Jump to content
Dogomania

potrzebuję rady przy kupnie jamniczka


Zabajka

Recommended Posts

Jesli tylko bedziesz ja traktowac jak psa to wad nie bedzie. jamniki sa super!

Ja mialam swego czasu wyrob jamnikopodobny. Zylo toto 16 lat, a rozpuszczona byla jak dziadoski bicz (przez moja mame, ja bylam wtedy mala), ale bestia inteligentna, ze hej.

Na sniadanie zyczyla sobie biszkopty maczane w kakalku :o jak nie to wyla caly dzien, a na koniec zalatwiala sie np. na lozko.

:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 150
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No to pięknie. Biszkopciki i wycie ?

Moja Ułanka jest przyzwyczajona do transportówki. Jak wychodze z domu (nie pracuję, więc tylko zakupy, poczta) wkładam ją do "budki" i zamykam. Przynajmniej jestem pewna, że niczego nie zniszczy i nie nabrudzi. Jest cichutka- bo prosiłam sąsiadki by posłuchała przez balkon czy nie piszczy. Świetny wynalazek taka transportówka. A jak wracam to zaraz ją chwalę i wychodzimy na spacerek lub się bawimy. W ciągu dnia sama wchodzi do "budki" zanosząc tam sobie zabawki czy pluszaki.

Link to comment
Share on other sites

Sliczna ta Twoja Ulanka!!Jaka piekna gorna linia,normalnie maly Championik!Sluchaj za wiele to ona juz nie podrosnie bo minaitury srednio do 6 miesiecy rosna,moj Kapsiu(miniatura) w 6 miesiacu zakonczyl swoj wzrost i zostal sie taki malutki i drobniutki. :wink: Moje jamniki tez sa grzeczne nie piszcza nie broja,no moze Inka delikatnie :P sprawa z transporterkiem super my tez Kapsia tak przyzwyczajalismy ale jak pomakowal lozka to transporterek poszedl w odstawke. :wink:

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj zarejestrowałam Ułankę. Socjalizowała się w autobusie, maszerowała równiutko chodnikiem. Pobawiła na rękach wszystkich "związkowców" wzbudzając zachwyt u każdego.

A transportówkę od razu kupiłam numer większą :lol: , przewidziałam jej rozwój. Łóżko i owszem jest już w użyciu, ale jak wychodzę z domu - obowiązkowo chowamy małą do "budki". Poza tym jest słodka !

Link to comment
Share on other sites

Pewnie ze slodka!Najlepsze jest to ze jamniki pozno sie starzeja i dlatego kocham ta rase.Dlugie lata tryskaja energia i majac w domu 4-5letniego jamnika masz wrazenie ze to ciagle podlotek.Co do spania w wyrku Inka robi to czasmi ona ma swoje miejsce na foteliku i tam spi w kocyku,natomiast Kapsel spi troche z nami troche z moim synkiem,zwija sie w klebek i spi obok mojego brzucha. :wink:

Link to comment
Share on other sites

Między innymi z powodu długości życia zdecydowałam się na jamnika. Niufy w wieku 4-5 lat to już przesionek starości. I niestety -jeszcze dobrze się nimi nie nacieszysz- a już musisz sie z nimi żegnać.. :cry: Moja Era już coraz rzadziej biega z patyczkiem w zębach...A i ulubione plastikowe butelki też coraz rzadziej zauważa. Wspaniała rasa tylko zbyt krótko żyjąca. A z tego co obserwuję na moim osiedlu- jest mnóstwo jamników które pamiętają ( i to całkiem dobrze) babcię mojej Ery...

Właśnie na ten żwawy charakter i długo obecne poczucie humoru liczyłam decydując się na jamniczka. Oczekuję kilkunastu wspólnych , wesołych lat życia !

Link to comment
Share on other sites

O to ja mam tak samo z moim Rodezjanem.

Ja kocham Dogi (BTW widzialas film Disney'a "Zlosliwe jamniki"? Jesli nie to poelcam goraco! :lol: )

Niestety ta rasa, podomnie jak Twoje Nowofunlandy dosc krotko zyje, a na to jestem emocjonalnie za slaba...

Zdecydowalam sie na RR-a, ktory byl dla mnie substytutem Doga. W sumie troche podobny, a jednak duzo zdrowszy no i do biegania za koniem nadaje sie duzo lepiej niz Dog. :lol:

Tak wiec przygotuj sie na kilkanascie lat ze swoim jamnikiem...czego wam z czalego serca zycze.

Nasza jamnica zyla 16 lat, mimo, ze slabego zdrowia byla i jeszcze w dojrzalym wieku miala wypadek...a jednak tak latwo sie nie poddala.

Link to comment
Share on other sites

"Złośliwe jamniki" ??? Upss. Nie widziałam. Czyli - musze to zobaczyć ! A tymczasem mała Ułanka zajada się truskaweczkami... Na początku nawet spróbować nie chciała, ale jak zobaczyła, że moja Era zjada z apetytem, to dała się przekonać...

