Jump to content
Dogomania

Krystyna Opara (PL)


klepcia

Recommended Posts

Ja osobiście jak zobaczyłam jaka suczka wygrała w otwartej w seterach to aż się zdziwiłam sunia z nadwagą, i kiepsko się poruszająca bo były psy co na prawdę świetnie w ruchu były, z piękną sylwetką i budową. Jak dla mnie to było sędziowanie na odwal, takie od niechcenia.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • Replies 77
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja mam nieco mieszane uczucia po ocenie u tej pani. Co prawda mamy z Diabolem (shar pei) cwc i ndpwr, ale cwc dostala suka z potworna praca frontu w ruchu. Rase wygral bardzo ladny piesek z mlodziezy.
Trudno mi powiedziec, na co najbardziej patrzy- chyba na wrazenie ogolne? Moge wywnioskowac po dzisiejszym sedziowaniu, ze lubi zwierzaki mocne i 'wyraziste'. Wazna jest tez dla niej glowa. Porownuje w ruchu po dwa/trzy psy.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Czy pani Opara zwraca uwagę na handlera?:razz:
Będzie nas jutro sędziować.:cool3:

Jesteśmy właśnie po ocenie u p. Opary. Bardzo sympatyczna, dokładna, niczego nie przeoczy, rzeczywiście nie dotyka psów. Bardzo pozytywnie nastawiona na debiutantów:cool3:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

[quote name='Biutka']Ktoś był u pani Opary, na Młodym Prezenterze? Jakie najczęściej figury daje? Proszę o odpowiedź :placz:[/QUOTE]

Nie wiem jakie zazwyczaj, wczoraj na eliminacjach dała mi T i okrąg, na finałach 8, gr. młodsza nie miała chyba 8 z tego co pamiętam ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kinnia']prawda psów w ogóle nie dotykała a jak mój biegał to z kimś gadała... Wybierała mocne psy... a jeśli pies zaczął ,,galopować,, to już mógł pożegnać sie z 1 lokatom[/quote]

zgadzam się z tym , że psów nie dotykała
przykłada dużą wagę do prezentacji.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Bardzo duzy pozytyw dla tej Pani !!! Oceniałą moje Shih tzu w Będzinie i pomimo że nie wygrałem (II lok.) to jestem zadowolony z tej oceny. Wygrał rżeczywiście ładniejszy piesek. Ktoś tu pisał że "kamienna twarz" .Nic podobnego -zadowolona uśmiechnięta. Jak tylko będzie okazja to pojadę jeszcze raz do tej pani.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 7 months later...

Pani sędzina bez dotknięcia mojej suni wpisała jej w kartę że jest zatuczona i z pierwszą w życiu oceną bardzo dobra wyprosiła z ringu - szkopuł w tym że moja tybetanka ma dużo sierści i sprawia takie wrażenie , walczę nieustająco z moim niejadkiem o każdy kilogram na plus bo przy wzroście 65cm w kłębie 38-39kg w tej rasie to prawie niedowaga, dodam jeszcze że sunia ma ZW.Polski 2009, dosk. i CWC na Champion of Champion 2010 i do tej pory na 10-wystaw zdobyła 8 złotych medali.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Po wystawie Cacib w Katowicach mogę powiedzieć tylko tyle, że Sędzia przywiązuje dużą wagę do handlingu, oceny psa w dynamice ruchu, jest osobą kulturalną. Jeśli chodzi o lokaty to tu niestety nie wiem co się liczy, typy kompletnie niezrozumiałe, wybiera psy po handlerach albo działaczach związkowych. W porównaniach wybiera psy niezwiązane z kiepskimi proporcjami, szczerze mówiąc nie dziwię się, że żaden szanujący się hodowca labradorów nie przyjechał na wystawę z sukami. Moja też była pierwszą i ostatnią u tej Pani.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

jak dla mnie to osoba bardzo poważna. jej ocena na ringu trochę mnie zdziwiła, chodziłam z psem po ringu kilka minut,potem ustawienie na stoliku,sędzina dokladnie obmacywala psa ! nie odzywala sie do wystawcy ! poczym jeszcze jedne kółeczko następnie pani śedzia uśmiechnięta wręczyła mna teczke z ocena i pogratulowała !......z tym ze nie wiedziałam czego ;) dopiero po zejściu z ringo przeczytalam opis i wpis ze suka wygrała.

