Jump to content
Dogomania

Pierwsza cieczka.


Julia

Recommended Posts

no taki jest cel zabiegu. Wiec sunia nie bedzie miala małych i cieczki, choc słyszałam o zle wykonywanych zabiegach z róznymi "atrakcjami" po nich.
My sie szykujemy do zabiegu styczen/luty.
Wazne zeby wybrac dobrego weterynarza.
cena tez zalezy od miejscowosci w ktorej mieszkasz.
Niemniej jednak uwazam ze jesli nie planujesz potomstwa, to chba warto sie zdecydowac.

co do rodzinnosci -potwierdzam zdanie przedmowczyni.
Ja mam pieska i suczke.
piesek to raczej indywidualista, sunia jest bardziej rodzinna. Ale i jedno i drugie ma swoje plusy, uwierz mi. Nie oznacza to ze nasz chłopak nie lubi sie przytulac. Wrecz przeciwnie!
Zobaczymy jak bedzie po sterylce, ponoc bardziej całusni i przytulaśni się robią panowie :-)
Codzienna obserwacja takich dwoch roznych charakterow to ogromna przyjemnosc :-)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 68
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Moja Mama ma suczke - mieszanka z przewaga teriera, miala tez kotke, ktota juz niestety zakonczyla zywot w podeszlym wieku. Obie dziewczyny byly sterylizowane i obie zrobily sie beki, mimo duzej dawki ruchu i odpowiedniego zywienia. Sterylizacja wydaje sie dobrym wyjsciem, jesli sie nie planuje szczeniakow i to nie tylko chodzi o wygode wlasciciela, ale i wzgledy zdrowotne w dalszej perspektywie. Jednak obawiam sie ewentualnosci "beki". Nie wiem, czy zwierzaki mojej Mamy mam traktowac jako wyjatek czy regule.

Link to comment
Share on other sites

Nie chcę być złośliwa, nieprzyjemna, zniechęcająca czy inna zła baba, ale... tu jest lista topików i te były już poruszane - można je przecież kontynuować (a przy okazji poczytać co yorkofioły już na temat pisały) :roll:

[url=http://www.dogomania.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=9255]suczka czy pies dla poczatkujacego posiadacza yorka [/url]

[url=http://www.dogomania.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=14288]Pierwsza cieczka[/url]

Cała lista tematów [url=http://www.dogomania.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=18501]TUTAJ[/url] - zrobiona specjalnie dla nowych (i nie tylko) użytkowników, aktualizowana na bieżąco. Warto czasami ją przejrzeć - coby nie produkować pięciu dwu lub trzypostowych tematów o tej samej treści. Im więcej wiedzy i informacji w jednym, tym większy z tego pożytek.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

re Nica
Tak jak dziewczyny pisały - wszystko zależy od obfitości cieczki.
Pierwsza cieczka Vikty nie była uciążliwa - mała latała w majteczkach, a na wkładeczce "zostawiała" minimalne ślady.
Druga cieczka przeszła prawie niezauważona - tylko pierwszy tydzień zakładałyśmy galotki, potem nie było takiej potrzeby - zero plameczek :wink:
Natomiast trzecia cieczka była jak na sunię tych rozmiarów bardzo obfita - zmieniałam wkładeczki kilka razy dziennie i do niemal ostatniego dnia Vikta chodziła w majtalasach.

W sklepach są specjalne (bardzo wygodne) majteczki na cieczkę i ta nie jest żadnym problemem. Wystarczy mieć 2 - 3 pary galotek na zmianę - coby były czyściutkie i nie waniały :wink: Jako "podpaseczek" używam zwykłych wkładek bella panty ( przecinam je na pół) 8)

Link to comment
Share on other sites

"Gdy pies "gwałci" właścicielowi nogę to jest to objaw dominacji,trzeba karcić psa,szczeniak nie wie kto tu rządzi i prubóje sobie podpożądkować właściciela"

I oto przykład na myslenie schematyczne (zapewne ta myśl powstała pod wplywem popularnych, tfu, poradników wychowania psów albo czytania Internetu :wink: ).

W psim życiu nie ma tak prostych odpowiedzi.
Kopulowanie na ludzkich nogach to MOŻE być objaw dominacji, ale niekoniecznie.
Może to być wynik tego, a nie innego etapu dojrzewania (u samców i u suczek tak samo), może świadczyć o nerwicy, problemach typu brak zajęcia (intelektualnego i fizycznego)...

