Jump to content
Dogomania

potrzebuję rady przy kupnie jamniczka


Zabajka

Recommended Posts

  • Replies 150
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Było 4 szczenięta. Hodowczyni mówi, że ta suczka jest ok. 40 % mniejsza od reszty szczeniąt i że to bedzie prawdopodobnie króliczy... Ta druga suczka była dużo większa... 1 piesek poleciał do Kanady a drugi do Kaliningradu...

Link to comment
Share on other sites

No to rzeczywiście mały ten światek. Monika wybiera się teraz chyba do Bielska- Białej. Acha ! No i w Krakowie wystawi obie suczki. Jak wspomniałam - trochę zwolniła z powodu maturki,a przed nią egzaminy na studia...

A mój nowy nabytek przespał noc w budce. Nastawiłam sie na pobudkę o 6 rano, a tu nic ! Przespała słodko aż do 7,20. Teraz rozrabia po całym mieszkaniu, a moja Erka nawet wzrokiem za nią nadążyć nie potrafi !

I są już zaczątki psa myśliwskiego. Kopie tunele pod ...kołdrą. :)

Link to comment
Share on other sites

A kto to jest Inka ??? Jedziesz z nią do Szczecina ? Ja też miałam wielką ochote na tę wystawę, bo jest "dobry" sędzia do niufów, ale mnie ta odległość zniechęciła. Więc obie z Ułanką moooocno trzymamy kciuki za Wasz występ !!! :kciuki:

Link to comment
Share on other sites

Inka to moja suczka jamniczka dlugowlosa standardowa. :D Wlasnie z nia jade do Szczecina,tylko ta miedzynarodowka nam brakuje jezeli sie nie uda to bede w Sopocie i Wroclawiu.Mala nie spala w lozku??Jestem pod ogromnym wrazeniem! :P Jamniki to raczej spiochy moje nie cierpia jak budze je ok 7 na spacer a jak deszcz pada to nie mam mowy o spacerze szybkie siusiu i do domku.Czytalam ze Twoja pasja sa rowniez konie i pytalas czy takie malenstwo podola biegac z konikiem.Mysle ze jezeli spacerki beda niezbyt dlugie i w srednim tepie to mozesz byc spokojna.Tylko trzeba mala oswoic z konikiem bo moj Kapsel(jamnik dl.miniatura)nie cierpi koni,szczeka jak wsciekly.Natomiast Inka jest zupelnie obojetna wiec moze bedzie z niej material do wspolnych przejazdzek.

Link to comment
Share on other sites

Acha, to już wiem wszystko . Spróbuję teraz wysłać tutaj fotkę mojej Ułanki, zrobioną w wieku 8 tygodni.

Mamy już za sobą pierwszy wspólny spacer. Mała Ułanka biegła cały spacer bez smyczy !!! Trzymała się blisko tylnych łap Ery lub szła tuż za mną. Nio szok ! Miałam obawy przed spuszczeniem jej za smyczy już w pierwszym dniu. Jamniki podobno są bardzo szybkie... Ale była taka grzeczna. Istny aniołek ..!

Hmmm. Nie mam pojęcia, jak tu wstawić to zdjęcie....???

Link to comment
Share on other sites

Jaka pieeekna szczota!

No prosze, szybka decyzja, ale widze, ze calkiem dobry wybor.

Ja tez sie nosze z zamiarem zabycia szczoty, ale to daaalekie plany. :roll:

A co do wychowania jamnikow to po pierwsze konsekwencja, po drugie trzeba pamietac, ze jamnik to PIES! Nie zabaweczka, przytulanka, maskotka...PIES i to cholernie inteligentny, przez co tak trudno go wychowac.

Ale jak juz sie uda to jest super kumplem.

A co do spacerkow za koniem....rajdy dlugodystansowe odpadaja (ja ze swoja jamnica :lol: moge, ale ona ma wyjatkowo dlugie lapy...jak na jamnika)

Ale na stepa do lasu jak najbardziej. :wink:

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za miłe słowa !

Dziś mała paróweczka poznała smak poziomek. Poszłyśmy na łąki, daleko w pola. Jest tam stary sad a w sadzie mnóstwo zdziczałych truskawek i poziomek. Erka zajada się nimi ciągnąć zębami co się da- nie zawsze trafi w owoc, czasem "utnie" tylko liście. Ale zabawa jest super. Mała najpierw wąchała (co ta wielka czarna zajada ???), a potem stwierdziła, że nie ma na co czekać , bo może braknąć ! Truskawy były za duże na jej możliwości, więc zabrała się za poziomki. Co to był za widok ! Pasły się jak dwie krówki...

A o tych ew. spacerach z końmi to myślałam , ale dopiero za rok czy półtora. Jak "to to" podrośnie.

Poza tym moje pierwsze wrażenia z wspólnego życia z jamnikiem :

bardzo grzeczna i w drodze powrotnej bezbłędnie trafia pod właściwy blok ! No szok. Czekam z niecierpliwością na wady... Bo narazie mała Ułanka ma same zalety !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...