było.
A portrecik był, tak tak, ale chyba nie było napisane, że to ten, a nie ten drugi - jeśli wiesz, co mam na myśli :lol:[/QUOTE]

No pewnie, ze wiem co masz na mysli ! [SIZE="1"](informacja o dwoch tak licznych miotach zbila mnie nieco z nog, to prawda, ale na szczescie nie odebrala jeszcze zupelnie zdolnosci logicznego myslenia, hihi :evil_lol:)[/SIZE]

Nic nie umiescilam na stronie, bo to jeszcze takie male pyrtki. Ale mnie natchnelas i to zrobie :) Ten drugi - Ero (w papierach Eros- fuj!!!) tez jest bardzo fajny, ma interesujace umaszczenie, Emir bedzie natomiast dosc ciemny. Ale to nie kolor siersci ma najwieksze znaczenie, ale budowa ciala, charakter, polujacy przodkowie itd. Dlatego dzisiejsza decyzja jest taka, ze zostaje Emir. Ale Ero rowniez trafia do hodowcy, bedzie intensywnie uzytkowany lowiecko i jego geny beda do wykorzystania w hodowli.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Saskja']To bracia są, tak?
A dokąd jedzie Ero? Daleko?[/QUOTE]

A skad, to dwa zupelnie nie spokrewnione ze soba i z polskimi i czeskimi psami samce. Imiona maja na ta sama litere, bo rok 2009 to litera E we Francji.
Daleko. Ale blizej niz do Francji. Bedzie mieszkal w Bosni-Hercegowinie i bywal w Wiedniu. Jak juz bedzie mogl kryc to go z jego Panem na polowanie do Polski zaprosimy :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Alez Bosnia-Hercegowina to świetny pomysł! Jeszcze tam nie byłam i dotąd nie było pretekstu, a teraz już będzie! Mój Krzysiek się ucieszy, na pewno jest tam coś geograficznego, co koniecznie musi zobaczyć i sfotografować, jakies uskoki, góry, klify, niecki czy inne cuda :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Dzięki! Cuda!!! :loveu:
Chyba oba będą dość ciemne, co?
A Ty się kobieto ubieraj na biało do takich zdjęć, bo konturów nie widać :lol: Na tym pierwszym zdjęciu Ero wygląda, jakby mu pinezką ogonek przyczepiono, jak u Kłapouchego z "Kubusia Puchatka" :lol:

Post przeskoczył oczywiście!

Link to comment
Share on other sites

Saskja, specjalnie dla Ciebie :)

Dzisiejsze fotki

Ero:

[IMG]http://img172.imageshack.us/img172/7084/ero1.jpg[/IMG]

[IMG]http://img216.imageshack.us/img216/3453/ero4.jpg[/IMG]

Emir:

[IMG]http://img80.imageshack.us/img80/5186/emir2.jpg[/IMG]

[IMG]http://img216.imageshack.us/img216/4679/emir3.jpg[/IMG]

Chlopaki oczywiscie nie chcialy wspolpracowac, to najlepsze, co udalo mi sie z nich wycisnac ;)

Link to comment
Share on other sites

Ero zciemnieje pewnie tak jak Famcia albo i ciut mocniej, ona tez byla taki szaraczek jak byla mala, Emir byc moze bedzie jeszcze ciemniejszy. Okaze sie za rok :evil_lol:
Zdjecia spontaniczne, specjalnie dla Ciebie, wiec sie nie czepiaj! :diabloti: :lol:

A z tym ogonkiem - faktycznie, jak klapouchy! :evil_lol:

Ps. Jak mnie lacze nie zawiedzie to jeszcze dzis wstawie chlopakow na strone jako nasze przyszle reproduktory :cool3: (tfu, tfu, zeby nie zapeszyc!), to ich rodowody bedziesz mogla poogladac.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dumisiowa']No cóż...zdjęcia tylko dla Saskji....ale wtrącę nieśmiało zerkając na fotki, że maluchy powalające! świetne! absolutnie rewelacyjne! Emir ma niesamowicie zachwycający wyraz mordeczki! :)[/QUOTE]

Oj, Dumisiowa... slowa 'tylko' tam nie bylo!!!
[SIZE="1"]Czytalam Twoj podpis na gg i rozumiem, ze jutro, najpozniej pojutrze tez cos pokazesz :razz: Jak nie chcesz na dogo to choc na maila mi przyslij, pleeease[/SIZE] :p

