Jump to content
Dogomania

Ringowe zmagania czyli wystawy (prosimy zakladac oddzielne tematy)!


Iwona

Recommended Posts

  • Replies 13.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='AngelOfDeath']lepiej prosty .... niz garbaty[/quote]



Ależ, Aniele, czy to przypadkiem nie ukrywanie wady..?:roll: Bo przeciez... to nie dromader, tylko pies?



Co do oka moze i masz racje, co ja tam wiem, nigdy nie potrafilam dostrzec 'ukrytego piekna' :roll:
Jednak dawno nie bylo tu takiego ruchu, od kiedy zostaly wrzucone te zdjecia, wiec widze, ze gluchy telefonik dziala prawidlowo.


Tymi zdjeciami chcialam po prostu pokazac Wam, ze ustawienie psa laluni wcale nie jest złe, bo w wiekszosci robimy to samo, swiadomie, ukrywajac psie wady, badz nieswiadomie. Na tym zdjeciu moze i wyglada to na mala przesade, ale podejrzewam, ze [SIZE=3]to wina mojej obróbki i kadrowania [SIZE=2](bo na poprzednich zdjeciach wyglada lepiej)[/SIZE], [/SIZE]wiec nie wiem o co ta bezsensowna wymiana zdan.


Droga Agamo, nie posiadam własnej grzywki, jestem córką AiKa, a Twoje słowa uznałam za kierowane do mojej osoby, jakoże zostały umieszczone bezpośrednio pod moim postem bez cytatu cudzej wypowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

fenylko teraz troche bede offowac-23 lata przepracowalam z dziecmi i mlodzieza zarowno z ta wybitnie uzdolniona jak i inna...uwazam,ze te posty nie zostaly przez Ciebie samodzielnie napisane-Aik sorry-ponadto o 2 w nocy to tez nie pora dla dzieci do siedzenia przed kompem
dobranoc kolorowych snow:loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agama']uwazam,ze te posty nie zostaly przez Ciebie samodzielnie napisane-Aik sorry-ponadto o 2 w nocy to tez nie pora dla dzieci do siedzenia przed kompem
dobranoc kolorowych snow:loveu:[/quote]



Skoro przepracowałaś tyle lat z dziećmi powinnaś zdawać sobię sprawę z tego, że nie wszystkie są równoczesnie na tym samym etapie rozwojowym co reszta. Chociaż, uznam to za komplement :roll: a AiK, jak sądzę, śpi od dobrej godziny. Dobranoc.

Link to comment
Share on other sites

ja nie widze powiazania miedzy niektorymi fotkami.

Niektorym moze wydawac linia spadzista takze gdy pies ma mocno zaznaczony kłąb z do tego gęstą grzywke na nim- taki efekt wizualny.

A co do tych fotek- niektore sa w czasie ustawiania wiec nie wiem czy to fair ich wstawianie i okreslanie takim mianem jak zostaly okreslone.

Lepiej jak psy stoja naturalnie niz jak ustawia sie je na pudelka czy kij wie co. Obecna manią wielce szerzącą jest podnoszenie ogona do gory- nie powiem bo sama tak ustawialam Kc szczegolnie u czeskich sędziow i wybranych polskich ktorzy to popieraja, ale jednak wole jak pies sie ustawia sam- wtedy widac naprawde ktory pies nadaje sie na show a ktory nie..

Link to comment
Share on other sites

handling polega na tym, by ukryc wady a wydobyć zalety psa

[IMG]http://harriet.555.pl/galerie/dogo/zuo_11.jpg[/IMG]
ten pies nie ma dla mnie spadzistych pleców... za to ma super kąty
jakby mu handlerka nie naciagnela tak tylnych nóżek to znowusz miałby dupsko w niebie... akurat temu psu do owczarka brakuje duzo ;)

w ustawieniu Laluni przede wszystkim rozchodzi sie o brak tylnych kątów (tamto zdjecie sie nie pojawia)

natomias tu jak dla mnie stoi super - przednie nózki ciut pod pieska i bylo idealnie :)
[IMG]http://harriet.555.pl/galerie/dogo/opo_11.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

chcialabym uslyszec co w statyce mojego psa uwazacie za nie takie jak powinno byc... ;)

[IMG]http://harriet.555.pl/galerie/dogo/zuo_1.jpg[/IMG]

plecy na ONka??

