Jump to content
Dogomania

Bialy bokser


Bolek

Recommended Posts

Witam wszystkich.Mam pewien problem.Posiadam bialego 2 letniego boksera.Bylem u weterynarza kilkanascie razy i nie za bardzo mu pomaga.Chodzi o to ze strasznie wypada mu siersc.Wszystkie czarne ciuchy mam w jego siersci.Jest na to jakies wyscie????..Uczulony jest na wszystko.Non stop czepie uszami.Ma pelno ran na uszach ,wszystkie sciany mam zachlapane krwia. Prosze o rade bo juz nie mam sily..Pozatym chcialbym wiedziec czym karmicie swojego pupila.?? Oczywiscie boksera.Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Z tego co się orientuję to właśnie białe umaszczenie ( u psów, które zwykle są jednak w innym kolorze ) implikuje schorzenia skóry, alergie i innye paskudne przypadłości :(

Kupując białego boksera powinieneś o tym wiedzieć lub być o tym uprzedzony przez hodowcę.

Co do chorych uszu to mam pytanko: czty wet pobrał wymaz z uszu?

Dopiero po zrobieniu posiewu można okreslić lekowrażliwość i rozpocząć skuteczna kurację!

Schorzenia ucha należą do najtrudniej poddających sie leczeniu ze względu na środowisko, które sprzyja namnażaniu się bakterii, wirusów czy pasożytów :(

Link to comment
Share on other sites

Dzieki za odpowiedzi.Tak wziol wymaz z uszu.Lecz po badaniach powiedzial ze biale bokserki wlasnie tak maja,tym bardziej w lato.Tylko ze piesio meczy sie z tym przez caly rok.Przy czepaniu uszami bardzo piszczy.Narobily mu sie ogromne rany.A odnosnie siersci to rozumiem ze tak maja.Ale bez przesady.Prowdopodobnie za kilka lat bedzie lysy.Probowalem dawac mu len,olej do jedzenia i nic :cry: .Fakt,po wizycie u weterynarza troszke mu sie poprawilo,dostal igielke oraz wyczyszczono mu uszy.Ale to pomoglo na tydzien....Wiem.Powinienem sie liczyc jak go bralem.Ale nie mialem wyjscia.Chcieli psiaka zabic,gdyz zawsze zabijaja biale.Podobno sa slabe i wogole.Z Calej gromady tylko on byl bialy i wlasnie jego wziolem.Probowalem go wykapac,po dlugiej meczarni udalo mi sie.Panicznie sie boi wody.Kiedys pojechalem nad jezioro.Weszlem daleko,a on zamiast plynac do mnie to wsadzil glowe pod wode jak kaczka i musialem go wyciagac.Plywac tez za bardzo nie potrafi :D .........Ale pozatym jest kochany.

Link to comment
Share on other sites

No tak, niestety masz czego chciałeś :evil:

To, że część hodowców usypia białe boksery zaraz po urodzeniu może się niektórym wydać nieludzkie, ale... Czy to nie jest lepsze rozwiązanie niż narażanie psa na cierpienie a jego przyszłego właściciela na problemy, które teraz przeżywasz, i które będą wam tzn. Tobie i psu , towarzyszyć pewnie do końca życia :-?

Ale trudno, stało się, jesteś właścicielem białego boksera i najważniejsze jest teraz zapewnić temu psu przyzwoity komfort życia.

Leczenie schorzeń uszu jest długotrwałe i nie zawsze skuteczne a stosowane leki mogą wywoływać rozmaite skutki uboczne :(

Z tego co mogę doradzić to karmienie gotową karmą dietetyczną dla alergików lub komponowanie posiłków zgodnie z zaleceniami weta.

Wśród pokarmów, które często uczulaja są min. wołowina i kurczak dlatego najlepiej karmić psa-alergika mięsem jagnięcym lub indykiem oraz rybami (dorsz, łosoś). Trzeba też uważać aby nie przedawkować białka, bo może to wywołać łupież i wypadanie włosa. Nie można również zapominać o podawaniu surowych warzyw np. marchewki czy buraków - świetnego źródła naturalnego błonnika i witamin.

Ponadto trzeba unikać wszelkich barwników, dodatków smakowych i innej chemii w pożywieniu.

