Jump to content
Dogomania

Uwaga Kleszcze


AmiX

Recommended Posts

WITAM!!

W niedziele byłam na działce oczywiście z pieskami, bo mam dwa porucz DEIZI jeszcze kundelka o imieniu Perełka. Co mnie dzisiaj rano zdziwiło okazało się ze DEIZI ma dwa kleszcze jednego obok uszka a drugiego pod oczkiem :(.I co robić iść do weterynarza czy samemu usunąć?? Wczoraj kupiłam krople przeciw pchłą i kleszczą może pomogą?? Nie orientuje się, bo moja starsza suczka która ma 12 lat nigdy nie miała kleszczy mimo ze bardzo często jeżdżę z nią do lasu. POZDRAWIAM

_261532_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 114
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Aby usunąć kleszcz potrzebna do tego będzie pęstka. którą należy schwycić opity krwią odwłok kleszcza i starannie wykręcić ( w dowoldą stronę) Nie trzeba się przy tym śpieszyć ale ważne aby robić to starannie, aby kleszcz został wyjęcty w całości. Oderwanie ,,główki" sprawia, że zazwyczaj w tym miejscu powstaje na skórze psa bolesny ropień. Zalecane dawniej wyrywanie kleszcza jednym szybkim ruchem zazwyczaj tak sie kończyło.

Możesz również iść do weta.

Link to comment
Share on other sites

moj ax ma 3 kleszcze ale jeszcze takie malutkie nie opite krwia? Jak je wyciagnac? Probowalam jednego ale zostala głowka ,czym to teraz posmarowac??

Musisz niezwłocznie iść do weta i wyciągnąć główkę, bo Twój piesek może mieć infekcjie.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Ja sama wyciągam suni kleszcze, ponieważ potrafię....Nie cierpie tego...Moja mama nie chce ich wyciągać , bo .....a) nie umie b) piesek się na nią obarzi :wink: (nie no żartuje) d) chyba sie boi (lub brzydzi)....

Najgorzej jest w lecie, bo zabieramy Puśkę na wakacje nad jeziorko do lasu... :evil:

Link to comment
Share on other sites

a i jeszcze jedno ,kupilam axelkowi w zoo takie kropelki o nazwie SABUNOL które daje sie po kropelce na kark i podobno odstraszaja pchły i kleszcze ,stosował moze je ktos z was? Czy sa dobre i czy stosowac je przed kazdym wyjsciem na spacerek? A moze kupic obrózke przeciw pchelna...? :roll:

Link to comment
Share on other sites

ewa255,

Jednym z najbardziej skutecznych srodkow na kleszcze i pchly jest Frontline. Jesli chcesz jeszcze lepiej zabezpieczyc psiaka, mozesz Frontline laczyc z uzywaniem obrozki Kiltix.

W testach skutecznosci na pchly i kleszcze jednymi z najlepszych okazaly sie Frontline, Advatix, Exspot oraz obroza Kilitix. Radze wiec nie eksperymentowac z innymi srodkami, bo moze sie okazac ze to tylko strata pieniedzy :-)

pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

Mam pytanko wsmarowaBam Jerremu Advatix na szyi oraz przed ogonem tak jak kazalam wet i teraz Jerry sie drapie w tych miejscach. Czy to normlany odruch czy moze jest uczulony na to i mu tego nie podawac? Aha i moge go kapac teraz? Mam nadzieje ze tak i ze sie to nie zmyje.

Link to comment
Share on other sites

tygrysek,

Jerry drapal sie zaraz podaniu kropli, czy drapie sie caly czas? Jak wyglada skora? Czy ma czerwony odczyn, plamy, krosteczki, lub inne zmiany?

Kazdy srodek chemiczny moze podrazniac i kazdy moze wywolac alergie. Podraznienie to jeszcze nie uczulenie i moze okresowo wystapic. Gdy minie (np. w ciagu 12 godzin) to nie ma powodu do niepokoju. Jednak gdy drpanie nie ustepuje lepiej zwrocic sie do weta.

Co do kapania, to nie wiem jak to jest w przypadku Advatixu, ale w przypadku Frontline mozna psa kapac po dwoch dobach od podania kropelek.

Pamietaj jeszcze, ze krople na kleszcze i pchly nalezy regularnie stosowac, tzn. jedno podanie nie starcza na caly sezon!

Frontline podaje sie np. co 4 tygodnie.

pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

Wind

Jerry drapal sie dwa dni po wysmarowaniu ale juz tego nie robi wiec wydaje mi sie ze jest okej. Wczoraj go okapala 4 dni po smarowaniu to mam nadzieje ze preparat dziala dalej.

I jszcze jedno pytanko bo mam go smarowac co miesiac tym zeby to dzialo ale przez jaki okres cala wiosne i lato?? Do ktorego miesiaca?