ta sama wystawa - ten sam pies - tylko zdjecie z innego profilu :cool3:
[IMG]http://img209.imageshack.us/img209/24/resizeofimage14nb.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Maga, zgadzam się z Tobą. Powinno się tak zaprezentować psa, by wyglądał jak najlepiej i by zamaskować jego niedoskonałości. Osobiście uważam, że u grzywacza jest ważna prosta linia grzbietu, dlatego tylne nogi psa powinno się odstawiać tak daleko, by tego nie zniekształcić, ale też żeby było widać kąty. Z tych zdjęć najbardziej podoba mi się właśnie ustawienie Twojego psa, mimo że jest zrobione trochę bokiem i nie widać dokładnie wszystkich szczegułów.Poza tym sędzia, który się dobrze zna na rasie z pewnością rozpozna błąd w ustawieniu i błąd w budowie psa. A miom zdaniem najważniejsza jest anatomia. Niestety nie zawsze to jest na wystawach brane pod uwagę na 1 miejscu. A przecież pies, który uzyska tytuł reproduktora czy suki hodowlanej dalej będzie przekazywał swoje geny. Dlatego uważam: na 1 miejscu budowa, na 2 przygotowanie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='flashka-g']no i tu sie właśnie kłamia złudzenie optyczne któremu ludzie sie tak łatwo poddaja- szczegolnie w ocenianiu psów ze zdjęc.[/quote]

widze ze dzieki kulturalnej :evil_lol: wymianie doswiatczen mozna sie czegos nauczyc kazdy ma jakis sposob zeby pokazac swojego psa z jak najlepszej strony i o to chodzi

Maga zdjecia byly wybrane nie ze wzgledu na psa tylko ze wzgledu na pozycje stania wszystkie stoja podobnie i chodzilo o to zeby pokazac roznice w tym staniu jedne maja prosta linie plecow inne nie i jak jest dobrze ja nie wiem zauwazylam np u Ciebie ze rozciagasz i ustawiasz na sztywno Tofika a Mile prezetujesz bardziej z wolnej reki
tu nie chodzi o jakies personalne wycieczki sporo osob jest tu nowych i chce sie czegos nauczyc jak przestaniecie traktowac to jako atak na was to moze przekazecie troche wiedzy inny i sami cos zauwazycie

Fleshi wiekszosc psow jest na tych fotach ustawionych i stoja do opisu lub porownania nie mam zamiaru nikomu dokuczac moimi fotkami czasami wlepie jakas fotke bez zastanowienia bo mi wydaje sie fajna i siezaczyna :shake:

jak bedziecie laskawe pofatygowac sie na galerie Dusi z wystaw to zobaczycie ze ja pokazuje nie tylko jak stoi idealnie tylko wstawiam foty bo wyszly albo osoba obok fajnie wyglada nie idealizuje swojego psa
troche dystansu

Agama zapewniam Cie ze jak bede miala cos do kogos to nie bede chowala sie za plecami mojego dziecka tylko osobiscie mu wygarne Ila zrobila sobie swojego nika bo czesto nie zgadzalam sie z jej zdaniem na jakis temat i nie chcialam zeby pisala to pod moim

sorki nie mam w pracy polskich liter na necie:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

dzieki Res za fotki ja nie przywiazuje az tak wielkiej wagi doustawiania Dusi na ringu bo ona ustawia sie sama jak ma ochote :mad: za malo czasu pswiecilam jej edukacji wystawowej bo nie chcialam jaj wystawiac a poniewaz lubie wystawy a moj Tz nie to jedyna szansa na pojawienie sie na nich to wystawienie dusi bo unaczej wyslal by mnie do doktora jak bym mu powiedziala ze jade popatrzec na wystawe do katowic:evil_lol: :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AiK']widze ze dzieki kulturalnej :evil_lol: wymianie doswiatczen mozna sie czegos nauczyc kazdy ma jakis sposob zeby pokazac swojego psa z jak najlepszej strony i o to chodzi

Maga zdjecia byly wybrane nie ze wzgledu na psa tylko ze wzgledu na pozycje stania wszystkie stoja podobnie i chodzilo o to zeby pokazac roznice w tym staniu jedne maja prosta linie plecow inne nie i jak jest dobrze ja nie wiem zauwazylam np u Ciebie ze rozciagasz i ustawiasz na sztywno Tofika a Mile prezetujesz bardziej z wolnej reki
tu nie chodzi o jakies personalne wycieczki sporo osob jest tu nowych i chce sie czegos nauczyc jak przestaniecie traktowac to jako atak na was to moze przekazecie troche wiedzy inny i sami cos zauwazycie
[/QUOTE]

ale ja nie wzielam tego za atak na moja osobe - po prostu chce wiedziec od innych osob co wedlug was jest w tym ustawieniu nie tak - wystawiam psy raptem od 2 lat i szczerze mowiac nie umiem tego robic! nigdy nie udalo mi sie ustawic moich psow tak samo - na kazdej wystawie stoja inaczej - widze to po zdjeciach - raz lepiej, raz gorzej... ale zawsze inaczej - nie opracowalam techniki, ze pies na kazdej wystawie wyglada tak samo - moze za pare lat do tego dojde ze bede umiala ustawic psa zawsze tak samo, zawsze idealnie :)

