Jump to content
Dogomania

Kopiowanie i sedziowie ZKwP


moskit

Recommended Posts

Napisał [B]iwona&CAR[/B] [URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?p=10503888#post10503888"][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images_pb/buttons/viewpost.gif[/IMG][/URL]
[I]a wszystkie kraje ktore wprowadzili zakaz kopiowania to sa idioci :crazyeye:[/I]

[quote name='lutomskak']:cunao::cunao::stupid::stupid:[/quote]

Weterynarz lutomska ze Starej Milosnej juz tak nisko upadla ze manipuluje postami :crazyeye:

To moze wstawilas o sobie albo Amber ktora tak napisala :lol:

Ty TEZ napisalas ze wszystkie psy przy 36 st upale na wystawie sie usmiechaly :stupid::stupid::stupid:

weterynarz lutomska ze starej milosnej napisala rowniez i nie pomyl
juz z innymi no chyba ze ci wstyd jest

[quote name='"lutomskak"'][B]ja nie probuje argumentowac za kopiowaniem[/B]-bo uwazam ze jest to prywatna sprawa nabywcy psa i hodowcy-ktory bierze za szczenieta calkowita odpowiedzialnosc-i moze od tego trzeba bylo zaczac-zebyscie nie zapluwali ze zlosci monitorow swoich komputerow-![/quote]
ze zlosci to ty lutomska zapluwasz ze tego powodu ze jak czytam to weci sobie pacjentow wyrywaja :crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 463
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='"osobek"'] taka porzadna i kultaralna [/quote]

Mialas jakies watpliwosci o weterynarz lutomska ze starej milosnej
co do jej kultury w jednym z Twoich postow ;)

To co myslisz o tym ?

[quote name='"lutomskak"'] wasze posty-sa jak papier toaletowy.......[/quote]

wet umie tylko tyle powiedziec :crazyeye: i jeszcze moglabym Ci tu poprzytaczac
rozne odzywki na poziomie ....
no nic ja przynajmniej mam co pokazywac swoim znajomym i rodzinie glownie z Polski co tu wet lutomska ze Starej Milosnej wypisuje :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='osobek']to nie moj wymysl, ze psy powinny chodzic w kagancu i na smyczy. Takie jest prawo i nawet te majmniesze musza byc zapiete i miec kaganiec. Nikogo nie bedzie obchodzic czy pies jest agresywny czy nie. Za brak kaganca i smyczy straz miejska czy policja moze ukarac cie mandatem.[/quote]
Rozumie Cie doskonale , widac ze wpadlas tu i zaczelas czytac od konca :p
Pozwol ze napisze Ci ze mieszkam w Australii .
A tu jak widzisz z psem po ulicy chodzi sie z wychowanym a nie w kagancu :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='"MEGNUM"']A ja bym się upierała nadal, że to nie jest kwestia ogona całego czy tylko kikutka. I pewna jestem że kopiowany doberman lepiej poradzi sobie z utrzymaniem równowagi w biegu czy zwrocie wykonanym w pełnej prędkości niż dog niemiecki z długim ogonem:lol:[/quote]
Chyba to zadne odkrycie :roll:
jak sobie bez ogona radzi Doberman a z ogonem Doberman ,
czy nie zauwazysz roznicy ??
Jak sobie poradzi chart bez ogona ? wygra wyscig z chartem z ogonem ??

