Jump to content
Dogomania

CACIB Rzeszów, 7-8.02.2009


Atik

Recommended Posts

  • Replies 755
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam,
zgadzam się z wypowiedzią Maridera, bo tak jak On jestem zaskoczona i pierwszy raz spotykam się ze stosowaniem takich praktyk, jakie zastosował oddział Rzeszów tzn. jeszcze nie zamknieta lista przyjmowania zgłoszeń ( termin przedłuzony do 15 stycznia ) a juz do publicznej wiadomości podano wykaz wystawców.

Tak jak Marider jestem [B]PRZECIWNA[/B] stosowaniu takich praktyk, ponieważ ta metoda niekoniecznie zachęci i tym samym zwiększy liczbę wystawców lecz może zadziałać w przeciwnym kierunku. Po zapoznaniu się z listą można wycofać swojego pupila - jest na to przyzwolenie oddziału też do 15 stycznia:

[B][I]"W związku z przedłużonym terminem zgłoszeń informujemy, że zmiana klasy dla psów możliwa jest tylko do 15 stycznia, wycofanie psa z wystawy tylko listem poleconym do 15 stycznia (e-maile nie będa honorowane). Opłaty za udział w wystawie w pierwszym terminie przedłużamy do 15 stycznia 2009r. "[/I][/B]

[B] [/B]

[B] [/B]

Mam nadzieję, że Komitet Organizacyjny Wystawy wycofa tę listę i ujawni dopiero po zakończeniu przyjmowania zgłoszeń.

Link to comment
Share on other sites

No ale jeżeli ktoś wycofa swoje zgłoszenie to dla pozostałych wystawców taka tragedia? Kompletnie nie rozumiem waszego oburzenia i wielokrotnie spotkalam sie z takim procederem.

W tej sytuacji tymbardziej BRAWO dla oddzialu, za tak wspaniale podejscie do wystawców i ukłon w ich kierunku. Wszystko załatwiaja na biezaco, na moje maile odpowiadali w niedziele kilka godzin po wyslaniu. Lista wystawców była uaktualniona nawet w 2 dzień swiąt i 1 stycznia :-o:-o (oczywiście codziennie z ciekawosci sledze liste - nie zamierzam wycofac psa, nawet jak zgłosi sie ich 50) Poza tym tak naprawde nie jest podane jakie psy sa zgłoszone, tylko mozna sobie mniej wiecej stawke określić i np dzięki temu wiem, czy bede musiala szukac osoby, która pomoze mi wystawiać psy, czy nie.

Bądz co badz mysle, ze wiekszosc osob jest jednak wdziecznych za takie mile udogodnienie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AnkaW']a możesz uzasadnić dlaczego? co w tym jest złego?[/quote]

Wystaw troche zaliczylem, 20 pare bedzie, ale nigdzie sie z taka praktyka nie spotkalem i mi sie to nie podoba :shake: Po terminie i zamknieciu listy zgloszen prosze bardzo (nawet bez takiego spisu i tak sa zawsze przecieki z oddzialow kto sie zglosil). Choc rozumiem ze to taka zagrywka marketingowa podbijajaca ilosc zgloszen na wystawe w ostatniej chwili = wieksza $ dla oddzialu. Podobnie jak z przedluzaniem terminow zgloszen (to jest z reszta normalne).

Musialek: konkurencji sie nie obawiam bo wystawy nie sa dla mnie priorytetem, zazwyczaj nie jade po 1 miejsce lecz po opis i na wycieczke po okolicach, a jesli sedzia jest zagraniczny, ostry i w dodatku to doswiadczony hodowca, to jeszcze lepiej i wole od takiego sedziego bdb niz doskonala od polskiego sedziego "po znajomosci" :cool3:

