Jump to content
Dogomania

Jak sedzia kynologiczny wystawia swojego goldena...


agamblu

Recommended Posts

  • Replies 80
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dodam jeszcze ze to 3 pies w stawce. Podobno wygladal jakby go dopiero co z kojca wyciagnieto - wlasciciel nawet nie pofatygowal sie aby go wykompac.... A wydawaloby sie ze sedzia kynologiczny powinien swiecic przykladem. Mam nadzieje ze ten rowniez poswieci ale jako - ANTY-przyklad :evil: :evil: :evil:

1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nie chce nikogo bronic, ale: ujawniajac dane tego pana powinnac podac i swoje, obok jakas kobieta postepowala podobnie z psem - tego juz nikt nie zauwazyl?, po terenie wnioskuje, iz to wystawa w Kwidzyniu...

Co do zachowania psa - zauwazylam tam jeszcze co najmniej jednego, ktory zachowywal sie tak samo.

Poza tym po tak pocietym i krotkim filmie naprawde trudno zajac jednoznaczne stanowisko.

Pies byl przestraszony, a i owszem - ale nie on jedyny.

Albo czepiamy sie wszystkich, ktorych psy sie tak zachowuja - chodzi mi o inne psy z tego filmiku - albo... No wlasnie, co?

Ja bym tak latwo nie ferowala wyrokow.

Link to comment
Share on other sites

Owszem,na poczatku filmu widac,ze kobieta obok rowniez szarpie psa.Jednak ten pan robil to prawie caly czas!

Ja na tej wystawie bylam,na dokladke w tej samej klasie i powiem Ci,ze nikt tam nie robil z psa takiej szmaty jak ten sedzia.Moge podac swoje personalia - protest w tej sprawie podpisalam.

Dorota Eysymontt

Link to comment
Share on other sites

Tak wystawa odbyla sie w Kwidzyniu. Najbardziej szokujace jest w tym to ze ten pan to sedzia kynologiczny - ktos kto powinien byc wzorem dla innych. Wiadomo ze sa rozni ludzie i rozne traktuja swoje psy ale to kim ten pan jest sprawia ze - mnie przynajmnie - to szokuje.

Link to comment
Share on other sites

Tufi, ale zachowanie tego pana rzucało się najbardziej w oczy - szczerze mówiąc, nie zauważylam nikogo innego, kto by tak psem pomiatał. zauważyłaś, co się działo, jak sedzia sprawdzał innym psom zęby?

Tak dla porządku, to wszyscy mogę zajrzeć na stronę i zobaczyć, kto ja jestem, ale nie ma problemu:

Agnieszka Borucka.

I powiedzcie, gdzie można ten protest podpisać?

Link to comment
Share on other sites

Niestety mam problemy z zobaczeniem tego filmiku,zapisałam go na kompie, gdy próbuję otworzyć go to mi się komputer zawiesza :(

Ale patrząc na to zdjecie można wiele wywnioskować.

W Kielcach spotkałam corgasaz klasy otwartej. który podczas "kółeczka: kłusował właścicielce to przy prawej to przy lewej nodze :-?

Podczas porównaniu już się na szczęscie lepiej prezentował :-?

Link to comment
Share on other sites

W zwiazku z ta sprawa powstala petycja. Pozwole sobie zacytowac fragment wypowiedzi jej autora.

(...)Jako autor pisma w sprawie zachowania Pana Bartoszewskiego na wystawie w Kwidzynie chciałbym poinformować, że pismo podpisane przeze mnie wyślę TYLKO do Przewodniczącego ZKwP oraz do oddziału macierzystego Pana Bartoszewskiego (aby nie wyglądało to na donos).

W celu wysyłania pisma w inne miejsca - pozostałe oddziały, prezydium sędziów itd. itp. musiałoby powstać inne pismo napisane przez innego świadka zdarzenia. Chcę aby moje pismo dotarło do przewodniczącego i niech on zdecyduje co z tym fantem zrobić. Jeśli zależy mu na psach i na wizerunku ZK to cos zrobi, jeśli nie to będzie to dla mnie (i myślę, że dla nas) bardzo cenna informacja. (...)

