Jump to content
Dogomania

hill's czy acana?


megi80

Recommended Posts

zastanawiam sie nad zakupem karmy dla mojego basseta.jest dosc chudy, wiec zalezy mi na czyms wysokoenergetycznym.myslalam o acanie premium de luxe, ale nie dostalam jeszcze probki.no i rozwazam tez hill's adult preformance.jesli ktos z was mial do czynienia z tymi karmami, prosze o opinie.beda bardzo pomocne.pozdrawiam.ja i Fred

Link to comment
Share on other sites

Możesz spróbować też wysokoenergetycznej Royal Canin Energy 4800. Zawiera on wysoki poziom tłuszczu 30%.

Reszte informacji na temat tej karmy znajdziesz na stronie dystrybutora - link do tej stronki jest w linkowni.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Zarówno Hill's jaki Acana mają na Dogomanii raczej dobrą "prasę", więc decyzja należy do Ciebie, a właściwie do Twojego psa, a może do Twojego portfela (acana jest chyba trochę tańsza). ;)

Może spróbuj kupić małe porcje karmy i zobacz co pieskowi będzie bardziej smakowało, skoro zależy na tym, żeby przytył.

Swoją drogą, skąd to przekonanie, że jest za chudy?

Pamiętaj, że odchudzić psa jest znacznie trudniej niż utuczyć. 8)

Link to comment
Share on other sites

Ja daję psiakowi Acanę de Lux-i jestem bardzo zadowolona.

Daję taką energetyczną karmę z kilku powodów-szkolimy się dosyć aktywnie,czasami wystawka :wink: a przede wszystkim pies jest niejadkiem i jeżeli zje mniej,niż powinien to i tak kalorycznie wyjdzie na to samo :D

Bardzo dobra jest też Acana Lamb&Rice-tą je sunia :D

Karmy są bardzo sympatyczne :wink: -psy nie mają wzdęć,nie puszczają bączków,nie mają biegunek,jedzą chętnie.

Link to comment
Share on other sites

Ja karmiłem mojego Cocker Spaniela (miał wtedy ok. 9 miesięcy) karmą hill's Lamb&Rice. Jestem z niej b. zadowolony !!! Miał dużo energii, lśniącą sierść, zdrowe zęby i wogole był cały och i ach :) zresztą teraz też jest :) na razie jej nie kupuje bo jest (przynajmniej u mnie) troszkę droga (za 7,5 kg - 108zł !!!) ale gorąco ją polecam !!! nic nie mogę powiedzieć natomiast o Acanie bo nigdy nie karmiłem nią psa. Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

a czy mogę mu pomieszać acanę lamb&rice a acaną de luxe?jak myślicie?bo obie karmy mu smakują bardzo.ale z jagnięciną chyba bardziej.a pies jest niejadkiem i jest troche za chudy.więc skłaniam się ku de luxe, a moj pies ku lamb&rice.i co Wy na to?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Mój dog zjadl 18 kilowy worek, mój seter zjadl w sumie 21 kg karmy zwyklej i 4 kg karmy leczniczej. Po karmie zwyklej psy wyglądaly bardzo dobrze, ale po tych kilkunastu kilogramach przestala im zupelnie smakować. Seter odchodzil niesmaczony od miski. Za to karma lecznicza smakowala bardzo, pies się na nią rzucal. Niestety albo stety (cena) pies byl tylko chwilowo na niej.

PS. Za to Royala zarówno pierwszy pies jak i ten zjada bardzo chętnie. Wlaśnie jesteśmy w trakcie trzeciego worka.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

we Wloszech juz jest karma Hill'sa Nature's Best..
nie wiem czy o tym Switezianka mowi..
ale o ile wiem to ludzie bardziej sobie chwala Sience Plan niz tego nature

dzisiaj bylam w zoologu i 15 kg large puppy zamiast 64 euro bylo za 40..
na prawde Hill's stanial..
jak maluch nie bedzie dobrze tolerowal Gilpy to wyprobuje Hill'sa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cuciola']kto z was uzywa Hill'sa..ostatnio sobie analizowalam rozne karmy i wyczytalam ze Hill's konserwowany jest naturalnie w porownaniu np z Royalem konserwowanym sztucznie..
kto uzywa? wszelkie krytyki mile widziane[/quote]

Hej, ja miałam Bazyliszka - Golden na Hill'sie... faktycznie Hill's jest konserwowany witaminami a nie sztucznie więc duży plus, piesek rósł bardzo ksiązkowo (karmiłam Hill'sem Large Breed) - jak miał jakieś 7 miesięcy przeszłam na Eukanubę, ale teraz znowu chcę zmienić karmę, bo Eukanuby Brazilio nie lubi... i w ogóle zminieszył mu się apetyt, nie wiem.... teraz bym chciała aby ktoś mi polecił dobra karmę na przyrost masy mięśniowej??? jakieś sugestie?
Ale wracając do Hill'sa to jedym zastrzeżenieem były dość duze koopki, no i granulki jak dla maluszka były dość duże, wiem że nie każdy psaiak chce-umie je gryźć...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cuciola']a czemu zalezy ci na karmie na przyrost masy miesniowej? nie lepiej poczekac az pies sam z wiekiem sie rozwinie? nie warto niepotrzebnie obciazac stawow..w jakim on juz jest wieku?[/quote]

Cucci, nie chodzi o nadmierny tylko prawidłowy przyrost masy mięśniowej, który zapewni dobra karma, mój pies ma 13 miesiecy, ale Eukanuba u nas sie nie sprawdziła, pies stał się na niej sucharkiem.

Link to comment
Share on other sites

My zdecydowanie Hill's.Mielismy zwykle smaki i weterynaryjne, ale najlepsze sa z kurczakiem i z jagniecina, zwlaszca z jagniecina.Kupki zachwycajace! Co w przypadku jednego z nich jest najwazniejsze.
Po h. z wolowona mialy zatwardzenia; po weteryn. zjajkiem pies caly czas meczyl sie ze zrobieniem kupki, natychmiastowe odstawienie; po kaczce tez nie za specjalnie.Byly jeszcze na brzuszek i na uczulenie, calkiem niezle.
Mielismy tez eukanube i royala, zawsze zwykla, na brzuch i alergie, ale hill's jest najlepszy.Kupki sa mniej-wiecej w kolorze karmy.Jak sa sporo ciemniejsze to zwykle zaraz maja zatwardzenia i odstawiamy,staramy sie nie nadwyrezac ich watrobek.

Link to comment
Share on other sites

Co do dużych granulek Hillsa. To jest akurat plus. Przyzwyczajamy psa do miękkich karm, albo do łykania małych granulek a potem narzekamy na kamień na zębach. Pies ma zęby po to, żeby gryźć! Kiedy gryzie je wolniej i mniej się dławi. Moja potrafiła mi wchłonąć nutrę i zwrócić mi cała kupkę na środku kuchni. Kiedy pierwszy raz kupiłam jej Hillsa stała nad miską i nie wiedziała co ma zrobić z tak dużymi granulkami. Już wie.
Co do koloru kupek, to moja po RC załatwiałą się na zielono i to dopiero była dla mnie niespodzianka ;-)

Link to comment
Share on other sites

To nie jest dylemat- stanowczo hill's. To już jest inna klasa karmy (przypominam, że prawnie nawet na karmie "Fafik" może być napis "premium", badz nawet "super premium", więc tym bym się na pewno nie kierowała przy wyborze karmy dla psa)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...