Jump to content
Dogomania

Kopiowanie i sedziowie ZKwP


moskit

Recommended Posts

  • Replies 463
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='osobek']psy kopiowane to nie psy chore czy kalekie.[/quote]
a czy posiadają zaświadczenie odpowiednich służb, że dokonano zabiegu amputacji zgodnie z obowiązującymi przepisami ?
Mój dog Lincoln Saxifraga przeszedł zabieg usunięcia gruczołu trzeciej powieki. Mam odpowiedni wpis w książeczce zdrowia o konieczności wykonania zabiegu.
Na żadnej wystawie takiego zaświadczenia nie zażądano, pomimo, że powieki noszą wyraźne ślady po operacji :shake:
Zastanawiam sie, czy sędziowie znają regulamin wystaw ? i czy go stosują?
Na jednej z wystaw, na której byłam, sędzia poprosił na ring weterynarza w celu sprawdzenia, czy inny dog niemiecki ma wadę powieki : entropium lub ektropium. Zgodnie z wzorcem doga niemieckiego jest to poważna wada.
Można?
Osobek:) pytałam o psy, których wzorzec FCI nie dopuszcza kopiowania. Takich jak dog niemiecki. Psy urodzone po 1.01.1994r. z kopiowanym uchem są niezgodne z wzorcem FCI. :)i

Link to comment
Share on other sites

[quote name='osobek']psy kopiowane to nie psy chore czy kalekie.[/quote]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Twoim zdaniem, które w tej sytuacji zupełnie nie ma znaczenia.[/FONT][/COLOR]

[SIZE=2][B]EX DEFINITIONE[/B][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman][B][I][COLOR=black]„kalectwo[/COLOR][/I][/B][I][COLOR=black] – niedorozwój, brak lub nieodwracalne uszkodzenie narządu lub części ciała (trwałe uszkodzenie organizmu).”[/COLOR][/I][/FONT][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niceravik'][COLOR=black][FONT=Verdana]Twoim zdaniem, które w tej sytuacji zupełnie nie ma znaczenia.[/FONT][/COLOR]

[SIZE=2][B]EX DEFINITIONE[/B][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman][B][I][COLOR=black]„kalectwo[/COLOR][/I][/B][I][COLOR=black] – niedorozwój, brak lub nieodwracalne uszkodzenie narządu lub części ciała (trwałe uszkodzenie organizmu).”[/COLOR][/I][/FONT][/SIZE][/quote]
No tak.
Utrata części małżowiny usznej u ludzi jest kwalifikowana jako trwały uszczerbek na zdrowiu, czyli kalectwo.
Osobek :). Dziżys :) zapraszam do dyskusji :)

Link to comment
Share on other sites

Ja w swojej-psiejskiej karierze wystawowej nie spotkałam się z dyskryminacją niekopiowanych :lol: Serio :evil_lol:

Szczerze to mi wisi, czy sędzia woli kopiowane czy nie-wybieram dobrych sędziów a im wszystko jedno, bo nie dają sie nabrać na tanie sztuczki :lol: ;)

Unikam tylko rosyjskich sędziów-bo to dla mnie beton :shake: (chociaż znam 1 wyjątek).

I oczywiście z wielką przyjemnością jeżdżę na niemieckie wystawy-do ojczyzny rasy-gdzie nie ma na ringach kopiowanych bokserów a oceniają czasami tacy sędziowie, że jechać do niech 1300 km to zaszczyt :diabloti:

A kopiowane ? Z czasem się wykruszą w naturalny sposób, bo coraz więcej państw zamyka dla nich swoje show :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sylwia i boksery']
Szczerze to mi wisi, czy sędzia woli kopiowane czy nie-wybieram dobrych sędziów a im wszystko jedno, bo nie dają sie nabrać na tanie sztuczki :lol: ;)[/quote]
Dobrym sedziom to nie powinno byc wszystko jedno ;)
Dobry sedzia powinien wiedziec ze kopiowaniem sa maskowane rozne wady.
Nie zawsze masz taka szanse wybrac sedziego.
Jadac na swiatwke np akurat kopiowany Dog mial szczescie ze trafil wlasnie na sedziego gdzie mu wszystko i nie obchodzilo go to ze we wzorcu opis uszu jest inny i nie obchodzilo ze mogl miec wade uszu naturalnych.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iwona&CAR']Dobrym sedziom to nie powinno byc wszystko jedno ;)
Dobry sedzia powinien wiedziec ze kopiowaniem sa maskowane rozne wady.
Nie zawsze masz taka szanse wybrac sedziego.
Jadac na swiatwke np akurat kopiowany Dog mial szczescie ze trafil wlasnie na sedziego gdzie mu wszystko i nie obchodzilo go to ze we wzorcu opis uszu jest inny i nie obchodzilo ze mogl miec wade uszu naturalnych.[/quote]

