Jump to content
Dogomania

Najwspanialsza rasa: Cocker Spaniel Angielski


Recommended Posts

No to Pewnie Zwykły króliczek miniatureczka.. a weszłaś na stronki..?: ) to karm go/ją tym dalej tylko wiesz Króliczki uwielbiają CYKORIĘ...i kiełki chyba soji...kup raz jej cykorię napewno szybko spałaszuje

a tak wogóle Pytanie o Cockery Czy są one trudne w prowadzeniu...chętne do dominacji...i trudno je np odzwyczaić od sikania w domQ??

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 312
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No to Pewnie Zwykły króliczek miniatureczka.. a weszłaś na stronki..?: ) to karm go/ją tym dalej tylko wiesz Króliczki uwielbiają CYKORIĘ...i kiełki chyba soji...kup raz jej cykorię napewno szybko spałaszuje

a tak wogóle Pytanie o Cockery Czy są one trudne w prowadzeniu...chętne do dominacji...i trudno je np odzwyczaić od sikania w domQ??

Dzieki za rady,stronke odwiedze.

Jesli chodzi o temat bardziej mi znany czyli cockery to nie sa trudne do ulozenia, aczkolwiek to uparciuchy i trzeba byc konsekwentnym i stanowczym. Nie mozna sie dac nabrac na ich "spanielowe spojrzenie".

Zlote spaniele sa bardziej sklonne podobno do dominacji nic kolorowe.

Moja dlugo sie uczyla robic siusiu na dworze,ale wiesz ona zawsze miala problemy z trzymaniem moczu wiec to moze byc problem natury zdrowotnej.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

HeHe dzeki za rade...i widze że znowu +dla RudaSków

Do Sabriel: hmm wiesz kup mu już lepiej kuwetę taką specjalna do klatki dla Królika...bo w przyszłosci albo juz teraz zabardzo śmierdzi od królika(bardzo specyficzny zapach moczu moze dusić) i nawet trzeba zmieniac codziennie a tak kuwetę...sobie wyczyścisz i już...

Do Arwen: Podaj mi swój blog/stronkę adres bo ja ni znam ; (

Do Mango::*

Do Reszty Max necro,Doma:Piszcie wiecej pościków! ; )

PozdraWiam

Link to comment
Share on other sites

HeHe dzeki za rade...i widze że znowu +dla RudaSków

Do Sabriel: hmm wiesz kup mu już lepiej kuwetę taką specjalna do klatki dla Królika...bo w przyszłosci albo juz teraz zabardzo śmierdzi od królika(bardzo specyficzny zapach moczu moze dusić) i nawet trzeba zmieniac codziennie a tak kuwetę...sobie wyczyścisz i już...

Do Arwen: Podaj mi swój blog/stronkę adres bo ja ni znam ; (

Do Mango::*

Do Reszty Max necro,Doma:Piszcie wiecej pościków! ; )

PozdraWiam

Chyba sie nie zroumielismy, jak na razie to raczej same minusy a nie plusy. Napisalam ci ze moda na spaniele dotknela glownie zlota odmiane i to wlasnie ona poniosla wszystkie tego negatywne konsekwencje.

Nawet w ksiazce Rasy psow-Cocker spaniel dr Bruca Fogla ( ktora ci polecam) opisane sa roznice w zachowaniu sie roznych umaszczen.Wynika z tego ze zlote spaniele sa mniej przyjacielskie i towarzyskie,wykazuja wieksza sklonnosc do niszczenia niz kolorowe, maja wieksza sklonnosc do nieposluszenstwa i do tolerowania obcych na swym terenie. Poza tym do dzis ciagnie sie opinia ze rude cockery sa zlosliwe i bywaja agresywne.

Co do kroliczka to ma swoja kuwetke i zwirek. Mialam kiedys swinki morskie takze wiem o jakich zapachach mowiles.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Do Sabriel: może sie nie zrozumieliśmy...więc czyli Cockery złote nie sa już takie jakie napisałaś..??i Czy rude są właśnie teraz takie złośliwe i agresywne?

Do ManGo: Jaaa ManguŚ...obraziłaś mnie ; (:P:*:*:*:*:*:*a i tak masz... ...