Link to comment
Share on other sites

Właśnie, kiedy po tak długim czasie postanowiłam dołączyć do Waszego szacownego grona Forumowiczów i wypowiedziałam się w kwestii podpierania się ogonem przez psa Pani Iwona&CAR okazało się, że mój post został usunięty...
Dostałam, jak to sie popularnie mówi "BANA" , który zostanie usunięty (cytuje): NIGDY. Niezorientowanym powiem tylko, że nawiązałam do poniższej wypowiedzi ( co może mieć niejakie znaczenie dla całej sprawy):
[B][I]"Powiem Ci jeszcze jedno , moja sunia ma 17 lat , jej tylne nogi sa coraz mniej sprawne , na szczescie ma ogon , ktorego uzywa w niektorych sytuacjach do podpierania sie nim.[/I][/B]"
Nie będę się powtarzać i przytaczać jeszcze raz przykładu, którego użyłam do skomentowania wypowiedzi Pani Iwona&CAR, gdyż inna kwestia zaprząta w tym momencie moją głowę. Mianowicie: czy to, że dwoje użytkowników używa tego samego komputera do logowania się na Państwa forum stanowi automatycznie o podszywaniu się jednego pod drugiego?? A może moderator tego tematu nie posiada szacunku dla inteligencji swoich Kolegów Dogomaniaków i odmawia im w pewnym sensie możliwości swobodnej wypowiedzi ( w granicach dobrego smaku, której mój post przecież nie przekroczył). Rozumiem, że sprawdzenie informacji o używanym przez danego forumowicza komputerze nie jest trudne... jednak prawo jakim rządzi się ten wątek od dawna budzi moje zaskoczenie, gdyż regularnie czytam komentarze tutaj zamieszczane. W związku z tym uprzejmie proszę o nieusuwanie postów DUFFY ( czyli moich), w miarę możliwości.. dziękuję.

Pozdrawiam

Duffy, a nie ktoś inny.

[B]P.S. Piszę z konta użytkowniczki, która od 24 lat jest moją rodzoną siostrą.[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niceravik'][COLOR=black][FONT=Verdana]Mało oryginalne stwierdzenia. Znasz kogokolwiek, kto się do tego PUBLICZNIE przyzna :shake:?[/FONT][/COLOR]
Wszyscy, bez mała, mamy dobre zdanie o SOBIE :p.[/quote]
rzecz w tym, że znam...........ale nie o tym mowa :diabloti::diabloti: tylko o tym biednym jamniku Lutomskak, którego jak niektórzy sugerują ona strasznie męczy i straszy na wystawie (pytanie do Lutomskak - czym go zastraszyłaś?? Tym, że przeprowadzi się pod 27 :mad::mad::mad::mad::mad:)

Link to comment
Share on other sites

zarejestrowalam sie prawie 1,5 roku temu, to ze nie pisze postow, nie znaczy ze nie czytam wypowiedzi. A jezeli chodzi o Lutomskak to we mnie nie znajdziesz sojusznika to obrzucania jej błotem. Ja szanuje jej dorobek zarowno w pracy z psami jak i praktyke weterynaryjna. Gdyby byla kiepska w tym co robi, nie odnosiłaby tylu sukcesów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='osobek'] Gdyby byla kiepska w tym co robi, nie odnosiłaby tylu sukcesów.[/quote]

[B]AMEN
[/B]

(Przepraszam, ale z uwagi na bana muszę korzystać z konta siostry mojej. Jakoś jej to wytłumaczę, mam nadzieję.)


[B]PODPISANO

DUFFY, A NIE KTOś INNY[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MEGNUM']A ja się pochwalę, że na tej właśnie wystawie moja mała kopiowana dziewczynka pokonała niekopiowaną konkurentkę:evil_lol:

I z dumą przebiegłam po ringu honorowym z dożycą weteranką - kopiowaną oczywiście:evil_lol:[/quote]

bravo!bravo! :loveu:
gratulowac! :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='moskit']Oczywiscie, ze wyolbrzymiam. Przeciez przyciecie uszu, czy obciecie ogona nie rozni sie niczym od pomalowania paznokci.
Bydle jest bydle. Poskowyczy i mu przejdzie. [/quote]
poskowyczy?to mój Arkadiusz jakiś dziwny w takim razie...:roll: nawet nie pisnął :evil_lol:

[quote]A jaki ladny bedzie. I na wystawie wygra z tym niecietym.
[/quote]
no ba! :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iwona&CAR'][B]Amber[/B] zapomnialam jeszcze dodac ze oprocz bolu podczas zabiegu,
ogon pomaga utrzymac psu rownowage w biegu i zwrocie wykonanym w pelnej predkosci,
balansuje nim po waskich przejsciach ,kladkach itd.
Pracujacy pies potrzebuje OGON ![/quote]


ojapier**** :crazyeye:
to żeś Carowa poszła po bandzie!!! :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ara']<font color="SeaGreen"><b>Proszę wrócić do temat[/quote]Pani Aro to znaczy tak konkretnie do jakiego?? Rozumiem ze do tego w tytule?Ps.Kto jest tu modem po się pogubiłam .Pani czy Pani Launa ? czy obie Panie razem?

