Jump to content
Dogomania

Ciaza urojona...


Naya

Recommended Posts

Niepokoi mnie moja Lila, poniewaz ceczke miala dobre 3 m-ce temu, a dopiero teraz ma urojoną. wszystko byloby ok gdyby zachowywala sie jak matka, ale nie..Lila nie zwraca uwagi na zadne zabawki czy maskotki, ma "obwisłe" sutki.. wyglada jakby karmila... w dodatku sama je ssie :o

Nie wiem czym to jest spowodowane. Mam jej czyms to okładac, przeciez teraz wyglada jakby byla zaniedbana i co cieczke rodzila...

Mozecie wyrazic swoja opinie?

Link to comment
Share on other sites

Lazy zawsze po cieczce miala ciaze urojona, dostawala ja wlasnie po okolo 2 miesiacach po cieczce 9okres ciazy u suczki :wink: ). Za zabawkami raczej nie chodzila, choc czasami zdarzylo jej sie lizac pilke :o . A cycuchy to miala powyciagane i oczywiscie sama je ssala. J jej nicym nie okladalam, ale pewno czym mozna. Jej sie robily az rany od tego ssania sutkow :(

Na szczescie jestesmy juz po sterylizacji i sunia juz nie bedzie sie wiecej meczyc. Bo to byla dla niej meka, chodzial po katach zeby sie schowac (do porodu jakby kto pytal :lol: ), z nikim sie nie bawila, byla osowiala i nawet agresywna w stosunku do innyh psow, nawet najlepszych kumpli. Jednego z nich zaatakowala z taka wsciekloscia ze ne moglam jej pozniej uspokoic (a poszlo o to ze kumpel biegl do rzuconej pilki razem z nia a to pewno bylo jej dziecko).

Pomysl o sterylizacji suni dla jej zdrowia.

Link to comment
Share on other sites

Teraz taki stan "urojeniowy" mozesz mieć po kazdej cieczce :-?

I na pewno CIAŻA nie zapobiega urojeniom 0X

Mozesz jej okladać cycuchy kwasna woda i smarować jodyna ,a "domowy" sposób to liscie kapuchy.Musisz zwracać uwage czy nie robia sie "zatory" i czy nie wdaje sie stan zapalny - z tym juz trzeba udać sie do lekarza wet.

I nie pozwól jej ssać sutków , gdyż ssanie automatycznie POWODUJE LAKTACJE i gruczoly zaczynaja intensywnie pracować - a to absolutnie nie jest wskazane przy urojonych :evilbat:

Sterylizacja - doskonale rozwiazanie tego problemu !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Sterylizacja jest oczywiscie najlepszym rozwiazaniem, jesli nie chcesz ja rozmnazac. Ale poki, co popros u weta o srodek Galastop. Podaje sie go doustnie przez 4 dni i ciaza zanika wraz z mlekiem. Naprawde dobry sordek. Nie jest to zaden hormon, wiec nie daje efektow ubocznych! Jets to srodek z wyciagu z neuronow i hamuje wydzielanie oksytocyny na zasadzie sprzezenia zwrotnego. Juz po 2 dniach stos. jest znaczna poprawa!

Link to comment
Share on other sites

Idź z suczka do weta, niech ci cos da na zatrzymanie laktacji i posłuchaj staff-ki i nie dawaj jej ssac sutków ani nawet lizać. :roll: Załóż jej jakąś koszulkę czy cos co ograniczy dostep pyska do sutków.

I nie niuniaj suczki, nie współczuj jej, wręcz, olewaj ja, bądź obscesowa daj jej do zrozumienia że taka sytuacja Ci kompletnie nie odpowiada. Ciąża urojona siedzi w głowie.

Acha i zmniejsz porcje żarcia a na pewno wyeliminuj nabial typu białe sery, twarożki, kefiry, jogurty bo to jest „mlekopedne” że tak się wyrażę

Link to comment
Share on other sites

moja sunia bujala sie z urojaona przez prawie 2 miesiace. tez miala cyce i dziwne zachowania, bylem z tym u 5 roznych wetow, ktorzy poczatkowo odradzali leczenie farmakologiczne (rozmawialem juz z nimi wczesniej o galastop, bo slyszlaem ze jest ok). przed wizyta u czwartego dostala mega cyckow, 4 polecil na to lek o nazwie Uromil (tu pytanie do Ani-weterynarza: co to jest???). cyce sie poprawily, ale pozniej znow ich dostala. w koncu 5 wet stwierdzil ze trzeba dac galastop, dawalem przez 5 dni i poprzawa olbrzymia, w psychice tez. cycyszki juz ma malutkie, jeszcze troche wieksze niz kiedys, ale poprawa jest mega.

