Jump to content
Dogomania

dlaczego tak jest ??


bartek_yo

Recommended Posts

kiedys na dogomanii znalazlem porownanie psow europejskich z amerykanskimi, byly to boksery, dobermany, sznaucery, takze dogi niemieckie. roznily sie one od siebie diametralnie budowa. europejskie sa lepiej zbudowane, amerykanskie sa smukle, wygladaja torche jak sarny, daje link to tej strony, zobaczcie sami :

http://www.euro-boxer.com/pages/profiles/boxer_articles/boxers_not_alone.html

i tu pojawia sie moje pytanie : dlaczego tak sie dzieje, od czego to zalezy ?? moim zdaniem amerykanie, jakby to powiedziec, spieprzyli te psy... te typy amerykanskie bardzo mi sie nie podobaja, ale jak to sie stalo, ze wyhodowali takie psy ??

Link to comment
Share on other sites

Hej!

Moim zdaniem to amerykancy chcą mieć jak zwykle wszystko lepsze i ładniejsze i inne. Chociaz dziwne, piszesz ze smuklejsze :o ?

Ja bym raczej myslała ze grubsze, przeciez amerykanie to straszne grubasy są :D ! Pisze dość nieobiektywnie, ale ich jie cierpie :evil: .

Link to comment
Share on other sites

jak to sie stalo, ze wyhodowali takie psy ??

Lata pracy ;)

To raczej zbiorowa "wina" kynologicznej społeczności: sędziów, hodowców, wystawców... Po prostu wybierali na championów takie psy a nie inne, i takie były hodowane przez lata. Atlantyk to dla psa kawał drogi, Amerykanie nie wystawiali swoich psów w Europie i odwrotnie, więc drogi kynologów się rozeszły... 8)

Co kto lubi, mnie się na przykład te drobne amerykańskie bokserki podobają.

Dzięki za namiar na ten artykuł, właśnie o tych różnicach opowiada, a jest to zjawisko bardzo ciekawe :)

Link to comment
Share on other sites

zielucha ja tez nie cierpie amerykancow za to, ze mysla ze sa najlepsi w wszystkim...

A kto powiedzial, ze tak mysla? Ja rozumiem, kiedys - Rosjanie wyslali swoj Sputnik i byli pierwsi, wtedy Amerykanie nie kryli swojej zazdrosci, ale na wyplowialego jeza, to bylo kilkanascie lat temu!

Poza tym, kto wie czy to sie nie zmieni? Pamietam jakie byly kiedys goldeny, duza klatka piersiowa, wraz z odpowiednia fryzura tworzyla zupelnie innego psa. A teraz? Teraz wygrywaja calkiem fajne psiaki, podobne do niemieckich . Lepiej przygotowane, w lepszej formie, o lepszym wlosie. I dodam, ze nie sa to zadne importy.

Odnosnie boxerow - wzorzec. Czesto zastanawiam sie jakims cudem FCI honoruje AKC, biorac pod uwage taka rozmaitosc w standardach ras. Poza tym ciekawa jestem jaka bylaby reakcja sedziego, gdyby ktos zaprezentowal boxera niemieckiego na amerykanskich ringu. Na wystawach rzadko zdarza sie zobaczyc takie importy.

Link to comment
Share on other sites

o ja goopi :lol: zamiast przeczytac artykul i dopiero wstawic to na dgm, to ja najpierw na obrazki patrzylem...heh..a tam jest to opisane.... :lol:

Otóż to... 8)

I proszę nie wygłaszać tu antyamerykańskich okrzyków! Mamy wielu dogomaniaków zza oceanu i nie zauważyłam, żeby uważali się za lepszych od nas ;) To raczej Wasze wypowiedzi, Bartku i Zielucha, wskazują na to, że uważacie się za lepszych... Naprawdę, nie przystoi, żeby miłośnik psów miał w sobie tyle nienawiści.

Link to comment
Share on other sites

Patrząc na te zdjęcia to bardziej jednak mi sie podobaja europejskie!!!!!!! Najlepiej widac własnie na dobermanach....europejskie sa takie potężne-takie z klasa, a amerykańskei faktycznie jak sarny.... :lol: tak samo w przypadku bokserów....hmm,amerykanie chcieli być lepsi....no cóz -jak dla mnie,nie udało im sie..

Link to comment
Share on other sites

Ja sie nie uważam za lepszą od amerykanów, ale uważam ze oni sie starają wywyzszać i trząść całą ziemią. Weżmy np Irak- ja nie wierze ze to chodziło o broń jądrową (no chyba ze amerykanie nie chcieli zeby ktoś był silniejszy od nich) tylko o ropę, bo dlaczego odrazu sie tym zajeli.

I kazdy dobrze wie ze prawie wszystkie panstwa mniej lub wiecej liczą sie ze stanami, a Polska to jest ich (nie ubliżając pieskom) pieskiem.

Tak samo jest z psami. Pewnie chciel miec ich zdaniem lepsze i tak wyszło.Mi sie podobaja bardziej europejskie.

Oczywiscie nie uogólniam nie wszyscy amerykanie tacy są i nie wszyscy Polacy chcą im nadskakiwać.