Link to comment
Share on other sites

W takim razie, powróce do tematu :p:
mam pytanie do Pań/Panów, którzy tutaj tak zgodnie oponują za zaprzestaniem kopiowania psów - czy byliście kiedyś świadkami kopiowania szczeniąt/psów dorosłych?? :-o:-o
Wasze wypowiedzi sugerują jakbyście mieli przykre doświadczenia z tego zdarzenia - chętnie się wymienię poglądami.
Brałam udział w obudwu zabiegach i wydaje mi się, że mam w tej kwestii coś do powiedzenia :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Tu DUFFY z konta Lutomskak. Melduje posłusznie- nadal bez własnego konta, na szczęście siostra bana jednak nie ma. Cóż za łaska, dopust Boży...

W kwestii moderacji tego wątku mam kilka pytań ( podobnie jak moja przedmówczyni):
1. To jak to w końcu jest. Razem ale oddzielnie, oddzielnie ale razem, może zawsze razem jednak albo jedna po drugiej ( znaczy system zmianowy...)
2. Skoro Pani Moderator Ara prosi o powrót do tematu, ja jako posłuszny choć zbanowany użytkownik spełnię tę prośbę bardzo chętnie, jeśli tylko dowiem się:

JAKI TU W KOńCU JEST TEN TEMAT SKORO PRZEZ 10 OSTATNICH STRON W TEMACIE "SęDZIOWANIE A KOPIOWANIE" OMAWIAMY KWESTIę DZIESIęCOLETNIEGO JAMNIKA ( DODAM DLA NIEZORIENTOWNYCH- NIE KOPIOWANEGO)??????????????

3. Na czym wobec tego polega doniosła rola moderatorów tego wątku a,co za tym idzie- jaki jest zakres swobody wypowiedzi Forumowiczów
( zaszczyt, którego jak widać dostępują tylko Wybrańcy)?

4. Czy ten wątek może/ powinien służyć ma jako rodzaj terapii zajęciowej dla ryczącej donośnym głosem, aczkolwiek nieco ekscentrycznej i nieogarniętej Pani z Australii cierpiącej ewidentnie z powodu zakupu psa kopiowanego??

Pozdrawiam

DUFFY, a nie ktoś inny

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Okonska']Iwona &Car robi po prostu z tego biednego psa duchanego pajacyka.Aranzuje pewne sytuacje i cyka zdjecia aby zamiescic je w necie w celu adoracji swojej osoby .Ona to lubi i potrzebuje tego jak powietrza do zycia.[/quote]

bo Iwona zrobiła z psa maUpę!!! :lol::lol::lol:
to jest dopiero biedny Pies... :shake:
zamiast przechadzac się po mieście zabrałaby stwora do parku lub do lasu... KOCHANA PAŃCIA! :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Okonska']Pani Aro to znaczy tak konkretnie do jakiego?? Rozumiem ze do tego w tytule?Ps.Kto jest tu modem po się pogubiłam .Pani czy Pani Launa ? czy obie Panie razem?[/QUOTE]
Obie. Jednak poza funkcja dzieli je przepasc...

Roznia sie m.in, tym, ze jedna nie powinna byc modem :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=SeaGreen][B]Widzę, że są problemy ze zrozumieniem słowa pisanego... więc tłumaczę na przykładach[/B][/COLOR]

[quote name='Hela']W takim razie, powróce do tematu :p:
mam pytanie do Pań/Panów, którzy tutaj tak zgodnie oponują za zaprzestaniem kopiowania psów - [B]czy byliście kiedyś świadkami kopiowania szczeniąt/psów dorosłych?? :-o:-o
Wasze wypowiedzi sugerują jakbyście mieli przykre doświadczenia z tego zdarzenia - chętnie się wymienię poglądami. [/B]
Brałam udział w obudwu zabiegach i wydaje mi się, że mam w tej kwestii coś do powiedzenia :cool3:[/quote]

[COLOR=SeaGreen][B]Hela, tu piszemy na temat "Kopiowanie i sędziowie ZKwP", o doświadczeniach związanych z kopiowaniem było chociażby [URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=32450"]tutaj[/URL] i zaśmiecanie nimi kolejnego wątku nie ma sensu[/B][/COLOR]



[quote name='lutomskak']Tu DUFFY z konta Lutomskak. Melduje posłusznie- nadal bez własnego konta, na szczęście siostra bana jednak nie ma. Cóż za łaska, dopust Boży...

