Jump to content
Dogomania

cieczka a powiekszenie genitaliow


Mistrz Nordmaru

Recommended Posts

jeszcze dwa pytani, otoz moj pies ma takie jakieśdziwna sutki, takie duze i zgniecione jakby i w wewnatrz buzi (skora na policzkach tylko ze wewnatrz pyska, niewiem jak sie to nazywa) skore ktora ma dwa kolory, rozowo-pomaranczowy i takie łatki czarnego, czy to normalne???

P.S. podniebienie też takie ma, a rasa psa to cocker spaniel...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mistrz Nordmaru']jeszcze dwa pytani, otoz moj pies ma takie jakieśdziwna sutki, takie duze i zgniecione jakby [/QUOTE]

Sutki często powiększają się w czasie cieczki; może to być też zapowiedź ciąży urojonej - poczytaj o tym na forum.

[quote name='Mistrz Nordmaru']i w wewnatrz buzi (skora na policzkach tylko ze wewnatrz pyska, niewiem jak sie to nazywa) skore ktora ma dwa kolory, rozowo-pomaranczowy i takie łatki czarnego, czy to normalne???

P.S. podniebienie też takie ma, a rasa psa to cocker spaniel...[/QUOTE]

To akurat zupełnie normalne.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

[quote name='Martens'] jeśli nie jest to suczka hodowlana, lepiej byłoby ją wysterylizować ze względu na zwiększone zagrożenie rakiem sutka i ropomaciczem.[/quote]
czytam Twoje posty na innych wątkach "sterylkowych" i trochę się pogubiłam w rozumieniu Twojego stanowiska np tu
[url]http://www.dogomania.pl/forum/f940/sterylizacja-zamiast-eutanazji-film-roberta-valentine-w-nadziei-24927/index28.html#post11067960[/url]
masz wątpliwosci ...Czy coś przeoczyłam?
Mistrz z Nordmaru nic nie pisał że to pierwsza cieczka , natomiast wyraźnie nie ma doswiadczenia a opisywane objawy nie sa do końca normalne.Ja bym raczej radziła wizytę u weta i "uswiadomienie" ale to i tak stara ( z lipca) sprawa więc po zawodach...
Martitaa natomiast opisuje zupełnie normalne objawy cieczki ( powiekszony srom i sutki) więc nie widzę powodów do niepokoju.
A sterylka? - ja jestem z zasady za, aczkolwiek jest to zawsze powazna decyzja i trzeba mieć świadomość plusów ( ogromnych) ale i ryzyka ( niewielkiego lecz jednak)

Link to comment
Share on other sites

W takim razie ja ją źle zrozumiałam, bo wydedukowałam, że te powiększone sutki ma jeszcze po cieczce. Konsultacja z wetem przed zabiegeiem wydaje mi się oczywista ;)

Jestem przeciwna sterylizowaniu na siłę zdrowych suk, które są pilnowane, niemniej jednak w przypadku ciąż urojonych niestety ryzyko zachorowań na raka sutka i ropomacicz bardzo rośnie. I tu moim zdaniem zalety sterylki na pewno przewyższają jej wady. Mam nadzieję, że nie zagmatwałam jeszcze bardziej ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...