Jump to content
Dogomania

czarna jaszczurka Galina


Justa

Recommended Posts

  • Replies 5.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dziękuję wszystkim za gratulacje :loveu:

Oczywiście nie nudzę się.. We wtorek miałam kolokwium z anatomii, a w czwartek mam już kolejne :loveu:
Pozatym staram się wyściubić resztki czasdu na życie prywatne i padam codziennie o 22 jak mucha :shake:

Z nowości - wyskubałam połowę Galiny PALCAMI :mdleje: Albo nie umiem posługiwać się trymerem, albo naprawdę lateksowymi rękawiczkami robi się to łatwiej, szybciej i przyjemniej (?)
Jak się okazało podszerstek ma zabarwienie ciemnobrązowe i jaszczurka nie wygląda w tej chwili zbyt wyjściowo.. Ale mam nadzieję, że szybko odrośnie, w międzyczasie jak Ewcia wróci zrobi nam głowę i szyjkę i może szkuszę się wówczas na fotki :cool3:
A jak tak dalej pójdzie to wogóle przestanę korzystać z usług fryzjerskich i będe malutką robić sama. Byleby fajny włos odrósł, bo inaczej się zdenerwuję.

A i w tym miejscu do sznauceromaniaków pytanie mam - wyrwałam okrywówkę, został podszerstek. Okrywówka odrośnie i jak mam wyrwać podszerstek? :-o Skoro teraz ani trymer ani rękawiczka go nie wyciąga? Prawda, jest bardzo krótki, ma może ze 3-4mm.. Czy może wogóle się go nie wyciąga?
Zaznaczam, że nie chcę jej skubać do całkowitego łysa i wolałabym na raty. Tylko jak?
Wstyd, prawie od 6 lat mam sznaucera :mdleje:

Link to comment
Share on other sites

Cześć Mucha:diabloti:
Widzę, że wszyscy odgruzowują swoje psiaki:evil_lol: Ja już od jakiegoś tygodnia skubię na raty (tak bardzo bardzo na raty:lol:) i też palcami:cool1: Jakoś nie przekonują mnie trymery. Palcami łatwiej, szybciej i przyjemniej! :evil_lol:
Rok temu miałem też niemały problem z tym krótkim podszertskiem;) Jak odrosła okrywówka to wyczesałem go trymerem i gumowym zgrzebłem. Trochę roboty jest przy tym, bo on krótki, dlatego w tym roku teraz nie ruszałem podszerstka przed skubaniem (ma jakieś 3cm), także później myślę, że będzie łatwiej go usunać;)

Link to comment
Share on other sites

Ooooo jednak przekonalas sie do skubania:razz:. Ja podszerstek tylko trymerami wyjmuje;), mam taki z bardzo gestymi zebami, ktory nie wyciaga ani jednego wlosa okrywowego, tylko podszerstek. Mysle, ze powinnas czegos takiego poszukac, ale mini nie skubalam, a mojej do lysa nie robie, bo z niej sie wszytskiego nie wyrwie:niewiem:

Link to comment
Share on other sites

Justa, już Ci mówię jak to się robi:
Zanim zaczniesz skubać palcami, to najpierw wyjmujesz podszerstek trymerkiem np. Mars M330, potem dopiero rwiesz okrywówkę;)
No, ale Ty zaczęłaś na odwrót, więc teraz poczekaj aż odrośnie włos okrywowy i dopiero jak będzie miał z półtora cm to trymerkiem wyciągniesz podszerstek;) - M330 nie potnie włosa okrywowego, więc śmiało możesz go użyć:p