Link to comment
Share on other sites

Do ciasteczek z biszkopcikiem jeszcze nie doszłam :cunao: ale truskaweczki sa bez śmietany i cukru !!! :nono:

Poza tym właśnie wróciłyśmy z ogrodowego grilla u koleżanki. Ja zajmowałam się :beerchug: a Ułanka pracowicie szukała myszek i kretów...

PS. Ogród jeszcze nadaje się do użytku !

Link to comment
Share on other sites

No szczoteczka sliczna coraz bardziej zaczynam sie do szczotek przekonywac. Moj czarny standard to juz prawie dorosly jamnis. Owszem ma jeszcze fiu bzdziu w glowie ale jest przesympatycznym zacietym lowca. Kretom i nornicom nie popusci. Poza tym jest super kumplem rocznego Jana obaj razem wojuja w mieszkaniu. Dobrze ze mam oparcie w madrej opiekunczej barcelonce 8 letniej Once.

http://www.lowiecki.pl/zdjecia/zdjecie.php?nr=1334&dszer=640&dwys=480

Link to comment
Share on other sites

nie wiem jak to jest tam na 100% jest link do foty jamnika Pati to zdjatko mialas okazje widziec na lukrowych jak tam jescze bylo zanim ktos stwierdzil ze tacy jak my zabieraja miejsce innym ale co tam.

Niestety nie wiem czemu ta fota nie chce sie pokazywac w poscie pewnie jest za duza.

Jurek bedzie teraz na wystawie mam nadzieje ze sie spisze hiihhi idzie w szczeniurach wiec wszystko przed nami ale powiem szczeze ze chyba mamy malego pietra

Link to comment
Share on other sites

moez nie doczytalas tego fakt faktem nie bylo to skierowane bezposrednio do mnie ale bylo. Bodaj chodzilo to o perelke robi ale dotknelo to nas wszystkich nowych i nie tylko. Dlatego pozegnalam sie z Lukrusami bez wiekszego zalu. Bron boze nie pije teraz do ciebie i nie chce abys cokolwiek z tych slow brala do siebie Ciebie to nie dotyczy. Dletego tez z lukrowych poszlo kilka osob . Ale to temat o jamnikach wiec jak bedziesz chciala znac moje zdanie na temat Lukrowych to mozemy pogadac na GG.

My teraz przygotowujemy sie na debiut w Kraku (wszak to nasze rodzinne miasto)

Nie do konca rozumiem dlaczego plan sedziowania jest tajny (tak mi powiedziano w ZK we czwartek no chyba ze tam tez trzeba znac odpowiednie osoby by sie czegos dowiedziec hehehhe moze wy macie jakies przecieki jesli chodzi o jamniki o ktorej godzinie i jakie ringi. Bo moj maz z malym synkiem chcial nas ogladac ale nie bardzo wiem jak to technicznie zrobic przeciez nie bedzie z jasiem chodzil po wystawie w nieskonczonosc czekajac na nasza kolej(Jasio ma 1,3 roku i troszke boi sie tlumow i chalasu przez ten tlum wywolanego)

Link to comment
Share on other sites

GeBa plan moze i jest tajny,ale katalog przedwystawowy istnieje,wiec nie ma tak zle... :wink:

PATI co Ty tam o jakis glodowkach wspominasz ?Czyzbys chciala zgubic to co ew.przybylo podczas ciazy ? :wink:

Zabajka cudo,cudo 8) Wiecej fotek dawaj 8)

I masz moze foty rodzicow ? :hmmmm:

Link to comment
Share on other sites

Ad. Carragan

No zle nie ma ale moze mi powiesz kolo ktorej godziny bedzie sie prezentowal moj jamnik?? Wiesz jest to nasza 1 wystawa wiec nie wiem co i jak i o ktorej godzinie.

Chcielismy co by na ten nasz wystep przyjechal moj maz z malym synkiem dlatego tak dopytuje o Plan Sędziowania. bo znajac naszego szkraba to jesli wystawa i sedziowanie zaczynaja sie o 10,15 a dajmy na to Jurek bedzie sie prezentowal o 13.00 to od 10 -13 Jasiek bedzie lobuzowal na calej lini (istnieje zagrozenie ze pogryzie inne psy) No oczywiscie żartuje, ale gdyby byl jakis blizszy przedzial czasowy bardzo by mi to ulatwilo sprawe bo Krakow to moje miasto wiec moglibysmy jakos dopasowac przyjazd chlopow na wystawe

:lol:

Link to comment
Share on other sites

czy sie stresuje raczej nie idzie w szczeniakach wiec tam mu wolno wszystko z tego co sie dowiedzialam. Jamniki sa w sobote. Ja poza tym jestem osoba wesola wiec mysle ze jakos nam pojdzie. No bo to ma byc zabawa a nie stres

Link to comment
Share on other sites

Zabajka cudo,cudo 8) Wiecej fotek dawaj 8)

I masz moze foty rodzicow ? :hmmmm:

Dzięki, dzięki !!! :oops: Mam foty rodziców - Monty Robertsa i Nowalijki , tylko muszę wrzucić na stronkę aby można je było dołączyć do postu...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...