Jump to content
Dogomania

Zacieki przy oczach


Karola_Milka

Recommended Posts

Mam białą bokserkę. Jej powieki jeszcze się nie ukształtowały (ma rok)

i wygląda jakby patrzyła "z pod łba". Starsznie łzawią jej oczki i od tego ma takie brązowe zacieki. Lekarz przepisał krople do oczu ale nie widać poprawy :( Codziennie przemywam wodą i trochę jej to znika.

Co mam zrobić by pozbyć się tych brzydkich zacieków???

Wygląda to starsznie na białym pysku :(

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem czy to dobry pomysl ,ale te zacieki skojarzyly mi z moim psiakiem ,jezel dawalam jej ( na poczatku i nieswiadomie) cos z wieprzowiny ,kielbaski ze stolu ,to za dwa dni miala takie straszne wycieki z oczek, jak przestalam dawac to do tej pory sie to juz nie powtorzylo. Piesek od mojej sasiadki ma takie wycieki lzawe zaraz w ten sam dzien po zjedezeniu czegos z wieprzowiny

Isa

Link to comment
Share on other sites

Jest kilka możliwości takich zacieków:

- alergia

- następstwa chorób oczu, takich jak np. jaskra

- od zębów

u Axla od pewnego czasu występują takie zacieki; akurta podczas wczorajszego badania skontrolowalismy równiez i oczy ; wet podał takie możliwości- w przypadku Axla jest to od zebów (niestety jest już w tkim wieku i tak chory, że zabieg ściągania kamienia nażebengo mógłby być śmiertelny)

Link to comment
Share on other sites

milka jest bokserkiem więc normalne jest,że są takie dołkowe powieki z czasem pies wyrasta. Głowa rosnie.

Od jedzenia raczej nie je standardowy pokarm czyli suche, ryż, makaron, mieso z kurczaka i wołowe. Podejrzewam, że te łzy są z kurzu i piachu, który zbiera sie gdy ona szaleje. Ale jak pozbyc się tych zacieków. Szpecą mi psa :evil: Przemywam codziennie oczka nie pogarsza się stan ale i nie polepsza się. Czy jest jakis preparat wybielający, może środek do czyszczenia oczu???

Link to comment
Share on other sites

Czy jest jakis preparat wybielający, może środek do czyszczenia oczu???

Jeżeli wykluczysz stany chorobowe i chodzi Ci tylko o urodę, to może ten środek, albo ten?

Nie mogę polecić, bo nigdy nie miałam białej rasy, więc tego typu produktów nie używałam, ale wiem, że wystawcy psów białych ras używają podobne preparaty. Może spytaj się na Pielęgnacji?

Link to comment
Share on other sites

  • 7 years later...

Też mi sie nie wydaje żeby te objawy o których piszesz spowodowane były jedzeniem, prędzej właśnie kurzem czy piachem który wiadomo, że się zbiera podczas spacerów biegów i podczas gdy pies się bawi. Można przemywac oczy psa watką namoczoną z rumiankiem, może to pomoże.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Najlepsze do zapobiegania przebarwieniom i przemywania ślepków: [URL]http://animalcity.pl/product-pol-1167-Beaphar-Tranenfleckentferner-Preparat-do-pielegnacji-okolic-oczu-i-uszu-50ml.html[/URL] Polecam.

Za to tanie płyny z Zoluxa i Dr Seidla u moich zwierzaków sie nie sprawdziły:(

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Sól fizjologiczna (nadają się do codziennego stosowania) Borasol (nie można go stosować codziennie) Świetlik (tu akurat pewności nie mam, ja przez pewien czas stosowałam tyko świetlik) Artero Pretty Eyes  (nadaje się do codziennego stosowania) ewentualnie rumianek, ale włos może stać się żółtawy. 

Wszystkich wymienionych używałam ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...