Jump to content
Dogomania

Schronisko w Olsztynie- psy, koty do adopcji, wątki,zdj. ze spacerów...


Jagoda1

Recommended Posts

Saga, serdecznie zapraszam do schroniska. Potrzebujemy osoby która rentgenem w oczach będzie prześwietlać wszystkich przybyłych po psiaka bo my ułomne ludziki nie posiadamy takiej magicznej mocy. Bardzo przyda nam się też ktoś kto będzie przeprowadzał kilkukrotne wizyty przed i po adopcyjne bo widzę, że czas z gumy również posiadasz. Niebo nam Cię zesłało!

Naprawdę bardzo łatwo jest krytykować siedząc przed komputerem w ciepłym domku, z kubkiem herbaty w dłoni  i kocem na kolanach. Bardzo często dom wydaje się domem idealnym, wymarzonym a po jakimś czasie zwierzak wraca. Bo przewrócił choinkę, zwymiotował na ulubiony dywan... Powodów mnóstwo. A dom był przecież idealny. 

Jest nas (pracowników i wolontariuszy) za mało żeby każdy dom prześwietlać przed i odwiedzać po adopcji przynajmniej raz w miesiącu. Robimy co możemy. 

Ile domów sprawdziłas? Jestem pewna/y - ani jednego! ;). 

P.S. Wierna ale bierna....wobec dyrekcji. Wyprowadzasz na spacer psa,  lub wymiziasz kota, i na tym kończy sie Twój wolontariat..... 

Link to comment
Share on other sites

Z tym czasem z gumy to bym trochę spekulowała... albo, że w innych schroniskach nie ma zwrotów, sorry cudów nie ma. 

 

Ale ja Was serdecznie zapraszam do schroniska. na rozmowę, propozycje pomocy, zwłaszcza "ja psiara" w liczbie postów 4. i to wszystkie w tym wątku i datą utworzenia profilu 25. stycznia. Bo jak dla mnie Twoje wypowiedzi to zwykły spam nic nie wnoszący do sprawy. 

Akurat jeśli chodzi o Rywala to nie był zwrócony do schroniska. Został właścicielowi odebrany w wyniku wizyty poadopcyjnej, właściwie osobie, która się nim zajmowała, bo właściciel wyjechał za granicę . Tego niestety nie sprawdzisz tak prosto, bo mało który Kowalski przyzna się, że psa zostawił. W czasie wizyty poadopcyjnej był w Polsce, opiekował się psem dobrze. 

Link to comment
Share on other sites

ja wtrącę swoje trzy grosze nie na temat wyprowadzania, miziania psów/kotów, z przyczyn osobistych tego nie robię, ale uważam, że jakiekolwiek działanie na rzecz psiaków jest ważne, ja robię bazarki non stop i nikt mi za to nie płaci, może super hiper wolontariusze nie jestem, ale chętnie to robię i to jakaś mała cegiełka w jakąkolwiek pomoc:) myślę, że tego typu spekulacje co kto dlaczego po co właśnie lepiej rozstrzygnąć na spotkaniu wolontariuszy:) ale pewnie znając życie przyjdzie kilka osób - to tak, jak z wyborami ci, którzy nie głosowali najwięcej by chcieli zmieniać :) to tyle ode mnie:) wątek może zostawmy na adopcje, wieści, info,itd a sprawy wizyt, organizacyjne wewnętrzne mówmy sobie wprost na zebraniach: ale pewnie się mylę:)

Link to comment
Share on other sites

ja wtrącę swoje trzy grosze nie na temat wyprowadzania, miziania psów/kotów, z przyczyn osobistych tego nie robię, ale uważam, że jakiekolwiek działanie na rzecz psiaków jest ważne, ja robię bazarki non stop i nikt mi za to nie płaci, może super hiper wolontariusze nie jestem, ale chętnie to robię i to jakaś mała cegiełka w jakąkolwiek pomoc:) myślę, że tego typu spekulacje co kto dlaczego po co właśnie lepiej rozstrzygnąć na spotkaniu wolontariuszy:) ale pewnie znając życie przyjdzie kilka osób - to tak, jak z wyborami ci, którzy nie głosowali najwięcej by chcieli zmieniać :) to tyle ode mnie:) wątek może zostawmy na adopcje, wieści, info,itd a sprawy wizyt, organizacyjne wewnętrzne mówmy sobie wprost na zebraniach: ale pewnie się mylę :)

O jakich wyborach, o jakich spotkaniach wolontariuszy mówisz?

