Jump to content
Dogomania

Grzywaczowy off v. 0.2


Dudek

Recommended Posts

  • Replies 412
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hej
Czy macie jakieś ciekawe adresy stron z wystawowymi gadżetami?
Interesują mnie :
- wypasiona ;) ringówka dla malusiego pieska
- złoty, cieniutki łańcuszek z cieniutką skórzaną smyczką do kompletu dla większego pieska
- przywieszka z podobizną psa danej rasy, do której przyczepia się numer startowy lub wypasiona opaska na rękę
- nabłyszczacz do włosa i spray obciążający włos
- gumki, frotki, kokardki

Gdzieś to kiedyś widziałam, ale gdzie to nie mogę teraz trafić gdzie. Tzn nie wiem jak to tytułować, bo jak wpisuję gadżety, itp to nic nie mogę znaleźć :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gruca']Na bazie powinna dodawać zdjęcia i zmieniać cokolwiek tylko ta osoba która ma danego psa ,a nie gorliwi.Szkoda że tak nie ma.[/quote]


szkoda że tak wielu właścicieli w ogóle nie uaktualnia bazy - wówczas nadgorliwi się przydają, nie uważacie?? Ja np mam zamiar dalej być nadgorliwa i wprowadzać stopniowo każdego poznanego grzywca w Hiszpanii - już pojawiło się ich więcej dzięki mnie i mojemu molestowaniu by ich właściciele wprowadzali swoje fotki i dane o których ja nie mam pojęcia...

co do nadmaru fotek - łatwo je samemu usunąć, podobnie jak łatwo usunąć nieistniejącego psa z miotu

BTW - [B]Agamo[/B] - czy posprzątamy w końcu bałagan w Twoich grzywcach???
[URL]http://www.chinesecrested.no/en/registry/breeders/Poland/od+Zbojnika+Ondraszka.html[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agama']Deidre POSPRZATAMY,juz znalazlam karty miotow i bede Ci przesylac na PW,na razie moj weteranik pojawil sie w championach na bazie,niudlugo bede miala strone,zgromadzilam juz duzo fot[/quote]

super! wyslij mi który, ,kiedy i z kim, popoprawiam i bedzie ciut więcej porządku na bazie :thumbs:

[quote name='maga18']We wrześniowym numerze "Przyjeciela Psa" jest artykuł poświęcony porównaniu chińskiego grzywacza pp z chartem afgańskim :)[/quote]
:megagrin: :lol!: :mdrmed:
no artykuł ma swoje uzasadnienie - nie ma dnia żebym nie usłyszała - "to miniaturowy chart afgański??"

BTW najlpszy kawałek usłyszałam od rodaków - idę sobie popołudniową porą z pracy do domu, wieje lekki wiaterek który mi cudnie psicę rozwiewa - wiecie jaki to widok rozwiany mocno kosmaty pp, no nie?. Ja się patrzę rozkochanym wzrokiem i nagle z boku z ławeczki słyszę:
- co to kur** jest?? JENOT ???

kochani rodacy tak się na zwierzach znają ze wiedzą że jenot istnieje HEHEHEHHE

Link to comment
Share on other sites

tia no z tymi chartami afgańskimi to raz w lecznicy pan do mnie podleciał taki podekscytowany na widok Toffika z pyt "skąd pani ma miniaturę charta afgańskiego? bo też bym chciał" ja się usmiechnęłam i powiedziałam,że nie ma sprawy wystarczy kupić chińskiego grzywacza pp hihihihi, u Molly tak się przyglądaja ale już na afgana nie pasi bo uszy stoją ale za to jak była malutka to była liskiem, wiewórką no i standardowo pudelkiem też...a na łysego to się pytaja a co mu się stało?a dlaczego go pani tak wygoliła? choć coraz więcej osób zaczyna rozpoznawac rasę i słysze "o patrz chiński grzywacz"
Ale Haryś i west to się uśmiałam bo tego jeszcze nie słyszałam:lol:
Ale co się dziwic jak co niektórzy to nawet nie wiedza jakiej rasy psa mają...ostatnio przychodzi do sklepu z art.zoo mojej kolezanki babka i chce karmę, więc koleżanka pyta a jaki piesek i ile ma;babka na to terierek, no to ta pyta a jaki ,a ona no taki maly terierek, no to koleżanka dała spokój i nie pyta już jaki a nagle pani patrzy na karmę gdzie jest ów piesek i mówi o takiego...a potem chodziła po sklepie i kupowała tylko smakołyki i karmę gdzie był namalowany westik, bo jak był york to mówiła o jakie fajne smakołyki dla yorków:crazyeye::evil_lol:mi opadły ręce a kolezanka zaczęła jej tłumaczyć,że to że tam york jest to nie znaczy,ze dla yorków tylko taki rysunek a jest dla wszystkich psów...biedne grzywacze umarły by z głodu bo nie ma dla nich karm i smakołyków...hahahaaha

