Jump to content
Dogomania

stary, ratlerkowaty BEZ LECZENIA I SPECJALNEJ KARMY UMRZE. ZA TM


Mysia_

Recommended Posts

  • Replies 741
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Misia wyniki tez nie sa bardzo złe - początek mocznicy, wątroba trochę podwyższona - niestety połączenie serce+nerki+wątroba, sprawia, że Misiu źle się czuję i nie je. Jutro MUSIMY zrobić RTG! Stąd nasz apel

[COLOR="Red"][B]MISIU NIE MA PIENIĘDZY, JEST NA MINUSIE![/B][/COLOR]

[B]Zgłosił się do mnie domek chętny ma MISIA! [/B]Jeśli po RTG okaze się, ze misu nie ma guzów (bo musi byc całego ciałka), to beziemy leczyć oddzielnie wątrob, nerki i serducho i[B] MISIU MOZE JESZCZE TROSZKĘ POŻYĆ![/B]

Link to comment
Share on other sites

Kopjuje z naszego wątku - tam wszystko jest na bierząco...

[COLOR="YellowGreen"][B]Misiu[/B] [/COLOR](Tymczas płatny 30-60 zł/m-ąc – koszty wyżywienia, bez weterynarza itp.):

[B]Wpłaty:[/B]
[40,80 zł- Jusstyna85
40,00 zł - Mysia_
30 zł. - Izabella
60 zł + 26 (allegro) - kikou
55 zł - BoUnTy (z bazarków)
40 zł.- Emilia2280]
10 zł. - od alchemia/sierpień
20 zł. - kikou/wrzesień
15 zł. - od kamila_s
[B]Wydatki:[/B]

[U](z poprzedniego DT:[/U]
- 99,46 - wizyty u weta i leki
- szampon - 9,80
- 41,39 - jedzenie
- 6 zł. dojazd na akcję do Bytomia
- 126,36 - podkłady
- 13 zł - Allegro)

[U]Z obecnego DT:
[/U]
- 30 zł. - za zakwaterowanie do 5 września
- 20 zł. EKG
- 30 - badanie krwii



[B]SALDO KOŃCOWE:[/B] + -7,18



No i jutro dojdą badania RTG, min. 60 zł. [U][I][COLOR="Red"]KTO MÓGŁBY WSPOOMÓC MISIA?![/COLOR][/I][/U]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mysia_']oj nie dobrze to wygląda :shake: Ja jestem spłukana :-([/QUOTE]

My też robimy co mozemy, badania musiał mieć, bo misiu od 3 dni nie chce jeść i wymiotuje, a nie wiemy czy jest sens zaczynac dokaldne leczenie (znowu pieniądze) gdy okaże się, że ma guzy...
Bo z jakiegoś powodu Misiu się tak źle czuje, teraz tylko dośc z jakiego...

Link to comment
Share on other sites

Już po badaniach misa - płaciłyśmy za RTG 70 zł. i tutaj wieeele wiadomości :)
[B]MISIU NIUE MA GUZÓW!!! [/B] Po pierwsze bardzo powiększone serducho, szczególnie lewa strona. Bardzo powiększona prawa nerka, oraz wątroba. Po zdjęciach mamy juz powód kaszlu i krztuszenia, oraz wymiotów Miśka!
Szczęśliwą wiadomością jest to, że nie ma guzów i żadnych zmian nowotworowych i jest to pewne na 99%, gdyż robiliśmy 3 ujęcia RTG (potem zamieścimy). No jest problem tez z płuckami, ale to niestety już nie do wyleczenia - zasługa kaszlu. Przyczyna kaszelku jest skrzywiona tchawica, przez to psiak właśnie pokasłuje i krztusi się. Misiek wymiotuje z powodu zmian w organach. Dodatkowo bardzo dziwiło nas od samego początku, ze Misio chodzi 'zgarbiony' okazało się, że zwyrodnienie na kręgach. 2 Kregi odcinka krzyżowego są zrośnięte oraz zdeformowane, ale w tym wieku to dość częste. Brak wody w płucach.

Leczymy miejscowo:

- sreducho - Enarenal
- wątroba i nerki - (narazie z łagodniejszych) Synergal

za kontrole i leki u pani wet prowadzącej Miśka płaciłyśmy 12 zł.

no i niezbędna specjalistyczna karma, zamówiłyśmy do odbioru w poniedziałek karmę leczniczą PURINA 'wątroba i nerki) 400g, za niecałe 18 zł. (dokładnie nie pamiętam).

[B][CENTER][SIZE="6"][COLOR="Red"]Saldo koncowe: - 107,19 zł!!!
[/COLOR][/SIZE][/CENTER][/B]

[B][SIZE="7"]Powtórze, że potrzebna wsparcie finansowe![/SIZE][/B]

Link to comment
Share on other sites

Pamiętacie mój post sprzed wysłania Misi do DT? Nie? To przypominam i zaznaczam jak to na chwile obecna wygląda

[quote name='BoUnTy']Witajcie :)

Dlugo wczoraj negocjowaała z domkiem tymczasowym i udało nam się wynegocjować tai rozwiązania:

[I]- koszty podkladów 43 zł. miesiecznie (tych 90x170) - musimy same kupowac i dostarczac[/I] [COLOR="Olive"]Misiu zurzywa nie 1, a 2 podkłady dziennie![/COLOR]

