Jump to content
Dogomania

Fotografia II


dog_master

Recommended Posts

  • Replies 15k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Nicka*']Słuchajcie... jak można w kompakcie uzyskać ten cudny efekt rozmazanego tła ? Jak na razie to mi się to raz udało, ale sama nie wiem jak... :placz:[/quote]
Przy włączonej funkcji 'makro' lub 'portret' powinno być tło rozmazane ;)

Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Dluga ogniskowa -> duzy zoom

[quote name='bognik']Ale białe tło, faktycznie pies wygląda trochę jak wycięty :-)
Brak przepaleń - super! ;)
I znowu ostrość (+ kolorek) bajer :loveu:

Pozdrawiam![/quote]

Danke schon :)

No niestety, ten Olek ma takie dziwne zjawisko przy krawedzi z bialym... Takie "ostre" odcinanie...

Link to comment
Share on other sites

Czesc
Dzisiaj rozmawiałam z mamą, no i dowiedzilam się ze na wakacjach mamusia kupi mi lustrzanke :loveu::multi:
Na nowy sprzęt bedzie mogla wydac (pewnie body z jakims kitem) około 2 tys "z groszami"
Nieznam sie za bardzo na aparatach, ale napewno mysle o dwoch firmach nikon i canon. A konkretnie o canonie 400d, moze 450d i nikonie d80.
Moze podsuniecie mi pare pomysłów ?

Link to comment
Share on other sites

[B]Klaudia zdjęcie cudne:-o, piekne krajobrazy fajny pomysł. tylko z kolorami bym pokombinowala troche..hm..sama nie wiem[/B]

[quote name='drzalka']Czesc
Dzisiaj rozmawiałam z mamą, no i dowiedzilam się ze na wakacjach mamusia kupi mi lustrzanke :loveu::multi:
Na nowy sprzęt bedzie mogla wydac (pewnie body z jakims kitem) około 2 tys "z groszami"
Nieznam sie za bardzo na aparatach, ale napewno mysle o dwoch firmach nikon i canon. A konkretnie o canonie 400d, moze 450d i nikonie d80.
Moze podsuniecie mi pare pomysłów ?[/quote]
[B]Nikon D80;)[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='drzalka']Nieznam sie za bardzo na aparatach, ale napewno mysle o dwoch firmach nikon i canon. A konkretnie o canonie 400d, moze 450d i nikonie d80.
Moze podsuniecie mi pare pomysłów ?[/QUOTE]

W tym momencie myślę, że nie body zagra tu glówną rolę (bo jest podobnej klasy i to kwestia gustu co wybierzesz ;) ) a szkło jakie pod nie podczepisz. Także najpierw pomyśl nad obiektywem (bo być może spodoba Ci się jakiś nikkor albo canon) to i łatwiej będzie puszkę wybrać.

Pozdrawiam !

Link to comment
Share on other sites

Moze udalo by mi sie jakos mame przekonac zeby wiecej pieniedzy wydala na body razem z obiektywem np razem 3000zł no zobaczymy. Myslałam nad obiektywem na początek.
Np gdy wybiore nikona to moze ktorys z tych ?
SIGMA 18-50 mm f/2.8 EX DC Macro ?
Sigma 17-70 F/2.8-4.5 DC MACRO HSM
TAMRON SP AF 17-50mm F/2,8 XR Di II LD Asfer

A do Canona to moze
Canon EF-S 17-55 F 2.8 IS USM
TAMRON 17-50 Xr Di II LD 2.8
?

Link to comment
Share on other sites

A co z pozostalymi ?:]
Ja tak naprawde kompletnie sie nieznam, licze ze pomozecie mi troszke z wyborem ;] chcialabym wsyztskiego sprubowac. Do teraz focilam kompaktem najczesciej psa, ale ostatnio tez kwiaty, troche makro.
Chcialabym tez zacząc focic ludzi, pokazywac dzieki zdieciom ich emocje...

Link to comment
Share on other sites

Sigmy - jedni je chwalą inni nie są zadowoleni. Dużo zależy od tego jaki egzemplarz Ci się trafi. Czasem zdarza się, że źle ostrzy (przed lub za obiektem) ale to wszystko obejmuje gwarancja ;)
Ja mam 2 Sigmy - właśnie te z serii EX i jestem bardzo zadwolona ;)

Jeśli chodzi o Tamrony, nie wypowiadam się, nie miałam styczności. Podobnie z Canonami (mam Nikona, więc siłą rzeczy Canony mnie nie interesują ;) )

Ta druga Sigma (17-70) nieco gorsza.

Zaraz przyjdą mądrzejsi to się wypowiedzą ;)

[B]edit[/B] do portretu najlepiej stałka ;)

Ale moim zdaniem jednym obiektywem sprawy nie załatwisz ;)

Link to comment
Share on other sites

Dzieki :]
Ja wiem ze na jednym się nie skonczy, ale tak na początek, bo odrazu kilku napewno niekupie, bo niemam czym zaplacic heh ;D

Niewiem dlaczego ale moj kolega ktory foci canonem 400d odradzal mi nikonad80 bo stary :/ Tyle tylko powiedzial, innych argumentów nie podal, tylko zebym brala 400d ...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='drzalka']Niewiem dlaczego ale moj kolega ktory foci canonem 400d odradzal mi nikonad80 bo stary :/ Tyle tylko powiedzial, innych argumentów nie podal, tylko zebym brala 400d ...[/QUOTE]

Idąc tym tropem - najlepiej kupić D60, bo wyszedł niecały miesiąc temu ? :roll: Nie tędy droga.
Pozadym wiesz jak jeszcze niedawno ludzie bili się o D70s i D50 ? To to dopiero są starocie, już ich nie produkują a wciąż świetne.

Lustro to nie najnowszy model telefonu komórkowego, nie trzeba wymieniac co pół roku ;)

Jeszcze nie wyszedł następca D80, więc można powiedzieć, że jest najnowszy na swojej półce jeśli chodzi o Nikona.

Link to comment
Share on other sites

[I][quote]Niewiem dlaczego ale moj kolega ktory foci canonem 400d odradzal mi nikonad80 bo stary :/[/quote][/I]
Nieźle :evil_lol:

[quote name='Justa']To piękne dziewcze to Ty :razz: (?)[/quote]
Haha! Tak, to ja z bratem i Lharą :razz:

Jak się podoba przeróbka? Zdjęcie + obróbka mojego autorstwa, prawie jak studio (prawie robi wieeelką różnicę) :diabloti:

Mam jeszcze portret rodzinny. Uważam, że dzisiaj mi wyszedł (pierwszy raz w życiu :multi:) ;)

Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bognik']
Haha! Tak, to ja z bratem i Lharą :razz:

Jak się podoba przeróbka? Zdjęcie + obróbka mojego autorstwa, prawie jak studio (prawie robi wieeelką różnicę) :diabloti:

Mam jeszcze portret rodzinny. Uważam, że dzisiaj mi wyszedł (pierwszy raz w życiu :multi:) ;)

Pozdrawiam![/QUOTE]

Dawaj portret :loveu:

No, jak na warunki niestydyjne wyszło Ci to świetnie :razz:

[B]drzalka[/B] ceny już leca na łeb na szyję ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...