Mam taką sprawe chcę sobie kupić jakaś książkę...moglibyscie mi jakąs polecić..mozę być tylko o cokerach albo ogólnie o psach (tylko nie chcę spis ras psów..bo to mi nie potrzebne)taką gdzieś do 30 zł najlepiej i najlepiej żeby z Empika...Znacie jakąs fajną??

Link to comment
Share on other sites

Nie, w zasadzie ten problem to chyba juz nalezy do przeszlosci.

Ale jak bedziesz wybieral psiaczka dla siebie to zwroc uwage na ich matke jak sie zachowuje,czy jest towarzyska,czy nie jest bojazliwa,czy nie przejawia agresji.

Jesli chodzi o ksiazke (taka o wychowaniu psow itd.) to "Okiem Psa".

Chyba autorem jest Fisher,dokladnie nie pamietam.Wystarczy ze zapamietasz tytul to znana i polecana ksiazka.Idalana dla ludzi ktorzy nie maja doswiadzcenia z psami.ceny nie znam.Dostepna w sklepach zoologicznych.

Link to comment
Share on other sites

Heh.. Rude nie są wredne !! Buffie jest złota i jest kochana ! Wcale nie chce dominować !

Książka?

Ja polecam 3, które zreszta mam na swojej półce..

1. "101 praktyczneych rad, jak dbać o psa"

-taka miła książeczka..

-baaaardzo dużo obrazków

-10-15 zł - Empik

-70 stron..

2. "Poradnik dla posiadaczy psów"

-wszytsko szczegółowo opisane

-o :wychowaniu, żywieniu i chorobach

-napisana przez weterynarza..

-20 zł

3. "Mój przyjaciel pies - mój najwierniejszy towarzysz"

-wszytko pisane

-dużo zdjęć

-opis ras, wychowanie, itp.

-to była moja pierwsza książka o psiach

-41,50 zł - Empik

Dziękuję za uwagę..

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem czy to dobry temat aby pisac o ...kroliczku,ale skoro juz zaczelam.

Spaniel L kroliczrk jest angorka. :lol:

A ja myslalam, ze jest barankiem. No ale nic,moze byc i angorka.

Mango nie bierz tego co napisalam o rudaskach tak bardzo do siebie.

Nie twierdze ze kazdy zloty spaniel to zlosliwy agresor-dominant. Ale jednak moda na nie wyrzadzila troche szkod.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Spać mi sie już chce (tak wcześnie)aha to spoko angorki tez sa fajne...a tak wogóle to Jestem SpanieL a nie Spaniel L (już kilka razy tak pisałas) hehe...ManGo odeZwij się...napewno znowu jest leNiem i nie Chce Się jeJ pisaĆ heh... ;P o której najcześciej chodza wasze spaniele spac...??

Link to comment
Share on other sites

heh ja jestem Bąkiem (obraziłęm się : ( uraziłas moja dumę :P)sama mówiłaś że neiarz Ci sie nie chce pisać...hehe...no nie obrazaj się OlCiu.. : )kurde...trochę nas mało...tych cockermaniaków...tak popatrzec to tylko sabriel ja i mango piszemy...a reszta...przepadła i nieraz wpadnie ; ( :roll:

Link to comment
Share on other sites

Spaniel --> Reszta nie wypadnie.. Oni istnieją.. Być może czytają to, co my tu rzeźbimy.. Może właśnie w tej chwili odnoszą się do tego, co pisaliście o królikach tam-w duszy.. Nie chcą pisać. Czemu - nie wie nikt...

_________________________________

Przepraszam za taką bardzo psychologiczną notkę..

Cocker spaniele i ich Właściciele istnieją i istnieć będą.. A że tylko my tu się wypowiadamy to nie znaczy, że Reszty nie ma..