Link to comment
Share on other sites

Udało mi się otworzyć ten filmik.

Początkowo myślałam, ze chodzi tu poprostu o to, ze ten pan nie potrafi zaprezentować tego psa.Ale to było po prostu maltretowanie go :evil: :evil: Pies się go ewidentnie bał, w pewnym momencie wywalił sie na plecy wtedy ten człowiek podnosił go poprzez szarpniecie ringówką>po prostu brak słów.

Justyna Olichwier

Powtarzam pytanie Agi- gdzie mozna ten protest podpisać?

Link to comment
Share on other sites

Petycje, o ktorej mowa podpisywali na wystawach, spacerach itp swiadkowie wydazenia i czlonkowie listy dyskusyjnej goldeny. Ja osobiscie nie mialam okazji gdyz jestem sama w moim regionie i nie bylo sensu przesylac petycje dla jednego podpisu. Jej tworcy chcialiby ja juz przeslac ( jw pisal jej autor). Mozliwe ze bedzie stworzona druga petycja, ( moze w formie elektronicznej) ktora mogliby podpisywac wszyscy. Dam znac jak juz bede wiedziec cos wiecej.

Link to comment
Share on other sites

Forma elektroniczna zostala stworzona, i zachecam do wspolpracy

Aby wyrazic swoj protest przeciwko takiemu zachowaniu sedziow na ringu

mozna rowniez wysylac e-maile na adresy:

ZG ZKwP [email protected]

Oddz warszawskiego (Klub Spanieli, Retrieverow i Psow Dowodnych)

[email protected]

Oddz Grudziadzkiego (wlasciwy dla p. Bartoszewskiego)

[email protected]

W dniu 17.04 2004 w Kwidzynie-Mi³osna odbywa³a siê XXVIII krajowa wystawa

psów rasowych. Podczas wystawy na ringu 8, gdzie ocen psów dokonywa³ sêdzia

Maciej Wytyk, odby³a siê prezentacja psów rasy Golden Retriever. Podczas

oceny psów tej rasy w klasie m³odzie¿y dosz³o do bardzo nieprzyjemnego

incydentu, który do g³êbi poruszy³ mnie jak i wielu zgromadzonych przy

ringu

wystawców oraz widzów. Jednym z wystawiaj±cych psa w klasie m³odzie¿y

(numer

startowy 859) by³ Pan Witold Bartoszewski, cz³onek ZKwP oddzia³ w

Grudzi±dzu, kierownik sekcji psów grupy VIII w tym odziale, a tak¿e sêdzia

kynologiczny. Zachowanie Pana Bartoszewskiego podczas jego obecno¶ci na

ringu niegodne by³o nie tyle sêdziego kynologicznego czy cz³onka ZKwP, ale

cz³owieka w ogóle. Pan Bartoszewski, si³± próbowa³ wyegzekwowaæ

pos³uszeñstwo lub w³a¶ciw± postawê wystawianego psa. Objawia³o siê to

ci±gniêciem psa do góry za nasadê ogona, podnoszeniem go za skore grzbietu

do gory podczas gdy zestresowany pies podkula³ ³apy, k³ad³ siê na ziemi na

grzbiecie z ³apami uniesionymi do góry, w pozie ca³kowitego poddañstwa.

Reakcj± na takie zachowanie swojego psa by³o szarpanie go ringówk±. Pies

nie wykonuj±c zamiarów swojego Pana, ponownie by³ szarpany. Próby

ustawienia psa do oceny przerywane by³y uderzeniami psa w g³owê piê¶ci± lub

otwart± rêk±.

Protestuje przeciwko takiemu zachowaniu na ringu w ogole, a sedziow

wystawiajacych swoje psy w szczegolnosci.

