Jump to content
Dogomania

Fotografia II


dog_master

Recommended Posts

  • Replies 15k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Kora-']A tymczasem coraz bardziej myślę o kupnie sigmy 70-200 2.8. To stałe światło bardzo, a to bardzo mnie zachęca. Myślę, że albo na jesień albo na przyszły rok będę ją miała. :)[/QUOTE]
W tej Sigmie poniżej 0st. celcjusza siada AF. :) Przynajmniej tak ludzie na forach piszą... Ja mam Canona 70-200 mm f4.0 L i polecam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bonsai']W tej Sigmie poniżej 0st. celcjusza siada AF. :) Przynajmniej tak ludzie na forach piszą... Ja mam Canona 70-200 mm f4.0 L i polecam.[/QUOTE]
Czytałam, gdybym miała canona pewnie był wzięła tego canona co Ty masz. Mam nikona, więc w tej cenie tylko sigma, albo tamron. Tamron ma wolniejszy AF, więc zostaje sigma. :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kora-']Czytałam, gdybym miała canona pewnie był wzięła tego canona co Ty masz. Mam nikona, więc w tej cenie tylko sigma, albo tamron. Tamron ma wolniejszy AF, więc zostaje sigma. :)[/QUOTE]
A Nikkor?;) Tylko, że to już wyższa cena.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bonsai']To ja bym jednak dozbierała na Nikkora. Zawszę wolę dłużej poczekać, bo wiem, że tańsza opcja by mnie nie zadowoliła i i tak bym dążyła do lepszej = podwójny wydatek. :)
Kupując drożej, oszczędzam. :)[/QUOTE]
hoho, to już dla mnie komiczna cena. Teraz miałam parę fajnych okazyjnych prac i trochę dorobiłam. Na nikkora musiałabym zbierać z 2-3 lata, nie mam tyle cierpliwości.

Link to comment
Share on other sites

[B]Cavy[/B] jak dla mnie zbyt sztuczne, niebieskie, takie bez wyrazu.

[B]Chantell[/B] wydaję mi się, że lepsze aczkolwiek ta zabawka jest tak wyrazista, tak nasycona, ostra, mocna, że pies nie zwraca na siebie uwagę.

[IMG]http://img96.imageshack.us/img96/8571/d1sc0296.jpg[/IMG]

Co sądzicie?

Link to comment
Share on other sites

jak ja pytałam kupując mój to :
[quote name='betty_labrador']ja mam canona EOS 400D. Mam do tego obiektyw
[B][URL="http://www.camera-catalog.com/lens/manufacturers/pos/canon_ef_70-200_f4l_usm"]Canon EF 70-200 [I]f[/I]/4L [I]USM[/I][/URL] który mogę polecić śmiało. Tylko cena..(2,500zl. choc ja znalazlam taniej za 2.189zl. wiec mozna szukac okazji. a w pewnym momencie prawie mialam ten sam obiektyw za 1.700 -co prawda lekko uzywany- ale ktos mi zgarnal sprzed nosa) ale myślę ze warta tego zakupu. Myślę ze nie warto kupowac tanszego skoro mozna raz a dobrze. Obiektyw sprawdzony -przez moja kolezanke, ktora ma identyczny i foty wychodza swietnie. ja mam od miesiaca niecalego i jestem zadowolona.
[/B]ps mozesz przykladowe fotki obejrzec na ostatnich stronach mojego FotoBlogu w podpisie).[/QUOTE]
:)