Zbawienny wpływ na skórę i jej produkty (włosy, pazury) mają nienasycone kwasy tłuszczowe - dobrym ich źródłem jest olej lniany.

Ponadto warto podawać psu biotynę (witamina H) oraz cynk ( w postaci preparatu Zinkas - dostępny w aptece).

Link to comment
Share on other sites

To nie jest tak z białymi bokserami jak myślicie, to nie jest albinos tylko normalnie umaszczony pies, nie spęłniający tylko wymogów wzorca.

Boksery z reguły są wrażliwsze niż inne psy na rózne alergeny.

Moja obecnie 13 letnia bokserka - pręgowana o ciętych uszach przez ok.2 lata miała problem z uszami, ale udało się i teraz jest już od dawna dobrze.

Jeśli bokser chorował już na uszy to trzeba wyrobić sobie nawyk sprawdzania uszu nawet raz dziennie, wystarczy dotyk, chore ucho robi się ciepłe.Jeśli będziesz dbał aby nie dopuścić do stanu zapalnego to po jakimś czasie nie będzie już takiego problemu.

W Polsce usypia się często białe boksery, ale z innego powodu niż to że może chorować ( W Niemczech się nie usypia i biały kosztuje "tylko" 500 Euro).

www.glogosia.pl

Link to comment
Share on other sites

Pozwolę sobie polecić maść na rany na uszach - Mykodermina. Można kupić w aptece. Mój bokser co prawda nie ma problemów z uszami, ale dość często nawet drobne zadrapania źle się na nim goją. Napewno spokojnie można stosować na skórę pokrytą sierścią, a i do ucha niewielka ilość nie zaszkodzi - ale tylko posmarowić i nie zostawiać glutów z maści.

Zawarty tam środek leczy i grzyby i sporo bakterii.

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

To nie jest tak z białymi bokserami jak myślicie, to nie jest albinos tylko normalnie umaszczony pies, nie spęłniający tylko wymogów wzorca.

A czy ktokolwiek twierdził inaczej :o ?

Napisałam tylko, że to umaszczenie często współwystępuje z problemami zdrowotnymi - co jest prawdą potwierdzoną poprzez wieloletnie obserwacje hodowców. o ile sie nie mylę to min. dlatego umaszczenie to jest w/g wzorca dyskwalifikujące.

To, że jakiemuś psu pomaga dany środek nie znaczy wcale, że pomoże innemu. A samowolne stosowanie leków może zaburzyć już wdrożony proces leczenia. Raczej należy zaufać wetowi i nie "poprawiać" jego zaleceń. Jeśli natomiast zwątpiłeś w skuteczność terapii pomyśl o zmianie weta - pamiętaj jednak powiedzieć o dotychczasowym leczeniu, zastosowanych specyfikach itp.

Link to comment
Share on other sites

Hej - cześć ja mam dwie białe bokserki i do kompletu jeszcze asta z przewagą białego. Na lnienie nic Ci nie poradzę - moje sierściuchy zostawiają wszędzie sierść - zwłaszcza starsza, która dodatkowo ma sierść bardzo miękką w dotyku - jakby aksamitną.

Co do uszu - to lekarz delikatnie mówiąc mija sie z prawdą. U żadnego psa taki stan uszu nie jest normalny i gwarantuje, ze u białego boksera też nie.

Nie wiem tylko skąd wnioskujesz, ze pies jest alergikiem - czy występują inne objawy ( poza uszami).Trzepanie uszami nie świadczy jeszcze o alergii. Czy wiesz czy alergia jest pokarmowa czy np. wziewna i czym sie objawia.

Na uszy jest jedna rada - czasem bywa tak ( tak było u mojego asta) , ze w uszach jest szczep bakterii i szczep grzybów - i żadne z nich nie reaguje na ten sam lek. W dodatku przy podawaniu preparatów z antybiotykiem, grzyby atakują mocniej. Napisz może poza objawami - jakie preparaty podawałeś psu. Co wpuszczałeś do uszu.