Protestuje przeciwko dopuszczaniu do oceny osob wystawiajacych swoje psy w

podobny sposob, przeciwko brutalnemu traktowaniu psow ocenianych na ringu.

Oczekuje, ¿e nie pozostawicie Pañstwo tej sprawy bez odzewu, i ¿e znajdzie

ona swój fina³ przed Komisj± Etyki, a jej decyzja zostanie podana do

wiadomosci ogolnej.

Z wyrazami szacunku

imie i nazwisko

misato

Przepraszam za znaczki, ale moja skrzynka mailowa nie przyjmuje polskich znakow.

Link to comment
Share on other sites

Podpisze i wyslę - nie dotyczy to tylko tego przypadku, ale wielu innych. Może jak zalejemy im skrzynki mailowe, to coś się ruszy.

Wiecie, im bardziej się przygladam temu zdjęciu, tym bardziej mnie krew zalewa. Aż do tego stopnia mozna się posunąć, pragnąc wygrać?

Link to comment
Share on other sites

Dodam jeszcze ze to 3 pies w stawce.

Zajal IV lokate.

Niemniej jednak, calosc wyglada paskudnie, a goldenow bylo ok 12 (15?), wiec to juz daje troche do myslenia. Korupcja, towarzyskie uklady, znecanie sie nad zwierzeciem. Co jeszcze?

Link to comment
Share on other sites

Korupcja, towarzyskie uklady, znecanie sie nad zwierzeciem. Co jeszcze?
Moze warto w ogole ruszyc swiatek sedziowski, zwlaszcza tej starszej daty?

E tam, przesadzacie...

Co innego złe traktowanie psiaka - z tym się trudno pogodzić - ale jakiśtam wynik na jakiejśtam wystawie ? :wink:

Nie należy wg mnie jednego z drugim mieszać.

Wystawa to przecież takie umowne widowisko, więcej dla śmichu niż na poważnie... Jak wybory Miss... Impreza rozrywkowa. Czyż nie ?

Dla mnie te wszystkie kluby, wystawy itd - to coś tak jak organizacje wielbicieli znaczków pocztowych, albo inne organizacje w tym stylu :lol:

Wiem, że są tacy co poświęcili temu swoje życie - i chwała im za to. Ale to wszak tylko hobby. No i kasa - dla niektórych :evilbat:

Tym niektórym zależy najbardziej - no i co - dziwicie się ? :wink:

Jak świat światem jedni będą drugim zarzucać nieuczciwość i nepotyzm, a może nawet i korupcję. Tak było kiedyś, jest teraz i będzie zawsze, dopóki będzie ludzkość. Tak jest w każdej dziedzinie życia.

Na farmie Orwella Napoleon może się zmienić, ale jedno zawsze pozostanie aktualne. Zawsze jedne zwierzęta będą równe a inne równiejsze :)

Więcej luzu i dystansu do sprawy.

Mam na myśli wyłącznie sędziowanie - a nie niewłaściwe traktowanie psiaka.

To drugie zasługuje na potępienie :evil:

Link to comment
Share on other sites

KARYGODNE - sku.......... zastrzelić (cholera, widocznie nie sedziowal jego kumpel i gość k...a bardzo sie staral :evilbat: - az za bardzo :evilbat: )

Nie znam goscia (nie moja grupa) ale NA JEGO SKÓRZE 0X pokazalabym jak ma sie pies prezentować na ringu BEZSTRESOWO z merdajacym ogonem w kierunku wystawcy :)

tufi co jak co ,ale ja nie zauwazylam aby psiaki pani M. zachowywaly sie tak jakby byly ZASTRASZANE , wrecz odwrotnie zawsze sa wyśmienicie pokazywane i wpatrzone w nia jak w obrazek - powiem szczerze ,ze nieraz zazdroszcze jej takiej POSTAWY z psiakami (kontaktowej) 8)

Mnie jednak nerwy zżeraja w ringu i psiaki to wyczuwaja :(

Ale wracajac do tematu - jestem bardzo ciekawa jakby ten w/w sedzia od gr.VIII zareagowal na wystawce ,który podobnie TERRORYZOWAL zwierzaka w ringu podczas jego sedziowania ?????? BARDZO MNIE TO INTRYGUJE :roll: i zastanawia :-?

