Jump to content
Dogomania

Zakocona galeria Poświaty


Poświata

Recommended Posts

Beatko, czy Ty sadzisz, że ja moę coś położyć na stole ? serwetke? ozdobę? Przecież to rube, łupie scierwo mi zrzuca, na złość. Kwiatki żre serwetkę zrzuci, albo przykryje sobie kuwetę. Piekne rzeczy robiła żona mojeo ojca i niektóre dostałam w prezencie i co? leżą w szafie.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 8.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Sabina1']Beatko, czy Ty sadzisz, że ja moę coś położyć na stole ? serwetke? ozdobę? Przecież to rube, łupie scierwo mi zrzuca, na złość. Kwiatki żre serwetkę zrzuci, albo przykryje sobie kuwetę. Piekne rzeczy robiła żona mojeo ojca i niektóre dostałam w prezencie i co? leżą w szafie.[/quote]A gdzieś na półeczce za szybką nie da się położyć ??? Albo zrobię taką malutką, do podkładania pod szklankę i będziesz ją sobie do kieszeni przed rubą i łupią chowała :evil_lol: .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sabina1'][U][B]Śledzik[/B][/U]
1 opakowanie filetów (40dk), mą być korzenne
1/5 konc. pomidoroweo(mała puszka)
0.5 szkl.soku pomidoroweo
3 duże cebule

Cebule posiekać w drobną kosteczkę izeszklić na oleju(nie rumienić). Dodać do teo rozrzedzony w soku koncentrat. Trochę soku z cytrtny do smaku.To wszystko na patelni raz zaotować.Ostudzić. Śledzie pokroić na dzwonka i ułżyć w salaterce. Ostudzonym sosem zalać. Jeść dopiero na drui dzień (przeryzione)

jeszcze robię druieo. Każdy filet smaruję musztardą i układam w słoiku, przekładając warstwą cebuli w piórkach, listkiem bobkowym, pieprzem, zielem, plasterkami cytryny. Zalewam oliwą. Też b. dobre.[/quote]


sabinkooo jeszcze zdjecie, bom głodnaaa :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Poświata']A gdzieś na półeczce za szybką nie da się położyć ??? Albo zrobię taką malutką, do podkładania pod szklankę i będziesz ją sobie do kieszeni przed rubą i łupią chowała :evil_lol: .[/quote]
Pod szybką? To jest myśl ! Chciałabym mieć taka śliczną, malutką,seledynową pod szklankę, Byłaby bezpieczna przed łupią. Ale dopiero zacznij łańcuszek, jak mi pokrzywki wzejdą :evil_lol:

[quote name='madzia18sosnowiec']sabinkooo jeszcze zdjecie, bom głodnaaa :evil_lol:[/quote]
Madziu, to jest jedna z rybek wiilijnych i teraz zdjęcia nie mam, ale zrobię :lol: .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Poświata']B
Gdzieś tam, dużo wcześniej wspomniałam, że dziergam dla siostruni pod :tree1: serwetkę, na co nikt zupełnie nie zwrócił uwagi :mad: . To teraz bezczelnie się pochwalę, bo już coś widać :cool3: :

[URL="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8b430fabc5d1c7db.html"][IMG]http://images1.fotosik.pl/300/8b430fabc5d1c7dbm.jpg[/IMG][/URL]taka była wtedy, zupełnie malunia,

[URL="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/900f30a1babfcb0b.html"][IMG]http://images3.fotosik.pl/290/900f30a1babfcb0bm.jpg[/IMG][/URL]***[URL="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a1dd00a60658de2a.html"][IMG]http://images4.fotosik.pl/246/a1dd00a60658de2am.jpg[/IMG][/URL]***[URL="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f8a28fab616d1663.html"][IMG]http://images1.fotosik.pl/300/f8a28fab616d1663m.jpg[/IMG][/URL] teraz jest już taaaaka duzia, a to jeszcze nie koniec :lol:.[/quote]
:crazyeye::crazyeye::crazyeye::crazyeye:, ale cudeńka. Ach, gdybym ja tak potrafiła-moja mama na pewno byłoby zadowolona z takiego prezentu gwiazdkowego:loveu:

Link to comment
Share on other sites

Serwetki prześliczne zauważyłam juz wczoraj - tylko tutaj pojawiam sie na moment i zaglądam głównie do subskrypcji a na DOGO bez logowania - mnóstwo pracy do zakończenia przed urlopem.
Kiedyś bardzo dawno temu gdy jeszcze mieszkałam z Rodzicami w swoim rodzinnym mieście i ja takie robiłam.
Obydwie miałyśmy znacznie wiecej czasu na różne robótki ręczne - szycie, dzierganie na szydełku i na drutach.