Dlatego zamiast opiniować z taką pewnością siebie, nalezy najpierw spytać, w jakim wieku jest piesek, i podpytać o to, jaki jest rytm jego życia - zamiast doradzać owo sławetne "karcenie" :evil: .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

odswiezam temat
moja Tolusia ma 5 miesiecy
mslicie ze cieczka tak wczesnie moze wystapic?
Tofik tak zaczoł za nią chodic i wąchać ze napawa mnie przerazeniem
zaplanowalismy sterylke przed pierwsza cieczka i zaczynam sie martwic czy aby nie jest za pozno.
W sumie jest zima i ona taka malutka. Co myslicie na ten temat?
Do tego bardzo czesto kopuluje ze swoim pluszaczkiem, to w sumietez moze oznaczac dojrzewanie
:(

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

[FONT=Comic Sans MS]Tak się zastanawiam, czy moja sunia jest z tych później dojrzewających czy może nie zauważyłam wystąpienia tej pierwszej cieczki:oops: .../podobnie jak u Elenki.[/FONT]
[FONT=Comic Sans MS]Dodam, że moja mała skończyła wczoraj 11 miesięcy:hmmmm: .[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

a my nie dawno skonczylismy cieczke tzn moja Melinda ma sie rozumiec:lol: dostała ja w wieku 10,5 miesiaca....ale naparwde mozna było zauwazyc czesciej siusiu robiła-zaznaczał teren,wylizywała sie...i o dziwo nie jak inne suczki ona jak miała cieczke była o wiele milsz dla mojego meza...;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Suzi miala zawsze malutkie sutki prawie niewidoczne teraz ma powiekszone i z prawie niewidocznych zrobily sie malutkie "krosteczki" :roll: Smiesznie to brzmi ale jej sutki naprawde sa jak male krosteczki mimo to mam wrazenie ze sie powiekszyly poza tym Suza czesciej sie "myje" no wiecie ... tam. No i juz sama nie wiem bo niezauwazylam zadnych innych objawow. Przypominam ze Suzi ma juz 10,5 miesiąca. Ktos cosik moze mi doradzic lub podpowiedziec czy to juz?

Link to comment
Share on other sites

Nova22 najlepiej sprawdzić czy cieczka jest blisko obserwując jej /jak to ładnie Mróweczka określiła :p / "pinderinke". Moja Alutka właśnie stała się kobietą ;) . Ma 8 miesięcy :) I tak jak już było mówione, sunia bardzo często się wylizuje, często pojawia się nieprzyjemny zapaszek z pysia, a pinderinka jest naprawdę bardzo duża i ciemniejsza. Tak więc musisz troszkę poobserwować swoją sunię. Pozdrawiamy :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jussi&Toffi'][FONT=Comic Sans MS]Tak się zastanawiam, czy moja sunia jest z tych później dojrzewających czy może nie zauważyłam wystąpienia tej pierwszej cieczki:oops: .../podobnie jak u Elenki.[/FONT]
[FONT=Comic Sans MS]Dodam, że moja mała skończyła wczoraj 11 miesięcy:hmmmm: .[/FONT][/quote]
[FONT=Comic Sans MS]Minął miesiąc, a u nas nic się niezmieniło...[/FONT]
[FONT=Comic Sans MS]Objawy są podobne do tych o których pisze Nova22 + jeszcze do tego częste siusianie:oops:. Wczoraj stuknął małej roczek[/FONT]...

Link to comment
Share on other sites

Jussi też słyszałam, że można nie zauważyć cieczki, ale nie wiem czy to prawda. Jak się cały czas obserwuje pieska to nie można nie zauważyć takiego powiększenia siusi, prędzej można przegapić krwawienie. Na początku krwawienie u Alutki było prawie niedostrzegalne, ale teraz /7 dzień/ stało sie bardzo intensywne. Bez majteczek się nie obejdzie.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

witam, moja sunia jest po pierwszej cieczce ma sutki bbbardzo opuchnięte i dostała w ostatnich dniach cieczki dziwnych plamek na głowce są one brązowe,i wyrastają z nich króciutkie włoski koloru brązowego (umieszczone są tuż pod kiteczką),wet dał płyn do spryskiwania 3-razy dziennie -powiedział tylko tyle że to nie dobrze że tak się u niej dzieje ale może to wszystko jest wina hormonów:shake: -poradzcie mi coś,może ktoś też miał taki problem? dzieki za odpowiedzi.:Dog_run:

