Jump to content
Dogomania

Czy to prawda.?


ewuśś

Recommended Posts

  • Replies 73
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Niektóre psy mogą reagować alergicznie na różne składniki, w pedigree mozna znaleść masę dziwnych składników, tylko mięsa mało. Jest to bardzo słaba karma, o dużym dawkowaniu i wychodzi drogo. Lepiej kupić lepszą karmę, o porównywalnej cenie, a mniejszym dawkowaniu i lepszej jakości.

Link to comment
Share on other sites

Nie tylko Yorkom...większosci psów ta karma nie wychodzi na zdrowie.

Mój York dostał ja tylko raz -na wakacjach zabrakło jego karmy i nie było co mu dać - dostał saszetkę pedigree - i pożygał się koncertowo, podobnie było po suchym, choć nie powiem, wcinał chętnie, chętniej niż swoją codzienną karmę, do której trzeba go namawiać.

Link to comment
Share on other sites

absolutnie nie dawaj tego psu !!!! skład tej karmy to jak marna pasza , tam nie ma nic co potrzebne do życia psu.Porównywalnie : tak jak by się żywić w fast foodach ;)


Moje psy są inteligentne :diabloti: za żadne skarby do ryja nie chciały brać , nic z tych pasz co w marketach dostępne .....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Visenna']Nie tylko Yorkom...większosci psów ta karma nie wychodzi na zdrowie.

Mój York dostał ja tylko raz -na wakacjach zabrakło jego karmy i nie było co mu dać - dostał saszetkę pedigree - i pożygał się koncertowo, podobnie było po suchym, choć nie powiem, wcinał chętnie, chętniej niż swoją codzienną karmę, do której trzeba go namawiać.[/QUOTE]

wcinal dlatego, bo oni stosują tanie pachnące chemie, zeby psom lepiej smakowalo i malo oczytani gospadarzy mysleliby, ze ta karma psom sluzy, bo psy ją lubią...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Śnieżynka']To lepiej kup puszkę innej lepszej firmy... która zawiera więcej składników odżywczych a nie chemi...[/quote]

w zoologicznym puszka lepszej firmy kosztuje ok 10 zl a chapi okolo 4 zol wiec jest roznica nie stac mnie na lepsze puszki a psy musza jesc codsziennie , dostaja normalna dzienna dawke suchej eukanuby a pozniej jeszcze po puszce , niemam az tyle czasu zeby codsziennie im gotowac :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote]w zoologicznym puszka lepszej firmy kosztuje ok 10 zl a chapi okolo 4 zol wiec jest roznica nie stac mnie na lepsze puszki a psy musza jesc codsziennie , dostaja normalna dzienna dawke suchej eukanuby a pozniej jeszcze po puszce , niemam az tyle czasu zeby codsziennie im gotowac [/quote]
To po co pytasz, skoro i tak nie zamierzasz nic zmieniać w żywieniu psów? Co to za róznica w tym układzie czy to dobre czy złe puszki, skoro i tak chcesz tym żywić.

Link to comment
Share on other sites

[B]qops [/B]możesz zamówić puszki animondy (ale tylko grancarno lub meat-o-lini). Grancarno kosztuje ok 5zł za 400g, lub kupić dużą (800g) za ok 9zł.
Puszka o 100% lepsza, a niewiele droższa. Więc po co wydawać 4zł za syf jak można dołożyć troszkę i kupić coś dużo lepszego?
Rozumiem, że pewnie masz taki sam problem jak ja i psiaki nie chcą jeść samego suchego?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']no tak ale psom nic nie jest po nich , tyja a to to wsumie mi chodzilo.. wiem czytalam sklad ale to jest taki posilek ponad normowy dziennie :roll:[/QUOTE]

no bo psy jeszcze pewnie mlode, poczekaj, przyjdzie im starosc, wtedy to zobaczysz... no ale oczywiscie nie zycz3 nic zlego, tylko po prostu trza byloby wi3cej poczytac o dobrym karmieniu, bo nawet tak mieszac to suche, to konserwy - nie wolno :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']w zoologicznym puszka lepszej firmy kosztuje ok 10 zl a chapi okolo 4 zol wiec jest roznica nie stac mnie na lepsze puszki a psy musza jesc codsziennie , dostaja normalna dzienna dawke suchej eukanuby a pozniej jeszcze po puszce , niemam az tyle czasu zeby codsziennie im gotowac :roll:[/QUOTE]