[I]- koszty wyżywienia za PÓŁ miesiąca 30 zł.[/I] - z racji tego, że zabko zaproponowało, że moze podrzucać nadal odpadki z pracy, i jeśli komuś jeszcze uda się dac karmę czy coś oprócz mnie, to wtedy bedzie te 30 zł. - arazie jest ta cena na próbę, jesli nic z tego nie wyjdzie to bedzie 60 zł. miesięcznie[COLOR="#808000"]Już pól miesiąca, zabsko dostarczyłotylko 2 woreczki z odpadkami, co starczyło misiowi na 6 dni, reszte miesiąca ja opłaciłam! Ale w następnym miesiau to nie przejdzie i DT bedzie brać 60 zł. pełne...[/COLOR]

- 20 zł. - 'luksysu' (jakies dodatki oraz pokrywanie ew. szkód, zwazywszy na to, że osoba ta mieszka w wynajmnowanym mieszkaniu, a własciciel co drugi dzien jest w pobliżu)--> [COLOR="#808000"]TEGO W OGÓLE NIE PLACIŁYŚMY![/COLOR]


Czyli wacha się między 100-120 zł. miesiecznie (to i tak nie tam źle - to niecałe 4 zł. doba!)

Ale... po dlugich rozmowach ustaliłyśmy tez pewne zaady i doszlam do wniosku, że tutaj gram na owarte karty, wiec ten DT mieszka w wynajmnowanym mieszkaniu, nad głową jest starsza osoba, a [B][U]Misu strasznie drze morde, jesli niestety nie bezie szło go przez dłużsy czas uciszyć [/U][/B](i nie chodzi mnie o dzień itp.), to DT się wycofuje i Misu trafia do schroniska lub do uśpienia...
Uśpienie tyczy się też pogorszenia obecnego stanu zdrowia Miśka, gdy dojfdzie woda w płucach itp. to po prostu nie ma sensu już wtedy tego ciągnąć - to sa męczarnie dla psa, już coś o tym wiemy...

[U][B]Dodatkowo w/w zakonczenia tyczą się także nas w momencie, gdy się nie bedziemy wywiązywac z obowiazków, jak to osoba ta powiedziała "jedni maja możliwości, a inni mają pieniądze, którym niektórym brak'...[/B][/U]

Wiem, że dla Was to dziwnie pewnie brzmi, ale roważałyśmy wczoraj wszytskie możliwe opcje, wzytskoie górki itp. i no niestety nie wygląda to zbyt kusząco, zresztą sami zobaczcie - pies, 15 lat, chory, 0 odezwu na ogłoszenia, ślepy, głuchy, drze morde, sika pod siebie, a tutaj nagle się okazuje, [U]że pieniazków na jego utrzymanie brak,[/U] sprawia kłopoty DT pod wzgledem np. kłótni z sąsiadami, włascicielem itp. (który bądż co bądź jest dla nas jedyną deską ratunku), zajmuje DT itp., itd...


Ja powiem szczerze, że ja nie wiem czy to ma sens, bo Buni już zauważyłąm, że co z tego, że jest DT, jak psa i tak wcześnie czy później będzie trzeba uśmiercić, bo już jest schorowany....


Zostawiam to Wam do rozważenia, ja żadnych decyzji sama podejmowac nie bede..[/QUOTE]



Fajnie nie? Połowa puktów niespłęnionych :/ A teraz jeszcze ten minus, który DT pokrył narazie z własnej kieszeni... TRZEBA TO SPLACIĆ, BO INACZEJ CZARNO TO WIDZE! A tutaj, ani na naszym wątku po określeniu ile tego dlugu jest, nikt się nie odzywa, nawet nie podrzuca wątków, żeby tutł był bardziej widoczny... :/

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zabsko1980']witam!!! trzeba bylo tylko napisac mi na gg ze Misiowi to starczylo na 6 dni i bym znowu cos kupila (jak nie mam nic z pracy to lupie jakies puszki). moge przekazac na Miska 20 zl. wiem ze to niewiele ale zawsze cos[/QUOTE]

Zabsko ja sama dowiedziałam się parę dni temu, gdy Ania mi powiedziala, wiec nie mialam jak napisac...

I to nie o to chodzi, ze na tyle starczylo, ale o to, ze jak widzisz to sie nie sprawdza - kupic my też możemy, we wstepnym ustaleniu były 'zrzutki' z twojej pracy. Na to samo wychodzi czy my kupimy, cz ty, prawda? :)


Teraz priorytetem jest splacenie tych długów...

Link to comment
Share on other sites

[COLOR="YellowGreen"][B]Misiu[/B] [/COLOR](Tymczas płatny 30-60 zł/m-ąc – koszty wyżywienia, bez weterynarza itp.):

[B]Wpłaty:[/B]
[40,80 zł- Jusstyna85
40,00 zł - Mysia_
30 zł. - Izabella
60 zł + 26 (allegro) - kikou
55 zł - BoUnTy (z bazarków)
40 zł.- Emilia2280]
10 zł. - od alchemia/sierpień
20 zł. - kikou/wrzesień
15 zł. - od kamila_s


[B]Wydatki:[/B]

[U](z poprzedniego DT:[/U]
- 99,46 - wizyty u weta i leki
- szampon - 9,80
- 41,39 - jedzenie
- 6 zł. dojazd na akcję do Bytomia
- 126,36 - podkłady
- 13 zł - Allegro)

[U]Z obecnego DT:
[/U]
- 30 zł. - za zakwaterowanie do 5 września
- 20 zł. EKG
- 30 - badanie krwii
- 70 zł. - RTG
- 12 zł. - wizyta u weta i natybiotyk
- 18 zł. - karma PURINA lecznicza



[COLOR="Red"][B]SALDO KOŃCOWE:[/B] + -107,18[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...