Najlepiej było by w dobrej lecznicy - zrobić rozmaz ( chyba tak sie to nazywa) i sprawdzic takze na co reagują te rzeczy, które okaże się, ze są w uszach. I nie lekarz mówi tylko jełśi wykonał badanie to szanująca sie klinika wręcza wynik i np. masz wypisane łacińskie nazwy - tego co odryli w uszach i takze zaznaczona jest wrażliwość na leki ( konkretne). Tak aby preparat który się podaje zwalczał jedno i drugie - choc czasem to nie mozliwe i wtedy leczy sie te świństwa po kolei.

Jeśli jest to połączenie grzybów i bakterii - leczenie jest trudniejsze - ale daje się wszystko wyleczyć. Mój ast dodatkowo ma przewężony kanalik w uchu i rzeczywiście raz w roku najczęściej ma lekki nawrót stanów zapalnych uszu - ale wtedy czyszczenie, leki i po dwóch tygodniach jest ok i żadnych strupków nie ma i pies się nie męczy.

Moje dwie dziewczynki poza tym są okazem zdrowia - nawet alergia na początku występująca u Gigi w tej chwili praktycznie nie wystepuje - a suka nie jest na karmie dla alergików - tylko na karmach na bazie ryżu i kurczaka.

Link to comment
Share on other sites

Ja uważam, że to nieludzkie, a może właśnie wrecz przeciwnie -to bardzo ludzkie :evil: zabijać białe boksery tylko dlatego, że byc może będą chore.

Uważam, że tak naprawde to usypia się je, bo są niehodowlane i pewnie nikt ich nie kupi = problem dla hodowcy.

Przecież nikt nie usypia wszystkich shar pei, a sa wyjątkowo chorowite! :-?

Pozdrawiam białaski!!!! :wink:

I tych, którzy obdarzyli je milością mimo tego, ze są biale! :lol:

Link to comment
Share on other sites

A ja ci proponuje zmień weta !!!! Ja mam pręguska ale też miał okropny problem z uszami i tak jak u twojego miał rany i to okropne, Ja zmieniłam weta i po długim monotonnym leczeniu choroba ustapiła. Po wymazie wiedziałam ze ma gronkowca .Mój miałe serie zastrzyków oraz maść do uszów SUROLAN i to bardzo pomogło.

Tu info ale po angielsku :

SUROLAN DROPS 15ML

Medication Description:

Suspension containing the following active ingredients per ml: miconazole nitrate 23 mg, prednisolone acetate 5 mg, polymyxin B sulphate 5,500 i.u.

Medication Uses:

For the topical treatment of otitis externa and skin infections in cats and dogs, caused by fungi, yeasts, Gram-negative and Gram-positive bacteria e.g. Staphylococcus aureus, Escherichia coli, Streptococcus spp, Pseudomonas aeruginosa, Pasteurella spp, N

Naprawde po tym leku pies poczuł się o niebo lepiej

Dostał też tabletki uspakajające aby nie za bardzo drapał się w czasie leczenia po uszach a jakby to nie pomogło to wet chciał mu załozyć kołnież

Zmieniłam mu karme dla alergików Purina Pro Plan tu masz link do tej karmy http://www.naszepsy.pl/proplan.htm Ale ja podaję ta karme bo Tekila jest uczulony na pyłki i potrzebuje takiej karmy. Proponuje też kurczak + ryż . To że ma uszy chore wcale nie oznacza że pies jest alergikiem. Moja znajoma na białą bokserkę i jest to okaz zdrowia.

Jeszcze raz ci proponuje zmień weta !!!!!, pies się męczy a takie tłumaczenie ze białe bokserki tak mają to sory ale jakieś nieporozumienie, i co z tego powodu ma mieć zakrwawione uszy ?

Link to comment
Share on other sites

Ale ja podaję ta karme bo Tekila jest uczulony na pyłki i potrzebuje takiej karmy.

Podajesz karmę dla alergików bo jest uczulony na pyłki :o :o :o

To może ja też jem od dziecka coś nie tak, bo i tak mam alergię na pyłki, chyba przerzucę się na proplan, skoro pomaga :lol: :lol: :lol: :evilbat:

Link to comment
Share on other sites

Proponuje też kurczak + ryż

Przepraszam, ze sie wtrace, ale moja sunia tez jest alergikiem i vet kazal natychmiast (i to nie jeden) odstawic kurczaka. Podobno sa one najaszerowane hormonami i wiecej szkodza niz pomagaja w diecie.

