Jump to content
Dogomania

Dobermany....wszystko o nich


Martyna :)

Recommended Posts

Gdybyś nie napisala że psiak byl odrobaczany stawiałbym na robaczycę. A może kup w aptece preparat dla dzieci zwiększający łaknienie, nie zaszkodzi ! I może witaminy? Daruj sobie raczej karmienie go mięsem drobiu, potem nie będzie chciał jeść czego innego, a mięso kurczaków to antybiotyki i chemia. Ryż, wątroba, oliwa takie danie jest wskazane kilka razy w tygodniu.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 113
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

wiecie co? mój piesek nareszcie zaczął jeść :))))))))))) Coprawda wcina tylko mięsko, jeśli mu pomieszam z ryżem albo makaronem, nie tknie ani kęsa. No ale wreszcie je.... Wkopałam się strasznie z tym mięskiem, bo przez to zbankrutuję.. studia, mieszkanie i mięsko dla pieska , no ale czego się nie robi dla mojego czarnulka. Aha kiedyś ktoś na forum pytał mnie po jakich rodzicach jest Sherman.. Już mówiłam, dostałam go bez rodowodu, ale wyciągnęłam od darczyńcy, że tatusiem Shermana był Falko vom Markischenland (to chyba Niemiec..?:)) ale mamusia jak miała na imię to chyba nigdy nie zapamiętam. Catharina cośtam;) Zresztą ważne że piesek nie jest " z ulicy" ani " z targu" no i że nie jest synem bylejakich rodziców. Chociaż nigdy nie przywiązywałam wagi do rodowodów, bo to cholerne burżujstwo. A na wystawy i tak z nim nie będę jeździć. Pozdrawiam wszystkich DObermaniaków;))

Link to comment
Share on other sites

Nie rozumiem takiego traktowania psa. Dla mnie pies to przyjaciel, towarzysz. Odnoszę wrażenie że dla części tutaj piszących pies jest dodatkiem do rodowodu, nobilitującym w otoczeniu. A kiedy rasa przestanie być modna, na ulicę z nim. Może na plecach zacznijcie nosić plansze z rodowodem tej "bizuterii" ? Bezdomnego psa potraficie pogłaskać? Pewnie nie.....ehhhhhhh.

mongrel.jpg

Link to comment
Share on other sites

TINICA

Dlaczego tak sadzisz? Nie rozumiem do konca Twoj tok rozumowania :niewiem: Kazdy tu z nas obecnych który ma dobcia - ma go z milosci a nie dlatego ze ma taki czy inne pochodzenie. Dla mnie rodowód mojego psa jest gwarancja ze pies jest po "zdrowych" psychicznie rodzicach. Nie musze sie martwic o to ze kiedys mnie pogryzie :wink: czy stanie sie wybitnie agresywny wobec mojej rodziny czy innych psów...

Co do innego psa to uwierz ze jednak potrafimy poglaskac - czy do wybitny rodowodowiec czy bezdomny kundelek. Nie mam zamiaru sie tu przechwalac tylko chce pokazac Tobie i innym niedowarkom ze nie tylko papierek sie liczy!!! w moim domu od jakiegos czasu mieszka sunia yorka - która po smierci wlasciela miala trafic do schroniska - chyba nie trzeba pisac co by ja tam czekało i jak długo by tam wytrzymała - nie pozwoliałm na to i tym sposobem sunia mieszka u mnie i jest tak samo kochana jak mój dobek pomimo tego ze nie ma rodowodu i takich rodziców jak Ars...

Dziekuje...

Aha wytlumacz mi tylko skad to Twoje zdenerowanie??

Link to comment
Share on other sites

Tinca zgadzam się z tobą. I pomimo że jak się ostatnio dowiedziałam mój Shermanek nie ma "bylejakich" rodziców i w sumie jakby mi bardzo zależało na papierku, to bez problemu bym go dostała, to w sumie nie jest on mi do niczego potrzebny, a tym bardziej Shermanowi. Na szkolenie i tak z nim chodzę więc mniejsze prawdopodobieństwo że mnie pogryzie kiedyśtam jak mu się coś baaardzo nie spodoba, a to że pieski gryzą to w większości przypadków nie jest widzimisię pieska, ale nieuwagą i obojętnością ich właścicieli, którzy maja psa tylko dla samego faktu jego posiadania a nie dlatego żeby go kochać i wychowywać. i uczyc go jak własne dziecko - wszystkiego od początku. Bo piesek nauczy nas kochać jeśli my nauczy go poznawać świat, ale na taki psi sposób, a nie tak jak nam się wydaje że powinno być... Tu rządzą prawa dźungli - pokaż że jesteś w hierarchii wyżej niż pies (ale nie siła), a wszystko będzie ok.. nawet jeśli masz w domu kundelka... :evil:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...