Jump to content
Dogomania

Ucho


Mona

Recommended Posts

Moja suńka ma bardzo osobliwy sposob czyszczenia uszu:)Mianowicie wklada sobie do ucha tylna lape i dlugo tam grzebie i grzebie......Potem zlizuje sobie z pazurów to co,,wyciagnela''z ucha.... :lol: Jestem ciekawa czy wasze psy tez tak robią?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

słuchajcie a jak to jest z briardami?ja mam gaje kolo 2 tygodni i uszka miala brudne jak ją ogladałam i wyczysciłam tyle ile mogłam ale wiem ze dalej jest jeszcze troche tzw. miodku :lol: ale boje się jej wkładać głebiej patyczki zeby jej czegos w uchu nie uszkodzic...co mam zrobić?moze mi ktos poradzi jak mam jej te uszka wyczyscić :fadein:

Link to comment
Share on other sites

Mój briardek ma nie cięte ucha, no i zdarza się, że nazbiera się tam brudu, raz miał nawet jakąś bakterię i stan zapalny (wet powiedział, że jak się kopiuje uszy to jest mniejszy problem, bo się wietrzy w środku). Ja okręcam na około palca trochę waty zwilżonej preparatem do czyszczenia uszu i mu tam kręcę w środku, aż wszystko wyjdzie. Wiem, że niektórzy czyszczą patyczkami, ale mój Biszkopt albo wierzga albo usilnie chce mi pomóc tylną łapą i boję się, że mogłabym mu coś zepsuć w środku. :wink:

Link to comment
Share on other sites

no własnie natalia ja też mam takie wrażenie, że uszu to jej chyba od narodzin nikt nie umył...ale juz powoli gaja się oswaja z myciem uszków, tak jak mi poradzono wczesniej na paluszek watka i myjemy :wink: wprawdzie nie dosiegam wszędzie wiec z weta skorzystam, ale i sama chciałabym się nauczyć, żeby potem robić to samemu :wink:

Link to comment
Share on other sites

Właśnie - zapomniałam Ci Madzia napisać, żebyć poszła "ten pierwszy raz" do weterynarza. I jeszcze zwracaj uwagę na smrodek z ucha, bo to jest też objaw, że w uchu jest jakaś bakteria. Smrodek jest specyficzny, od razu czuć, że to nie jest normalny zapach psiego, nawet trochę brudnego ucha.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Nie znalazłam takiego tematu, może macie jakieś doświadczenia z płynami do czyszczenia psich uszu? Które są sprawdzone?

Nie mogę doczyścić mojej suni uszu, są tłuste w środku i "czarne". Wet zalecił OTOSOL, ale on nic nie czyści, spowodował tylko podrażnienie i zaczerwienienie ucha.

Dziś kupiłam płyn DR SEIDLA i nic. Brud się tylko lekko rozmazał, musiałabym szorować z całej siły, żeby coś wyczyścić.

Czy znacie coś do uszu, co rozpuści tłusty brud? Chodzi o zewnętrzną część małżowiny, ucho głęboko w środku jest czyściutkie i nie ma stanu zapalnego.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedź. :loveu:

Przy następnych zakupach z Krakvetu zamówię to co polecacie.
Na razie męczę tego Dr Seidla, smaruję 2x dziennie, trochę odmięka, może za jakiś tydzień doczyszczę! :shake:
Na szczęście moja sunia lubi jak jej dłubię w uszkach.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...