Moja znajoma przez cala cieze jadla tylko kurczaczki i urodzila coreczke z narzadami rozrodczymi 12-letniej dziewczynki.. podobno diagnoza byla jednoznaczna (i tez nie jednego lekarza, oczywisci ludzkiego) - KURCZAK najaszerowany hormonami.

Link to comment
Share on other sites

No tak, niestety masz czego chciałeś :evil:

To, że część hodowców usypia białe boksery zaraz po urodzeniu może się niektórym wydać nieludzkie, ale... Czy to nie jest lepsze rozwiązanie niż

a moze by hodowcy wzieli sie za eliminowanie wad w sposob hodowlany a nie szli na latwizne i usypiali? to hodowcy wymyslili rasy psow, to ich nastepcy wzieli sie za dalsze hodowanie wiec niech hoduja a nie tylko rozmnazaja.

Link to comment
Share on other sites

Proponuje też kurczak + ryż

Przepraszam, ze sie wtrace, ale moja sunia tez jest alergikiem i vet kazal natychmiast (i to nie jeden) odstawic kurczaka. Podobno sa one najaszerowane hormonami i wiecej szkodza niz pomagaja w diecie.

Moja znajoma przez cala cieze jadla tylko kurczaczki i urodzila coreczke z narzadami rozrodczymi 12-letniej dziewczynki.. podobno diagnoza byla jednoznaczna (i tez nie jednego lekarza, oczywisci ludzkiego) - KURCZAK najaszerowany hormonami.

dzieki za informacje :) ale moze źle się wyraziłam bo mi chodziło o suchą karmę ryż + kurczak, a czy karma sucha własnie z kurczakiem tez szkodzi ? Ja wiem że każdy pies inaczej reaguje na karmy więc pytam z ciekawości :)

Ja swojego karmie ta karmą i na razie (odpukać) jest wszystko OK http://www.naszepsy.pl/Purina/adultsalm.htm

ADULT

Salmon & Rice

Kompletna i zbilansowana karma dla dorosłych psów.

Pro Plan Salmon & Rice jest pierwszym w Europie pokarmem zawierającym świeżego łososia jako podstawowy składnik. Brak mięsa i mączek mięsnych w recepturze powoduje, że produkt może być spożywany przez bardzo wrażliwe psy.

No ale nie każdy pies może ja tolerować , więc nie mówie że to najlepsza karma :)

Link to comment
Share on other sites

a moze by hodowcy wzieli sie za eliminowanie wad w sposob hodowlany a nie szli na latwizne i usypiali?

jestem jak najbardziej za :)

Niestety często hodowlą, zwłaszcza w Polsce, zajmują się kompletni laicy, którzy nie mają bladego pojęcia o genetyce :evil:

Więc oni właśnie raczej rozmnażają a nie hodują :(

Link to comment
Share on other sites

Ja równiez mam białą bokserkę i do tego 11 letniego złotego boksera. Obydwa starsznie zostawiają sierść tylko tę białą widać bardziej :D

Białaskowi nic nie dolega i nie jest na nic uczulony choć ciągle słyszę "albinos będzie z nim dużo kłopotów". Żaden albinos :evil: normalny pies tylko o wyjątkowym umaszczeniu :D

Milke karmię Puriną Pro Plan raz kupuję z kurczakiem a raz z jagnięciną by urozmaicić jadłospis. Do tego jest baiły serek, mięsko gotowane lub surowe oraz makaron, ryż lub kasza. Czasem dostanie smakołyki.

Jeśli chodzi o weta postaraj się poradzić innego. Czesto bywa że gdy przychodzi jakiś "niezwykły" pies to szuka chorób, których nie ma lub tez nie pomaga w odpowiedni sposób bo sie boi.

Życzę wszystkiego dobrego. Wytarmoś psiaka od nas.

Pozdrawiam

Karolina, Milka i Fox :D :D

Link to comment
Share on other sites

a moze by hodowcy wzieli sie za eliminowanie wad w sposob hodowlany a nie szli na latwizne i usypiali? to hodowcy wymyslili rasy psow, to ich nastepcy wzieli sie za dalsze hodowanie wiec niech hoduja a nie tylko rozmnazaja.