Link to comment
Share on other sites

Apropo dodawania danych na bazie - w hodowli Della Castafiore pojawiły się nowe szczylki, dodałam je do bazy póki co w ten sposób i wyjaśniam z osobami obeznanymi w temacie czy dobrze je wpisałam.
Jest mi szczególnie z tego powodu przykro.....
[URL]http://www.chinesecrested.no/en/registry/breeders/Spain/Della+Castafiore.html[/URL]

i btw - ich mama to wedle strony Della "Razzmatazz Drusila" - ale na bazie takiej nie ma, wie ktoś coś o takiej suce?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ilka21']kurcze pokopałam chwilę w necie i czarna dziura, nic nie ma na temat tej suki[/quote]
no nic, odważę się napisać maila do opiekuna tych psów, może po prostu napisał/napisała imię domowe? Dowiem się co to za sunia. Zresztą spotkam całe grzywcowe towarzystwo już w październiku na wystawach i porozmawiam jak tam się sprawy mają. Jak znam Hiszpanów i siebie to bez łez nie pogadamy....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='resuruss']:lol::lol::lol:
Niemniej lepsze komentarze są jak sie z łysym idzie :evil_lol:
Moje czarnuchy to najczesciej pudelki ,charciki ,raz były sznaucerami :crazyeye:,
Harys awansował do miana westa ,a Gizmo był ogolnie terierem ;)[/quote]

moje najczesciej sa chihuahuami, bywaly yorkami, a raz Zoe zostala mianowana posokowcem :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Wystawa, wystawa i po wystawie. Gratuluję Ani i jej coraz piękniejszemu Karacikowi zajęcia 1 miejsca, CWC, NDPwR oraz BOBa! Aniu super!!!
Niestety suczek nie widziałam, bo czekałam na ringowe zmagania z moim yoreczkiem i tylko w przelocie dorwałam Anię :cool3:.
Przyznam, że wróciłam wpół przytomna. Pies do tej pory nie może dojść do siebie :shake:. Gdybym wiedziała, że będzie taki skwar (w Lublinie zapowiadali deszcze w tamtym rejonie) to na pewno nie pojechałabym. Tragedia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maga18']Deidre jesli chodzi o Razzmatazz Drusila to na pewno nie jest to imie domowe, poniewaz Razzmatazz to nazwa hodowli... patrzlam na baze na mioty `D´ i jak na zlosc mieli ich kilka... wiec ciezko przypasowac[/quote]

Maga to że Razzmataz to hodowla to wiem, to pierwsze co znalazłam na bazie :)
Zastosowałam skrót myślowy i dumałam że samo "Drusila" jest domowe. Z drugiej stronie w baie są luki straszne i moze po prostu nie ma jakiego miotu lub nie wpisano całego? Odpowiedzi jeszcze nie dostałam na jej temat, jak na razie napisał do mnie znajomy który ma sunię po psach z Della oraz świeżego pieska stamtąd (King Lear - zobaczę malucha już niedługo!) :) Znajomy nie wiedział nic o Drusili, podał mi za to swoje miano hodowlane, myśle że roczek, dwa wystaw tutejszych i uzupełnie sporo wieści o grzywkach iberyjskich :D Parę osób jednak je posiada mimo ze na ulicy dla większości są zawsze "mieszańcami collie i pudla" lub "mini afganami" hihihihihi

Link to comment
Share on other sites

to powałkujmy bazę raz jeszcze

dłuższy czas na bazie tkwi fotka jednego pieska
[URL]http://www.chinesecrested.no/no/registry/74503/Brevia+Catani.html[/URL]

chodzi mi o to które ustawiłam jako pierwsze, startowe, następne trzy dodałam własnie i wiem na pewno ze to Brevia jako szczeniaczek i na wystawie w Sopocie (na wystawie drogą eliminacji wg listy zgłoszonych)

no i jak widać - pierwsza fota i trzy następne to ZUPEŁNIE INNY PSIAK. Mam rozumieć że znowu ktoś w dobrej wierze wrzucił nie to co trzeba? To co ?? usuwamy jedną fałszywkę??



p.s. przy okazji - wolno tak pp na hl przerobić i wystawić? Pytam grzecznie bo... nie wiem. Etyczne to czy nie? Dozwolone i stosowane nagminnie??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...