Jump to content
Dogomania

Piotr Król (PL)


Ania_Carmen

Recommended Posts

Moja sunia oceniana byla przez Niego w Opolu, w maju. Co powiem o Nim? Ogromna kultura osobista, spokoj, przyjazny stosunek do zwierzaka, jak i sympatia do mnie, jako wystawiajacej. Porozmawial o rasie. Zero pospiechu. Opis dosc dokladny, a nawet wtracenie,"suczka sympatycznie prezentowana", co wywolalo moj usmiech. Mala - konczyla wtedy mlodziezowy championat- zostala dokladnie dotykana, sprawdzil zeby, okrywe wlosowa, przeperosil, ze nie ma pelnych dokumentow ( wina obslugi) wiec do karty oceny zapisal ,ze mozemy pojsc sobie na Bisy.Za co przeprosil w imieniu osob, ktore przygotowywaly papiery.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 110
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Moja sunia oceniana byla przez Niego w Opolu, w maju. Co powiem o Nim? Ogromna kultura osobista, spokoj, przyjazny stosunek do zwierzaka, jak i sympatia do mnie, jako wystawiajacej. Porozmawial o rasie. Zero pospiechu. Opis dosc dokladny, a nawet wtracenie,"suczka sympatycznie prezentowana", co wywolalo moj usmiech. Mala - konczyla wtedy mlodziezowy championat- zostala dokladnie dotykana, sprawdzil zeby, okrywe wlosowa, przeperosil, ze nie ma pelnych dokumentow ( wina obslugi) wiec do karty oceny zapisal ,ze mozemy pojsc sobie na Bisy.Za co przeprosil w imieniu osob, ktore przygotowywaly papiery.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

ja jednak mam obiekcje wobec tego sędziego, oceniał mojego psiaka kilka razy i powiem tylko tyle...wygrywa zawsze pies nieważne jakiej wartości byle był wystawiany przez handlerkę o której mu wiadomo...nie mam nic przeciwko P.Szydłowskiej ani P. Jurek itd ale zależność, układzik jest jeden, facet sam się nie kryje z tym że docenia zaangażowanie tych handlerek w świecie kynologii, ale chciałam cicho nadmienić że wystawy psie mają konkurencję tzw. Junior Handling i tam sie ocenia umiejętności pokazania psa a poza tą konkurencją ocenia się przede wszystkim walory psa...tak na marginesie !!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Oceniał nas na Międzynarodówce we Wrocławiu. Przy ringu siedziałam przez kilka ras, ok 60 psów w tym czasie ocenił. Szło sprawnie, ale jak już ktoś mu podpadł, to był niemiły. Bardzo się oberwało pani, która przykleiła numerek jakby z boku swetra.. no, dla mnie to akurat nie powód, by na kogoś nakrzyczeć. Była też pani, która w podziękowaniu podała p.sędziemu rękę i została 'pouczona', że to wyższy rangą podaje dłoń.
Do nas na ringu był uprzejmy.
Czyli loteria, nawet w ciągu jednego dnia można być różnie potraktowanym przez Pana Króla.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

Opis trafny.
Pomylił się i zawołał nad o rasę za szybko, wpadłam na ring jak burza, zero przygotowania, z sercem w gardle (no bo jak to, wszystko mam obliczone, jeszcze czas, jeszcze zdążę na spokojnie ringówkę założyć, psa dopieścić, nie ma pośpiechu - więc pies w klatce, ja na luzie siedzę na krzesełku..).. Pan Król zorientował się, że coś jest nie tak bo z za dużym popłochem tam wpadłam ;) Ogarnął, przeprosił mnie, zapytał czy jestem gotowa czy jednak ma wołać tamtą rasę (byłam sama w rasie). Wszystko z uśmiechem i przeprosinami. Bardzo miło go zapamiętam ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Margo unlocked this topic
  • 5 years later...

Ocena trwa kilkanaście sekund. sędziuje expresowo. Sędziuje niezgodnie z planem sędziowania. Jeżeli skończył przed czasem sędziować sznaucery czarno-srebrne powinien poczekać do godziny o której wystawiane sznaucery czarne. Przez jego pośpiech kolejna rasa pieprz i sól  powinna zacząć o 11:00 (do oceny 23 psy) a ocenianie zakończone było o 11:10. Skandal. Poza tym sędzia układowy. Liczą się tylko znajomości głównie z oddziałem Legionowo oraz z sędziami. reszta nie gra roli jeśli. Seksistowskie komentarze do kobiet. Lubi kokietowanie przez kobiety. Liczy się końcówka ringówki a nie pies.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

CACIB Babimost grupa I- nie jestem super znawczynią, ale przedziwnie wyglądało to sędziowanie - jedno kółko po ringu na odczep, od razu pod namiot, na psy pan Król jakby w ogóle nie patrzył. W ocenie zero opisu, ani jednego słowa. Odniosłam wrażenie, że zwycięstwa w poszczególnych klasach były ustawione pod konkretnego psa, który miał zgarnąć BOBa. Zdecydowanie nie był to najlepszy pies w rasie. 

Jestem zniesmaczona jego dzisiejszym  zachowaniem i ocenami.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...