Jump to content
Dogomania

Przegląd hodowlany


pasz

Recommended Posts

Witam Was to ja Ogarek!

Teraz nazywam się Pasz bo moja pańcia zgubiła hasło i musieliśmy zalogować się na nowo.

Mamy pytanko:

Czy ktos z Was wie na czym polega przegląd hodowlany u dorosłego psa?

Proszę o info w tej sprawie.

Pasz i pańcia

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 72
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jeżeli chodzi o ogary i gończe polskie to właśnie psy urodzone po 01.01.2002 roku muszą mieć obowiązkowo zaliczone testy psychiczne. Ważne są tylko testy organizowane przez klub ogara i gończego - a nie oddziałowe - takie jak dla owczarków niemieckich.

Przegląd hodowlany dla ogarów i gończych też jest ważny tylko ten zatwierdzony przez klub. Teraz byłw Opolu z okazji wystawy klubowej. Następny jest przewidywany jesienią. Przeglądy nie zatwierdzone przez klub są nieważne!

Czy mogę wiedzieć skąd to wezwanie na przegląd? Z jakiego oddziału? Bo nic mi nie wiadomo o organizowanym przegladzie.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Chyba mamy jakiś problem "terminologiczny" :)

Pisząc o zniesieniu "przeglądu hodowlanego" miałem na myśli

obowiązkowy przegląd kandydatów na psy hodowlane

organizowany przez oddział ZKwP, dla psów wszystkich ras.

Mój Bourbon kilka lat temu był na takim przeglądzie.

Potem, jak wiem Związek zrezygnował z tego pomysłu.

Czymś innym są przeglądy organizowane przez klub rasy

i tu się nie wypowiadam, bo nie wiem jak to wygląda.

Jak masz wezwanie, to jest to zapewne dowód istnienia

takiego przeglądu :)

Nb. dla "młodych ras" taki przegląd jest według mnie cenny i pożyteczny.

Pozdrawiam,

MacRoS / Bourbon / Sonata

Link to comment
Share on other sites

Myślę, że nie mamy problemów "terminologicznych". Ja też myślę, o obowiązkowym przeglądzie, żeby móc uzyskać status suki hodowlanej lub psa reproduktora. Obowiązuje on w niektórych rasach - np: ogary i gończe polskie, owczarki niemieckie, charty polskie.

Przeglądy te nie są czymś innym - są odpowiednikiem przeglądów, które były kiedyś w oddziałach, tylko, że na innych warunkach.

A wezwanie , niestety, wcale nie świadczy o tym, że przegląd jest robiony zgodnie z zasadami i ważny.

Link to comment
Share on other sites

Brzmi to tak:

Sekcja Polskich Ras

Psow Gonczych

Oddziału Warszawskiego

Związku kynologicznego W Polsce

Pan/Pani

.......................

Uprzejmie prosimy o przybycie wraz z psem/suką.................w dniu...... o godz..... na przegląd hodowlany.

Należy posiadać dokumentację hodowlaną (Księga Wstępna lub Rodowod)

oraz ewentualne karty ocen z wystaw i konkursów użytkowości.

Zapraszamy i liczymy na niezawodne przybycie.

To właśnie pisemko dostaliśmy pocztą.

Czy coś Haniu wiesz na ten temat?

Nadal proszę o info na czym to polega.

Dzięki

Link to comment
Share on other sites

my dostaliśmy wezwanie bo wyrabiamy Paszkowi reproduktora nie wiem czy inne psy tez dostały. Wiem już jak to wygląda bo dowiedziałam się u źrodła. :D :D

Dzięki za info. pozdrawiam

Ps. Nie wszystkie psy będą miały ten przeglad.

zaczynają ogary , potem gończe a potem jakoś to idzie chyba grupami.

Zorganizowano to bo w Warszawie jest dużo przedstawicieli tej rasy.

A nie wszyscy mogli jechac do Opola.

Link to comment
Share on other sites

W psach jest to tak. O tytuł reproduktora moga ubiegać się psy ktore:

- ukończyły 18 miesięcy,

- uzyskał, po ukończeniu 15 miesięcy, w dowolnej klasie, od co najmniej dwóch sędziów, trzy oceny doskonałe, w tym jedną na wystawie międzynarodowej lub klubowej.

