Jump to content
Dogomania

Zagraniczne wystawianie


basia

Recommended Posts

Gdzie w necie można znaleźć terminarz wystaw zagranicznych, a głównie chodzi mi o Czechy i Słowację??

Mam też pytanie do tych co wystawiają swoje pieski zagranicą. Jaki poziom reprezentują psy i ich właściciele :wink: ?? Macie może jakieś rady dla początkującego eurowystawcy?? :lol: Z jakimi kosztami trzeba się liczyć, no i w ogóle podzielcie się proszę Waszym doświadczeniem :roll: :)

Link to comment
Share on other sites

To może inny link

http://www.fci.be/expos_listing.asp?lang=en&c=europe

9.CZECHIA

From

Until

Brno 08/02/2003 09/02/2003

Ceske Budejovice 26/04/2003 27/04/2003

Litomerice 24/05/2003 25/05/2003

Prague 14/06/2003 15/06/2003

Brno 28/06/2003 29/06/2003

Mlada Boleslav 06/09/2003 07/09/2003

Ceske Budejovice 11/10/2003 12/10/2003

Brno 07/02/2004 08/02/2004

Ceske Budejovice 24/04/2004 25/04/2004

Litomerice 22/05/2004 23/05/2004

Prague 12/06/2004 13/06/2004

Brno 26/06/2004 27/06/2004

Mlada Boleslav 04/09/2004 05/09/2004

Ceske Budejovice 09/10/2004 10/10/2004

39.SLOVENIA

From

Until

Vrtojba 11/01/2003 12/01/2003

Ljubljana 29/03/2003 30/03/2003

Portoroz 21/06/2003 22/06/2003

Lendava 20/09/2003 21/09/2003

Vrtojba 01/02/2004 02/02/2004

Ljubljana 27/03/2004 28/03/2004

Portoroz 19/06/2004 20/06/2004

Maribor 18/09/2004 20/09/2004

Link to comment
Share on other sites

basiu za to jak ziwedzisz ringi zagraniczne to prosimy o wrażenia początkującego europejskiego wystawce :) , ja jeśli dostane się na studia (za rok) jak znajde chwilke to też zamierzam kilka państw zwiedzić, tylko chyba tak bardziej w północnym kierunku :)

Link to comment
Share on other sites

www.naszepsy.pl tam jest tez spis wystaw. Czechy i Słowacja - duuzo psów, bardzo ładnie wystawiane ( przyklad Banska Bystrzyca - wystaw krajowa ponad 1500 psów ) opłaty średnio za krajową 30 Euro int. 40-50 Euro. Polecja Kaliningrad w Rosji gdzie jedna wygrana daje Ci Ch.Rus pod warunkeim oczywiscie ze masz juz Ch.Pl. Rok temu w Kaliningradzie na wystawie miedzynarodowej bylo około.....500 psów :D

pozdrawiam Marcino

Link to comment
Share on other sites

hmm a co ma ch.pl do ch.rosji?? Jesli sie nie ma ch.pl to co trzeba zrobić zeby uzyskać ch.ros?? jakieś to chyba dziwne

na litwie za to zeby zdobyć ch. litwy trzeba mieć 4 CAC, ale CAC z wystawy międzynarodowej liczy się jako 2CAC. Czyli wystarczą 2 wystawy międzynarodowe w jakimśtam odstępie czasu :)

najgozej to jak zawsze z kosztami :/

Link to comment
Share on other sites

hmm a co ma ch.pl do ch.rosji?? Jesli sie nie ma ch.pl to co trzeba zrobić zeby uzyskać ch.ros?? jakieś to chyba dziwne

na litwie za to zeby zdobyć ch. litwy trzeba mieć 4 CAC, ale CAC z wystawy międzynarodowej liczy się jako 2CAC. Czyli wystarczą 2 wystawy międzynarodowe w jakimśtam odstępie czasu :)

najgozej to jak zawsze z kosztami :/

Marcino 1978 dobrze npisał, tak czasem na wystawch jest :)

Masz tak samo na Europejskich i Światowych.

Link to comment
Share on other sites

Agappe- tak jakoś było, że pies z championatem innego kraju po uzyskaniu 1 cac w Rosji zdaje się zostawał ch. Rosji. Wiem, że tak robili moi znajomi. Z kolei ch.rosji wystarczył 1 cac z innych krajów b.ZSRR do uzyskania championatów tych krajów. Ale ja tam nie jeździłam, więc nie wiem jak jest teraz, niech mnie ktoś poprawi jak namąciłam ;)

co do poziomu zagranicznych to zdarzyło mi się tylko raz być w Niemczech. Była to klubowa chartów i kosztowała mnie 80 zł :) w dodatku była zorganizowana w pięęęęęęknym miejscu, wszyscy byli mili i super atmosfera. A poziom psów? różny, ale sporo było naprawdę pięknych. Właściciele eleganccy i uśmiechnięci, po prostu piknik z psami. Teraz wybieramy się (jak sie uda) na następną klubówkę, tym razem brrrr tylko samych deerhoundów (już się trzęsę z nerwów :roll: ).