Osoba milcząca na ringu ! Nas oceniała pierwszy raz.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

nie wiem czy "miłą i sympatyczną" można nazwać osobę, która co chwila wydziera się na kogoś w ringu? "do mnie!" to komenda do wystawcy aby podszedł. ogólnie straszna baba, zdecydowanie odradzam początkującym bo można się niepotrzebnie zestresować i zrazić do wystaw. znajomość wzorca zerowa, wszystkie psy ten sam opis (!). polecam natomiast jeśli ktoś chce zrobić hodowlankę bo cała stawką dostaje ocenę doskonałą...

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

[B]Witam serdecznie moje imię Aneta chcialam sie dowiedziec cos wiecej o tej pani sedzi gdyz jade na wystawe do Katowic z moim mopsem bede go wystawiac osobiscie i jest to moja pierwsza wystawa,oraz pierwsza mojej suni STEFI bardzo sie stresuje [/B]w dodatku mam wielki problem poniewaz sunia nie chce pokazac zebow .... Jak ocenia pani K.Opara ? na co zwraca uwage? jest bardzo dokladna? mojej suni brakuje dwoch zabkow u dolu z gory ma idealny zgryz .. ja jestem z krakowa pozdrawiam i czekam na wasze opinie

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

[quote name='mopsik12'][B]Witam serdecznie moje imię Aneta chcialam sie dowiedziec cos wiecej o tej pani sedzi gdyz jade na wystawe do Katowic z moim mopsem bede go wystawiac osobiscie i jest to moja pierwsza wystawa,oraz pierwsza mojej suni STEFI bardzo sie stresuje [/B]w dodatku mam wielki problem poniewaz sunia nie chce pokazac zebow .... Jak ocenia pani K.Opara ? na co zwraca uwage? jest bardzo dokladna? mojej suni brakuje dwoch zabkow u dolu z gory ma idealny zgryz .. ja jestem z krakowa pozdrawiam i czekam na wasze opinie[/QUOTE]


Teraz chyba masz juz sama opinie o sędziowaniu w Katowicach. Ja byłam w szoku.

Więcej do p.K. Opary nie pojadę- i osobiście nie polecam.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

p. K. Opara oceniała mnie w Białymstoku. Odniosłam miłe wrażenie. Nawet zażartowała. Nie zwraca uwagi na to kto wystawia więc DUŻY PLUS za to. Nie sędziuje po układach. Lubi jak pies porusza się dynamicznie. Nie patrzy za bardzo na długość włosa(przynajmniej u mnie, w mojej rasie).

Edited by Papillon Grejfis
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

KAtowice 2013
Sedziowała owczarki podhalańskie i pony. Nie dotknęła ani jednego psa! Sędziowanie bez konsekwencji. To psy pracujące - wybierała często te z widocznymi błędami i słabe w ruchu. Dziwna maniera ustawiania psów po 3 i puszczania ich razem po prostej, co na małym ringu i przy dużych odstępach pomiędzy psami i gabarytach psów nie mogło niczego udowodnić ani pokazać. Może to dobre przy małych terierach że widać je razem , ale przy owczarkach ??? Jednym slowem - mała katastrofa. No i może detal , ale jednak . Na ringu trzeba jakoś wyglądać samemu, mieć schludną fryzurę, ubiór i odzywać się do wystawców nie tylko do asystenta . Estetycznie też na wystawie międzynarodowej trzeba się "mieć", a nie wyglądać jak po 3 dniowej ciągłej podróży w autobusie z którego prosto nad ranem wypuszczono mnie na ring. Zaprzeczenie elegancji męża.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...