Chcialam po prostu wiedziec od osob trzecich co mysla o moim psie w tej postawie - dlatego wkleilam zdjecie z innego profilu, zeby juz nie czepiac sie ON`kowatych plecków ;)

Toffika niestety jestem zmuszona rozciagac, poniewaz popelnialam wiele bledow gdy uczylam go stac i teraz to jest juz nie odwracalne (bynajmniej jak ja go wystawiam) :placz: inaczej Toffi nie stanie... gdy go kupiłam BYLAM PEWNA ze na wystawie psa trzeba mechanicznie ustawic by wygladal dobrze... myliłam sie i teraz niestety jestem zmuszona wystawiac go 'na sztywno' - mysle ze jakos mi to wychodzi ale wolalabym by umial stawac tez sam - na dworze umie - ale na wystawie gaśnie... :razz:

Milka jest moim drugim wystowym psem i tutaj juz eksperymentowalam... podgladalam na wystawach doswiadczonych handlerow, czytalam na ten temat, pytalam znajomych wystawców... i Milka umie stawac sama i lepiej wyglada jak staje sama, lecz ustawic rowniez sie da :) Milka z poczatku bała się wystaw, dostawala bdb, by jej nie 'zepusyć' miala przerwe od wystaw - cwiczylismy w domowym zaciszu... teraz wrocila na ringi i pokazuje na co ją stac :)

Teraz majac szczeniaki eksperymentuje nadal - co z tego wyjdzie? Zobaczymy mam nadzieje na wystawach :) ale ucze ich zarowno stawania z wolnej reki jak i manualnego ustawiania. Beza ustawia sie sama i nie lubi jak ja sie poprawia... Api sama nie chce... siada - trzeba ja poprawic. Max to juz 'stary wyjadacz' :lol: i z nim mozna robic co sie chce. Na wystawie myslalam, ze bedzie stal sam - jednak pogoda i atmosfera mu sie nie podobala i bylam zmuszona zaingerowac w jego stanie. Z wiekiem przyzwyczai sie do specyficznych warunków panujacych na wystawach i nie bedzie zwracal uwagi na wieksze psy, szczekanie i halas z glosnikow i bedzie pieknie sam sie prezentowal :) - mam nadzieje :)

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Fleshi wiekszosc psow jest na tych fotach ustawionych i stoja do opisu lub porownania nie mam zamiaru nikomu dokuczac moimi fotkami czasami wlepie jakas fotke bez zastanowienia bo mi wydaje sie fajna i siezaczyna [/QUOTE]
na dwoch max 3 moze sa opisywane wlasnie- ale reszta nie stad uwazam ze to nie fair. Chocby w trakcie ustawiania jest jest pastoralka i metaxa.

Niketore to sie wogole nie kleją tematu, bo te psy maja takie kąty! ktorych niestetu wielu psom brakuje.

Link to comment
Share on other sites

A ja daję zgodę na wstawianie moich psów w każdym momencie: w trakcie ustawiania, ustawionego, zniechęconego , w ruchu. Jaki jest mój pies wiem ja i to najważniejsze. A że na wystawie się skuli, albo akurat wypchnie łapki do przodu i przez to będzie mieć niefajną linie grzbietu? Oj wielkie mi co!
Zdarza sie nawet tym najlepszym....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='miniaga']A ja daję zgodę na wstawianie moich psów w każdym momencie: w trakcie ustawiania, ustawionego, zniechęconego , w ruchu. Jaki jest mój pies wiem ja i to najważniejsze. A że na wystawie się skuli, albo akurat wypchnie łapki do przodu i przez to będzie mieć niefajną linie grzbietu? Oj wielkie mi co!
Zdarza sie nawet tym najlepszym....[/quote]

no wlasnie chetnie poznam osobe ktora w kazdej minucie swojego zycia wyglada perfekcyjnie moze mnie czegos nauczy;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='flashka-g']na dwoch max 3 moze sa opisywane wlasnie- ale reszta nie stad uwazam ze to nie fair. Chocby w trakcie ustawiania jest jest pastoralka i metaxa.

