Jump to content
Dogomania

Świnki morskie w nowych domach:)


Doda_

Recommended Posts

Świneczki bardzo dużo piją wody- z poidełka, takiego klasycznego- średnio 3 razy dziennie uzupełniam im pojemnik 150ml. Uwielbiają wszystkie warzywka- marchewkę, jabłuszka, pietruszki im dużo daję i też wcinają. Bardzo lubią też trawę, ale najbardziej to lubią sianko. Jako suche daję im karmę Cavia Crispy z Versele-laga i też szybciutko znika :).

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 443
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Doda bardzo się cieszę,że znalazłas domek dla Saszki i Borysa... (Saszke trzymałam na rekach u weta i Gambita też...) Może mi ktoś wyjasni skąd się wziął Borys (Elurin najgłosniej protestował przeciwko imieniu Borys.. ) nowa partia laboświniaków czy którys zmienił imię ?????
Vitapolu proszę mi tu nie przeklinać...moje swinie jedza właśnie to..od ostatniej wizyty u Pucki Vitapol wymieszany jest z Versele Laga...ale świnie kochają Vitapol...
choć nienajlepszy..ale,ale...chipsy chyba tez nie są najlepsze ...a czy tu ktos nie jadł chipsów?????
Doda mam nadzieję,że uda Ci sie dobrać towarzystwo dla Twojej świnki...generalnie dziewczyny sa zgdoniejsze niez chłopaki....:)

Link to comment
Share on other sites

Zmiana imienia, Borys miał wcześniej imię też na B, ale nie pamiętam. To z tej partii, której razem nadawaliśmy imiona.
Jeśli twierdzicie, że Vitapol jest OK, to nie ma sprawy, będę go sprzedawał (w poniedziałek składam wniosek o dotację z UE :) ).
Macie może pomysł na nazwę sklepu internetowego z artykułami głównie dla gryzoni, królików i fretek? Jestem wyprany z pomysłów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Evelin']Doda bardzo się cieszę,że znalazłas domek dla Saszki i Borysa... (Saszke trzymałam na rekach u weta i Gambita też...) Może mi ktoś wyjasni skąd się wziął Borys (Elurin najgłosniej protestował przeciwko imieniu Borys.. ) nowa partia laboświniaków czy którys zmienił imię ?????
Vitapolu proszę mi tu nie przeklinać...moje swinie jedza właśnie to..od ostatniej wizyty u Pucki Vitapol wymieszany jest z Versele Laga...ale świnie kochają Vitapol...
choć nienajlepszy..ale,ale...chipsy chyba tez nie są najlepsze ...a czy tu ktos nie jadł chipsów?????
Doda mam nadzieję,że uda Ci sie dobrać towarzystwo dla Twojej świnki...generalnie dziewczyny sa zgdoniejsze niez chłopaki....:)[/quote]

ja sama tez sie ciesze, ze 3 swinki beda mialy dom.
Nie wiem czy Vitapol to dobra karma dla gryzoni, ale moje zwierzaki to jedzą. świnka niestety nie lubi suche karmy, je rzadko te karmy. Ale szczury uwielbiają, papugi tez (proso o nazwie vitapol:diabloti:)..
A co do towarzyszki dla mojej świnki, to wybrałam już - od Lexi. Ale ona jest jeszcze za malutka, i nie mam 100% pewnosci czy to samiczka.. Bedzie wiadomo za kilka tygodni... Ja tez mysle ze swinki sie dogadaja, zreszta zobacze, jak samiczka bedzie u mnie.

--------
Jesli znacie jakas samiczke, ktora czeka na domek (najlepiej mlodziutka, wiek do kilku miesiecy) to mozecie mi ją pokazac, bo gdyby okazalo sie ze prosiaczki od Lexi to samczyki, co wtedy?? :loveu:

Link to comment
Share on other sites

A co do karmy Vitapol, to jak mam mniej kasy, to kupuje im dużą pakę vitapolu, dużą pakę Cavia Crispy i im mieszam i muszę powiedzieć, że ziarna z Vitapolu są wyjadane natychmiast. Ciężko mi powiedzieć, czy to najgorsza karma, moje poprzednie zwierzęta się na tym chowały i jakoś żyły długo i szczęśliwie...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Elurin']Jeśli twierdzicie, że Vitapol jest OK, to nie ma sprawy, będę go sprzedawał (w poniedziałek składam wniosek o dotację z UE :) ).
Macie może pomysł na nazwę sklepu internetowego z artykułami głównie dla gryzoni, królików i fretek? Jestem wyprany z pomysłów.[/quote]

Mysia norka? :) Chomiczy magazyn? Trzy małe świnki?

Myślisz, że ktoś byłby zainteresowany kosmetykami dla świnek morskich? Jest taka mała firma w W. Brytanii:
[url]http://www.gorgeousguineas.com/[/url]
Może udałoby ci się nawiązać kontakt z firmą Oxbow?
[url]http://www.oxbowhay.com/index.sp[/url]

Link to comment
Share on other sites

Znalazłam drugi transport z Wrocławia do Katowic. Kolega od Agatory mógłby przywieźć świnki. To okolo 26 Kwietnia.
Czekam jak Graynew odpowie mi czy przyjeżdza 12 kwietnia, jesli nie, to ten kolega od Agatory mógłby przywieźć świnki. :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Evelin']Doda, to trzymam kciuki żeby się wszystko udało..Musi się udać...[/quote]

dzięki, ja tez mysle ze musi sie udac, moja swinka akceptuje papugi i szczurow, na psow nie zwraca uwagi..wiec mysle ze z druga swinka powinno byc dobrze..ale zobacze... :)

Link to comment
Share on other sites

Trolka, wlasnie ANIK z caviarni sie odezwala do mnie z prosba o pomoc. Jutro odbieram swinke od dziewczyny, ktora chciala swinke wyslac POCZTA do gadziarza... Trzymajcie kciuki, zeby sie pojawila na umowionym miejscu:mad:... /jeśli wszystko pojdzie oki, pojadę do Katowic i Anik odbierze swinke/

Link to comment
Share on other sites

Jeśli sie pojawi, to chcialabym cos wymyslic, by zdobyc jej adres domowy.. Bo ona to podobno rozmnaza rozne gryzonie i wysyla do gadziarza.. :angryy: Ja gdybym musiala jedną myszke dac gadziarzowi - to wolalabym dac mu samochod, dom, kase, a nie myszke :angryy:

Link to comment
Share on other sites

UDALO SIE!!
Mam świnke!! Przyjechałam i ona czekała na umówionym miejscu, wzięłam najpierw pudełko ze świnką, i wymagałam adresu domowego i się udało, dała mi go. Dałam jej 10 zł to szybko poleciala do sklepu BILLA... To dziewczyna taka biedna, niezadbana, wiem że to nieważne ale ona nie wygląda na taką, co by dbała o zdrowie zwierzaków. Po prostu handluje gryzoniami po to by mieć kase. Swinka nie miała nic do picia :crazyeye: Ta dziewczyna nas bardzo się bała, naprawdę, nie byłam dla niej miła, mój tata też. Jej ręce się drzesły:angryy: Mam adres, i może ANIK albo ktoś z Caviarni pojedzie do niej sprawdzić co ona robi z gryzoniami.. Bo ja nietety nieslysze to będzie mi trudno ale oczywiście moge pojechać ale z kimś.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...