musi to byc wielka nieodpowiedzialnosc hodowcy ,ze po kopiowanych rodzicach zostawia caly miot ,lub czesciowy szczeniat niekopiowanych.Tak sie dzieje w wielu hodowlach,CTR`ow rowniez..Jakie to sa wiec wady?!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maxxel']musi to byc wielka nieodpowiedzialnosc hodowcy ,ze po kopiowanych rodzicach zostawia caly miot ,lub czesciowy szczeniat niekopiowanych.Tak sie dzieje w wielu hodowlach,CTR`ow rowniez..Jakie to sa wiec wady?![/quote]

A Dogom kopiuja ogony ?? chyba o uszach pisalam .
Co do CTR to byla kiedys bardzo ciekawa dyskusja wsrod hodowcow o niekopiowanych ogonach .
Napisali bardzo duzo ciekawych spostrzezen i kiedy by nie chcieli miec dlugiego ogona u swojego psa bo noszenie jego na pewno by nie wplynelo
dobrze na jego wyglad podczas wystawiania .
Malo tego powstawiane byly zdjecia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='twiggy']taaak?a jakie dokładnie?i czy kopiując 3-dniowe szczenię można już zamaskowac jakąś wadę? :razz:[/quote]

Pisalam glownie o uszach u Dogow .
No ale przeciez mozna zrobic zabieg na wszelki wypadek jak nie mamy pewnosci jak beda nosily ogony , najlepiej ciachnac , nie bedzie problemu.

Ps .Mysle ze Twoj pies tyle nie przebywa w lesie co moj .
Poogladaj i poczytaj moje zdjecia dokladnie .
W lesie jestesmy niemal co weekend , to tak co do twojego bezpodstawnego komentarza

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iwona&CAR']A Dogom kopiuja ogony ?? chyba o uszach pisalam .
Co do CTR to byla kiedys bardzo ciekawa dyskusja wsrod hodowcow o niekopiowanych ogonach .
Napisali bardzo duzo ciekawych spostrzezen i kiedy by nie chcieli miec dlugiego ogona u swojego psa bo noszenie jego na pewno by nie wplynelo
dobrze na jego wyglad podczas wystawiania .
Malo tego powstawiane byly zdjecia.[/quote]

kiedy sedzia moze sie zastanawiac nad kopiowana mini czy ta w calosci ,to w przypadku CTR`a wydaje sie sprawa przesadzona..Niekopiowane ctry sa zdecydowanie brzydsze.W tym ich dziwnym ogonie jest cos co zniecheca..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iwona&CAR']Pisalam glownie o uszach u Dogow .
No ale przeciez mozna zrobic zabieg na wszelki wypadek jak nie mamy pewnosci jak beda nosily ogony , najlepiej ciachnac , nie bedzie problemu.

Ps .Mysle ze Twoj pies tyle nie przebywa w lesie co moj .
Poogladaj i poczytaj moje zdjecia dokladnie .
W lesie jestesmy niemal co weekend , to tak co do twojego bezpodstawnego komentarza[/quote]

to znowu skupiamy sie na jednej rasie.Byl juz przerazony jamnik na pudle bis`a ,teraz dog i jego uszy..
Mialo byc juz koniec o twoim "uczlowieczonym" psie.Sama pisalas zreszta ,ze on wychodzi tylko o poranku badz poznym wieczorem.Nie przejmuj sie to tez bedzie ci wybaczone w ramach solidarnosci..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='osobek']psy kopiowane to nie psy chore czy kalekie.[/quote]
To po co ingerencja skalpela? Skoro pies nie jest chory ani kaleki to jak zakwalifikowac zgodnie z ustawa o ochronie zwierzat ciecie go skalpelem? ZNECANIE SIE !!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='moskit']To po co ingerencja skalpela? Skoro pies nie jest chory ani kaleki to jak zakwalifikowac zgodnie z ustawa o ochronie zwierzat ciecie go skalpelem? ZNECANIE SIE !!![/quote]