Link to comment
Share on other sites

A ja mam pytanie z innej nieco beczki/ chociaż posrednio na hodowlany temat :P

Widzę tu ogaromaniaków. Czy ktoś mi umie powiedzieć ila piesków tej rasy jest zarejestrowanych w ZK? Interesuje mnie to. U kogoś na stronce wyczytałam, że ok 200 no i ok 30 w Niemczech w rękach myśliwych. Jeśli tak jest rzeczywiście :x , to nasze ogarki nie mają się najlepiej hmmm :roll:

Link to comment
Share on other sites

Z tego,co mi się udało nieoficjalnie ustalić,to przegląd ten nie jest hodowlanym.Ma on na celu "opomiarowanie" i usystematyzowanie stanu faktycznego populacji ogarów zarejestrowanych na terenie Oddziału Warszawa.Jest ich łącznie ponad 130 sztuk.

Według mnie idea jest warta poparcia.

Natomiast dla mnie osobiście ideałem byłoby,gdyby Oddział porozumiał się z Klubem i wspólnie zrobiliby przegląd na prawach hodowlanego.

I tutaj każda ze stron miałaby z tego korzyść.

Zaoszczędziłoby to także wielu posiadaczom ogarów któzy mają plany

np. hodowlane - wielu stresów z powodu długiego okresu oczekiwania na kolejny przegląd klubowy,któy będzie dopiero w 2005 !.

Więc rzuciłbym tu hasło do Władz Oddziału oraz Klubu Ogara i Gończego :

"DOGADAJCIE SIĘ !! - DAJCIE SZANSĘ NIENARODZONYM JESZCZE OGAROM ABY MOGŁY WCZEŚNIEJ PRZYJŚĆ NA ŚWIAT I POZWOLIŁY CIESZYĆ SIĘ SOBĄ NOWYM SZCZĘŚLIWYM WŁAŚCICIELOM !!!"

Link to comment
Share on other sites

Z tego,co mi się udało nieoficjalnie ustalić,to przegląd ten nie jest hodowlanym.Ma on na celu "opomiarowanie" i usystematyzowanie stanu faktycznego populacji ogarów zarejestrowanych na terenie Oddziału Warszawa.Jest ich łącznie ponad 130 sztuk.

Według mnie idea jest warta poparcia.

Idea tak, chociaz ogólnie wyglada to dziwnie - bo jeżeli takl, to dlaczego tyle psów nie dostało zaproszenia. I młodych i starych? Na pewno nie dostał zaproszenia żaden pies z mojej hodowli zarejestrowany w Warszawie - ani ogar ani gończy. A jeżeli chce się sprawdzić populację to powinno się zaprosić wszystkie zarejestrowane psy.

kolejny przegląd klubowy,któy będzie dopiero w 2005 !.

Czemu tak pesymistycznie ? Co najmniej jeden przegląd będzie jeszcze w tym roku.

Więc rzuciłbym tu hasło do Władz Oddziału oraz Klubu Ogara i Gończego :

"DOGADAJCIE SIĘ !! - DAJCIE SZANSĘ NIENARODZONYM JESZCZE OGAROM ABY MOGŁY WCZEŚNIEJ PRZYJŚĆ NA ŚWIAT I POZWOLIŁY CIESZYĆ SIĘ SOBĄ NOWYM SZCZĘŚLIWYM WŁAŚCICIELOM !!!"

To już jest pesymistyczne - bo nie ma szans na porozumienie, jeżeli jedna ze stron nie chce rozmawiać. I nie jest to Klub.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

To już jest pesymistyczne - bo nie ma szans na porozumienie, jeżeli jedna ze stron nie chce rozmawiać. I nie jest to Klub.

... to chyba Haniu jesteś nie poinformowana do końca bo takie rozmowy trwają.

Ale żeby doszło to do efektu o jaki nam chodzi to potrzeba trochę nad tym pochodzić a nie tylko czekać na gotowe....

Samo się nie zrobi...

Szczęściu zawsze trzeba dopomóc....

Link to comment
Share on other sites

Z tego,co mi się udało nieoficjalnie ustalić,to przegląd ten nie jest hodowlanym.Ma on na celu "opomiarowanie" i usystematyzowanie stanu faktycznego populacji ogarów zarejestrowanych na terenie Oddziału Warszawa.Jest ich łącznie ponad 130 sztuk.

