Jump to content
Dogomania

Co na kleszcze NAJLEPSZE?


puzzle

Recommended Posts

[quote name='gryf80']dużo odób sobie chwali własnie kilticxa-wiele także twierdzi że foresto to"przerost formy nad trescią"i niepotrzebnie wydana duża ilość kasy bo za niża mozna było kiltixa kupić[/QUOTE]

Tak, kiltix byl swietny u malego nie plywajacego psa. Beznadziejny byl u owczarka, ktory kilka razy w tygodniu plywal. Foresto sprawdza sie u malej jak i u owczara. Aczkolwiek na czas planowanego plywania obroze zdejmuje. Ale zaraz po skonczeniu zabaw wodnych obroza jest znowu na psie. Z kiltixem tak wesolo nie bylo i wiecej czasu obroza spedzala poza psem niz na psie;/

Link to comment
Share on other sites

U mnie jeden pies też jest "wodołazem", nie przepuści żadnemu H2O czy to kałuża czy staw, a że jestem leniwa nigdy mu kiltixa nie ściągałam i nie widziałam różnicy w działaniu, przez cały sezon złapał może ze 2 kleszcze

Link to comment
Share on other sites

ja tam na wszelki wypadek jednak zdjejmuje kiltixa jak jest planowana wodna zabawa:)Foresto mnie odstraszylo cena i brakiem sredniego rozmiaru...
Szczerze mowiac po jakims czasie kiltix przestaje tak intensywnie pachniec.... Nie przeszkadza az tak to w sumie,gorzej jak ktos lubi lac perfumy na psa :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Luzia']U mnie jeden pies też jest "wodołazem", nie przepuści żadnemu H2O czy to kałuża czy staw, a że jestem leniwa nigdy mu kiltixa nie ściągałam i nie widziałam różnicy w działaniu, przez cały sezon złapał może ze 2 kleszcze[/QUOTE]

dokładnie. moja Whisky moczy się w wodzie czasem i 5-6 razy dziennie... i nosi kiltix, który działa. ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Luzia']U mnie jeden pies też jest "wodołazem", nie przepuści żadnemu H2O czy to kałuża czy staw, a że jestem leniwa nigdy mu kiltixa nie ściągałam i nie widziałam różnicy w działaniu, przez cały sezon złapał może ze 2 kleszcze[/QUOTE]

[quote name='Olson']dokładnie. moja Whisky moczy się w wodzie czasem i 5-6 razy dziennie... i nosi kiltix, który działa. ;)[/QUOTE]


Dziewczyny, kiltix jest zabójczy dla ryb i dlatego trzeba go ściągać w zbiornikach wodnych. W małym oczku wodnym wszystkie ryby pozdychały jak pies z kiltixem wlazł do wody.

Link to comment
Share on other sites

Effipro stosowaliśmy u psów w przytulisku i nieszczególnie działało, mimo że wszystkie były kropione w tym samym czasie, po jakiś 2-3 tygodniach zauważyliśmy pchły na 3-4 psach, niektóre miały pojedyncze kleszcze

Link to comment
Share on other sites

[quote name='toyota']Dziewczyny, kiltix jest zabójczy dla ryb i dlatego trzeba go ściągać w zbiornikach wodnych. W małym oczku wodnym wszystkie ryby pozdychały jak pies z kiltixem wlazł do wody.[/QUOTE]

ops nawet nie wiedziałam :oops: na przyszłość postaram się tego pilnować jak będzie chciał pływać w jeziorze czy rzece, myślę że w kałuży nie zaszkodzi :)
Dzięki za informację :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='toyota']Dziewczyny, kiltix jest zabójczy dla ryb i dlatego trzeba go ściągać w zbiornikach wodnych. W małym oczku wodnym wszystkie ryby pozdychały jak pies z kiltixem wlazł do wody.[/QUOTE]

że tak powiem... i tak tu nic nie mam. ;) no, może poza jednym nieśmiertelnym szczupakiem.

Link to comment
Share on other sites

Słuchajcie, a macie jakieś sugestie co do szczeniaka pinczera miniaturowego? Akurat złożyło się, że w wieku 3-4 miesięcy pojedzie z nami w wilgotne i zalesione tereny, gdzie prawdopodobieństwo podłapania kleszcza jest wysokie. Chodzi mi tu o krople, obroże przynajmniej na razie nas nie interesują - były wypróbowane na poprzednim psie. Nie miała w prawdzie kleszczy, ale nie łaziła też na mocno zakleszczonych terenach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dioranne']Słuchajcie, a macie jakieś sugestie co do szczeniaka pinczera miniaturowego? Akurat złożyło się, że w wieku 3-4 miesięcy pojedzie z nami w wilgotne i zalesione tereny, gdzie prawdopodobieństwo podłapania kleszcza jest wysokie. Chodzi mi tu o krople, obroże przynajmniej na razie nas nie interesują - były wypróbowane na poprzednim psie. Nie miała w prawdzie kleszczy, ale nie łaziła też na mocno zakleszczonych terenach.[/QUOTE]

proponuje zakupić 100 ml spray np fypryst(tańszy od fiprexa a też z fipronilem)i go spryskać.prpopnuje to rozwiązanie gdyz wiadomo ,to szczeniak więc rośnie.
albo jeśli nie spray to spot on,tylko czytaj ulotki bo nie każdy prep.mozna stosowac u 3 m-cznych szczeniat.obroże osobiście odradzam

Link to comment
Share on other sites

Obrożę boję się stosować, ponieważ zdarzało się, że poprzedni pies w wieku 5 lat ją pogryzł, więc ze szczeniakiem tym bardziej wolę nie ryzykować. Za propozycje spot on i sprayów bardzo dziękuję. Teraz muszę tylko przeczytać ulotki. ;)

Link to comment
Share on other sites

Mój pies ma od niedawna obrożę Sabunol, jeszcze nie mogę stwierdzić czy działa. Sara często pływa, na czas pływania zdejmuje obrożę potem zakładam. Codziennie chodzimy po lasach i polach i się zastanawiam czy dokupić jeszcze dla bezpieczeństwa kropelki np fiprex czy zostać przy samej obroży?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...