Briards

A może Ty weź książkę o hodowli i sobie poczytaj skąd się biorą białe lub albinotyczne zwierzęta w ogóle???

Bo hodowcy często nie mają wpływu na potomstwo, a eliminując osobniki, tym samym nie pozwalają na rozprzestrzenianie się niektórych genów. Lepszym rozwiązaniem byłoby sterylizowanie/kastrowanie osobników posiadających gen warunkujący kolor/choroby, ale wciąż pokutuje tekst o okalaczeniu...i koło się zamyka.

Link to comment
Share on other sites

Kastracja i sterylizacja to słowa, które w Polsce wywołują popłoch i wybuchy współczucia dla "ofiar" tego zabiegu.

A szkoda, bo jest ot proste "narzędzie" pracy hodowlanej w wielu krajach.

W naszym kraju niestety nie można go stosować ze względu na koszty (zwłaszcza sterylizacji), które często wydają sie właścicielom suczek zbyt wysokie oraz właśnie z powodu braku wiedzy o wynikających z tego korzyściach -->min. pewna eliminacja z hodowli osobników niosących wady, w tym wady umaszczenia.

Na dodatek większość hodowców, a zwłaszcza właścicieli reproduktorów (a to przeciez po nich zostaje więcej potomstwa niż po suczkach) ukrywa fakt przekazywania przez ich zwierzę genów warunkujących np. wady umaszczenia. Chyba niektórzy nawet nie zdają sobie sprawy, że działają na szkodę swojej rasy dopuszczając do rozpowszechniania sie takich genów w populacji.

A przyczyną znów jest niewiedza hodowców :evil:

Link to comment
Share on other sites

No cóż nie każdy ma ochotę studiowania w tym kierunku, ja mam . Ale wciąz słyszę że studiowanie tego jest bez sensu bo nie ma przyszłości. Ja widze przyszłość i mam nadzieje że uda mi się zostać Hodowcą.

Ale nie trzeba zaraz studiować, wystrarczyłoby sięgnąć po kilka pozycjii i czegoś ciekawego się dowiedzieć.

Ale po co ? Przecież produkcja w naszym kraju jest opłacalna to po co się jeszcze uczyć.... :evilbat:

Link to comment
Share on other sites

Hodowczyni od której brałam bokserkę nie bardzo chciała mi ją oddać. Zakochała się w niej :D Najpierw wypytała o wszystko, czy miałam już psa, czy poswięce mu dużo czasu itp. Starała się znaleźć jak najlepszy dom dla swoich szczeniaków :D

Od razu zaznaczyła mi, że sunia może w późniejszym terminie okazać się alergikiem, może być bardziej podatna na różne choroby, również powiedziała mi o ewentualnych konsekwencjach posiadanie potomstwa. Mówiła, że moga ale nie muszą się urodzić psiaki z ciężkimi wadami genetycznymi.

Nigdy nie palnowałam mieć szczeniąt w domu, nie mam warunków dlatego poczytał i popytał o sterylizację. Teraz czekam na odpowiedni wiek.

Jetsem bardzo wdzięczna hodowczyni za wszystkie informacje, których mi udzielila. Nawet teraz dzwoni i pyta o sunie. Moge liczyć na jej pomoc :D

Chcialąbym aby było więcej takich hodowców a nie nastawionych na zysk.

Link to comment
Share on other sites

Nefretarie--> ciesz się, bo miałaś szczęście trafiając na takiego hodowcę :)

Jednego tylko nie rozumiem - dlaczego w ogóle rozmawiałyście o szczeniakach skoro sunia ma wadę dyskwalifikującą tzn. jest biała :o

Link to comment
Share on other sites

Akurat nigdy nie czytałam nic specjalnie o genetyce białego umaszczenia u bokserów (choć ogólne podstawy dziedziczenia znam), ale koleżanka mi wspomniała, że białe szczenieta rodzą się po rodzicach z białymi znaczeniami.

Więc jeśliby uznać boksery z białymi znaczeniami za niewystawowe, to problem by sie trochę rozwiązał.

Tylko, że te z takimi znaczeniami wg mnie są duzo ładniejsze, niż pozostałe, więc nic nigdy z tego nie wyjdzie! A szkoda...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...