PS: odpowiedz z Rzeszowa juz dotarla, chyba po tym jak poruszylem tutaj ten temat na publicu. BTW nie kazdy wlasciciel psa w Pl jest zarejestrowany na dogomanii..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marider']
Musialek: konkurencji sie nie obawiam bo wystawy nie sa dla mnie priorytetem, zazwyczaj nie jade po 1 miejsce lecz po opis i na wycieczke po okolicach, a jesli sedzia jest zagraniczny, ostry i w dodatku to doswiadczony hodowca, to jeszcze lepiej i wole od takiego sedziego bdb niz doskonala od polskiego sedziego "po znajomosci" :cool3:.[/quote]


no tak przeciez do tej pani sedziny jedziesz juz po raz TRZECI !! i znow po ten sam opis ?? :crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marider']Chocby w tym ze psuje to element niespodziankowy :p
[/QUOTE]

Oddział w Rzeszowie nikomu do domu nie dzwoni i nie informuje jakie psy sie pojawiły w stawce :) Kazdy zagląda jak tylko ma ochote czy chęci... Ktoś chce niespodzianke, to nie zagląda wcale prawda? :) Trzeba poćwiczyć silną wole...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Talagia']A mnie najbardziej interesuje w czym jest problem?[/quote]

Chocby w tym ze psuje to element niespodziankowy :p

Musialek: nie, jade poniewaz po drodze zajrze do znajomej hodowli, w Lublinie dokoncze reszte badan okulistycznych i dysplazje jakie mu zostaly do kompletu (w koncu to reproduktor i miec je powinien a oszczedzac na tym nie zamierzam) :multi: oraz ciekawi mnie co sedzina powie na doroslego juz psiaka a nie szczeniaka i nie mlodziez a skoro pies sie zmienia, to opis tez i zawsze czegos nowego mozna sie dowiedziec :razz: . Wiec za jednym strzalem beda 3 pieczenie przy 1 ogniu + zwiedzanie :lol:.

Jak dla mnie temat wyczerpany. Chyba bardziej sie przejeliscie niz ja hehe.. Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Musiałek']no tak przeciez do tej pani sedziny jedziesz juz po raz TRZECI !! i znow po ten sam opis ?? :crazyeye:[/quote]
a co w tym złego ? każdy jeździ tam gdzie lubi :p jeśli sędzia kompetentny , to czemu nie ? Ja też jezdze zawsze do tego konkretnego sędziego , bo ocenia mojego psa w każdej klasie i widzę co i jak się pies rozwija ...

a spis wystawców ? dla mnie bardzo ok , przynajmniej mogłam sprawdzić czy moje zgłoszenie doszło i nas przyjęto .... przegapiłam maile z potwierdzeniem ;)

Link to comment
Share on other sites

Spis wystawców jest jak najbardziej OK:p
Nie rozumiem dlaczego inne oddziały robią z tego zawsze taką straszną tajemnicę, zresztą tajemnicę poliszynela bo kto ma "dojścia" zawsze sobie sprawdzi jakie psy są zgłoszone :razz: A tutaj przynajmniej pełna jasność i jawność, brawo Rzeszów:p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marider']Chocby w tym ze psuje to element niespodziankowy :p

Musialek: nie, jade poniewaz po drodze zajrze do znajomej hodowli, w Lublinie dokoncze reszte badan okulistycznych i dysplazje jakie mu zostaly do kompletu (w koncu to reproduktor i miec je powinien a oszczedzac na tym nie zamierzam) :multi: oraz ciekawi mnie co sedzina powie na doroslego juz psiaka a nie szczeniaka i nie mlodziez a skoro pies sie zmienia, to opis tez i zawsze czegos nowego mozna sie dowiedziec :razz: . Wiec za jednym strzalem beda 3 pieczenie przy 1 ogniu + zwiedzanie :lol:.