Link to comment
Share on other sites

[URL="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/e8528ecd6c48dc8f.html"][IMG]http://images1.fotosik.pl/208/e8528ecd6c48dc8fmed.jpg[/IMG][/URL]

PIEKNA!!!!!
Kiedys tez szydelkowalam i robilam na drutach w ramach wyciszenia
Teraz jakos nie moge sie do tego zabrac:shake:

Link to comment
Share on other sites

[URL="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/e8528ecd6c48dc8f.html"][IMG]http://images1.fotosik.pl/208/e8528ecd6c48dc8fmed.jpg[/IMG][/URL]
CUDO!!!
JA CAŁE SWOJE MŁODE ŻYCIE SZYŁAM, ROBIŁAM NA DRUTACH SZYDEŁKOWAŁAM.
Jako 5 latka zrobiłam na drutach( patykach z lizaków , bo mama bała mi się dać druty) kocyk dla lalek, w piątej klasie o swój ubiór zabiegałam wyłącznie sama, robiłam czapki z kwiatkami koronkowymi, swetry, swetrzyska, golfy (w pewexie kupowałam moher, bo to był krzyk mody, taki bardzo włochaty), szyłam sukienki haftowane ,obrębiane kordonkiem- takie wstawki- to wszystko farbowałam, póżniej na studiach zarabiałam szyjąc eksponaty artystyczne , sprzedawane w galerii na placu SZCZEPAŃSKIM, robiłam gobeliny, kilimy - na każde święta każdy dostawał ode mnie coś wydzierganego, potrafiłam robić do północy i już o 5 wstawać znowu do roboty......a teraz ...od lat nic nie robię (rok temu tylko robiłam czapeczki kordonkowe, ażurowe-modne były)!!!
ALE SIĘ POCHWALIŁAM:oops: :oops: :oops:
ZAPRASZAM DO SIEBIE, ZOBACZYCIE COŚ ZE STANU WOJENNEGO!!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sabina1']Pod szybką? To jest myśl ! Chciałabym mieć taka śliczną, malutką,seledynową pod szklankę, Byłaby bezpieczna przed łupią. Ale dopiero zacznij łańcuszek, jak mi pokrzywki wzejdą :evil_lol:
[/quote]To masz jak w banku malutką kieszonkową pod szklankę, tylko domówimy szczegóły: dokładny kolorek, rozmiar itp, itd :multi:
[quote name='Vogue'][quote name='ASPA']A co to za szczyt majaczy w oddali?[/quote]
To pewnie Gorka Szczesliwicka!!
Czy mam racje Beatko?:lol:[/quote]Zgadza się to Górka Szczęśliwicka :-D .
[quote name='bigos']:crazyeye::crazyeye::crazyeye::crazyeye:, ale cudeńka. Ach, gdybym ja tak potrafiła-moja mama na pewno byłoby zadowolona z takiego prezentu gwiazdkowego:loveu:[/quote]To naprawdę nic trudnego :shake: , ja do tej pory robiłam na drutach i myślałam że na szydełku nie umiem. Aż stwierdziłąm - spróbuję - kupiłam pisemko z wzorami serwetkowymi i........ na stare lata zrobiłam pierwszą w swoim życiu serwetkę, potem drugą ..... i następną. I powiem tak: jeśli tylko potraficie trzymać szydełko w łapce i umiecie zrobić nim łańcuszek, to dalej idzie już samo, naprawdę !!!!
[quote name='Vogue']Kiedys tez szydelkowalam i robilam na drutach w ramach wyciszenia
Teraz jakos nie moge sie do tego zabrac:shake:[/quote]Ja miesiącami potrafię nic nie dziergać, ale potem mnie "nachodzi" i z przyjemnością łapię się za robotę, wystarczy zacząć i samo jakoś się robi :lol: :cool3: .[quote name='sylrwia']Poświato a robiłaś kiedyś na szydeku aniołki??:lol: Widziałam takie koronkowe wyglądały bombowo:loveu:[/quote]Ja też widziałam aniołki i różne inne cudeńka, ale że ja tak naprawdę dopiero odkrywam uroki szydełkowania jeszcze się nie za wszystko łapię. Narazie się rozkręcam....:cool3: :evil_lol: .