Link to comment
Share on other sites

wybory to przykład, że ci, którzy najwięcejby chcieli zmienić nie przychodzą na nie, a mówię o spotkaniu w schronisku o którym pisała wyżej CornflakeGirl:) może takie właśnie "zebranko" by rozwiało wątpliwości:) ale żeby osoby "zainteresowane"zmianami, propozycjami itp po prostu przyszły:) po co na wątku się przepychać kto ile psów wyprowadził, kto sprawdził dom albo nie:) zawsze to lepiej porozmawiać na żywo:) ale, że ja teraz tylko wirtualnie działam, to tyle, że sobie pogadam:) psiaków nie wyprowadzam, bo nie jestem dyspozycyjna, a wolałabym przychodzić do psiaka częściej niż raz na miesiąc, dwa:( zatem robię to, co mogę i lubię:) i oczywiście serdecznie zapraszam na moje bazarki:)

przypomnę się jeszcze raz, może ktoś by chciał dołożyć "cegiełkę" na staruszka właśnie z Olsztyna:)

http://www.dogomania.com/forum/topic/145232-kolejny-szmateksik-dla-dziadk%C3%B3w-z-olsztyna-i-psiak%C3%B3w-ze-szczytna-do-802/

Link to comment
Share on other sites

Schronisko dla Zwierząt w Olsztynie wystosowało do moderatorów następującą wiadomość:

 
 
Witam. W związku z pojawiającymi nieprawdziwymi informacjami dotyczącymi opieki nad zwierzętami mającymi charakter pomówienia, zwracam się z prośbą o udostępnienie danych osobowych osób umieszczających wspomniane posty. Nicki: Saga1, ja psiara.
Wątek: "Schronisko w Olsztynie- psy, koty do adopcji, wątki,zdj. ze spacerów..."
Anna Barańska Dyrektor Schroniska dla Zwierząt w Olsztynie.
 
Zapraszamy Saga1, ja psiara do schroniska w dowolnie wybranym terminie w celu zapoznania się z notatkami z przeprowadzonych wizyt poadopcyjnych. 
Link to comment
Share on other sites

Anetka zgadzam się z Tobą w pełni. Tylko obawiam się, że nasz apel nic nie pomoże, bo tutaj celem jest nie wiem co... ale na pewno nie zwierzaki. One zostały dawno w tyle... skoro człowiek nawet nie potrafi się przyznać jak ma na imię. Gdyby rzeczywiście chodziło o dobro zwierząt, Panie by się przyznały kim są i po prostu przyszły porozmawiać. Bo nie ma miejsc idealnych, wszędzie jest coś do poprawienia. Ale o tym trzeba rozmawiać bezpośrednio!

 

Saga1 masz prawo nie wiedzieć o spotkaniach, skoro mieszkasz w okolicach Elbląga. Tak przynajmniej wynika z Twojego profilu. 

Link to comment
Share on other sites

Ja mam na imię Beata. Wszystko ok, uwielbiam Was za to, że poświęcacie swój czas i zapewniacie tym nieszczęsnym istotom towarzystwo - kotom i psom. Mają tylko Was. ..

Sama ogłaszam psy, w dniu dzisiejszym 134. Staram się, by ogłoszenia miały wszystkie, niestety nie tylko ode mnie to zależy. Zresztą co będę pisać - wiecie, jak jest... Nie będę rozwijać tematu nie pozostawiania na mnie suchej nitki w stylu właśnie siedzenia przez kompem w ciepłym mieszkanku i tego, że moja praca nijak nie przystaje do Waszej. 

Wiecie co? Nie dbam o to co gadacie, bo ogłoszenia robię nie dla Was tylko dla psów. Mam nadzieję na dalszą współpracę, z którą ostatnimi czasy różnie bywa...

To co, pomożecie? :)

Link to comment
Share on other sites

Saga, nie wiem skąd wyciągasz takie wnioski nie znając mnie i nie mając pojęcia o tym co dzieje się w schronisku. Dalsza dyskusja z Tobą nie ma sensu bo i tak wiesz lepiej ;) 

Bejotko  fragment mojej wypowiedzi na temat siedzenia przy komputerze absolutnie nie dotyczył Ciebie! Akurat Ty, spędzając te godziny przed komputerem odwalasz kawał dobrej roboty i jestem Ci za to ogromnie wdzięczna! Bez Ciebie i Twojego zaangażowania w ogłaszania psiaków, wiele z nich do dzisiaj nie znalazłoby domu. Twoja pomoc jest nam bardzo potrzebna. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Saga, nie wiem skąd wyciągasz takie wnioski nie znając mnie i nie mając pojęcia o tym co dzieje się w schronisku. Dalsza dyskusja z Tobą nie ma sensu bo i tak wiesz lepiej ;)

Bejotko  fragment mojej wypowiedzi na temat siedzenia przy komputerze absolutnie nie dotyczył Ciebie! Akurat Ty, spędzając te godziny przed komputerem odwalasz kawał dobrej roboty i jestem Ci za to ogromnie wdzięczna! Bez Ciebie i Twojego zaangażowania w ogłaszania psiaków, wiele z nich do dzisiaj nie znalazłoby domu. Twoja pomoc jest nam bardzo potrzebna. 