Jak dla mnie temat wyczerpany. Chyba bardziej sie przejeliscie niz ja hehe.. Pozdrawiam.[/quote]

:evil_lol::evil_lol::evil_lol: nie bede polemizowala ale sam sobie zaprzeczasz - skoro tak zalezy ci na opisach i nie straszne ci sa oceny bdb to powinienes jezdzic do roznych sedziow i sprawdzic jak twoj reproduktor ma sie w oczach innych - np znawcow rasy - a nie ciagle u tej samej sedziny

a Hele mozna tez odwiedzic w kwietniu kiedy bedzie tam bardzo symapatyczna sedzina i inna niz pani Nekrosene wtedy bys upiekł - 4 pieczenie :evil_lol:

ale nie o tym miala byc tu ta rozmowa

życzę ci powodzenia skonczenia championatu ;)

Link to comment
Share on other sites

ja nie cierpię, kiedy na stronie jakiegoś oddziału nie ma listy wystawców, czasem także po zamknięciu terminu zgłoszeń i do końca nie wiem, czy moje zgłoszenie zostało przyjęte, czy nie;

lista na rzeszowskiej stronie jest bardzo dobry pomysłem,
codziennie ją śledzę :razz:

a co w tym złego, ze ktoś wycofa swojego psa, lub przeniesie do innej klasy?
jego prawo!

Link to comment
Share on other sites

wycofać psa można i bez listy - ona nie ma tu takiego znaczenia ;)
tak samo wątpię czy ona odstrasza osoby, które mają wystawić psy... no i oddział założył sobie z góry "limit" na ilość zgłoszonych psów, czyli 2500 więc też nie sądzę, żeby zarabiali dodatkowo na wykazie wystawców...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marcepanka'][B]Musiałek, stwierdzam że jesteś bardzo złosliwa.[/B]

Czy o kimś , kto zaliczył ze swoim pupilem tyle wystaw ( w tym zagraniczne jak sama na pewno wiesz ) można napisać, że ciągle jeżdzi do tej samej sędziny?
Każdy z nas na prawo wypowiedzieć swoje zdanie dotyczące spraw związanych z organizacja wystaw ( jesteśmy członkami ZK ) co powinno skutkować dyskusją a nie złośliwymi uwagami, ale widocznie jeszcze nie wszyscy normalnie potrafimy dyskutować.

bila1 - lista wystawców jak najbardziej ale po zakończeniu przyjmowania zgłoszeń, natomiast w trakcie przyjmowania NIE.

Do zobaczenia na wystawie i wszystkim życzę powodzenia.[/quote]

udezr w stół a nozyce się odezwą :diabloti:

czy ja napisałam CIAGLE ??? czy trzeci raz do tej samej??

[B]NAUCZ SIE CZYTAC ZE ZROZUMIENIEM MARCEPANKA[/B] :evil_lol:

polecam to wielka sztuka :evil_lol:

co do mojej normalnej dyskusji to masz na razie 2 posty wiec jestes jeszcze za MALUTKA aby mnie oceniać ;)

Link to comment
Share on other sites

[B]Musiałek, stwierdzam że jesteś bardzo złosliwa.[/B]

Czy o kimś , kto zaliczył ze swoim pupilem tyle wystaw ( w tym zagraniczne jak sama na pewno wiesz ) można napisać, że ciągle jeżdzi do tej samej sędziny?
Każdy z nas na prawo wypowiedzieć swoje zdanie dotyczące spraw związanych z organizacja wystaw ( jesteśmy członkami ZK ) co powinno skutkować dyskusją a nie złośliwymi uwagami, ale widocznie jeszcze nie wszyscy normalnie potrafimy dyskutować.

bila1 - lista wystawców jak najbardziej ale po zakończeniu przyjmowania zgłoszeń, natomiast w trakcie przyjmowania NIE.

