Jump to content
Dogomania

Zawody Agility- 11-12.10.2008 Warszawa


Sajko

Recommended Posts

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Ewa3']Egzamin czyli wpis do A2 w moim przypadku;)

oo to fajnie;) wolałam się upewnić bo na Litwie byłam nie mile zaskoczona:cool1::lol:[/quote]
Obawiam sie ze pewnie cos nie tak zostało to wyjaśnione i zrozumiane :lol:
Bo aby mozna było zrobić wpis Jumpingiem musiałoby to być uwzględnione przepisami krajowowymi zatwierdzonymi przez cała podkomisję agility i wydane jako oficjalny komunikat

A takowego zapisu nie ma.
[URL]http://www.zkwp-szkolenie.pl/dyscypliny/agility/agility_regulaminy/dodatkowe_przepisy_zkwp_do_regulaminu_agility_fci.pdf[/URL]

Druga rzecz, troche dziwna to egzaminy J1, 2, 3
które tak naprawde są jedynie biegami. Bowiem nie zdobywa sie kategori J 1, 2 3 poprzez wpisy z Jumpingu a jedynie z biegów A1, A2, A3.
Czyli mozna podzielić wedle kategorii jaki kto ma wpis z A 1, 2, 3 ale sam Jumping nie jest biegiem liczonym do kategorii. I nie ma nic na ten temat w regualminie FCI, ani w regulaminie krajowym. Wobec czego nie mozna ich stosowac jako oficjalne liczace sie wpisy. Chyba ze zatwierdzi to cała podkomisja i wyda stosowny komunikat ze nastepuja zmiany w regulaminie FCI i stosujemy wyjatek krajowy. Co bedzie troche dziwne biorac pod uwage ze chyba nie ma takiego kraju który by miał takie dziwne przepisy.
TYm bardziej ze chcemy gonic czołówke i podwyższać sobie poprzeczke, a nie obniżac. Bo jak obniżac, to chyba nie mamy co sie pchac nigdzie na międzynarodowe areny.

Link to comment
Share on other sites

No i moze jeszcze taka mała uwaga. Słowo egzamin Jumping jest dosyć niefortunnym słowem, bowiem jest to wyłacznie bieg o określonej trudnosci. Uprawnienia do startów w danym biegu wyznacza kategroia zdobyta podczas prób A1, A2, A3 i one przydzielaja do odpoweidniej kategorii Jumpingu 1, 2, 3, jednak w żadnym regualminie ani FCI ani naszym krajowym, nie ma aby Jumping mógł byc wpisem do kategorii. Czyli jak narazie nie mozna sobie wymienić wpis z A na wpis z J. Nie ma tego w regulaminie FCI i nie zostało to zatwierdzone w ZkwP

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli będziemy tak liczyli kategorie, to wszyscy będą w A3 i to bardzo szybko. Tylko co to zmieni odnośnie poziomu startu naszych zawodników na Mistrzostwach Świata Ag???
A może liczmy równiez wyniki przebiegów A0 do kategorii A2??
A może na ten przykład zróbmy zawody, w których "wyjatkowo" wycofamy slalom, oponę, strefy i to też "wyjątkowo" sobie zaliczmy do kategorii??
A potem te wszystkie złote myśli niech nasz przedstawiciel w komisjii Agility FCI zgłosi jako polskie innowacjie do regulaminu FCI-na pewno spotka się to z dużym aplauzem i zrozumieniem :razz:.

p.s. a tak poza wszystkim nie rozumiem czemu CAVANO wprowadza jakoweś zmiany egzotyczne, a podkomisja się z nich cieszy???
Chyba podkomisja powinna dbać przede wszystkim o przestrzeganie regulaminów i zasad krajowych oraz o rozwój tego sportu.

A tak poza tym to dzięki RUSSOWI, sobie i suczy mej zrobiłyśmy A2 na legalu, zgodnie z regulaminem i tym bardziej mnie to satysfakcjonuje.

ŻENADA,ŚCEMA I BRAK SŁÓW!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sic!']
p.s. a tak poza wszystkim nie rozumiem czemu CAVANO wprowadza jakoweś zmiany egzotyczne, a podkomisja się z nich cieszy???[/quote]
Cavano nie wprowadza egzotycznych zmian, lecz próbuje (w ramach regulaminu - określenia A2, J2, A3, J3 znajdziesz w przepisach) uaktywnić konkurencję, która w oficjalnym regulaminie figuruje, lecz w naszych warunkach nie była do tej pory rozgrywana. Trochę jako ciekawostkę, trochę jako rozrywkę.
Jeśli z powodu wprowadzenia tego przebiegu zawodnicy nie dopiszą, to trudno, będzie nauczka na przyszlość zarówno dla nas jak i dla innych :lol:.