Na dogo jest dziewczyna KUELA, ta to dopiero cuda umie zrobić :loveu: i tak naprawdę to ona była moją inspiracją do robótek :cool3: . [URL="http://kuela.fotosik.pl/"][SIZE=3]TUTAJ MOŻECIE POPATRZEĆ NA JEJ DZIEŁA[/SIZE][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Witajcie :multi: ,
idę zaraz do fryzjera, tylko jeszcze nie wiem co mam sobie na łbie zrobić :hmmmm:, czy trwałą ondulację, czy podciąć i albo balejaż albo blond farba, ot i problem.... Zawsze było skracanie z balejażem, ale teraz się trochę zapuściłam i szkoda mi tych podrośniętych kłaków. Tylko że jak podrosły to i układać się przyzwoicie nie chcą.... do 10 coś muszę wymyśleć :roll: , a potem niech się dzieje wola boska :evil_lol: :cool3: .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Poświata']Witajcie :multi: ,
idę zaraz do fryzjera, tylko jeszcze nie wiem co mam sobie na łbie zrobić :hmmmm:, czy trwałą ondulację, czy podciąć i albo balejaż albo blond farba, ot i problem.... Zawsze było skracanie z balejażem, ale teraz się trochę zapuściłam i szkoda mi tych podrośniętych kłaków. Tylko że jak podrosły to i układać się przyzwoicie nie chcą.... do 10 coś muszę wymyśleć :roll: , a potem niech się dzieje wola boska :evil_lol: :cool3: .[/quote]
Może podetnieszi wymodelujesz tylko troszeczkę, tyle ile potrzeba, zeby kształt łowy był ładny i balejaż.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sabina1']Może podetnieszi wymodelujesz tylko troszeczkę, tyle ile potrzeba, zeby kształt łowy był ładny i balejaż.[/quote]Cześć Miśka, jak minał weekend ????
Jak podetnę tylko troszkę, to mi się cholery przy takiej długości już układać nie chcą, a nie mam czasu na codzienne poranne zabiegi, i musiałabym sie wspomagać trwałą :hmmmm:. I coś mnie na farbę naszło, na blondynkę :cool3: . No nic, myślenia ciąg dalszy..... idę się szykować :roll: .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Poświata']Witajcie :multi: ,
idę zaraz do fryzjera, tylko jeszcze nie wiem co mam sobie na łbie zrobić :hmmmm:, czy trwałą ondulację, czy podciąć i albo balejaż albo blond farba, ot i problem.... Zawsze było skracanie z balejażem, ale teraz się trochę zapuściłam i szkoda mi tych podrośniętych kłaków. Tylko że jak podrosły to i układać się przyzwoicie nie chcą.... do 10 coś muszę wymyśleć :roll: , a potem niech się dzieje wola boska :evil_lol: :cool3: .[/quote]
Qrcze nie zdążyłam doradzić:placz:
Mam nadzieję, że będą ścięte i jakiś ładny odcień blond:loveu: Balejage- jestem za, ale 2 kolorowy(kiedyś podobała mi sie miesznka czerni z blondem, dawała wrażenie większej objętości, taki wyrazisty światłocień się tworzył)

[quote name='Sabina1']To wobec teo Życzę, zeby Ci dobrali jakiś piękny odcień blondu :lol: .
A weekend minął jak wszystkim,na sprzataniu przedswiatecznym i zakupach. Dodatkowo na wizytach u weta z chorym Carusiem i ścianiu o po domu ze strzykawka w reku :lol: .[/quote]
OJ co bidulkowi doskwiera???
Nabiegałaś się za nim???