W kwestii moderacji tego wątku mam kilka pytań ( podobnie jak moja przedmówczyni):
[B] 1. To jak to w końcu jest. Razem ale oddzielnie, oddzielnie ale razem, może zawsze razem jednak albo jedna po drugiej ( znaczy system zmianowy...)[/B][/quote]
[COLOR=SeaGreen][B]
Odpowiednim miejscem na wyjaśnianie takich wątpliwości jest pw lub dział "Administracja" -> patrz regulamin.[/B][/COLOR]


[quote name='lutomskak'] 2. Skoro Pani Moderator Ara prosi o powrót do tematu, ja jako posłuszny choć [B]zbanowany[/B] użytkownik spełnię tę prośbę bardzo chętnie, [B]jeśli[/B] [B]tylko[/B] dowiem się:[/quote]

[COLOR=SeaGreen][B]Jeżeli zbanowany użytkownik ma jakieś wątpliwości związane z zasadnością bana, to powinien się skontaktować z administracją, albo liczyć ze zbanowaniem osoby, która użycza jej konta... a już na pewno nie powinien stawiać warunków...[/B][/COLOR]

[quote name='lutomskak'] JAKI TU W KOńCU JEST TEN TEMAT SKORO PRZEZ 10 OSTATNICH STRON W TEMACIE "SęDZIOWANIE A KOPIOWANIE" OMAWIAMY KWESTIę DZIESIęCOLETNIEGO JAMNIKA ( DODAM DLA NIEZORIENTOWNYCH- NIE KOPIOWANEGO)??????????????[/quote]

[COLOR=SeaGreen][B]Jak w tytule:roll: i do tego proszę wrócić[/B][/COLOR]

[quote name='lutomskak'] 3. Na czym wobec tego polega doniosła rola moderatorów tego wątku a,co za tym idzie- jaki jest [COLOR=Black][B]zakres swobody wypowiedzi Forumowiczów [/B][/COLOR]
( zaszczyt, którego jak widać dostępują tylko Wybrańcy)?[/quote]

[COLOR=SeaGreen][B]Swobodę wykorzystywaliście do chamskich przepychanek, więc już nie ma żadnego.[/B][/COLOR]

[quote name='lutomskak'] 4. Czy ten wątek może/ powinien służyć ma jako rodzaj terapii zajęciowej dla ryczącej donośnym głosem, aczkolwiek nieco ekscentrycznej i nieogarniętej Pani z Australii cierpiącej ewidentnie z powodu zakupu psa kopiowanego??[/quote]

[COLOR=SeaGreen][B]O właśnie o tym pisałam. [/B][/COLOR]

[quote name='Okonska']Pani Aro to znaczy tak konkretnie do jakiego?? Rozumiem ze do tego w tytule?Ps.Kto jest tu modem po się pogubiłam .Pani czy Pani Launa ? czy obie Panie razem?[/quote]

[COLOR=SeaGreen][B]Proszę przeczytać tytuł wątku i zapoznać się z regulaminem. Kolejny raz nie będę powatarzać.[/B][/COLOR]

[quote name='Czarne Gwiazdy'][B]I lutomskak wraz z duffy mają bana.[/B]

Czy jak pojadę do lutomskiej i napisze posta z jej konta również dostanę bana?

Kiedyś nikomu to nie przeszkadzało, a robiliśmy to wiele razy. Nie tylko Czarne gwiazdy i lutomskak...[/quote]

[quote name='Czarne Gwiazdy']Obie. Jednak poza funkcja dzieli je przepasc...

Roznia sie m.in, tym, ze jedna nie powinna byc modem :evil_lol:[/quote]

[B][COLOR=SeaGreen]Czarne Gwiazdy, Ciebie również proszę po raz ostatni, w sprawie skarg, zażaleń i wątpliwości dotyczących moderowania kontaktujemy się z Administracją lub modami na pw.[/COLOR][/B]

[quote name='twiggy']bo Iwona zrobiła z psa maUpę!!! :lol::lol::lol:
to jest dopiero biedny Pies... :shake:
zamiast przechadzac się po mieście zabrałaby stwora do parku lub do lasu... KOCHANA PAŃCIA! :loveu:[/quote]

[COLOR=SeaGreen][B]Kolejny przykład na wycieczki osobiste, których tolerować nie będę.