 

Megi - nie chodzi o tę rozmowę. Chodzi o to, jakie docierają do mnie informacje na temat tego co robię. Wiem, ŻE oraz wiem KTO opowiada jaka to jestem wygodna i cwana, bo siedzę wygodnie przed komputerem i piszę ogłoszenia. I że nie mam pojęcia o pomaganiu psom, że ich nawet nie znam, bo nie przychodzę wyprowadzać je na spacer.

Ale tak, jak napisałam wyżej - mało mnie takie gadanie obchodzi.

Link to comment
Share on other sites

Bardzo proszę o informację - jaki był powód zwrotu do schroniska Frugo, Atosa, Basketa i Rywala. Ogłoszę je ponownie ale muszę napisać w ogłoszeniu, jeśli powód jest istotny...

Z psiaków, które miały zrobione fotki 17 i 25 stycznia nie mam info o: Abbie, Dianie, Kice, Klifordzie, Zorze i Salwadorze.

Link to comment
Share on other sites

Bejotka, jeśli chodzi o opisy i przyczyny zwrotu psinek, to znam obecnie tylko historię Rywala, jak wcześniej pisałam. O resztę dowiem się w schronisku. Zorka z tego co wiem czeka już tylko na sterylizację i leci do nowego domku.

 

Jeśli chodzi o resztę, odwalasz bardzo dobrą robotę, moim zdaniem wcale nie wygodną. Nie wyobrażam sobie siedzenia przed komputerem godzinami i wstawianiem ogłoszeń, upominania się o zdjęcia, bo oczywiście Agata (czyli ja :P) np. nie zdąży ich zrobić/obrobić/wrzucić a zwłaszcza opisać. Myślę, że wszyscy których znam mają podobne zdanie, nie wiem skąd dotarły do Ciebie tak przykre informacje. Gdyby to była prawda, każdy wolałby robić psom ogłoszenia, a tak na prawdę jesteś jedyną sumiennie to tego podchodzącą osobą. Przyznam, że czasem sama pomarudzę, bo jest mi czasem trudno zrobić ładne zdjęcia, znaleźć dobre tło, jak prosisz, bo póki co czasu mam niewiele, a psiaków do zrobienia zawsze kilka jest. Zdaję sobie jednak sprawę, że jest to ważne dla atrakcyjności ogłoszenia. Dlatego proszę, nie przejmuj się gadaniem innym, róbmy swoje, najważniejsze jest dobro zwierząt. 

Link to comment
Share on other sites

Dzięki, dzięki. Sama z siebie też jestem zadowolona :) :) Nie przejmuję się gadaniem i nawet przestałam przejmować się tym, że tak pilnie strzeżona jest tajemnica - które psy poszły do domków z moich ogłoszeń. Pisałam kiedyś, że to daje mi wielką satysfakcję, dodaje skrzydeł i że fajnie jest wiedzieć, że Azorek, czy Pimpuś jest w domku, bo go ktoś wypatrzył w sieci. Ale skoro piszecie, że z ogłoszeń idą - no to to jest najważniejsze :)

 

Mam prośbę o opisy psiaków z ostatniej sesji, o informacje o powodach zwrotów oraz pytanie - czy nie lepiej, gdybym w nowych ogłoszeniach podawała nr np. do Moniki (albo do biura), bo już sama nie wiem do kogo... Ania znikła z dogo, Dominika też...

Link to comment
Share on other sites

Dzięki, dzięki. Sama z siebie też jestem zadowolona :) :) Nie przejmuję się gadaniem i nawet przestałam przejmować się tym, że tak pilnie strzeżona jest tajemnica - które psy poszły do domków z moich ogłoszeń. Pisałam kiedyś, że to daje mi wielką satysfakcję, dodaje skrzydeł i że fajnie jest wiedzieć, że Azorek, czy Pimpuś jest w domku, bo go ktoś wypatrzył w sieci. Ale skoro piszecie, że z ogłoszeń idą - no to to jest najważniejsze :)

 

Mam prośbę o opisy psiaków z ostatniej sesji, o informacje o powodach zwrotów oraz pytanie - czy nie lepiej, gdybym w nowych ogłoszeniach podawała nr np. do Moniki (albo do biura), bo już sama nie wiem do kogo... Ania znikła z dogo, Dominika też..