Link to comment
Share on other sites

chyba troche odbiegam od tematu pieskowego, Zielucha napisala to, co mi lezalo na sercu ;

uważam ze oni sie starają wywyzszać i trząść całą ziemią. Weżmy np Irak- ja nie wierze ze to chodziło o broń jądrową (no chyba ze amerykanie nie chcieli zeby ktoś był silniejszy od nich) tylko o ropę, bo dlaczego odrazu sie tym zajeli.

oczywiscie nie mowie o wszystkich amerykanach. a Polacy, amerykanom liza dupe, nie wiem po kiego grzyba, bo amrykanie nas tam wlasnie maja.

takie jest moje prywatne zdanie, aha i zeby nie bylo, wcale amerykanom niczego nie zazdroszcze. 8) aha i przypomne, ze teraz im Korea nie pasuje, bo tez maja bron jadrowa, a jakos mi sie nie chce wierzyc, zeby amerykanie jej nie mieli. abs, na jakiej podstawie stwierdzasz ze jestem rasista :o , a zaznaczam, ze nie jestem i nie zycze sobie abys tak mnie nazywala...

Link to comment
Share on other sites

Chcem jeszcze dodać ze Polakom w iraku to sie dostał teren dość niebespieczny i bez kropli ropy.

Co do psów to zawsze jak oglądałam na animal planet przewodnik po rasach to sie zastanawiałam nad tym wyglądem teraz juz wiem.

Moim zdaniem ani w europie ani w ameryce nie powinno sie bokserom obcinać uszu, z wiszącymi są ładniejsze :lol: .

Link to comment
Share on other sites

Nie chodzi o to ze my tego nie popieramy, niech maja jakie chcą. My sie rozwodzimy nad tym dlaczego takie chcą. Bo muszą miec wszystko inne, dzieki temu czują sietacy... inni na +.

Przez prl i inne takie wyrosło przekonanie ze usa jest super ekstra itp.

oni chca byc tacy dalej. Gdyby nie mieli innych psów nie było by tej strony, nie byloby tematu nie byłoby o niczym mowy. Amerykanie nie byliby w centrum, byliby szarzy jak reszta.

Bartek: mogą po mnie przyjsc,v wtedy ja wyskocze zpolską grupą antyterrorystyczną i psami 5 razy wiekszymi od amerykanskich i co mi zrobiom :D :wink: :evilbat:

Link to comment
Share on other sites

Mnie osobiście bardziej podobają się europejskie psy, ale amerykanie wyhodowali sobie własne i widocznie takie im się podobają każdy ma swój gust a o tym się nie dyskutuje ;)

I osobiście do tego narodu nic nie mam.. ;)

Link to comment
Share on other sites

abs mam pytanie : ty mieszkasz w usa ? :evilbat: bo mowisz tak jakbys tam mieszkala, niestety czesto tak jest ze polacy ktorzy tam mieszkaja przejmuja takie zachowanie i krytykuja polske i polakow i mowia ze u nich jest lepiej ...aaa zreszta niewazne nie bede sie denerwowal :D

Link to comment
Share on other sites

abs

co ty masz do polskich antyterrorystów? Zresztą to był zart.

A fakty są fakty.Ja nie bez powodu nie lubie usa ok.

Rasistką tez nie jestem.

Nie chodzi mi o wszystkich, powiedzmy ,,grupę trzymającą władzę :lol: '' i poszczególnych amerykanów.

Myśl o bronieniu Polakow bo nas nikt nie broni, takie państewko taki swiat, ze mniejszych trzeba gnoic.

Link to comment
Share on other sites

Można by rzec "A to Polska właśnie". Każda dyskusja zejdzie wcześniej czy później na politykę i zawsze kogoś nie lubimy. Ja mieszkam w Polsce i lubię tu mieszkać pomimo wszystko, ale nie atakuję innych, bo są inni (czy to znaczy, że gorsi?). Miało byc o psach, a tu jakieś lobby antyamerykańskie się tworzy i z psami to ma niewiele wspólnego.

Link to comment
Share on other sites

Mieszkam.

Odnosnie rasizmu - to byla ironia. Zreszta, wystarczy spojrzec na smileya, obok tego tekstu.

Wracajac do Polakow w Stanach. Sa rozni. I masz racje, gdyz czesc z nich jest zepsuta. Z tego co zdazylam zauwazyc, wszystko zalezy od miejsca zamieszkania. Poznalam dobrych i zlych polakow. Teraz mam okazje przebywac z tymi "drugimi", wiec masz juz odpowiedz dlaczego spedzam tyle czasu na dogomanii. :wink:

Link to comment
Share on other sites

Bardzo prosze zamknijcie sie.

Nie dosc, ze calkowity OT, to jeszcze bzdury gadacie zupelne. W polityce miedzynarodowej zawsze tak bylo, ze do panstwa silniejszego lgnely slabsze szukajac korzysci, pomocy, czy pieniedzy. Popatrzcie na stosunek Polski w XV-XVII wieku do krajow osciennych. Francja Napoleona ( oni w zasadzie caly czas uprawiaja swoja RealPolitik Vide wypowiedzi dot. Tajwanu).

Od ustanowienia 1szych zasad prawa miedzynarodowego panstwa slabsze walczyly o ich respektowanie, natomiast mocarstwa staraly sie umniejszac ich znaczenie.

Polska jest slaba i potrzebuje sojuszy, tak wiec na "lizanie dupy" jestesmy skazani. Jedyna co, to ze mozemy sobie wybrac. Poza tym juz to okreslenie jest dosc glupie.

Nie lubisz Amerykanow? LOL To tak, jabys powiedziala, ze nie lubisz Europejczykow.

Ktorych konkretnie nie lubisz? Zamieszkalych z Bible Belt ewangelikow?

Mormonow z Salt Lake City? Liberalnych Nowojorczykow? Kalifornijczykow? Nie przepadasz za "kowbojami" z Texasu? Za Murzynami? Za WASPami? Za Latynosami?

Czy moze po prostu nie lubisz szowinistycznego obrazu Amerykanina?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...