..ja skolei nie moge zrozumiec podejscia jak nizej.Zacytuje cie

[B][I]"Klopot w tym, ze zrobilem wiele zlego. Jako sedzia II-giej grupy mialem wplyw na rozprzestrzenianie sie kopiowania. Jestem typowym neofita."[/I][/B]


obserwujac co sie dzieje na ringach,chociazby w grupie II nie dopatruje sie bys mial wielu nasladowcow w poszukiwaniu nowej ideologii.Rzeczywiscie w mojej ocenie tacy jak ty sedziowie robia najwieksza krzywde w kynologii.
Wasze upodobania zmieniaja sie zbyt czesto i trudno okreslic co jest ich wykladnia,bo w wielu przypadkach nie wzorzec rasy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='moskit']To po co ingerencja skalpela? Skoro pies nie jest chory ani kaleki to jak zakwalifikowac zgodnie z ustawa o ochronie zwierzat ciecie go skalpelem? ZNECANIE SIE !!![/quote]

..czlowiek "wymyslajac"sobie kolejna rase do jakis celow,nie zawsze w tych swoich zamierzeniach byl doskonaly.Tu z pomoca przyszedl mu skalpel.W zwiazku z tym,ze moje psy przy okazji strozuja,brak ogona stawia je w pozycji zdecydowanie lepszej anizeli ich ogoniastych pobratyncow w konfrontacji z kims kto za ten ogon chcialby je zlapac..Przepuszczam,gdyby byly pozbawione jeszcze uszow,ich ogolny wyglad odstraszyl by skutecznie potencjalnego lapacza ogonow..

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]
sylwia i boksery;10508674]Ja w swojej-psiejskiej karierze wystawowej nie spotkałam się z dyskryminacją niekopiowanych :lol: Serio :evil_lol:
[/QUOTE]

w wystawowym "cyrku" liczy sie przedewszystkim wrazenie jakie wywiera na oceniajacym pies.Znam dziesiatki przykladow,gdzie wygrywaly psy lepiej "wyretuszowane".Tymczasem psy ktore zaslugiwaly na laur,odpadaly z kretesem.Pewne rasy ktore zaprzestano kopiowac w zestawieniu z ich cietymi konkurentami + wlasne preferencje sedziego = CAC,CACIB etc..dla tych cietych..Dlugi ogon u boxera,sznaucera,dobka etc zmienia bardzo optyczne wrazenie calosci.Z sylwetki ktora powinna byc kwadratem ,robi sie prostokat..Tylko umiejetne zaprezentowanie psa pozwala sedziemu na nieco dluzsza weryfikacje.

[QUOTE]Szczerze to mi wisi, czy sędzia woli kopiowane czy nie-wybieram dobrych sędziów a im wszystko jedno, bo nie dają sie nabrać na tanie sztuczki :lol: [/QUOTE];)

dobry sedzia jezeli zobaczy lepszego kopiowanego psa od twojego ,wybierze napewno tego pierwszego.Pies to nie tylko ogon i uszy

[QUOTE]
Unikam tylko rosyjskich sędziów-bo to dla mnie beton :shake: (chociaż znam 1 wyjątek).
[/QUOTE]

ja znam tez kilku poskich betonow.Sedziowie sa czesto stronniczy i beda zawsze faworyzowac kogos ze swoich.