Mam nadzieję, że wszystko jest już jasne i nikt nie będzie zaskoczony, kiedy kontynuowanie takiej tfurczości zostanie nagrodzone stosowną ilością punktów.

Mod
[/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dżizys']Witam wszystkich no może prawie wszystkich dogomaniaków[/quote]
Mnie też jest milo :) Skoro formalnościom stało się zadość, to może coś na temat?
Jaki Twoim zdaniem jest stosunek sędziów do kopiowanych psów?
Czy kopiowane wbrew wzorcowi FCI psy winny być traktowane jako
"nie do oceny " z uwagi na pkt. Regulaminu wystaw ZKwP, który stanowi, że :
[I]NIE DO OCENY (NDO). To określenie jest przewidziane dla każdego psa, który:
- nie porusza się prawidłowo, stale skacze na wystawcę lub próbuje uciec z ringu, co uniemożliwia ocenę mechaniki i typowości ruchu
- nie pozwala dotknąć się sędziemu, uniemożliwiając ocenę zgryzu i uzębienia, szaty, budowy ciała, ogona lub jąder
- wykazuje ślady przeprowadzonych operacji lub leczenia oraz zabiegów, które mogą być uznane za próbę oszustwa.
[B] To samo dotyczy sytuacji, gdy sędzia ma uzasadnione podejrzenia, że przeprowadzono operację, której celem było skorygowanie wad powiek, uszu lub ogona[/B]. Uzasadnienie adnotacji NIE DO OCENY powinno
być wpisane w karcie oceny psa.
[/I][URL]http://www.zkwp.pl/zg/regulaminy/Regulamin_wystaw_psow_rasowych_ZKwP.pdf[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dżizys']Witam wszystkich no może prawie wszystkich dogomaniaków[/quote]

[quote name='onek']Mnie też jest milo :) Skoro formalnościom stało się zadość, to może coś na temat?
Jaki Twoim zdaniem jest stosunek sędziów do kopiowanych psów?
Czy kopiowane wbrew wzorcowi FCI psy winny być traktowane jako
"nie do oceny " z uwagi na pkt. Regulaminu wystaw ZKwP, który stanowi, że :
[I]NIE DO OCENY (NDO). To określenie jest przewidziane dla każdego psa, który:[/I]
[I]- nie porusza się prawidłowo, stale skacze na wystawcę lub próbuje uciec z ringu, co uniemożliwia ocenę mechaniki i typowości ruchu[/I]
[I]- nie pozwala dotknąć się sędziemu, uniemożliwiając ocenę zgryzu i uzębienia, szaty, budowy ciała, ogona lub jąder[/I]
[I]- wykazuje ślady przeprowadzonych operacji lub leczenia oraz zabiegów, które mogą być uznane za próbę oszustwa.[/I]
[I][B]To samo dotyczy sytuacji, gdy sędzia ma uzasadnione podejrzenia, że przeprowadzono operację, której celem było skorygowanie wad powiek, uszu lub ogona[/B]. Uzasadnienie adnotacji NIE DO OCENY powinno[/I]
[I]być wpisane w karcie oceny psa.[/I]
[URL]http://www.zkwp.pl/zg/regulaminy/Regulamin_wystaw_psow_rasowych_ZKwP.pdf[/URL][/quote]
A także to:
RWPR
[LEFT][FONT=CentSchbookPL-Roman][SIZE=2]"pkt. 9, W wystawach uczestniczyć mogą tylko psy zdrowe, posiadające zaświadczenia zgodne z wymogami służby weterynaryjnej. [B]Psy chore,[/B] [B]kalekie,[/B] z atrofią jąder, suki będące w widocznej ciąży lub z cieczką [B]nie mogą uczestniczyć w wystawach.[/B] W przypadku, gdy właściciel nie zastosuje się do tego przepisu, [B]sędzia powinien wykluczyć psa z ringu."[/B][/SIZE][/FONT][/LEFT]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...