Link to comment
Share on other sites

U mojej suczki tez cos takiego sie pojawiło,takie plamki z któych zaczeły rosnac złote dosc sztywne włoski.To hormony sprawiły ze suczka zaczeła poprostu dostawac złota,oprócz tego ze ciamniały jej zwykłe jasne włosy to zaczeły wyrastac nowe.Teraz juz jest 3 mies od cieczki a te woski sa mieciutkie.Tak wiec hormony przyspieszyły wybarwianie sie sunki.W moim przypadku nie było sie czym martwic :-)

Link to comment
Share on other sites

Pierwsza cieczka u yorka moze wystapic juz w wieku 6miesiecy ale zadko to sie zdarza,najczesciej 9miesiac nawet do 13miesiecy.Sunia sie zmienia,staje sie bardziej przymilna,jak zaczyna lizac np.reke to z taka pasja :-) lize i lize i czesciej niz zwykle(czy to wogole mozliwe???) wdrapuje sie na kolana.Objawy namacalne to opuchniecie sromu ktory staje sie 2,3 razy taki jak zwykle.Naprawde nie wiem jak mozna tego nie zauwazyc :-) Ja mam teraz dwie sunie z cieczkami :-) Cheri ma swoja pierwsza cieczke,dostała ja w 10miesicu zycia.Cieczka słabo wyrazona,bo w domu jest np.pies i on wogóle sie nia nie interesuje z wzajemnoscią:-)krwawi troszeczke,czesto siusia,lize i lize.Druga sunia ma 2 lata,dostała pierwszej cieczki w wieku 10miesiecy a druga dopiero po 13 miesiacach od pierwszej (zmieniła w miedzyczasie miejsce zamieszkania,wiec to najprawdopodobniej wpłyneło na takie opóznienie)i u niej cieczka to jeden wielki obrzek pochwy,krew wszedzie(bez majteczek sie nie obejdzie ) i najgorsze ze sama interesuje sie samcami,wyje,ucieka,kokietuje na siłe biednego mojego Hattiego który wie ze nie moze(to arystokrata i czeka na moje przyzwolenie ;-) )
Mi weterynarz zawsze powtarzał ze aby uniknąc(a bynajmniej cos robic w tym kierunki )ciazy urojonej to nie ulegac suczce i nie przytulac jej za czesto.Traktowac normalnie podczas cieczki i w okresie po cieczce bo wtedy suka sobie roi ze jest w ciazy i po 2 miesiacach od cieczki wystepuje mleko w cycuszkach ,które powinno byc bo powinny sie małe urodzic.Moj wet mowił ze jak ona czuje ze jest jej dobrze,wszyscy sie nia zajmuja to jest własciwy moment na posiadsanie,rodzenie dzieci.Gdy moja pierwsza sunia miałą ciaze urojona tak radził mi wet,stosuje te zasade i do tej pory Miamka,ani Zulka nie miały ciazy urojonej,ale sa takie suczki którym to nie pomoze :-(
Cieczka trwa około 3 tygodni(tez troszke sprawa indywidualna)ale najintensywniej po tygodniu przez 7dni.Ostatni tydzien to juz nie taka krew ile taka wydzielina sie wydobywa :-)

Link to comment
Share on other sites

tak tak to ze suczka staje sie super miła moge potwierdzic,poprostu słodziutki aniołek;
ale co negatywnego zauwazyłam jak mam dwie suczki jak Poli miała cieczke to bardzo z Mela rywalizowały o niekotre rzeczy-czuło sie pomiedzy nimi czasami zgrzyty:razz:
no i bardzo duzo siusia podczas cieczki
a co do krwawienia to nieiwem czym to jest spowodowane bo Mela prawie wgole nie krwawiła a Poli to strazsznie:razz:

Link to comment
Share on other sites

To wszystko wskazuje że Cori dostanie już niedługo ( chyba) pierwszą cieczkę. Chce się tulić, na kolana, na rączki. Dużo śpi, no i dzwoneczek już jest nieźle powiększony. Jestem ciekawa za ile będzie krwawić coś czuje że dostane niezły prezent ślubny od Cori :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='koregra']To wszystko wskazuje że Cori dostanie już niedługo ( chyba) pierwszą cieczkę. Chce się tulić, na kolana, na rączki. Dużo śpi, no i dzwoneczek już jest nieźle powiększony. Jestem ciekawa za ile będzie krwawić coś czuje że dostane niezły prezent ślubny od Cori :lol:[/quote]
teraz jest "sezon" na cieczki :oops: także wszystko jest możliwe :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...