Link to comment
Share on other sites

Witam po przerwie :)

Byłam dziś u przypadkowego (najbliższego weta) po Advantix i powiedział mi , że nie rozprowadza tych preparatów , bo to nowe i skuteczność jest jeszcze bardzo dyskusyjna... Cóż - u Vikty sprawdzał się rewelacyjnie... ale dość często drapała się w miejscu gdzie były kropelki.Wzięłam tym razem Frontline i mam nadzieję , że będzie równie skuteczny i oby mniej drażnił skórę (chociaż po Advantixie żadnych widocznych zmian nie było - tylko drapanko).

BTW Czy ktoś z Was czyścił pieskowi gruczoły odbytnicze? Wet zauważył lekkie zaczerwienienie w okolicacy pupy Vikty i postanowił zrobić porządek z tymi kanalikami.Smród porażający (mimo , że było tej wydzieliny maluteńko) , myślałam że padnę trupem przez ten odór :o Zaraz po przyjściu do domu wymyłam dupeczkę szamponem,ale dalej waniajet :o Masakra!!!! :o

Link to comment
Share on other sites

Adiraja,

U Majki jeszcze nie mialysmy tej przyjemnosci :-? I mam nadzieje, ze beda one wciaz oczyszczane naturalnie :-)

U psow, ktore maja normalny stolec (tzn. twardy bez biegunek) gruczoly oczyszczaja sie zazwyczaj w sposob naturalny., Jesli jednak pojawia sie jakies zaburzenia w trawieniu i zaczyna sie biegunka, to zazwyczaj gruczoly nie maja szans na samooczyszczenie i zaczynaja sie rozne stany zapalne. Wtedy jedynym ratunkiem jest mechaniczne oczyszczenie gruczolow i dzielne znoszenie chwilowego odorku ;)

pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

Cześć Wind :)

No przyjemność po byku... :lol: Takiego odoru już dawno nie było mi dane niuchać :o :lol:

Zastanawia mnie po przeczytaniu Twojego postu , skąd u Vikty ta wydzielina się wzięła w gruczołach (znikoma ilość , ale jednak!)? Nigdy w życiu mała nie miała biegunki ani nawet luźnej kupki :-? Karmię ją jak wiesz tylko suchym jedzonkiem i kupaski są zwarte :-?

Może wet był nadgorliwy????? :o

Link to comment
Share on other sites

Adiraja,

Napisala, ze jak stolec jest normalny, to gruczoly zazwyczaj oczyszczaja sie same. Jednak sa wyjatki od tej reguly i jak widac Twoje suniatko jest takim wyjatkiem. Jezeli wystapilo lekkie zaczerwienienie to moze i lepiej, ze zostaly one oczyszczone, poniewaz zalegajaca wydzielina prowadzi do powaznych zapalen i kuracji antybiotykowej.

Wet powinien Ci pokazac, jak sama mozesz oczyszczac gruczoly. Moglabys wtedy wykonywac ta cuchnaca toalete przy kapieli ;)

Aha ... jesli chcesz poczytac o roznych powiklaniach zwiaznych z gruczolami to zerknij tutaj

pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję Wind za linka :) I przepraszam, że zaśmieciłam gruczołami temat o kleszczach :-?

Poczytałam i trochę się wystraszyłam - nie wiem , czy owo czyszczenie było konieczne (żadnych objawów wskazujących na ich zapchanie nie było, wspomniałam tylko , że niedawno ją odrobaczałam , bo jednego dnia mi saneczkowała , a w wieku 5 miesięcy była tylko 2 razy odrobaczona.To skłoniło weta do zajrzenia w okolice dupki i zabrania się za wyciskanie). Mam nadzieję , że ten jeden raz nie pociągnie za sobą kolejnych już koniecznych :-?

Jeśli uznasz , że skopałam temat o kleszczach , to przenieś te notki gdzieś , gdzie będą bardziej na miejscu.Przepraszam za śmiecenie :wink:

Link to comment
Share on other sites

No to dorzucę coć o gruczołach, otóż, Silver też jest wyjatkiem od normy, nie jest samooczyszczalna:) 2 dni temu byłam z nią u weta z chorymi uszkami , a ten od razu pod ogonek. Psina dostała 3 zastrzyki:

1.antybiotyk w zwiazku z uszami (zapobiegawczo) + dicortineff

2.antyhistaminowy

3.wzmacniający

Czy taka ilość kłuć była konieczna? Mam wrażenie, że od czasu wizyty straciła jakby troche radości, dużo śpi, nie ma ochoty się bawić. Czy to może mieć związek z zastrzykami?

Dodam, że uszka mają sie lepiej. Jutro idziemy do kontroli.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

witam

jak wspominałam jestesmy w bydgoszczy. złapaliśmy kleszcza dziś rano podczas spaceru po lesie. ozywiście szybka interwencja i weterynarz.wyjęła nam kleszcza zaaplikowała odkleszczacz i nakazała wkleić naklejkę owego produktu do ksiażeczki zdrowia. oczywiście uregulowala płatność i w domu jak już przyszło co do czego okazało się, że zostawiłam naklejkę na jej biurku. może wy mi powiecie, taki [b]niebiesko- biały produkt w płynie[/b], co to może być? ona jest tylko do 12 więc mam nadzieję, że ją zastanę jeszcze, alejeśli nie? pomóżcie;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...