Jump to content
Dogomania

potrzebuję rady przy kupnie jamniczka


Zabajka

Recommended Posts

  • Replies 150
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

PATI co Ty tam o jakis glodowkach wspominasz ?Czyzbys chciala zgubic to co ew.przybylo podczas ciazy ? :wink:

Nie, wrecz przeciwnie. Tylko moje dziecie ma inne zdanie na ten temat i za kazdym razem jak mam zamiar cos przegryzc to budzi sie i zada jesc...... :roll:

A ja mialam byc w Krakowie i doopa. Nie jade! :(

Link to comment
Share on other sites

PATI co Ty tam o jakis glodowkach wspominasz ?Czyzbys chciala zgubic to co ew.przybylo podczas ciazy ? :wink:

Nie, wrecz przeciwnie. Tylko moje dziecie ma inne zdanie na ten temat i za kazdym razem jak mam zamiar cos przegryzc to budzi sie i zada jesc...... :roll:

No ba ! Zachcialo sie bobasa to go niancz 8)

A ja mialam byc w Krakowie i doopa. Nie jade! :(

a to czemu ?

Z powodu malej Cavanki ?

:bigcry: :bigcry: :bigcry:

Link to comment
Share on other sites

Pati gdyby jednak cos drgnelo w kwesti przyjazdu to z tego co pamietam ty mialas byc w niedziele wiec jak co mogla bys sie u mnie z mala zatrzymac jak co masz moj emil wiec sie melduj

my sie pokazujemy w sobote pozniej jakas domowa imprezka ale niedziela to spoczko

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Witam

Dzisiaj moja mała Ułanka miała swój debiut wystawowy. Niezbyt mile będziemy go wspominać, gdyż brodziłyśmy w błocie po kolana i w strugach deszczu żaden pies nie wygląda dobrze, ale... mamy to za sobą. Z takim oto opisem od Pana Fonfary-

" Szczenię szykowne, o typowej głowie, z pełnym i sprawnym uzębieniem, dobry grzbiet i podkasanie ,sprawne w ruchu, wesołe usposobienie". Ocena Wybitnie Obiecująca i tytuł Najlepsze Szczenię. Uffff. Teraz musimy trenować na Poznań, bo kicanie jak zając - tam już nam płazem nie ujdzie !

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Ojjj. Ursus..... :) Wiesz, jakby Ci tu powiedzieć. Nieco przyśpieszyłam jej dojście do "pełnoletności" czyli 6 miesięcy. 8)

A dlaczego był Fonfara, to nie mam pojęcia, moja hodowczyni też była bardzo zaskoczona... :-? Pani Pawlikowskiej dali do oceny boksery i sznaucery, sędziowała na ringu obok....

Link to comment
Share on other sites

Widocznie już taki jestem kombinator. :wink: Zamiast przyjść na wystawę i gratis poprosić sędziego o możliwość pobiegania sobie na ringu, potem o gratisową ocenę swojego psa- to ja wolałam zapłacić 25 zł i pokombinować...... 8) Zresztą przy tej pogodzie to był szczyt przekrętów - by za to błoto po kolana jeszcze płacić !

Link to comment
Share on other sites

:evil: DUŻYM ŚWIŃSTWEM mogę śmiało nazwać to co zrobił Oddział w Rzeszowie :evil:

Podawali wszędzie na ulotkach ,że jamniki oceniać będzie Dorota Pawlikowska Rosół a tym czasem.............. dali jej inne psy do oceny za pieniądze wystawców :evil:

Po to regulamin mówi ,ze oceny od różnych sędziów, aby tak zgłaszać ,żeby od różnych pozbierać a tym czasem w Zakopanem Fonfara, w Rzeszowie Fonfara i w Rybniku Fonfara............ :evilbat:

Uważam ,ze gdyby coś się stało i sędzia nie przyjechał, zamiana sędziego to konieczność, ale w momencie kiedy wszyscy się zgłaszają do konkretnego sędziego (lub go omijają) sędziuje ktoś inny :evilbat:

Dlaczego za coś takiego niema KAR DLA ODDZIAŁU !! :evilbat:

Link to comment
Share on other sites

No cóż, jestem członkiem Oddziału Rzeszowskiego i zmiana sędziego była.... nieoczekiwaną niespodzianką. Nie mam pojęcia dlaczego zmieniono sędziego i to w ostatniej chwili... :-?

I zgadzam się z Tobą, ze taka zmiana to ohydne posunięcie...

Mnie to akurat było wszystko jedno, ale gdyby w niufach ktoś mi taką "świnkę" podłożył.... :evil:

Link to comment
Share on other sites

Dzięki - Rysiczka. Nie znam jeszcze żadnych "jamniczych" sędziów. Nie wiem czy pan Fonfara jest ostry czy łagodny. Czy ten opis to jakiś sukces, czy nie... Mam nadzieję z czasem poznac wielu zakochanych "jamnikarzy" i ich wspaniałych "morlinek" ( moja córka mówi, że Kropka to Morlinka czyli parówka dla dzieci).... :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Witam

Na zabrze nie zgłosiłam. Hodowczyni chciała by mocniej wytrymować Ułankę końcem września- początkiem października, tak by włos był lepszy na Poznań, więc musiałam odpuścić jesienne krajówki . Nie znam się kompletnie na włosie jamników szorstkowłosych, ale kto jak kto - hodowczyni napewno wie co robi. Ułanka już nic nie "rośnie", ma w obwodzie 25,5- 26 cm. Cieszy mnie to niezmiernie- napewno jest i zostanie "królikiem". Waży 2,5- 2,6 kg, niebawem kończy 7 miesięcy. Jest bardzo wesołą, i bardzo przylepną przytulanką. Narazie nie próbuje zdominować Erki, co także bardzo mnie cieszy. Poza tym niuf z mojej hodowli wygrał klubówkę ( FBI ) i wygrałam Mistrzostwa Podkarpacia w Rajdach Długodystansowych na dystansie 20 km- na koniu Ester.

Tak więc życie jest piękne ! :lol:

Nie umiem wkleić zdjęcia, a mam takie ładne- aktualne..... :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...