Niketore to sie wogole nie kleją tematu, bo te psy maja takie kąty! ktorych niestetu wielu psom brakuje.[/quote]

to nie jest sad nad metaxsa czy psami pastorala tylko przyklady jak bede chciala napsuc komus krwi to zapewniam ze mam gorsze paszkwile ale to nie o to chodzi chcemy ty dojsc jak wlsciwie te psy sie wystawia moze ktos zna odpowiedz ;)
narazie wspolnymi silami doszlismy do tego ze kazdy ma jakas wizje i sposob i zalezne jest od tego jak pies wyglada czyli kazdy robi co moze zeby bylo jak najlepiej

Link to comment
Share on other sites

[quote name='flashka-g']
Niketore to sie wogole nie kleją tematu, bo te psy maja takie kąty! ktorych niestetu wielu psom brakuje.[/quote]


Nie chodzilo o kąty, tylko o nogi zbyt wyciągnięte do tyłu, przez co nie mozna ocenic kątowania, czy tak? Bynajmniej tak wnioskuję czytając posta Han, który umożliwił wszystkim "wypowiedzenie się na ciekawy temat".

Link to comment
Share on other sites

Słuchajcie ja jako druga wypowiedziałam się na ten temat i powiem Wam,że teraz mam mieszane uczucia....mam wrażenie jabym zrobiła coś złego a pisząc posta nawet nie wiedziałam czyj to pies itd choć z drugiej str się cieszę bo może dowiem się czegoś ciekawego i tego jak w końcu ustawiać. Mój post wziął się z tego,że będąc na wystawach uważałam takie wystawienie psa za ok i nikt mi nie mówił,że jest ani źle ani dobrze, natomiast poszłam do ZK na grupę 9 i mnie prawie zlinczowano jak pokazałam jak ja psa ustawiam i jak pokazałam zdjęcie tego typu
[IMG]http://images21.fotosik.pl/304/6002d2bf2568be96.jpg[/IMG]
[IMG]http://images21.fotosik.pl/304/989267bc56cd82e1.jpg[/IMG]
[IMG]http://images20.fotosik.pl/359/20a65d22ad790b6b.jpg[/IMG]

a jak się spytałam czy z ogonkiem do góry to Pani się na mnie spojrzała z taką miną i powiedziała :no tak żeby jeszcze go połamać:cool1: ja sadystką przecież nie jestem, więc nie wiem skąd taka uwaga...
Oczywiście też wszystko zależy od tego jak jest zdjęcie zrobione i z tym się zgadzam ale za przesadne wyciąganie nóg to chyba też nie dobre. I mi się wydaje ,że na tych zdjęciach za dużo jej nogi wyciągnełam, pomijając to że przednie powinny być bardziej pod nią. A może ktoś z Was wypowie się na temat mojego psa, ja nic przeciwko nie mam żeby on służył za przykład źle ustawionego. Bo wreszcie chciałabym wiedzieć jak to wkońcu ma być. A może załóżmy oddzielny temacik i ci co będą chcieli narazic się na krytykę i czegoś nauczyć to będą wstawiali zdjęcia swoich psiaków i reszta będzie mogła się wypowiedzieć.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Fenyloetyloamina']Nie chodzilo o kąty, tylko o nogi zbyt wyciągnięte do tyłu, przez co nie mozna ocenic kątowania, czy tak? Bynajmniej tak wnioskuję czytając posta Han, który umożliwił wszystkim "wypowiedzenie się na ciekawy temat".[/quote]


Dobrze ale na niektorych ze zdjec psy wcale nie maja za daleko odsunietych nog- jest wszystko w normie.

Link to comment
Share on other sites

No cóż to chyba ja wywołałam tą awanturę. Nie miałam takich intencji.
A wracając do tematu .
Maga - dziwiło mnie to co napisałaś bo ja jak oglądam zdjęcia Toffika to właśnie mi się wydaje, że zawsze stoi tak samo. Jedyne czego bym od Ciebie nie skopiowała to ta podniesiona wysoko głowa psa. Reszta mi się podoba i przyznaję się bez bicia, że jesteś jednym z moich wzorów, który się staram podpatrzeć.
Res - ja też się zastanawiałam nad tą opadającą linią grzbietu Siwego na jednym zdjęciu. Ale ja go widziałam w Katowicach i on nie ma opadającego grzbietu przecież. Czy to jest bład w ustawieniu?
Ilka - moim zdaniem na wszystkich zdjęciach Twoja psina ma za daleko do przodu wyciągnięte przednie nogi (ja robię ten sam bład notorycznie) ale na ostatnim moim zdaniem najlepiej ustawiony tył.