[quote name='sic!']A tak poza tym to dzięki RUSSOWI, sobie i suczy mej zrobiłyśmy A2 na legalu, zgodnie z regulaminem i tym bardziej mnie to satysfakcjonuje.[/quote]
A co ma RUSS do naszych zawodów? :roll:

Mój sucz "na legalu" zrobił A3 po dwakroć, też mnie to satysfakcjonuje, a jakoś przebiegiem jumpingowym się nie brzydzę.

[quote name='sic!']ŻENADA,ŚCEMA I BRAK SŁÓW![/quote]
Każda konstruktywna opinia jest dla nas ważna, dziękujemy :lol:

Link to comment
Share on other sites

Bo tym z Cavano sie poprzewracalo w glowach :cool3: Najlepsze zawody agility to takie bez nowinek, gdzie wiekszosc zawodnikow spoznia sie na start i ktore ciagna sie w nieskonczonosc :evil_lol:

Pozdrawiam mile Cavano, zycze udanego obozu i wspomnijcie tych siedzacych za biurkiem :placz: I pomimo "egzotyki" jak sie zbiore to sie zglosze :multi:

Link to comment
Share on other sites

Laluna, Dorotak, po przestudiowaniu regulaminu sądzę, że macie rację, czyli pies jak ma A2 to startuje w J2, ale wygranie na czysto J2 nie daje mu wpisu z egzaminu. Chyba, że w Polsce zostanie wprowadzone A i J jako oddzielne egzaminy, to się zmieni;) ale i tak nie zaszkodzi poprosić Podkomisję o oficjalną interpretację.

[quote name='sic!']A może na ten przykład zróbmy zawody, w których "wyjatkowo" wycofamy slalom, oponę, strefy i to też "wyjątkowo" sobie zaliczmy do kategorii??[/quote]

były w tym roku zawody na których egzaminy nie miały slalomu i jakoś normalnie zostały zaliczone jako egzaminy. Tak samo były tylko 2 strefówki. Nigdzie w przepisach nie jest napisane, że sędzia ma obowiązek użycia wszystkich przeszkód pod rygorem nieważności egzaminu. Powiem więcej, takie egzaminy były podczas kwalifikacji do Mistrzostw Świata.

[quote]p.s. a tak poza wszystkim nie rozumiem czemu CAVANO wprowadza jakoweś zmiany egzotyczne, a podkomisja się z nich cieszy???[/quote]

nie zmiany, tylko konkurencję zgodną z regulaminem agility. I rozgrywaną w wielu krajach. Żeby nie trzeba było szukać, link do niemieckich zawodów, łatwo policzyć, że bardzo wiele zawodów ma rozgrywane jumpingi 1-3. [URL]http://www.agility-service.de/turnier_dat/aug/aug.php[/URL] W Danii zgłaszam oddzielnie do A i J, bo też były na różnych poziomach.

[quote]Chyba podkomisja powinna dbać przede wszystkim o przestrzeganie regulaminów i zasad krajowych oraz o [B]rozwój tego sportu[/B].[/quote]

Muszę przekazać to Duńczykom... mają jakoś J1, J2 i J3 i rozgrywają na zawodach i wygrali drużynowe Mistrzostwo Świata Large w 2007 roku...

[quote]ŻENADA,ŚCEMA I BRAK SŁÓW![/quote]

pozwolę sobie nie ustosunkować się do tej jakże wyszukanej wypowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

Wendka, nie to żeby Cię denerwować, ale ruszamy już dziś wieczorkiem:multi: i najpierw były badziewne prognozy, a teraz zmienili, że będzie ładna pogoda:multi: a my mamy domek z widokiem na jeziorko:evil_lol: miłej pracy:evil_lol::p

Link to comment
Share on other sites

W związku z wariacjami serwera może się zdarzyć, że osoba zgłaszająca sie na zawody nie pokaże sie automatycznie na liście, a w odpowiedzi na zgłoszenie otrzyma dziwny komunikat. Proszę się wtedy nie denerwować, maile ze zgłoszeniami przychodzą, więc uzupełnię wszystko jak wrócimy, czyli w pierwszym tygodniu września.

Link to comment
Share on other sites

[quote]Laluna, Dorotak, po przestudiowaniu regulaminu sądzę, że macie rację, czyli pies jak ma A2 to startuje w J2, ale wygranie na czysto J2 nie daje mu wpisu z egzaminu.[/quote]
Cieszę sie. Mam nadzieje ze podkomisja przynajmniej jej częsć też dokładnie przestudiuje regualmin, zanim zacznie wprowadzac w bład zawodników. Chyba ze Ewa źle zrozumiała slowa Szefa podkomisji.
[quote]ale i tak nie zaszkodzi poprosić Podkomisję o oficjalną interpretację.
[/quote]
Oczywscie ze nie zaszkodzi. Chociaz jak dla mnie wszystko jest jasne w tym regulaminie.
[quote]były w tym roku zawody na których egzaminy nie miały slalomu i jakoś normalnie zostały zaliczone jako egzaminy. Tak samo były tylko 2 strefówki. Nigdzie w przepisach nie jest napisane, że sędzia ma obowiązek użycia wszystkich przeszkód pod rygorem nieważności egzaminu.[/quote]
Ale regulamin FCI jasno okresla ze przebiegi agility musza zwierac przeszkody ze strefami, a jumping nie moze. I to samo okresla że do kategori A musza być uzyte przeszkody strefowe. Od sędziego zalezy ile, ale musza być. Bo inaczej nazywałyby się biegami jumpingu. ;)