Link to comment
Share on other sites

[quote name='samograj']
OJ co bidulkowi doskwiera???
Nabiegałaś się za nim???[/quote]
Dostał zapalenia jelit i robię mu zastrzyki. Ale Caruś jest histerykiem, płacze, ucieka, a potem jest bardzo obrażony :lol:
Dzisiaj przyszły moje prezenty pod choinkę. Zamówiłam sobie książeczki: "Posłuszeństwo na codzień","Pies który kochał zbyt mocno", "Gdy kot przebienie ci droę " i "Cavalier kin charles spaniel"(interesuje mnie ta rasa). Przysięam uroczyście, ze nie tknę tych ksiązek do niedzieli, bo w przeciwnym wypadku za świat beda nici :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Jednak na chwileczkę zajrzałam do "Gdy kot przebienie ci droę" - to są wiersze Klimka o kotach. Śliczne. Jeden przytoczę:

[B][FONT=Garamond]Kotu, który odszedł do Nieba[/FONT][/B]

[B]CO TAM U CIEBIE[/B]

[B]Odwiedź nas kiedyś nasz Mruczku droi[/B]
[B]dy się rozościsz juz w Niebie[/B]
[B]snem kolorowym wejdź w nasze proi[/B]
[B]i powiedz o co tam u ciebie[/B]

[B]Czy własnie teo się spodziewałeś,[/B]
[B]dy zapraszano cię do Raju[/B]
[B]i czy to wszystko co tam zastałeś[/B]
[B]pasuje do Twoich zwyczajów ?[/B]
[B]Czy aureola Ci nie obrzydła,[/B]
[B]czy nie próbujesz jej zdrapać,[/B]
[B]i czy Ci dano anielskie skrzydła,[/B]
[B]bo przecież zawsze chciałeś latać...[/B]
[B]Jak sobie radzisz z niebiańskim płotem,[/B]
[B]czy da się tam na nim siedzieć[/B]
[B]i - jak sie Święci obchodzą z kotem,[/B]
[B]też chcielibyśmy to wiedzieć...[/B]
[B]Czy Cię tam proszą byś mruczał ładnie[/B]
[B]Bou i ronu Aniołów[/B]
[B]i czy też uczą, ze się nie kradnie[/B]
[B]łakoci z anielskich stołów ?[/B]
[B]W Raju, z pewnością nie zaznasz biedy,[/B]
[B]Święci są dobrzy i czuli,[/B]
[B]lecz - masz tam kooś, kto jak my kiedyś[/B]
[B]tak cie do serca przytuli ?[/B]
[B]Jeżeli nie masz, to poproś Pana[/B]
[B]niech Cie odeśle z powrotem,[/B]
[B]po to, byś znowu z nami i dla nas[/B]
[B]tu najszczęśliwszym był kotem.[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sabina1']Jednak na chwileczkę zajrzałam do "Gdy kot przebienie ci droę" - to są wiersze Klimka o kotach. Śliczne. Jeden przytoczę:

[B][FONT=Garamond]Kotu, który odszedł do Nieba[/FONT][/B]

[B]CO TAM U CIEBIE[/B]

[B]Odwiedź nas kiedyś nasz Mruczku droi[/B]
[B]dy się rozościsz juz w Niebie[/B]
[B]snem kolorowym wejdź w nasze proi[/B]
[B]i powiedz o co tam u ciebie[/B]

