Jump to content
Dogomania

Chce kupic Beagla... pomóżcie mi "dobrze" kupic


indor

Recommended Posts

  • Replies 68
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jestem, jestem.
Nie było mnie kilka dni bo byłam na żaglach, oczywiście Filon był z nami, no i własnie wrociłam. Filon był bardzo dzielny, sprawował sie naprawde bez zarzutu, szybko sie zaklimatyzował na łodce i juz na drugi dzień obszczekiwał inne zaglówki :lol: Prwdziwy zeglarz! :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MaliS']hehe a masz jakieś zdjęcia z tego wyjazdu?? Filon na zaglach:) dobre hasło :D[/quote]

Pewnie ze mam :lol: i to duzo! ale dzisiaj niestety nic nie wkleje, bo własnie wyjezdzam. Ale po weekendzie obiecuje! Od razu w poniedziałek wkleje tu Filona zeglarza :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 years later...

beagle jest trudny w wychowaniu i nie lubi być sam a jak twoja mama jest w domu to pies się do niej przyzwyczai a nie do ciebie chyba ,że po pracy bedziesz z nim spedzał reszte dnia chodząc z nim wszedzie i bawiąc się
[B]p.s:[/B]choć nie będziesz z nim spędzała czasu polecam tą rase a najlepiej żeby był z rodowodem bo ja mam z rodowodem i innaczej sie zachowuje niż bez rodawodu lepiej sie zachowuje

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Żadnego psa nie jest łatwo zmusić od razu do wspólnej nauki, albo wpajać mu co wolno, a co nie.
Choć mimo tego nie jest to mówione. Każdy pies ma swój charakter.
Tudno jest polecić komuś jakąś rasę psa.. musisz sama zdecydować i dostosować rasę pieska do twoich warunków.
Jeżeli jednak zależy ci bardzo na psie, który jest już z natury `wychowany` polecałabym Owczarka Niemieckiego.
Jeżeli mu każesz warować, będzie warował nawet cały dzień
, choćby się paliło.
Ale najpierw wejdź na [url]www.pedigree.pl[/url] w zakładkę pomożemy ci wybrać psa, czy coś takiego.
Rozwiążesz test, a na koniec wyświetli ci się kilka ras, które idealnie pasują do twoich warunków. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='Toller']Znajoma zastanawia sie nad beaglem - może mi ktoś z Was powiedzieć, jakie te psiaki powinny mieć badania przed rozrodem?[/quote]
jak dobrze poszukasz to znajdziesz z jednym rodzicem przebadanym na HD. Jak jeszcze mocniej poszukasz to może ktoś ma jeszcze przebadane oczy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jefta']jak dobrze poszukasz to znajdziesz z jednym rodzicem przebadanym na HD. Jak jeszcze mocniej poszukasz to może ktoś ma jeszcze przebadane oczy.[/quote]
czyli raczej nie chorują na HD, oczy etc? A jakie są w ogóle choroby, na co zwrócić uwagę pod tym względem kupując sconka?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Toller']czyli raczej nie chorują na HD, oczy etc? A jakie są w ogóle choroby, na co zwrócić uwagę pod tym względem kupując sconka?[/quote]
Generalnie nie mają jakiś chorób rasowych. Zdarza się podobno HD (nigdy nie słyszałam nawet o psie z takim problemem tzn słychałam o HD C ale nie słyszałam o beaglu z problemem np .w poruszaniu się z powodu HD), zdarza się cherry eye i padaczka ale na to nie ma badań.

To mam być wystawowy pies?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jefta']Generalnie nie mają jakiś chorób rasowych. Zdarza się podobno HD (nigdy nie słyszałam nawet o psie z takim problemem tzn słychałam o HD C ale nie słyszałam o beaglu z problemem np .w poruszaniu się z powodu HD), zdarza się cherry eye i padaczka ale na to nie ma badań.

To mam być wystawowy pies?[/quote]
nie wykluczają wystaw, ale też nie kupują wprost w tym celu, czy na hodowlę. Powiedziałam o tym wszystkim co trzeba a co jest u innych ras też (typu jajka na miejscu, etc) ale nic ponad to.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nie masz co się bac że będzie ci przegrzebywał ogród,

Beaglą wystarczy miec kochaną rodzine i dużo miejsca do biegania, polecam ci cwiczyc jak już będziesz miała beagle Agility lub jakieś inne sporty,

Beagle są znane z tego że nie chce im się uczyc i są uparte , ale jak już nauczysz psa np.. Agility to idzie jak z każdym innym psem,
bardzo lubią biegac, lub się lenic jak nie mają niczego innego do roboty.

Także jak mówiłem a właściwie pisałem polecam ci cwiczenie sportów z nim lub poprostu bieganie z nim itp, bo ten pies się zaleni i nie będzie nic innego robic niż cały czas spac

Co do Spania z nim w łóżku to mój pies , tylko gdy ktoś zacznie mówic do niego , żeby zszedł z łóźka ... to ona zchodzi a jak zauważy że już poszła ta osoba to odrazu idzie znowu do łóżka,

Są uparte i to prawda i dlatego jak najlepiej uczyc je prawidłowego zachowania, Ponieważ jak ich nauczycie zachowywac jako małe psy to już tak będzię, bo one nie ustąpią, polecam także tresure tzn , kupic kliker i uczyc nim zachowan psa.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

[quote name='szaraduszka']

Beagle uwielbiają wyglądać przez okna! Jeśli będzie jakaś możliwość wejścia na parapet to wejdą. Warto tak przestawić kwiatki, żeby nie zrzucił doniczek.[/quote]

O tak, mój beagle uwielbia przesiadywać na parapecie okiennym. Zawsze po spacerze biegnie pod okno i domaga się podsadzenia. Okno jest wiecznie "uślamkane" od jego mokrego noska (szybki myję codziennie prawie). Kwiatki z tej części okna całkowicie zestawiłam, to już jego miejsce :) ale na drugą część okna wie, że mu nie wolno.
To bardzo mądre pieski, czasem trochę cwane na swój sposób, ale dają ogromną radość, nie zamieniłabym go na inną rasę

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...