 

"Bejotka" - jesteś jedyną osobą, która  ogłasza psy z olsztyńskiego schroniska w wielu portalach.  Rozumiem, że  chciałabyś mieć  satysfakcję  ze swojej pracy.

Jeśli "Schronisko dla Zwierząt" zareagowało na wpisy o ich pracy, to może znajdzie czas by podać Tobie informacje, które psy szukaja domów i które je znalazły dzięki Twoim ogłoszeniom.

Link to comment
Share on other sites



"Bejotka" - jesteś jedyną osobą, która  ogłasza psy z olsztyńskiego schroniska w wielu portalach.  Rozumiem, że  chciałabyś mieć  satysfakcję  ze swojej pracy.

Jeśli "Schronisko dla Zwierząt" zareagowało na wpisy o ich pracy, to może znajdzie czas by podać Tobie informacje, które psy szukaja domów i które je znalazły dzięki Twoim ogłoszeniom.

 

Już mi na tym nie zależy. Nie mam zamiaru już prosić :)

Bardzo liczę na współpracę z Cornflake :)

Link to comment
Share on other sites

W piśmie nr SCHR 7080 - /2013 z dnia 31.08.2013 r.kierowanym do dwunastu wolontariuszy pomagającym psom i kotom w tymże schronisku w związku z ich zapytaniem dotyczącym  śmierci w krótkim czasie kilku psów oraz "niewłaściwymi czy  wręcz tragicznymi sytuacjami" - jak ujęto to w piśmie -  Dyrektor Schroniska dla Zwierząt  napisała: "... Przy umieszczaniu zwierząt w poszczególnych kojcach kierujemy się charakterem zwierzęcia, jego stosunkiem do innych psów, ich stanem zdrowia i wiekiem. Staramy się również uwzględniać sugestie wolontariuszy, często na nie reagujemy, jeśli takie przedstawiają(...)" . Niestety, w przypadku Pirata sugestie wolontariuszy nie zostały uwzględnione, choć jego kojec był jeszcze pusty. Wstawiono go na duży wybieg, gdzie jego odsłonięte oko narażone było dodatkowo na urazy ze strony innych psów. Pogryziony był dwukrotnie. Za drugim razem by udzielić mu pomocy konieczna była narkoza. Widziałam go po zabiegu. Leżał w kojcu D wewnątrz.  Przeżycie tych wydarzeń dla 10-letniego psa nie było łatwe. Po dwóch tygodniach poddany został w Kortowie ponownej operacji. Nie przeżył. W związku z moimi poważnymi wątpliwościami dotyczącymi poddawania starszego już psa w odstępie dwóch tygodni kolejnej narkozie i stresowi związanemu z transportem oraz pobytem w kolejnym obcym miejscu wykonałam telefon do weterynarza schroniska pytając o całą sprawę. Jako powód operacji podano mi ratowanie oka. Nadal mam poważne wątpliwości dlatego zwróciłam się z pismem do Kliniki Weterynaryjnej  w Kortowie o wyjaśnienia. Nazywam się Dorota Małłek. Jestem wolontariuszką w olsztyńskim schronisku trzy lata.[attachment=9139:Pirat.JPG]

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Bardzo proszę o informację - jaki był powód zwrotu do schroniska Frugo, Atosa, Basketa i Rywala. Ogłoszę je ponownie ale muszę napisać w ogłoszeniu, jeśli powód jest istotny...

Z psiaków, które miały zrobione fotki 17 i 25 stycznia nie mam info o: Abbie, Dianie, Kice, Klifordzie, Zorze i Salwadorze.