Ktoś już napisał, że pies powinien stać tak, że śródstopie tworzy kąt prosty z podłożem. W książeczce dla kandydatów na asystentów rekomentowanej przez ZK a napisanej przez Pana Redlickiego jest taki rysunek prawidłowo zbudowanego i stojącego psa , że linia prosta przechodzi przez śródstopie i kości kulszowe i jest prostopadła do podłoża. Ja wiem, że Isza może tak stanąc ale futrzaty już nie. On ma dłuższe udo i aby śródstopie było idealnie prostopadłe do ziemi musi mieć nogi trochę odstawione.

Osobną sprawą pozostaje dla mnie, że sędziowie też napewno mają swoje preferencje, których ja jako "zielona" oczywiście nie znam. U jednego ustawię psa i mu się spodoba a u innego pewno nie.

Pisząc pierwszego posta miałam głównie na myśli to, że nie można było zupełnie w tej pozycji zobaczyć u pieska kątowania a to podobno jest ważne. Zgadzam się, że trzeba tak umieć ustawić psa aby wypadł jak najlepiej ale ja się chcę dopiero tego nauczyć. Ja by mi ktoś powiedział uczciwie popatrz mam świetnego psa ale tu wyszedł do niczego bo zrobiłam taki i taki błąd nie rób tego samego, to już wiem czego nie powtarzać.

Ogon to też osobna sprawa , u futrzaka trzymam go uniesiony ale u Iszy pojęcia nie mam co z nim zrobić w rezultacie raz jest tak a raz inaczej. Wogóle to postaram się w tej weekend wziąc aparat i porobić trochę zdjęć i wstawić do oceny.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agama']to ja zadam pytanie CZY LINIA GRZBIETU U GRZYWACZA MA BYC <<SPADZISTA JAK U OWCZARKOW NIEMIECKICH CZY PROSTA-wydaje mi sie ze prosta
na tych fotach widac duze zroznicowanie
jedne maja mocno wyciagniete tylne lapy,ale linia grzbietu jest prosta i katy tez widoczne
nastepny wariant-linia grzbietu pod katem,spadzista tylne lapy wyciagniete nie widac katow
linia grzbietu spadzista wyciagniete tylne lapy ale katy widoczne[/quote]


[IMG]http://www.akc.org/images/breeds/chinese_crested/lg_artwork.jpg[/IMG]


[B]Neck, Topline, Body
[I]Neck[/I][/B] - Neck is lean and clean, slightly arched from the withers to the base of the skull and carried high. [SIZE=5][B][I]Topline[/I][/B] - Level to slightly sloping croup.[/SIZE] [B][I]Body[/I][/B] - Brisket extends to the elbow. Breastbone is not prominent. Ribs are well developed. The depth of the chest tapers to a moderate tuck-up at the flanks. Light in loin. [B][I]Tail[/I][/B] - Tail is slender and tapers to a curve. It is long enough to reach the hock. When dog is in motion, the tail is carried gaily and may be carried slightly forward over the back. At rest the tail is down with a slight curve upward at the end resembling a sickle. In the Hairless variety, two-thirds of the end of the tail is covered by long, flowing feathering referred to as a plume. The Powderpuff variety's tail is completely covered with hair.

[B]Forequarters[/B]
[B][I]Angulation[/I][/B] - Layback of shoulders is 45 degrees to point of shoulder allowing for good reach. [B][I]Shoulders[/I][/B] - Clean and narrow. [SIZE=5][B][I]Elbows[/I][/B] - Close to body.[/SIZE] [SIZE=5][B][I]Legs[/I][/B] - Long, slender and straight[/SIZE]. [B][I]Pasterns[/I][/B] - Upright, fine and strong. Dewclaws may be removed. [B][I]Feet[/I][/B] - Hare foot, [SIZE=6]narrow[/SIZE] with elongated toes. Nails are trimmed to moderate length.

[B]Hindquarters[/B]
[B][I]Angulation[/I][/B] - Stifle moderately angulated. From hock joint to ground perpendicular. Dewclaws may be removed. [B][I]Feet[/I][/B] - Same as forequarters.


Proponuję w pierwszej kolejności przetlumaczyc zdania pogrubioną czcionką :diabloti: wiele niespójności się wtedy wyklaruje w waszych głowach. Jest to amerykański wzorzec.
Rysunek rowniez pochodzi ze strony z opisem 'wzorowego grzywacza'.
W razie problemow chetnie pomogę.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...