Jump to content
Dogomania

Fotografia II


dog_master

Recommended Posts

[quote name='orsini']
Polecam Ci jakąś lekturę co to jest HDR i DRI-dodam, że nie umiem ani jednego ani drugiego;-)))[/QUOTE]
spoko, narobiłem sie już w życiu HDRów więc nie widzę sensu czytania znowu tej suchej teorii.:diabloti:
[quote name='dog_master']Kontrast i ostrość też możesz ustawić w aparacie ;p

Tak. Skoro HDR może być wywoływany z jednego RAWa, to tak samo rozjaśniany JPG to będzie HDR. Różne jest narzędzie i sposób jego użycia. Pseudo, bo z prawdziwymi HDRami to ma niewiele wspólnego [bardziej to DRI jest] - za mała dynamika i spadek jakości obrazu.[/QUOTE]
:klacz:
Jak sie rozjaśnia cienie, to wiadomo że spadnie jakoś w tych rozjaśnionych partiach (szumy, kolory), a po to się robi kilka ujęć, żeby ta jakość była na całym zdjęciu taka sama. Podstawą HDR jest łączenie kilku ekspozycji, a potem użycie funkcji shadows/highlights (i oczywiście zabawa krzywymi). Ty użyłaś to drugie - więc dla mnie to jest pseudo hdr (albo bardziej dri, jak pisała dog_master).

[quote name='orsini']hahahahahahaha
w takim razie robię same pseudohdry bo każdą fotke rozjaśniam lub zciemniam :diabloti::diabloti::evil_lol::evil_lol::evil_lol:
Proszę Cię nie pisz takich nonsensów więcej.
Tak samo jak ustawianie ostrości w aparacie...a nie słyszałas o tym, że zawsze [B]PO zmniejszeniu[/B] należy wyostrzyć?no jasne-wielkość obrazka też mogę w aparacie ustawić :evil_lol::evil_lol:[/QUOTE]
kto tak powiedział? To jakaś sztywna zasada?

[quote name='orsini']Nonsensem jest to co piszesz o HDR :evil_lol::evil_lol::evil_lol: i tym, że jak cienie rozjaśnisz to jest to pseudohdr-komedia roku, ale co tam.
[/quote]

Hdr jest po to żeby te cienie, które są na zdjęciu o poprawnej ekspozycji, rozjaśnić, prawda? I żeby wszystkie przeswietlone partie przyciemnić, prawda? No.

[quote]
a skoro zmniejszasz to zawsze musisz wyostrzyć, kontrast też podciągnąć trzeba bo przy tym zabiegu spada.[/QUOTE]

Spada kontrast przy zmniejszeniu? A to komedia roku!:roflt:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 15k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Domka_Czika']( aparat mam nie najnowszy więc ...samio rozumiecie...)
[/quote]
Ja nie rozumiem.

[quote name='Judyciak']Może uda mi się namówić rodziców na Nikona D40
[SIZE=1](trochę em..."złego", no ale... w trakcie namawiania to "tylko ten!" :p)[/SIZE]
[/quote]
Dlaczego ,,tylko ten"?

[B]LeCoyotte [/B]- avatar zabójczy! :eviltong:

Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bognik']Ja nie rozumiem.

[quote]

4 letni aparat robi takie sobie zdjęcia...Jka mój pies biega to się rozmazują , chodź pewnie ja też w tym winię ruszająć rękoma... Ale na wakajce chyba będę miała nowy aparat ...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Domka_Czika']
4 letni aparat robi takie sobie zdjęcia...Jka mój pies biega to się rozmazują , chodź pewnie ja też w tym winię ruszająć rękoma... Ale na wakajce chyba będę miała nowy aparat ...[/quote]
Obiekty na wstawionych przez Ciebie zdjęciach są statyczne. Nie rozumiem tłumaczenia, że aparat winny. Na Twoich zdjęciach wyraźnie ''kuleją'' KADRY, które lepszymi nie będą nawet, jeżeli kupisz takie D3 z Nikkor'em 300/2.8 ED. Zamiast zwalać winę na aparat kup jakąś książkę fotograficzną i poczytaj trochę ;) Wiem co piszę, bo do niedawna sama zdana byłam na aparat kompaktowy, z którego wbrew pozorom byłam zadowolona.

Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Judyciak'][B]Bognik[/B] - bo reszta ma ponóc kolosalne ceny. Chyba, że sobie dozbieram.
A, i jeszcze do Bognika - ty masz świetne fotki ;)

Pozdrawiam(y)![/quote]
Ponoć? :eviltong: Dobrze poszukaj, taki D80 bardzo staniał. Warto, warto uzbierać na czegoś lepszego.

Dzięki ;)

Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Ja dzisiaj byłam w Media Markt i rozmawiałam z znajomym mają już ze 2miesiące promocje D40 i jak on mówi, ludzie kompletnie nie są zainteresowani,że niedługo po kosztach będą sprzedawać. co z nimi jest nie tak? z ciekawości tylko pytam.
Ja dzisiaj w końcu kupiłam sobie pokrowiec do mojego Canona:multi:i na święta planuje sobie jakiś obiektyw wybrać:loveu: ach wciąga, wciąga to wszystko

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KaRa_']Ja dzisiaj byłam w Media Markt i rozmawiałam z znajomym mają już ze 2miesiące promocje D40 i jak on mówi, ludzie kompletnie nie są zainteresowani,że niedługo po kosztach będą sprzedawać.wszystko[/quote]
Niemożliwe, czyżby czytali jaką antyreklamę robimy modelom: D40/D40x/D60 na dogomanii? :evil_lol:

Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Domka_Czika']4 letni aparat robi takie sobie zdjęcia...Jka mój pies biega to się rozmazują , chodź pewnie ja też w tym winię ruszająć rękoma... Ale na wakajce chyba będę miała nowy aparat ...[/quote]Pierwszy post!

[quote name='KaRa_']Ja dzisiaj byłam w Media Markt i rozmawiałam z znajomym mają już ze 2miesiące promocje D40 i jak on mówi, ludzie kompletnie nie są zainteresowani,że niedługo po kosztach będą sprzedawać. co z nimi jest nie tak? z ciekawości tylko pytam.[/quote]
[quote name='Judyciak']Może uda mi się namówić rodziców na Nikona D40
[SIZE=1](trochę em..."złego", no ale... w trakcie namawiania to "tylko ten!" :p)[/SIZE][/quote]
[quote name='LeCoyotte']to już było przerabiane w tym wątku sto razy:eviltong:[/quote]
Dodałam do pierwszego postu ;p Jak nie zapomnę [a na 99% zapomnę...] to wrzucę w miarę aktualną listę obiektywów AF-S. Dodalam info o stabilizacji...

Hehe, Kara, widzisz! ;p Tak, to niestety wciąga :roll:

A ja mam problem ;p Bo Olek wypuści 2 nowe body [4/3 i micro4/3] na wiosnę, więc teraz nie mam o co prosić na gwiazdkę... :(

;)

Link to comment
Share on other sites

dog_master, fajne dynamiczne zdjęcie! Niby nieostre? imho o to chodziło;)

[quote name='Tinka:)']
ja dzisiaj robiłam zdjęcia canonem 30d- czarna magia :mdleje:[/QUOTE]

ee prosta puszka;) Im więcej przycisków tym lepiej:loveu: nie trzeba grzebać w menu, żeby zmienić jakąś funkcję

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...