acha, co do rad- nie mogłam się z Niemcami dogadać po angielsku :o teraz zaopatrzyłam sie z polsko-niemieckie rozmówki 8)

Link to comment
Share on other sites

Agappe :D Pytam tylko, bo mnie kusi. Mieszkam 15km od granicy z Czechami, a ostatnio znajomy pół Polski przejechał by do Czech na wystawę dotrzeć ( pół Czech jeszcze też :wink: ). Jakoś głupio mi się zrobiło, że ja mając blisko nie korzystam :oops: Z drugiej jednak strony te koszty.. :roll: :-?

Ostatnio byłam w Brnie też na wystawie tyle, że nie psiej (4 godziny drogi ode mnie). Dobre drogi, świetne miejsce wystawowe. Hmmm... Kusi mnie, no kusi... :wink:

Link to comment
Share on other sites

Ostatnio troche zaczełam podrózowac za granice.Czesto sedzia daje wygrywac psu z własnego kraju...jak wiadomo czesto w innych krajach sa inne typy psow jakie sie preferuje..lepiej sie upewnic.;..bo moga wolec burki z budy niz piekne zadbane psiaki.W czechach sedziowanie zaczyna sie wczesniej..z reguły o 9.Mi sie bardzo spodobały zagraniczne wystawy.Mozna poznac duzo ciekawych ludzi..poszerzyc własne horyzonty.Wiadomo co dobre to drogie...i takze tak jest.Kilka setek idzie jak woda...jednak czasami moze sie opłacac.Pozatym jezeli ma sie łądnego psa mozna zyskac respekt u zagranicznej konkurencjii 8) a co niech się boja:))

Link to comment
Share on other sites

hmm a co ma ch.pl do ch.rosji?? Jesli sie nie ma ch.pl to co trzeba zrobić zeby uzyskać ch.ros?? jakieś to chyba dziwne

na litwie za to zeby zdobyć ch. litwy trzeba mieć 4 CAC, ale CAC z wystawy międzynarodowej liczy się jako 2CAC. Czyli wystarczą 2 wystawy międzynarodowe w jakimśtam odstępie czasu :)

najgozej to jak zawsze z kosztami :/

Marcino 1978 dobrze npisał, tak czasem na wystawch jest :)

Masz tak samo na Europejskich i Światowych.

Tak samo tzn jak??

Link to comment
Share on other sites

Agappe- no właśnie ja się tych wschodnich granic obawiam :-? słyszałam parę opowieści z granic z przygodami... Najpewniej to chyba się z ZK dowiadywać, czasem ludzie organizują busy na wystawę, można się podpiąć. Kurcze a teraz mają być paszporty i badania, nie wiem jak to będzie?

Link to comment
Share on other sites

to mają być w końcu te paszporty?? ja już różne wersje słyszałam.

A jeśli chodzi o granice, to te problemy nawet nie ze względu na unie, ale ona po prostu zawsze były. Ukraincy mogą być okropni jak im sie coś nie spodoba, zawsze znajda jakiś pomysl, żeby Cie zatrzymać jeslit tylko przyjdzie im na to ochota

Link to comment
Share on other sites

tak, wiem, że nie tylko unia, że zawsze tak było, trzeba było liczyć na dobry nastrój celników... ale teraz podobno może być tak że problemy mogą robić z powrotem do Polski? kurcze ja nic nie wiem tylko same jakieś niepokojące plotki do mnie docierają...

Link to comment
Share on other sites

to mają być w końcu te paszporty?? ja już różne wersje słyszałam.

A jeśli chodzi o granice, to te problemy nawet nie ze względu na unie, ale ona po prostu zawsze były. Ukraincy mogą być okropni jak im sie coś nie spodoba, zawsze znajda jakiś pomysl, żeby Cie zatrzymać jeslit tylko przyjdzie im na to ochota

Na 100% od 3 lipca nasze psy mają mieć paszporty - Rozporządzenie Ministra Rolnictwa.

A co do Ukrainy, kolejek ponoć na granicach specjalnie teraz nie ma,żeby tam wwieźć psa już trzeba mieć taki dokument jak psi paszport.A jak się nie ma - to jak powiedział mi jeden znajomy pracujący na Ukrainie - "oni mają łapówki wpisane w Konstytucję."

Nie wiem tylko czy jest po co tam jechać, choć przecież wystawy nawet międzynarodowe organizują - nie są jeszcze członkiem zrzeszonym w FCI, tylko na jakis innych zasadach - nie pamiętam.Podobno może się zdarzyć ,że CACIB tam zdobyty nie zostanie potwierdzony i ..........

Może ktoś tam był i wie więcej. Tez miałam jeszcze niedawno ochotę wybrać się do nich , ale mi odradzono.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...