Link to comment
Share on other sites

SorX ze tak powiem ale przez te 15 stron o cockerach...ciągle gadamy o tym samym(sam tak robię) wkółko wałkujemy to samo..niearz to się robi nudne...coś trzeba wymyślić dajcie jakieś propozycje...chodzi mi o jakis temat...czy cio tam wymyślicie..(bo ciągle o tym samym wałkujemy...)SorX : (

Link to comment
Share on other sites

hejo...Co tam słychać? Widze, ze kroliki... :roll: No coż...Nie zebym była jakaś wiecie, ale...znacie moze takie forum zwierzaki...moze tam pogadamy o chomikach, krolikach...itp? Bo wiecie, tak troche głupio na temacie o cockerach gadać o krolikach angorkach czy innych... ;)

Nie wiem czy mozna tu podawać adresy blogow lub innych stron...A jak mi się dostanie to będzie na ciebie SpanieL . A blogas to ma taki adresik: www.roborki.blog.pl

Czy zostanę ukarana? 8)

pozdrowcie wasze spanielki, a ja lecę do kina na "Matrix Rewolucje" !!! :evilbat:

Link to comment
Share on other sites

Ale ludzie...Nie o to chodzi... to chyba źle odebraliście...Mi chodzi o to, ze nie wiem czy takie rozmowy są na miejscu tutaj, bo....eh...Ja też chętnie pogadalabym o naszych innych zwierzakach, alewiecie...siły wyższe...To nie ode mnie zależy, a nie chcę zeby nam zamkneli moj temat...

No to może napiszecie jak się mają wasze pieski...Sabriel co z Kamą? Czy już wiesz kiedy będzie miała operację? Mango, jak Buffy? Piszcie, piszcie, chętnie poczytam...

Papa :wink:

Link to comment
Share on other sites

Może źle zrozumiałem...ale cóż...ja też przepraszam..bo odrazu naskoczyłem...słuchaj wiesz ja też mam do Ciebie pytanie (już nawet na początku chciałem Ci je zadać...)powiedz mi Czy ty wreszcie doczekałaś sie SpanieLa??(jak tak to czym go/ją karmisz..jak się wabi ile ma miesięcy(tyle narazie puźniej będzie wiecej pytań:P)a jak nie(to dlaczego jeszcze nie...bo ja najprawdopodobnie na wiosnę dostanę

PozdraWiam

Link to comment
Share on other sites

Ależ nic się nie stało, tylko, ze moderatorzy mogą mieć cos przeciwko temu...w końcu chomiki, kroliki to nie psy :|

SpanieL, ja nie mam jeszcze cockerka...Bardzo chciałabym miec, ale to chyba będzie możliwe dopiero na wiosne...Tak więc jestem w podobnej sytuacji co Ty :wink:

Wiecie, tak ostatnio sobie myślałam, ze chciałabym pomagać...no nie wiem być moze jakims wolontariuszem czy kims w schronisku dla psow...Bardzo chętnie bym opiekowała się psami, bo na razie nie mam swojego...Obawiam się tylko, ze moze byc pewna przeszkoda...-moj brak czasu...cały tydzien mam zawalony...ale kto wie, moze coś z tego wyjdzie :evilbat:

Ponawiam prośbę i pytania do Sabriel i Mango...:)

Do zobaczenia!

Link to comment
Share on other sites

hmm...no w takiej sytuacji...to jednak trudno...znaleźć czas...choć mi sie wydaje ze dorosła nie jesteś (tak myśle:P)wiec z godzinkę tygodniową byś znalazła tylko chyba musisz mieć 15 lat żeby być wolontariuszem...wiec raczej masz to spełnione...

Czemu Tak puźno ten Cocker czemu przełożyliście??

Do Sabriel:pisz pisz pisz..!!

Do ManGo:OfkorZ..co ja bym mógł mango dać hmm... a wiem :*:*:*:P

wiecie cio...przydałby się nowy temcior...mozę byśmy wiecej pisali hehe...kto ma jakiś pomysł??

Link to comment
Share on other sites

Cześć...

Co do tego schroniska, to bym bardzo chciała chodzić...Czas, moze by się znalazł...A wiek...coż...15 lat to w grudniu skończę, czyli za niecały miesiąc ;) Tak wiec z tym raczej spoko.

Co do cockerka, to raczej na wiosnę. Myslę, ze w zimie to byłoby nam trochę trudno z małym psem...Zobaczymy jak to wszystko się ułoży...

Ludzie, piszcie, bo my tu ze SpanieLem chyba kilka stron niedługo sami zapiszemy :) Hehe...Przy okazji pozdro dla SpanieLa :evilbat: ...

...No i dla was Też Oczywiście! :evilbat:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...