Frugo do schroniska wrócił z powodów rodzinnych, 
Basket ma ogromny lęk separacyjny, po mimo wizyt szkoleniowca, dom po pobycie psiaka samego w domu wyglądał jakby przeszło tam tornado,
Rywal tak jak pisała Cornflake został odebrany właścicielowi  ponieważ nie wywiązał się z warunków umowy adopcyjnej,
Atos cały czas zwiewał z posesji, żadne ogrodzenie/kojec nie było dla niego przeszkodą , właściciel zrobił na posesji podmurówkę, niejednokrotnie podwyższał ogrodzenie , jednak psiak nadal uciekał


Abba to miła sunia która kocha ludzi. Nie raz zatrzymuje się na spacerku wywalając do góry brzuchem aby ją miziać :) Sunia świetnie dogaduje się z innymi psiakami, bez problemu mogłaby zamieszkać w domu z dziećmi :)

Kika dziś pojechała do domu tymczasowego , gdy dostaniemy więcej informacji z niego na pewno dam znać. z moich obserwacji sunia po mimo wieku ma jeszcze sporo energii, lubi być głaskana, kocha spacerki, dogaduje się z innymi psiakami, :)

Diana została oddana do schronisku po śmierci właściciela. To miła starsza sunia jednak nie da sobie w kasze dmuchać :) Dzielnie maszeruje na spacerkach, jest bardzo szczekliwa, umie zachowywać czystość w domu dogaduje się z innymi psiakami :) 

Zora czeka na sterylizacje i jedzie do nowego domku :) 

Salwador to młody bardzo energiczny psiak, wszystko co jest na około go interesuje, pełno go w każdym miejscu. Przekochany przytulak, dogaduje sie z innymi psami, ładnie chodzi na smyczy :) 


Numer Bejotko proszę dalej podawać do Ani, po mimo iż nie ma jej na dogo nadal udziela się w schronisku i zawsze odbiera telefony, nadal jest na bieżąco z psiakami   :)

Link to comment
Share on other sites

[url=http://olx.pl/oferta/atos-pozytywnie-zakrecony-australijski-wariat-CID103-ID8LDlH.html]ATOS[/URL]

[url=http://olx.pl/oferta/wspanialy-basket-zamkniety-w-schronisku-CID103-ID8LDsz.html]BASKET[/URL]

[url=http://olx.pl/oferta/bialo-czarna-buba-rozkoszny-szczeniak-CID103-ID8LDy5.html]BUBA[/URL]

[url=http://olx.pl/oferta/esia-czekoladowe-cudenko-CID103-ID8LDE7.html]ESIA[/URL]

[url=http://olx.pl/oferta/frugo-ogromnie-urodziwy-pies-CID103-ID8LDKT.html]FRUGO[/URL]

[url=http://olx.pl/oferta/misiek-wspanialy-owczarek-czeka-na-nowy-dom-CID103-ID8LDRx.html]MISIEK[/URL]

[url=http://olx.pl/oferta/przepiekny-rywal-szuka-doswiadczonego-opiekuna-CID103-ID8LDVf.html]RYWAL[/URL]

[url=http://olx.pl/oferta/foksterier-jakich-malo-sliczny-terni-CID103-ID8LE5r.html]TERNI[/URL]

 

już na olx.pl, alegratka.pl, gumtree.pl

wkrótce: zwierzaki.nasza-lista.com, oglaszamy24.pl, lento.pl, zwierzaki.a4z.pl, przygarnijzwierzaka.pl, adopcje.org, morusek.pl, e-zwierzak.pl, naszemiasto.pl, ogloszenia.wp.pl, doadopcji.pl, pethome.com, zoomia.pl

 

Misiek dodatkowo na "Owczarek w potrzebie"

 

Napiszcie, proszę jeszcze parę słów o Klifordzie i Scoobim.

Link to comment
Share on other sites

Przeklejam z FB Agaty Łapińskiej żeby było szybciej. Mam nadzieję, że nikt się nie pogniewa :))

 

"Scooby, to trzy letni przepiękny samiec, który trafił do schroniska po tym, jak został znaleziony na jednym z osiedli Olsztyna. 
Nie wiemy dlaczego ktoś pozbył się tak wspaniałego psa, wiemy natomiast, że teraz człowiek musi nauczyć go jak ponownie zaufać.
Scooby jest przyjaznym psem w stosunku do ludzi, z psami również potrafi się dogadać. 
Osoba, która chciałaby się nim zaopiekować, musi być bardzo cierpliwa, zrównoważona i wiedzieć, jak pomóc temu psu pokonać swoją niepewność. Scooby musi się nauczyć, że gwałtowny ruch, machnięcie ręką czy wyciągnięta dłoń w jego kierunku nie oznacza nic złego, musi przekonać się, że ta ręka pogłaszcze, da smakołyk i przytuli, a nie uderzy. 
Preferowany dom bez dzieci.
Scooby podejmuje kijki z ziemi, natomiast piłki jakby nie zna, ale odpowiednio naprowadzany w końcu nauczy się, że piłeczka to jest to, co pieski lubią najbardziej Emotikon smile
Scooby został w schronisku wykastrowany, odrobaczony, odpchlony i zachipowany."

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...