A, nie wiem czy zauwazylas, że Emirek (ladnie sie komponuje z Baronkiem:lol:) ma nad oczami podpalania w ksztalcie serduszek ! :loveu:
[IMG]http://img53.imageshack.us/img53/712/b17e.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Nikt nic nie napisal, to ja choc kilka fotek wkleje :p

Fama
[IMG]http://img132.imageshack.us/img132/713/r10.jpg[/IMG]
i dwa male pyrtki
[IMG]http://img10.imageshack.us/img10/2218/49920049.jpg[/IMG]
pełna koncentracja (przed atakiem na Famcie:evil_lol:)
[IMG]http://img41.imageshack.us/img41/8715/b35x.jpg[/IMG]

Ps. Dumisiowa, na odleglosc nie wymiziasz, przyjechac musisz! A one szybko rosna!!! :cool3:

Link to comment
Share on other sites

No, no pięknie rosną małe gaskońce, sa naprawde urocze.:loveu:Dumisiowa, ty mi "wisisz" wizytę, oczywiscie teraz nie ma opcji, zebys sie z niej wymigała. Wrzucasz dwa szczeniory:evil_lol: do auta i jestes u mnie i nie chcę słyszec sprzeciwu zadnego!!!

A ja po warszawskiej wystawie wyjechałam na wieś i moze to lepiej, ze dostepu do internetu nie miałam, wziełam głeboki oddech :diabloti: Wystawa jednym słowem- zenujaca!!
Porto dostał bdb i był trzeci- nie mam pretensji, Porto nie jest w najlepszej kondycji, jest przede wsyztskim za chudy i w jego sylwetce w oczy rzuca sie przede wszytkim duża głowa :roll:
Natomiast Jazz oceniona została rewelacyjnie, była sama w klasie dostała dosk. i CWC, Ale juz w prownaniu o CACIBA w konkurencji z druga suka , koło której kazał nam stanac sedzia miała już same wady :-o Sedzia wybierał CACIBA porównujac Jazz i suke ktora go dostala, ale resa dostała jescze inna suka.
Mysle sobie o tym w ten sposob, wszyscy wiedza jak zenujace klimaty panuja oststnio na wystawach podczas sedziowania wnk, mrucza po katach i chowaja głowe w piasek- ja nawet miałabym to gdzies, niech sobie zdobywaja CACIby i inne BOB-y skoro chca swoj watpliwy "prestiz" podniesc, tylko gdzie sa granice bezczelnosci.

Ale były takze miłe momenty wystawy- przede wszytskim własciciele Aubki pojawili sie z mała na wystawie. Dziekuję bardzo, Ani- Lafumie za zdjecia:loveu:

PS. Chcaiałm fote wstawic, ale nie moga zaladowac i imageshacku :(

Link to comment
Share on other sites

Honey cudne kłapouchy :loveu:
Ad gończuchów , widziałam na fotach że na krakowskiej był piękny gończy berneński :loveu:, chyba 1 w Polsce?

Goshka z tego co zauważyłam takie 'klimaty' mnie tylko w wnk :) Tytuły tytułami ale przecież każdy kto ma oczy i jakąs wiedzę o rasie sam potrafi ocenić danego psa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gonek']Honey cudne kłapouchy :loveu:
Ad gończuchów , widziałam na fotach że na krakowskiej był piękny gończy berneński :loveu:, chyba 1 w Polsce?.[/quote]

Tak, pierwszy w Polsce i baaaaardzo mi się podoba:loveu:

[quote name='gonek']Goshka z tego co zauważyłam takie 'klimaty' mnie tylko w wnk :) Tytuły tytułami ale przecież każdy kto ma oczy i jakąs wiedzę o rasie sam potrafi ocenić danego psa.[/quote]

Nic dodac, nic ując;)

Chciałam jescze napisac, iz Elliot jest juz ze swoja nową Pańcią.
Dumisiowa, czekamy na fotki:lol:

Link to comment
Share on other sites

Ja tam nic nie wiem o klimatach, bo ostatnio na wystawach nie bywam - ale niedługo będę musiała zacząć, więc gdyby ktoś miał jakies wskazówki, np. do kogo nie jechac, bo wynik jest z góry przesądzony, to proszę na priva :-) Uratuje to moje nadszarpnięte fundusze przed niepotrzebnym uszczupleniem :-)

Link to comment
Share on other sites

Ja na dzień dzisiejszy do Polski na wystawy się nie wybieram, trudno nie będzie championa Polski. No chyba, że naprawdę mnie jakieś licho podkusi.
A na zagraniczne wystawy póki co mnie nie stać :placz:, no chyba, że Francja, bo tam wszystko tanie jak barszcz:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...