[quote]I rozgrywaną w wielu krajach. Żeby nie trzeba było szukać, link do niemieckich zawodów, łatwo policzyć, że bardzo wiele zawodów ma rozgrywane jumpingi 1-3[/quote]
Owszem w Niemczech mają, ale im samym też nie bardzo się to podoba. Dwa lata temu bylismy w Gerlitz na zawodach i były tym systemem rozgrywane zawody. Wszyscy zawodnicy byli podzieleni na kategorie J1 A1 , J2A2, J3A3 i konkurowali w swojej grupie klasowej. Czyli nie było wspólnej konkurencji takiej jak u nas czyli typowego Openu. A to wiązę się tez z fundowaniem wiekszej ilosci nagród, pucharów. A do tego w niektórych klasach byłoby bardzo mało zawodników. U nas w takiej dwójce to by konkurowało 2-3 zawodników. Wiec ma to sens jedynie przy duzej ilosci zawodników.
Mysle ze dobre zrozumienie regulaminu to podstawa aby pomyslec czy w naszych wraunkach to cos daje i czy sa korzystne takie zmiany.
W sumie ja bym wolała miec jednak egzamin A niz J, jezeli wiekszosc zawodników walczy o kategorie. Ale jako zabawa wszystko moze byc. ;)
Tylko oby ta zabawa nie powodowała że nagle okazuje sie ze ktoś ma żal o to ze myslał ze Jumping liczy mu sie do kategorii a potem okazuje sie ze nie.

Link to comment
Share on other sites

A my mimo wszystko zapraszamy do udziału w zawodach wszystkich chętnych, dla których agility to nie tylko walka o tytuły, zaszczyty, wpisy i inne równie ważne historie, ale również fun i relaks.
Jeśli komuś nie przeszkadza, że będzie biegał w jumpingu - zapraszamy do nas :lol:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mokka']A my mimo wszystko zapraszamy do udziału w zawodach wszystkich chętnych, dla których agility to nie tylko walka o tytuły, zaszczyty, wpisy i inne równie ważne historie, ale również fun i relaks.
Jeśli komuś nie przeszkadza, że będzie biegał w jumpingu - zapraszamy do nas :lol:.[/quote]

Mokka to nie ma nic wspólnego z zawodami, natoamist powinno sie wyjaśnic dlaczego i czy wprowadzono w błąd z wpisami do kategirii

Link to comment
Share on other sites

Jak my lubimy ze wszystkiego robić problemy:evil_lol: :roll:
Ja przyjeżdżam , napewno będzie fajnie.
Już dziękuję za organizację zawodów bo niektórzy tylko dużo do powiedzenia mają i ręce w kieszeniach:eviltong:
Mam nadzieję że będzie wielu chętnych, mało marudzących i dużo pomagających.
:p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='IraKa']Jak my lubimy ze wszystkiego robić problemy:evil_lol: :roll:
Ja przyjeżdżam , napewno będzie fajnie.
Już dziękuję za organizację zawodów bo niektórzy tylko dużo do powiedzenia mają i ręce w kieszeniach:eviltong:
Mam nadzieję że będzie wielu chętnych, mało marudzących i dużo pomagających.
:p[/quote]
IraKa nikt nie marudzi na zawody, ale na informacje że wpisy z jumpingu mają liczyć się do kategorii.
Jest to sprzeczne z regulaminem FCI jak i krajowymi rozporządzeniami.
Ta informacja nie wyszła od organizatorów, wiec do nich napewno nikt nie ma pretensji. I pewnie i oni jako zawodnicy nie chcieliby aby była wolna amerykanka. Czyli regulamin sobie a praktyka sobie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='belgunia']Ewa, czy napewno tak wyjaśnił Ci p. podkomisji?
[/quote]

[quote name='LALUNA'] Chyba ze Ewa źle zrozumiała slowa Szefa podkomisji.
[/quote]
chyba moj post zostal zle odczytany:lol:

Ja sie tylko grzecznie spytałam:razz:(organizatorow, tu na forum), bo sama sie zdziwiłam jak zobaczyłam na pierwszej stronie: Niedziela egzaminy: J1 J2 J3
i z żadna podkomisja o tym nie rozmawiałam!! [COLOR=PaleTurquoise]Mam nadzieje ze teraz kazdy dokładnie przeczyta;)[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...