Jump to content
Dogomania

Zuzia/Kora ON,był strach-jest zbyt wielka chec obrony-DŁUG W HOTELU błagamy o pomoc


agamika

Recommended Posts

oj ma ma , staram sie regularnie je odnawiać .. tylko tak jak pisze majku , nikt nie dzwoni.. a jak juz dzwoni, to mi ręce opadają

Ale im więcej ogłoszeń tym lepiej i będę wdzięczna za pomoc na tym gruncie:loveu:

to jest mniej więcej tekst z jakim obecnie ja ogłaszam

[url]http://allegro.pl/kora-owczarek-niemiecki-skrzywdzona-glupota-ludzka-i1202586395.html[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agamika']

to jest mniej więcej tekst z jakim obecnie ja ogłaszam

[url]http://allegro.pl/kora-owczarek-niemiecki-skrzywdzona-glupota-ludzka-i1202586395.html[/url][/QUOTE]

[B][COLOR="#0000ff"]Już wiemy jakie Kora ma ogłoszenia. Jeżeli te nie są skuteczne, to ANIU, nasze (a konkretnie TWOJE :)) muszą być zupełnie w innym tonie/typie![/COLOR][/B]
Dla jasności: ja nie wiem jak Ania to zrobi, ale jestem pewna, że zrobi dobrze ;)

Link to comment
Share on other sites

widzę ze w pierwszy post będą musiały pójść dodatkowe informacje.

ale terz tak w skrócie Kory zalety :
- bezgranicznie oddana osobom które zna - wszystko co robi ma na celu przypodobanie sie człowiekowi
- nauczona czystości , mieszkała w bloku
- uwielbia jazdę samochodem , spacery , bieganie za piłką
- u weterynarza pod opieką, bardzo grzeczna
- sama nigdy nie zaczepia innych psów, ludzi

a teraz minusy, z powodu których tak naprawdę tyle juz czasu Kora szuka domu ...
- silny instynkt łowczy , kot w domu raczej odpada ... Mobis (wolnozyjący kot hotelowy ) , juz sprawdzał raz jej reakcje ..
- małe dzieci odpadają ( nie przewidze jej reakcji na małe biegające krzyczące )
- [I]zbyt silny instynkt obronny [/I]- obcy = podejrzany , a co za tym idzie : obca osoba próbująca ja pogłaskać , obca osoba zachowująca sie zbyt gwałtownie - ona udziabie -
co prawda bardzo łatwo zazwyczaj zdobyć jej zaufanie - widac kiedy juz sama szuka kontaktu z nowa osobą (czyli ja zaakceptowała) ale jednak trzeba ja kilkukrotnie odwiedzić i potrzebuje mądrego właściciela , bo w złych rękach moze byc niebezpieczna

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kotunieczka']Czyli czekam na odpowiedz agamiki .Mam nadzieje ze odpowie na moje pytania jakie jej dziś wysłałam na pw w sprawie Kory .[/QUOTE]
tak, odpowiem na wszystko , pw dostałam, tylko potrzebuje chwile żeby ogarnąć informacje i sie skopić . a dodatkowo wieczorami mam bardzo słabe łącze

Link to comment
Share on other sites

Zajrzałam na Allegro. Opis psa niestety (bez urazy) odstraszający. Za bardzo zostały wytłuszczone wady, aż tak, ze zalet przy nich nie widać.

To jest jak z rozmową kwalifikacyjną trochę. Nie wymieniajmy po przecinku zalet, jedno po drugim, bo nie dotrą do świadomości ludzkiej. Np. Zamiast "uwielbia wodę, ruch, spacery" to "Kora jest miłośniczką pływania. Gdy tylko widzi wodę cieszy się, pysk jej się śmieje, a tą radością zaraża wszystkich dookoła. Spacery z nią to czysta przyjemność, bo to bardzo posłuszny pies" etc.etc. Wady - oczywiście nowy dom musi być ich świadomy, ale przerażająco brzmią słowa "KTOŚ NIEUDOLNIE I GLUPIO PRÓBOWAŁ ZROBIĆ Z NIEJ PSA "OBRONNEGO " ." i to w dodatku Caps Lockiem. Założę się, że po tym słowach większość osób zamyka zakładkę, nie czytając ciągu dalszego. Dlatego lepiej byłoby np. "Poczucie odpowiedzialności Kory sprawia, że będzie broniła właściciela przed podejrzanie i gwałtownie zachowującą się obcą osobą. Ta psina uwielbia pieszczoty, wobec członków swojego stada ufnie nadstawia brzuszek do głaskania, jednak obcym nie pozwoli już na poufałości. " Taka wstępna informacja wg mnie starczy, i tak przecież ogłoszenia są po to, by ludzie zainteresowali się i zadzwonili, a potem następuje dalszy sort i dokładniejsze informacje.

Ale widzę, że ktoś już skrobie tekst dla Kory. Mam nadzieję, że w końcu coś się u małej ruszy, bo wygląda na naprawdę fajną psinę.