Według mnie idea jest warta poparcia.

Idea tak, chociaz ogólnie wyglada to dziwnie - bo jeżeli takl, to dlaczego tyle psów nie dostało zaproszenia. I młodych i starych? Na pewno nie dostał zaproszenia żaden pies z mojej hodowli zarejestrowany w Warszawie - ani ogar ani gończy. A jeżeli chce się sprawdzić populację to powinno się zaprosić wszystkie zarejestrowane psy.

Z tego co słyszałem,to wszystkie ogary mają zostać zaproszone,ale sukcesywnie z racji tego,że wszystko ma się odbywać w siedzibie Oddziału. A miejsca jest tam niewiele.

Poza tym - ja także nie dostałem zaproszenia ...

Link to comment
Share on other sites

[quote name="pasz

... to chyba Haniu jesteś nie poinformowana do końca bo takie rozmowy trwają.

Ale żeby doszło to do efektu o jaki nam chodzi to potrzeba trochę nad tym pochodzić a nie tylko czekać na gotowe....

Samo się nie zrobi...

Szczęściu zawsze trzeba dopomóc....

Obawiam się, że jestem dobrze poinformowana.

Nie czekam na gotowe - byłam jak do tej pory na wszystkich przeglądach.

Link to comment
Share on other sites

byłam jak do tej pory na wszystkich przeglądach.

.... i tym się różnimy...

Jestem szczęśliwą posiadaczką psa który przede wszystkim jest dla mnie psem a nie przedmiotem rozrodczym...

Pozdrawiam

Pasz

Link to comment
Share on other sites

byłam jak do tej pory na wszystkich przeglądach.

.... i tym się różnimy...

Jestem szczęśliwą posiadaczką psa który przede wszystkim jest dla mnie psem a nie przedmiotem rozrodczym...

Pozdrawiam

Pasz

Czy Ty raczysz żartować? :roll:

Ja także dbam, by niczego ,,hodowlanie" nie zaniedbać. Czy to żle?

A mam psa=towarzysza i przyjaciela.

A szczeniaki chciałabym w przyszłym roku ( planuję wogóle jeden miot/o ile się uda).

Dlaczego? 8)

Jeśli ogarów w Polsce jest taka minimalna ilość (rasa ginie), to uważam, że obowiązkiem każdego ,,posiadacza" dobrego psa tej rasy, jest również dbałość i dobrze zaplanowana prokreacja.

Nikt tu nie mówi ,,o przedmiocie rozrodczym", to jakieś nieporozumienie :roll:

Link to comment
Share on other sites

.... i tym się różnimy...

Jestem szczęśliwą posiadaczką psa który przede wszystkim jest dla mnie psem a nie przedmiotem rozrodczym...

Pozdrawiam

Pasz

Dziękuję Ci bardzo za podsumowanie. Może najpierw warto sprawdzić jak często miewam szczeniaki i jak często mój pies kryje a potem wydawać takie opinie. Bo dla mnie moje psy też jakoś nie są przedmiotami rozrodczymi.

To że byłam na wszystkich przeglądach nie oznacza, że na wszystkich były przeglądane moje psy.

Link to comment
Share on other sites

zaszło jakies nieporozumienie.....

Nie chodzi mi o Ciebie Haniu czy o Ciebie Bea tylko piszę że ja nie chcę psa odrazu rozmnazac tylko na spokojnie wyrobic mu papiery i jak ktoś będzie chciał mieć z nim szczeniaki to będę się cieszyś i tyle.

Przepraszam ale może źle to sformułowałam.

A to że jest szansa zorganizowania przeglądu w związku i uznania go jako tego który potem daje uprawnienia to tylko musimy trzymać za to kciuki i jak tylko możemy -dopomóc temu.

A czy mój psiak będzie kiedyś tatusiem czy nie to i tak nie zmieni mojej miłości do niego.

Napisałam że rożnimy się tym że ja nie jeżdzę na każdą wystawę- poprostu nie mam na to czasu i przede wszystkim transporu, ale podziwiam Ciebie że tak dużo jeździsz ze swoja "zgrają" psow.

Pozdrawiam i przepraszam za zamieszanie

:oops: :) :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...