Link to comment
Share on other sites

[B]Doginko[/B] ja celowo to robię na raty, bo nie chcę, żeby Galina była łysa. Ale może masz racje - najpierw wyciągnąc podszerstek, poczekać aż odrośnie i dopiero okrywówkę - choć nie widzę różnicy i tak będzie latać raz w samym podszerstku, raz w samej okrywówce ;)
A powiedz mi czy ten Mars to do każdego rodzaju sierści się nadaje? Bo Gordon i Raper mają ewidentnie inny włos od Galiny.
Ty albo Ewa macie może ten trymer i mogłabym go sobie przetestować jak już trochę ten włos odrośnie? Bo tak kupować w ciemno nie chciałabym..
Może doradziłabyś mi jakąś maszynkę tak do 300zł ? (w kontekście - głowa, szyja, tyłeczek. pies niewystawowy jak wszyscy wiemy, na własny użytek)
Ale się wkręciłam :cool3:

Dzisiaj jej jeszcze uda trochę podskubię i przy ogonie, bo wczoraj miała już dość - wiadomo nieprzyzwyczajona. Byłam na dworze i przy świetle dziennym gorzej wygląda to czego jeszcze nie wyrwałam niż ten rudawy podszerstek :diabloti:
Z tym wielkim łbem wygląda conajmniej śmiesznie, ale wszystko jest zaplanowane - głowa zostanie zrobiona jak już odrobine sierść odrośnie :loveu:

[B]Beatko[/B] obawiam się, że takie cudo się do sznaucerzej sierści nie nadaje ;) Ona wymaga szczególnej troski i opieki.. nie na darmo wymyślili trymery - a przecież trymerem nie robi się psów gładko czy długowłosych ;)

Link to comment
Share on other sites

pytanie do wet-mistrza :cool3::cool3:
od 5 lat czekałam na pewną lisią czachę :diabloti: i wreszcie jest pięknie,całkowicie objedzona i niebawem z lasu przeniesie się na moje biurko do towarzystwa dla kota :diabloti:
Tylko jako ze to lis,mam pewne obawy - jak radzisz- jak zdezynfekować tą czachę ?

Link to comment
Share on other sites

[B]eria[/B], ja sama nie preparowałam.. ale słyszałam, że ludzie używają perhydrolu, z tym, że ponoć ciężko go dostać.
Można też w bielince, tylko kości stają się wówczas kruche.
Jak chcesz, to jeszcze popytam , bo aktualnie u mojej koleżanki suszy się świniaczek na strychu - zapytam czym go potraktowała ;)

Ja tam mam psa wyjedzonego przez mrówki i żyję :diabloti:
Ale w sumie ja się 4 godziny tygodniowo grzebię w mięsie, więc może mam wyższą odprność na pasożyty i inne świństwa :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

mam już kota na biurku od paru lat i żyję a tego lisa to nie podaruję, tak długo czekałam aż się rozłoży :evil_lol::loveu:
moja kiciambra (nie dezynfekowałam w ogóle)
[url]http://newfie.republika.pl/88.JPG[/url]

lisa bym jednak zdezynfekowała jakoś,dlatego pytam Justę jaki ma pomysł. Czy tylko wrzątek ? czy spirytusem ? czy wodą utlenioną?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='eria']wiadomo,trzeba to zdezynfekować jakoś,dlatego pytam Justę jaki ma pomysł. Czy tylko wrzątek ? czy spirytusem ? czy wodą utlenioną?[/QUOTE]

A to on już całkowicie rozłożony jest?
Jeśli tak, to ja bym go niczym nie traktowała ;) Przecież nie będziesz z nim spać i go tulić.. :eviltong:
A myślę, że mrówki zrobiły już swoje ;)