[B]Czy własnie teo się spodziewałeś,[/B]
[B]dy zapraszano cię do Raju[/B]
[B]i czy to wszystko co tam zastałeś[/B]
[B]pasuje do Twoich zwyczajów ?[/B]
[B]Czy aureola Ci nie obrzydła,[/B]
[B]czy nie próbujesz jej zdrapać,[/B]
[B]i czy Ci dano anielskie skrzydła,[/B]
[B]bo przecież zawsze chciałeś latać...[/B]
[B]Jak sobie radzisz z niebiańskim płotem,[/B]
[B]czy da się tam na nim siedzieć[/B]
[B]i - jak sie Święci obchodzą z kotem,[/B]
[B]też chcielibyśmy to wiedzieć...[/B]
[B]Czy Cię tam proszą byś mruczał ładnie[/B]
[B]Bou i ronu Aniołów[/B]
[B]i czy też uczą, ze się nie kradnie[/B]
[B]łakoci z anielskich stołów ?[/B]
[B]W Raju, z pewnością nie zaznasz biedy,[/B]
[B]Święci są dobrzy i czuli,[/B]
[B]lecz - masz tam kooś, kto jak my kiedyś[/B]
[B]tak cie do serca przytuli ?[/B]
[B]Jeżeli nie masz, to poproś Pana[/B]
[B]niech Cie odeśle z powrotem,[/B]
[B]po to, byś znowu z nami i dla nas[/B]
[B]tu najszczęśliwszym był kotem.[/B][/quote]
[SIZE=4]Piękny, dziękuję :-( :-( :-([/SIZE] , to będzie dla :kociak: Baryśka ['] pod :tree1: .
Zetknęłam się z wierszami Klimka w "Kocie" i byłam pod ogromnym wrażeniem. Poza tym dziewczyna z forum Miaukunowo pisze wiersze, jest niesamowita !!!
[quote name='samograj']Qrcze nie zdążyłam doradzić:placz:
Mam nadzieję, że będą ścięte i jakiś ładny odcień blond:loveu: Balejage- jestem za, ale 2 kolorowy(kiedyś podobała mi sie miesznka czerni z blondem, dawała wrażenie większej objętości, taki wyrazisty światłocień się tworzył)[/quote]Ale wyszło na Twoje :evil_lol: , mam balejaż z blondu i ciemnego brązu :cool3: , a z długości nie ścinane, tylko ładnie wycieniowane żeby się układały. Przez dwa tygodnie mam przemyśleć sprawę trwałej i ewentualnie se dorobić.
[quote name='Sabina1']Dostał zapalenia jelit i robię mu zastrzyki. Ale Caruś jest [B]histerykiem[/B], płacze, ucieka, a potem jest bardzo obrażony :lol:[/quote]No a który facet nie jest :roll: , szczególnie jak widzi strzykawę z igłą :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: .
[quote name='Sabina1']Dzisiaj przyszły moje prezenty pod choinkę. Zamówiłam sobie książeczki: "Posłuszeństwo na codzień","Pies który kochał zbyt mocno", "Gdy kot przebienie ci droę " i "Cavalier kin charles spaniel"(interesuje mnie ta rasa). Przysięam uroczyście, ze nie tknę tych ksiązek do niedzieli, bo w przeciwnym wypadku za świat beda nici :evil_lol:[/quote]Ja bym na Twoim miejscu je dokładnie i pięknie zapakowała, będzie mniej korcić, a do niedzieli już tylko 6 dni. Zajmij sie robotą, to głupoty nie będą się Ciebie trzymać ;) :eviltong: .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='r_2005']I.......?
Witaj Poświatko:multi:[/quote]
[IMG]http://www.emotka.pl/emotikony/zima/s32.gif[/IMG] witaj Roczku kochany, znowu sto lat Cię nie było :nono:.
[quote name='Poświata'][quote name='samograj']
[I]Qrcze nie zdążyłam doradzić:placz: [/I]
[I]Mam nadzieję, że będą ścięte i jakiś ładny odcień blond:loveu: Balejage- jestem za, ale 2 kolorowy(kiedyś podobała mi sie miesznka czerni z blondem, dawała wrażenie większej objętości, taki wyrazisty światłocień się tworzył)[/I]
[/quote]Ale wyszło na Twoje :evil_lol: , mam balejaż z blondu i ciemnego brązu :cool3: , a z długości nie ścinane, tylko ładnie wycieniowane żeby się układały. Przez dwa tygodnie mam przemyśleć sprawę trwałej i ewentualnie se dorobić.
[/quote]I..... teraz musze się przyzwyczaić do nowej fryzurki i włosy też :cool3: . Nie lubię tych kilku dni zaraz po fryzjerze, bo mi sie włosy buntują zanim przywykną:mad: , ale ogólnie jest chyba OK :lol: .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...