A moze mieliscie okazje to zaobserwować kiedyś ???????

Link to comment
Share on other sites

Co innego złe traktowanie psiaka - z tym się trudno pogodzić - ale jakiśtam wynik na jakiejśtam wystawie ?

Wystawy to nie tylko hobby, ale ale swietna lekcja socjalizacji, oraz mozliwosc sprawdzenia umiejetnosci naszego psa, przez osobe kompetentna lub "kompetentna".

Hobby - pewnie, mozemy to nazwac hobby, ale zauwaz ze bardzo kosztowne. I jezeli ja mam wystawiac swoja suke, w takich warunkach (czyt. korupcja etc) to chyba naprawde podziekuje, bo takie 80 zlotych to z nieba nie spadnie.

Wystawy maja za zadnie wybierac najlepszy egzemplarz rasy, dzieki ktoremu pozniej mozemy opierac na jego zaletach w hodowli. Tytuly, caciby, juz o czyms swiadcza - pies nie jest przecietny. Czy zawsze jednak przyznawane sa slusznie? Czy moze podobnie jak na przedstawionym filmie - "liga sedziow rzadzi, liga radzi, liga nigdy cie nie zdradzi?" I myslisz, ze bedzie jakas poprawa, jezeli sie nie zareaguje? Nie! Najlepiej zwyczajnie powiedziec - "Ot hobby, takie jak znaczki pocztowe".

Na farmie Orwella Napoleon może się zmienić, ale jedno zawsze pozostanie aktualne. Zawsze jedne zwierzęta będą równe a inne równiejsze

Zauwaz jednak, jak skonczyl Napoleon. Moze jest szansa aby czesc sedziow, poszla w jego slady?

Link to comment
Share on other sites

Staff-ciu - ja pisalam o pani M. w kontekscie ew. ukladow i ciaglego jej wygrywania, co do sposobu wystawiania psow rowniez nie mam zastrzezen. Troche za duzo watkow chyba porobilam w tym temacie :(

Obejrzalam filmik raz jeszcze - ukarajmy %%%#$#^&^*(&(%$ :evilbat:

Link to comment
Share on other sites

Obrzydliwe zachowanie tego pana wymaga kary.Niestety na naszych wystawach często możemy zobaczyć przypadki takiego własnie traktowania swoich psiaków przez " hodwców " i włascicieli . Liczy się tylko wygrana a psy , które nie zachowają się w sposób prawidłowy lub nie wygrają dostają potem wciery za ringiem. Wstyd, wstyd i hańba. Nie dziwię się ,że postronne osoby obserwujące takie zachowania nazywają hodowców snobami , które mają zwierzaki tylko po to by wygrywać i by przynosiły dochód a o wystawach mówią ,że to meczenie zwierząt. Czy nie JEST prawdą jeśli ktoś obejrzy taki obrazek i do tego głównym aktorem jest sędzia lub jakiś inny "znany hodowca"???Nie sądzę by Związek cokolwiek zrobił .Tylko my osoby , które patrzymy na swoich pupili w inny sposób możemy nagłasniać takie sprawy a także dawać wzór TEN DOBRY OCZYWIŚCIE.

Link to comment
Share on other sites

To ja do tego dorzuce tylko Pania W Czerwonej Marynarce :evilbat:

Jej psy zawsze wygrywaja - dlaczego? Moze warto w ogole ruszyc swiatek sedziowski, zwlaszcza tej starszej daty? :evil:

Jeżeli mówisz o Pani M.S to przeglądałam ostatnio kilka katalogów powystawowych na 9 lat z jednej wystawy 3 razy pieski tej pani stały na pudle z bis1, to daje to myślenia...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...