Do zobaczenia na wystawie i wszystkim życzę powodzenia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pentu']Ja myślę ze spis jest umieszczany w celu informavcji dla własciciela czy jego zgłoszenie zostało przyjęte,tam nie ma nawet informacji dokladnie z nazwa psa.
wiec nie wiem po co stwarzacie takie problemy.
Wole wiedziec czy moj pies jest przyjęty [/quote]

[B]pentu[/B], brawo! Samo sedno sprawy. To nie jest żaden wykaz, tam nie ma danych psów i klas. A to nam wolno zamieszczać. Tych, dla których to problem odsyłam do Przewodniczącej Oddziału.

Link to comment
Share on other sites

Ja myślę ze spis jest umieszczany w celu informavcji dla własciciela czy jego zgłoszenie zostało przyjęte,tam nie ma nawet informacji dokladnie z nazwa psa.
wiec nie wiem po co stwarzacie takie problemy.
Wole wiedziec czy moj pies jest przyjęty a nie jak na Europejskiej 2008 człowiek zgłaszał a część zgłoszeń nie była przyjęta i nie było możliwosci sprawdzenia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marcepanka']

bila1 - lista wystawców jak najbardziej ale po zakończeniu przyjmowania zgłoszeń, natomiast w trakcie przyjmowania NIE.

[/quote]
rozumiem, o co Ci chodzi, ja jednak jestem zadowolona, że jest już teraz;
i pomyśl, jakie to ułatwienie dla oddziału - każdy chciałby wiedzieć, czy jego zgłoszenie zostało przyjęte, nie można przecież czekać na pisemne potwierdzenie, które przychodzi zaledwie kilka dni przed wystawą, a zdarza sie, że w ogóle; część osób sięga po telefon i dzwoni, a niełatwo się dodzwonić, kiedy oddział jest czynny 3 razy w tygodniu po 2 godziny...
dużo praktyczniej jest prześledzić listę internetową;
informacje tam podane nie są przecież tajne!
jeśli ktoś chce mieć niespodziankę może tam nie zaglądać;
[B]super, że jet na bieżąco aktualizowana[/B]
nie ukrywam, że jestem też po prostu ciekawa, kogo spotkam na wystawie;
nie sądzę, żeby ujawnianie listy wystawców powodowało masowe wycofywanie, lub zgłaszanie psów; trudno też dopatrzeć się tu jakichś machlojek;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Musiałek'] ale nie o tym miala byc tu ta rozmowa[/quote]
Tu sie zgodze ;)

Potwierdzenie zgloszenia doszlo mailem, dwukrotnie. Plus "bilecik" droga pocztowa, a jesli nie dojdzie, to zawsze istnieje cos takiego jak telefon/mail/fax i mozna sie upomniec. O organizacji Eurodogshow jest w innym topicu (tez sie Wegrzy nie popisali).

Pzdr

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Darianna']A ja mam inne pytanie, jak wygląda wejście dla osoby która tylko ogląda, nie wystawia psa? Jaki koszt? Bo nie znalazłam o tym info, ale może po prostu przeoczyłam...[/quote]

Mozesz normalnie wejsc (czasami wpuszczaja tez zpsami ktorych sie nie wystawia, ale musza byc szczepione i musisz pokazac ksiazeczke zdrowia przy wejsciu weterynarzowi). Koszt wejsciowki pewnie cos kolo 10-15zl, kasy na pewno beda.

Link to comment
Share on other sites

Prawda jest taka, że:
po 1. "jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził"
po. 2. strach przed ewentualną konkurencją wywołuje w co poniektórych odruchy niechęci wobec praktyki Oddziału Reszowskiego.
A ja uważam że ZK Rzeszów zasługuje na jak na razie na same komplementy i jako chyba pierwszy oddzial w Posce staje na wysokości wystaw europejskich. A sposób na podawanie na bieżąco liczby zgłoszonych psów w rasach jest praktykowany m.in. w takich krajach jak Austria i jakoś Austriacy nie cierpią w tego powodu na liczebności wystawców, wręcz przeciwnie! i na pewno nie można o Nich powiedzieć że brak im doświadczenia w organizacji.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...