Link to comment
Share on other sites

Bonsai , ja sie nie obrazam o tkie rzeczy, wrecz jestem wdzięczna za uwagi :) . tekstów Kora miała chyba z 30 wersji, w ciągu tych 2 lat i ja juz po prostu nie wiem co pisać aby było dobrze
jak pisałam łagodniej - to małe dzieci w domu zawsze były - a nie chce pisać, z góry ze małe dzieci nie, zeby Kory dodatkowo nie demonizować:oops:
Znowu z tekstami z jej "obronnością" same cepy wsiowe ją chciały , co to psa szukają d trzymania w kojcu, żeby go na noc wypuszczać ...

i tak w kółko :shake:

Link to comment
Share on other sites

bazarkownia Kory

[URL]http://www.dogomania.pl/threads/191735-Album-tatry-pieniny-historia-sztuki-%C5%9Bwiata-ZAJRZYJ-do-10.09?p=15273114#post15273114[/URL]

[URL]http://www.dogomania.pl/threads/191822-Niezwyk%C5%82e-zastosowania-zwyk%C5%82ych-rzeczy-do-10.09[/URL]

[URL]http://www.dogomania.pl/threads/191824-Album-T.Sobkowiak-cos-dla-artystycznych-dusz-do-10.09[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bonsai']Zajrzałam na Allegro. Opis psa niestety (bez urazy) odstraszający. Za bardzo zostały wytłuszczone wady, aż tak, ze zalet przy nich nie widać.

To jest jak z rozmową kwalifikacyjną trochę. Nie wymieniajmy po przecinku zalet, jedno po drugim, bo nie dotrą do świadomości ludzkiej. Np. Zamiast "uwielbia wodę, ruch, spacery" to "Kora jest miłośniczką pływania. Gdy tylko widzi wodę cieszy się, pysk jej się śmieje, a tą radością zaraża wszystkich dookoła. Spacery z nią to czysta przyjemność, bo to bardzo posłuszny pies" etc.etc. Wady - oczywiście nowy dom musi być ich świadomy, ale przerażająco brzmią słowa "KTOŚ NIEUDOLNIE I GLUPIO PRÓBOWAŁ ZROBIĆ Z NIEJ PSA "OBRONNEGO " ." i to w dodatku Caps Lockiem. Założę się, że po tym słowach większość osób zamyka zakładkę, nie czytając ciągu dalszego. Dlatego lepiej byłoby np. "Poczucie odpowiedzialności Kory sprawia, że będzie broniła właściciela przed podejrzanie i gwałtownie zachowującą się obcą osobą. Ta psina uwielbia pieszczoty, wobec członków swojego stada ufnie nadstawia brzuszek do głaskania, jednak obcym nie pozwoli już na poufałości. " Taka wstępna informacja wg mnie starczy, i tak przecież ogłoszenia są po to, by ludzie zainteresowali się i zadzwonili, a potem następuje dalszy sort i dokładniejsze informacje.

Ale widzę, że ktoś już skrobie tekst dla Kory. Mam nadzieję, że w końcu coś się u małej ruszy, bo wygląda na naprawdę fajną psinę.[/QUOTE]

ja uwazam ze duzym nietaktem i brakiem kultury jest kogos krytykowac.trzeba samemu cos zrobic skoro inny zle robi!

pozatym jesli nie wiesz to ci powiem ze agamika nie wyadoptowała ze schroniska tej suni tylko kto inny kto inny powinien to robic teraz co agamika.

Link to comment
Share on other sites

takie pytanie, czy ktos mi tu pisał pw ? bo na powiadomienie na pocztę przyszło mi ze ktoś pisał, a jak weszłam na dogo do skrzynki odbiorczej to niema :/ wiec jesli ktoś coś pisał to nie dotarło/znikło ..

majku, bonsai wypisala swoje uwagi po to zeby pomóc, nie po to żeby mnie krytykować - zwróciła uwagę na to co moznaby zmienić w tekście Kory jej zdaniem
nie każda krytyka jest czymś złym , uwagi odnosiły sie do treści ogłoszenia a nie mojej osoby

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam, Korusiu!
Sonia zbiera na operację obustronnej dysplazji...

[B][COLOR="#ff00ff"]Sonia zaprasza na bazarek, z którego pieniążki wykorzystamy na jej diagnostykę i operację:[/COLOR][/B]
[url]http://www.dogomania.pl/threads/192056-KUP-ZA-ILE-CHCESZ-czyli-zbieramy-na-operację-Sonki-z-dysplazją-02.10-godz.20-00?p=15301617#post15301617[/url]

Link to comment
Share on other sites

dzis miałam dziwny telefon

Zadzwoniła do mnie Pani o Kamisa - wilczura który juz dawno ma dom . I tak zaczełysmy rozmawiac ogólniejakiego psa szuka. Pani mowi ze interesowała ja jeszcze Izi z Bukowna itd i tak od słowa do słowa .. nagle Pani mówi ze jest jeszcze taka Kora , bardzo ładna , niewielka- ale Pani wolontariuszka z która rozmawiała, powiedział jej ze ona jest PSYCHICZNA .. zonk ... wypytałam o szcegóły oi na 99% mowa była o "mojej" Korze - natomiast z kim ta Pani rozmawiała to ja nie mam zielonego pojęcia,.

Tak wiec bardzo prosze, nastepnym razem odesłać osobę pytająca do mnie , bo robienie z Kory psa "psychicznego " raczej Jej sie nie przysłuży

Ta Pani akurat nie jest dla Kory dobrym kandydatem na właściciela , ale ..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...