a po co im gotowac? to nie ludzie, psy tak samo jak i zwierzy jedzą wszystko na surowe, no oprocz krup jasne... ale krup i nie powinni dostawac często, tylko czasami...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vici i Jeannie']no bo psy jeszcze pewnie mlode, poczekaj, przyjdzie im starosc, wtedy to zobaczysz... no ale oczywiscie nie zycz3 nic zlego, tylko po prostu trza byloby wi3cej poczytac o dobrym karmieniu, bo nawet tak mieszac to suche, to konserwy - nie wolno :roll:[/quote]

Pies gops już ma swoje lata i jakoś nic mu nie jest.

W dziale barf widziałam jak to psy "dobrze" się czują po barfie. Wymiotują kościami. :razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Chefrenek']A czemu muszą? Nie możesz dawać więcej suchego?[/quote]

one niechca jesc wiecej suchego jak sypie wiecej to i tak zjadaja tyle co zawsze a ja probowalam dzielic i dawac 4 razy dziennie po troche mniej ale zeby wyszlo wiecej to wogole niechcialy ostatniego posilku

[quote name='WŁADCZYNI']Ale taka puszka to straszny syf - nie lepiej zwiększyć porcję karmy?[/quote]

no wlasnie napewno lepiej ale one niechca..

[quote name='Visenna']To po co pytasz, skoro i tak nie zamierzasz nic zmieniać w żywieniu psów? Co to za róznica w tym układzie czy to dobre czy złe puszki, skoro i tak chcesz tym żywić.[/quote]

pytam bo chcem sie dowiedziec po to jest ten watek

[quote name='Talia'][B]qops [/B]możesz zamówić puszki animondy (ale tylko grancarno lub meat-o-lini). Grancarno kosztuje ok 5zł za 400g, lub kupić dużą (800g) za ok 9zł.
Puszka o 100% lepsza, a niewiele droższa. Więc po co wydawać 4zł za syf jak można dołożyć troszkę i kupić coś dużo lepszego?
Rozumiem, że pewnie masz taki sam problem jak ja i psiaki nie chcą jeść samego suchego?[/quote]

tak wlasnie one niechca jesc wiecej suchego

[quote name='Chefrenek']Pies gops już ma swoje lata i jakoś nic mu nie jest.

W dziale barf widziałam jak to psy "dobrze" się czują po barfie. Wymiotują kościami. :razz:[/quote]

no moj Baster ma 10 lat ,ma sie dobrze po tych puszkach nic mu niejest ,Kella ma 7 miesiecy i tez ma sie dobrze narazie



ale teraz jak pojde do zoologa to porozmawiam ze sprzedawca czy moglby mi przywozic te troche drozsze puszki to bym kupowala raz w miesiacu tyle ile trzeba..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Chefrenek']

W dziale barf widziałam jak to psy "dobrze" się czują po barfie. Wymiotują kościami. :razz:[/QUOTE]

Bo nie każdemu bedzie służył ten sposób karmienia, tak samo jest z suchą czy gotowanym :razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Chefrenek']Pies gops już ma swoje lata i jakoś nic mu nie jest.

W dziale barf widziałam jak to psy "dobrze" się czują po barfie. Wymiotują kościami. :razz:[/QUOTE]

a czy ten pies rasowy? bo rasowe jakos czulsze są, jak nie rasowy, to moze i nic...

moze cos zle robią? nie stoimi za plecami i nie widzimy, BARF czy RAW tez ma swoje reguly i trza ich trzymac się. Moj pies po karmieniu swinstwami (tzn. suchymi karmami) poltora roku przeszedl na surowe mięso i zawsze nawet od początku strawil wszystkie kosci, zadnego sladu nie bylo w kalu :roll: i byl to slaby pies na brzuch, bo nawet leczylismy go, ile nam te suche swinstw narobily... i jest to w dodatku Yorkshire, co są czulsze od wielu innych ras :cool3:
więc moze trza szukac przyczyny dlaczego wymiotują, a nie od razu mowic, ze to zlo i ze wszystkie wymiotują :roll:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...