[QUOTE]
A kopiowane ? Z czasem się wykruszą w naturalny sposób, bo coraz więcej państw zamyka dla nich swoje show :lol:[/quote]
[/QUOTE]

pozyjemy zobaczymy:cool3:

Link to comment
Share on other sites

zastanawia mnie jakimi slabymi agrumentami musi sie podpierac(jak pewien pies ogonem..)opozycja,ze mimo tylu wystaw gromadzacych rzesze psiarzy i gapiow ,nie slychac glosu oburzenia nad barbarzynstwem kopiowania.czyzby brak wiary w e wlasne idealy??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='onek']a czy posiadają zaświadczenie odpowiednich służb, że dokonano zabiegu amputacji zgodnie z obowiązującymi przepisami ?
Mój dog Lincoln Saxifraga przeszedł zabieg usunięcia gruczołu trzeciej powieki. Mam odpowiedni wpis w książeczce zdrowia o konieczności wykonania zabiegu.
Na żadnej wystawie takiego zaświadczenia nie zażądano, pomimo, że powieki noszą wyraźne ślady po operacji :shake:
Zastanawiam sie, czy sędziowie znają regulamin wystaw ? i czy go stosują?
Na jednej z wystaw, na której byłam, sędzia poprosił na ring weterynarza w celu sprawdzenia, czy inny dog niemiecki ma wadę powieki : entropium lub ektropium. Zgodnie z wzorcem doga niemieckiego jest to poważna wada.
Można?
Osobek:) pytałam o psy, których wzorzec FCI nie dopuszcza kopiowania. Takich jak dog niemiecki. Psy urodzone po 1.01.1994r. z kopiowanym uchem są niezgodne z wzorcem FCI. :)i[/quote]

no ja nie bardzo wiem jak z tym FCI wzorcem jest.Na ich stronie czytam,ze sznaucer ogon sierpowaty blal,bala,ale uszy dopuszcza kopiowane :lol:
ctr-podaja,ze ogon krotko kopiowany,wiec czytanie o dogu sobie juz odpuscilem..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iwona&CAR']Co do CTR to byla kiedys bardzo ciekawa dyskusja wsrod hodowcow o niekopiowanych ogonach .
Napisali bardzo duzo ciekawych spostrzezen i kiedy by nie chcieli miec dlugiego ogona u swojego psa bo noszenie jego na pewno by nie wplynelo
dobrze na jego wyglad podczas wystawiania .
Malo tego powstawiane byly zdjecia.[/quote]
Oczywiscie ze długosc ogona wplywa na jego wyglad. Noszenie rownież .Ameryki nikt nie odkrył

Link to comment
Share on other sites

[quote name='moskit']To po co ingerencja skalpela? Skoro pies nie jest chory ani kaleki to jak zakwalifikowac zgodnie z ustawa o ochronie zwierzat ciecie go skalpelem? ZNECANIE SIE !!![/quote]

Właśnie po to uzywa sie wczesniej skalpela aby w przyszłosci pies nie był chory.To sie nazywa profilaktyka .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maxxel']ty bys go pewnie kawa poczestowala.Nie wiem ,czy koles by wytrzymal historii o traumatycznym psie:lol:[/quote]

przepraszam, ale poplakalam sie ze smiechu:lol:
zadnej awersji!!! nawet wobec przestepcow :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Okonska']Właśnie po to uzywa sie wczesniej skalpela aby w przyszłosci pies nie był chory.To sie nazywa profilaktyka .[/QUOTE]
Apropos... wczoraj kolejny raz widzialem taki oto przypadek:

[IMG]http://img297.imageshack.us/img297/5053/moto0256dq1.jpg[/IMG]

[IMG]http://img207.imageshack.us/img207/4059/moto0257it0.jpg[/IMG]
Przepraszam za jakosc - z telefonu...


Chyba nie musze nikomu tlumaczyc, ze pies juz do konca zycia bedzie mial klopoty z tym ogonem?

Gdyby poddano go temu wielce barbarzynskiemu zabiegowi, kiedy byl malutki nie mialby teraz przesranego zycia....:shake:


Przypadek jeden z wielu...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Okonska']Właśnie po to uzywa sie wczesniej skalpela aby w przyszłosci pies nie był chory.To sie nazywa profilaktyka .[/quote]Słusznie! Myslisz, ze Niemcy zmienią wzorzec doga niemieckiego z uwagi na profilaktykę? Urazy ogona się zdarzaja przecież. Juz pisałam, że moje dogi mają ogony długie - ponad 60 cm, grube, mocne i niesty słabo owłosione:shake:
Profilaktycznie musimy ciąć! Ogony u dogów, uszy u spanieli.
Okonska, gratulacje - to wspaniały pomysł! U ON-ków uszu juz nie możemy ciąć:shake:, a szkoda, bo staytystycznie najczęściej chorują na zapalenie uszu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...