Link to comment
Share on other sites

Ja jestem tą koleżanką Betty , która jej doradziła ten obiektyw. :razz: I każdemu, kto będzie się mnie pytał, będę tak radziła: lepiej kupić raz, a dobrze! Jest to obiektyw na lata, nic się nie wysuwa, jest pancerny, szczelny, a optyka - to seria "L", więc wszystko jasne. :) Dla "psich" (i nie tylko) zastosowań doskonały. ;) I moim zdaniem nie ma co się wypluwać na ten ze stabilizacją. Jak ktoś chce zobaczyć fotki, to wejdźcie na mój wątek, ale wiadomo, że najlepiej jest oglądać zdjęcia w 100%, a nie zmniejszone... Na optyczne.pl są testy obiektywów wraz ze zdjęciami w pełnym rozmiarze - polecam tam zajrzeć. Mogę też na maila podesłać swoje fotki w pełnym rozmiarze, jeśli ktoś chce.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bonsai']Ja jestem tą koleżanką Betty , która jej doradziła ten obiektyw. :razz: I każdemu, kto będzie się mnie pytał, będę tak radziła: lepiej kupić raz, a dobrze! Jest to obiektyw na lata, nic się nie wysuwa, jest pancerny, szczelny, a optyka - to seria "L", więc wszystko jasne. :) Dla "psich" (i nie tylko) zastosowań doskonały. ;) [/QUOTE]
Podpisuje się pod tym :D
70-200 to świetny obiektyw [SIZE=1]chyba mój ulubiony ;)[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bonsai']Oooo cześć kasik, miałyśmy umówić się na jakiś spacerek psio-fotograficzny! :)[/QUOTE]
Ostatnio miałam tyle na głowie, że aż wstyd się przyznać zapomniałam:oops: ale obiecuje, że się poprawie ;)

A to macro ode mnie :)
[IMG]http://farm4.static.flickr.com/3342/4644533930_c266f96ee4_z.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[I][B]ooo dziekuję dziewczyny :loveu:

To pewnie go kupię :evil_lol:

Tylko gdzie Betty znalazła taki za 1700?
gotówki nie mam więc pewnie będę musiała wziąć na raty...chyba, że znacie kogoś kto chce sprzedać :evil_lol:[/B][/I]

[I][B][COLOR=Red]Bonsai[/COLOR] a moge poprosić fotki? [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]

będę wdzięczna :loveu:


Bonsai ta fotka z tego obietywu ?"ruszana jest?

[IMG]http://i909.photobucket.com/albums/ac294/piegus_foto/JS7H1461.jpg[/IMG]
[/B][/I]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rinuś'][I][B]ooo dziekuję dziewczyny :loveu:

To pewnie go kupię :evil_lol:

Tylko gdzie Betty znalazła taki za 1700?
gotówki nie mam więc pewnie będę musiała wziąć na raty...chyba, że znacie kogoś kto chce sprzedać :evil_lol:[/B][/I]

[I][B][COLOR=Red]Bonsai[/COLOR] a moge poprosić fotki? [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]

będę wdzięczna :loveu:


Bonsai ta fotka z tego obietywu ?"ruszana jest?

[url]http://i909.photobucket.com/albums/ac294/piegus_foto/JS7H1461.jpg[/url]
[/B][/I][/QUOTE]

Mój TŻ znalazł w komisie e-oko.pl w zasadzie nowy obiektyw. Raz tam kupiliśmy używany 17-40 f4.0 L USM Canona i byliśmy zadowoleni, więc poleciliśmy Beacie. Ale niestety dosłownie chwilę przed nią ktoś przyszedł i zgarnął tę okazję. ;)

To zdjęcie nie jest wyostrzone nawet przy zmniejszeniu, jest trochę ucięte, bo z boku stała postać, wymazałam też rękę, która była w lewym górnym rogu. Reszty nawet nie pamiętam, chyba trochę winiety i podkręciłam zieleń, bo w cieniu trochę była zbyt szara. I robione było właśnie tym obiektywem. Wieczorkiem prześlę Ci zdjęcia. ;)

A i wcale nie uważam, że to jest ciemny obiektyw - po pierwsze, ma stałe światło, po drugie pytanie jakie ma być zastosowanie tego obiektywu - jeśli głównie psy, i to w ruchu, to nawet jak jeszcze miałam Canona 400D, to do późnego popołudnia dało się robić zdjęcia nie podbijając ISO do maksymalnych wartości. Oczywiście stałe światło 2.8 zawsze by się przydało, ale to od razu dwukrotnie wyższa cena - może kiedyś :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...