Jump to content
Dogomania

Najwspanialsza rasa: Cocker Spaniel Angielski


Recommended Posts

  • Replies 312
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ankaa!!

Nie wiem czy czytalas to co napisalysmy w dziale Wszystko o psach w temacie :Temat Glowny Clubu Cocermaniakow.

Chodzi o to ze my codziennie zwykle pare minut po 19 spotykamy sie na czacie, jesli chcialabys do nas dolaczyc to zapraszamy!

Wejscie -pod wypowiedzia Eweliny jest zaproszenie na czat.Wystarczy ze klikniesz w ten adres i jestes z nami.

Jesli jednak nie jestes tym zainteresowana to daj nam znac.

Pozdrawiam :D

Link to comment
Share on other sites

:o Krótkowłosym spanielem? Jeszcze o czymś takim nie słyszałam...

Może to dlatego, ze jest jeszcze mały. Wiesz spaniele nie mają od razu gęstej i długiej sierści jak są jeszcze takie malutkie...

Bardzo serdecznie zapraszamy na czat :D

Pozdro :wink:

Link to comment
Share on other sites

ymm... oczywiscie że chce mowiłam juz wcześniej a pieska szczorkuje taka zwykła szczorka bo on jest kruktorłosym spanielem. Ale mam zamier soebie kupis pare ale u mniew mieście to właśnciwie nikt nie doradzi

Nie jest krotkowlosym spanielem, poprostu jest jeszcze malutki i dlatego ma malo siersci. Z czasem mu ona jednak wyrosnie.

Link to comment
Share on other sites

Mysle, ze wartoby bylo wspomniec o chorobach typowych dla tej rasy.

I tak np. u cocerow gruczoly przyodbytowe szybko sie przepelniaja , wtedy psy sie uporczywie liza i saneczkuja. Konieczne jest chodzenie co jakis czas do weta na oproznienie wydzieliny zalegajacej w gruczolach.

Spaniele moga miec problemy z oczami, czesto wystepuje u nich jaskra.

Choroba ta rozwija sie powoli, pierwsze objawy mozna zaobserwowac u psow, ktore skonczyly 5 lat. Rzadziej niz u amerykanskich spanieli wystepuje katarakta. W niektorych przypadkach mozna ja usunac operacyjnie.

Dysplazja biodrowa zdarza sie ale rzadko w tej rasie, podobnie epilepsja (na szczescie!)

Czesto za to rozwija sie lojotok, skora ma nieprzyjemny zapach i tendencje do infekcji bakteryjnych.

Spotyka sie u cocerow 2 choroby dziedziczne nerek-nerczyca i zanik czesci korowej nerki. Niestety psy dotkniete tymi chorobami zyja tylko kilka lat.

Cocery maja tez czesto problemy z dlugimi, obwislymi uszami co objawia sie infekcjami i stanami zapalnymi.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Ja tą książkę wypożyczyłam...na razie, bo napewno ją kupię! :D

Pozdrowionka :wink:

Kup, naprade warto, cena jest niewielka a ksiazka jest fachowo napisana.

Podejrzewam ze bedzie ja mozna dostac na wystawie. Powiem ci, ze z ksiazek z tej serii najczesciej mozna dostac wlasnie ta o spanielach.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Przeprasza, ze sie wtacam, alechcialam powiedziec, ze mojemu psu jet teraz o wiele chlodniej i napewno lzej. Dzis podcielam jej lapki i uszka :)

am nowa maszynke i w niwktorych iejscach, no troche za duzo sie ucielo :) prawie do aej skory, chyba z milimetr siersci zostal. Ma taki pasek teraz na brzuchu :). Tak ja i rowne strzyrzenie :)

Link to comment
Share on other sites

Cocker spaniel angielski:

1. Opis

- maly, ale mocnej budowy pies, uosobienie sily i elegancji,

- dluga glowa, mocna i rzezbiona

- wlos gesty, jedwabisty, dobrze przylegajacy, dosc dlugi

- wysokosc w klebie:

pies - 38 do 41 cm

suka – 37 do 40 cm

- waga: 11 do 13 kg

- przecietna dlugosc zycia – 15 lat

Wzorzec rasy:

Wrazenie ogolne: Sylwetka, wlos i masc sprawiaja wrazenie uosobienie elegancji; krotki, prosty grzbiet, lekko opadajacy ku krzyzowi; szeroka i gleboka klatka piersiowa z plaskim przejsciem ledzwi.

Charakter: Lagodny i mily, nie pamietliwy, bardzo zywy i wesoly, a czasem nawet egzaltowany; lubi dzieci.

Glowa: Ksztaltna, z wyraznie zaznaczonym przelomem nosowym, prosty grzbiet nosa, kufa mocna, prawie prostokatna o dobrze przylegajacych wargach, nos czany, zgryz nozycowy.

Oczy: Duze, ciemne spojowki widoczne.

Uszy: Nisko osadzone, dobrze przylegajace do glowy, bujnie owlosione.

Szyja: Dluga, bardzo mocna, sucha bez pofaldowanego podgarla.

Konczyny: O mocnej kosci, zwarte w lopatkach; solidne i rownolegle konczyny przednie; dobrze umiesniione konczyny tylne; uda obficie owlosione.

Lapy: Silne, zwarte z wypuklymi palcami, pazury proste.

Ogon: Krotki, nisko osadzony, noszony w linii grzbietu.

Szata: Gladka albo lekko sfalowana, z jedwabistympodszerstkiem, dostatecznie duzo fredzli; wlos kedzierzawy albo tworzacy fale.

Masc: Każdy kolor, w tym również jednolita, a także laciata; przy masci jednolitej dopuszczalne sa niwielki biale znaczenie na piersi.

To dla ciebie Arwen, przepisalam to z karty Pies mój przyjaciel, o jeszcze dwie rzeczy:

2. Charakter:

Plusy:

- radosny

- zrownowazony

- chetnie podporzadkuje się konsekwentnemu przewodnikowi

- przylepny

- inteligentny

- nadzwyczaj wierny

- skory do zabawy

Minusy:

- bywa uparty

- wrazliwy ( to wedlug mnie plus)

- niektóre linie bywaja agresywne

3. Zycie codzienne:

Trzeba wiedziec, ze...

- wszystkie cocker spaniele sa lakome

- musza być wyprowadzane trzy razy dziennie

- cockery chetnie uciekaja na spacerach

- lubia witac gosci brudnymi lapami ( hihihihi)

- cocker spaniele ciagna na smyczy i chca wszystko obwachac

- niezbyt drogie

Mysle, ze tyle ci wystarczy, wiem, ze chcesz wystawiac psa, to może ci się te wiadomosci przydadza...

Nie dziekuj, to była dla mnie przyjenosc to pisac.

Link to comment
Share on other sites

..............................................................................

Niektóre z was (Mango, Blondie...) mają psy z rodowodem. Czy macie zamiar w przyszłości je wystawiać??

Pozdro :wink:

Nom.. czemu nie? Chociaz.. Nie bede z Buffie jezdzila na wystawy bardzo daleko od Olsztyna, bo ma, biedaczka, chorobe lokomocyjna i co wsiadzie do auta, to juz za chwilke wszystko zwraca!! Wiem, ze to jest bleeee, ale pomozcie!! :-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...