[pzdr,

Link to comment
Share on other sites

troche przerazaionce bo moja jeszcze pierwszei nie miala ... (cieczki)... aa uroiona ciorza to juz jednak zostawia jakis slad na psychice psiulka :-? pozdrawiam

A bedzies ja rozmnazac? jak nei to moze sterylka przed pierwsza cieczka?

Link to comment
Share on other sites

Troszkę się przestraszyłam ta ciążą urojoną bo Emi właśnie jest po pierwszej cieczce i się boje żeby nic takiego jej się nie przytrafiło

Myśle że jak będzie miała urojoną to sterylka napewno

Po co ma się pies i ja męczyć

Link to comment
Share on other sites

Ludzie, przeciez ciaza urojona to nie choroba! To nic strasznego! Co Wy tak panikujecie? :o

Ograniczyc pieszczoty i jedzenie, zwiekszyc dawke ruchu i porcje cwiczen, w razie powiekszenia sie sutkow smarowac jodyna rozcienczona z woda 1:1 lub smarowac altacetem, w przypadku bardzo silnych objawow - wet i galastop.

Link to comment
Share on other sites

Ludzie, przeciez ciaza urojona to nie choroba! To nic strasznego! Co Wy tak panikujecie? :o

Ograniczyc pieszczoty i jedzenie, zwiekszyc dawke ruchu i porcje cwiczen, w razie powiekszenia sie sutkow smarowac jodyna rozcienczona z woda 1:1 lub smarowac altacetem, w przypadku bardzo silnych objawow - wet i galastop.

Pewno i nie choroba, ale bardzo zle znosza ja sunie i ich wlasciciele...

To chyba dobrze ze ktos tak sie przejmuje losem swojej suni, ni?

Link to comment
Share on other sites

LAZY - ja mam dwie suczki, jedna miala na razie dwie urojone, druga tez dwie. Zarzucasz mi, ze nie dbam o psy?

Kazdy wet powie, ze to nie choroba i nic strasznego, a jak ktos tak panikuje, to niech da suke pod noz i tyle. Dla mnie to robienie z igly widly...

Po stosowaniu jodyny przez dluzszy czas moze dojsc do przesuszenia skory - jesli zacznie sie luszczyc, to polecam wazeline :)

Link to comment
Share on other sites

Ja bym miała problem jakbym Emi czymś posmarowała bo ona by od razu wszystko zlizała.

Mysle że jakby sobie łape skaleczyła to miałabym spory problem bo ona od razu zdjełaby sobie opatrunek i wszystko dokładnie zjadła:)

bo przecież kazda maść jest bardzo smaczna :lol:

Tufi ja panikuje bo nie wiem jak to jest ty masz doświadczenie więc wiesz że da się przeżyć. Być może jak to się Emi przytrafi to okaże się że to nic strasznego

Link to comment
Share on other sites

Spokojnie, Gosiu :)

Nie zauwazylas, ze bullteriery sa malo "gietkie" ;) Nie da rady sobie wszystkiego zlizac, a jesli nawet, to mozna ja ubrac w jakis kaftanik czy koszulke. To tylko tak okropnie brzmi, a tak naprawde to niewielki problem - oczywiscie do pewnego stopnia. Jesli bedzie to mialo lekki przebieg, to moze nawet nie pokojarzysz, ze sunia ma akurat urojona. Bercia - tak mi sie wydaje - w weekend "urodzila" w szafie, zaczyna miec lekko powiekszone cycuchy, ale bez mleka. Na razie ja obserwuje.

Przy swojej pierwszej urojonej wygryzla olbrzymia dziure w materacu z gabki, przygotowala sobie w ten sposob legowisko do porodu :) A ja mialam cala chate w malenkich kawaleczkach gabki :D

U moich suczek bylo do tej pory tak, ze po pierwzej cieczce mialy obie urojone i to dosc silne - z mlekiem i glupawka, a pozniej takie leciutkie (tylko "charakterologiczne" - przytulanki itp).

Link to comment
Share on other sites

Tufi wcale nie chodzilo mi o to ze nie dbasz o psy!!! Zle zrozumialas moja wypoweidz :-? Po prostu niektorzy sa bardziej przewrazliwieni. Ja nie robilam z lazy ciaz problemu, ale w koncu ja wysterylizowalam dla jej dobra.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...