Link to comment
Share on other sites

Justa, nie umiem Ci doradzić maszynki, bo sama mam Moser o dużej mocy - te ponad 40 W są najlepsze;)
Natomiast nie wiem jak to jest z innymi psami ale u tych wystawowych im mniej podszerstka na show tym lepiej, dlatego ja wyciągam podszerstek u Rapera co tydzień a u Gordona co 2 tygodnie. Dzięki temu okrywówka jest czarna(ale to wrodzone) a podszerstek, który zawsze jest trochę jaśniejszy lub wpadający w brąz po wyrwaniu nie przebija przez okrywówkę i nie ma problema:p
Jakbyś teraz zobaczyła Gordona, to powiedziałabyś, że to ciemny pieprzak, ale jak okrywówka odrośnie na conajmniej 2 cm, to podszerstek wyrwę właśnie marsikiem M330 i po bólu.Ten mars nie tnie włosa okrywowego i możesz go śmiało użyć na Jaszczurce;)
Problem mam tylko z łapami, bo po zimie włos jest strasznie odbarwiony i wygląda jakby był brązowy i wyblakły:angryy: Ale jak odrośnie to go zetnę i będzie ok;)
Ewa gassirowa też ma ten M330;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Justa']A to on już całkowicie rozłożony jest?
Jeśli tak, to ja bym go niczym nie traktowała ;) Przecież nie będziesz z nim spać i go tulić.. :eviltong:
A myślę, że mrówki zrobiły już swoje ;)[/QUOTE]

tak , juz jest czyściutka czaszka, tak jak kota powyżej :lol:
co ciekawe nie ma żadnych innych kości , tylko czaszka

Link to comment
Share on other sites

Ja miałam kiedyś czaszkę krowy:evil_lol:, ale ktos mi ja wywalil:angryy:, moze uznaliz, ze to nieodpowiednia zabawka dla 6-cio latka:hmmmm:.....

Justa wydaje mi sie, ze M330 bedzie odpowiedni, on wyciaga ladnie z mojej twardej siwej, ale tez z miekkiego, pofalowanego Scooby'ego, a to sa naprawde dwie skrajnosci;). Jak sie nauczysz poslugiwac trymerkami to fajny zestaw wychodzi razem z M320 i M326. Jednak jezeli chodzi o podszerstek, smialo mozna zamowic M330. Co do wyrywania okrywowki, to ja najpierw robie trymerem, a drobiazgi palcami. Wole trymer bo idzie mi tak zdecydowanie szybciej on powyciaga chociaz te najluzniejsze, a reszte paluszkami sie przejedzie;).

Co do maszynki moim faworytem jest oster, ale uzywam 45 watowke, nie wiem jak wychodzą tansze maszynki ostera. Te do 300zl maja jakies 5-10 watow, nigdy czyms takim nie robilam i szczerze nie wiem czy to jest wogole warte zachodu, bo za dwa razy tyle kupisz prawdopodobnie maszynke, ktora starczy na wszystkie sznpy do konca zycia:razz:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ariss']nie mam takiego marsa:shake:ale mam inny trymer to podszerstka:loveu:[/quote]
:crazyeye:A kto się wreszcie pojawił:crazyeye::diabloti:
Ty nie masz, ale ja mam;), więc możemy się kiedyś umówić z Justynką i wypróbować - ja wezmę marsika, a Ty podtyrymujesz:diabloti::razz:

Link to comment
Share on other sites

M326 nieumiejętnie używany może pokaleczyć psa i ściąć okrywówkę;)Dlatego dla początkujących lepiej nie polecać:cool3:
329 nie widziałam nawet na oczy:shake:
M330 w pełni bespieczny nawet dla laika!!!:p - bardzo ładnie wyciąga podszerstek, nawet ten najcieńszy;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Doginka']:crazyeye:A kto się wreszcie pojawił:crazyeye::diabloti:
Ty nie masz, ale ja mam;), więc możemy się kiedyś umówić z Justynką i wypróbować - ja wezmę marsika, a Ty podtyrymujesz:diabloti::razz:[/quote]

najgorsza robota dla mnie:evil_lol::diabloti:

puzzle-tak ten z pomarańczową rączką:loveu:ja go uwielbiam:loveu::loveu::loveu:

Link to comment
Share on other sites

Ja takiego do uwielbiania mam z granatowa raczka, niestety nie jestem sobie w stanie przypomniec z jakiej on firmy jest:-(, a szkoda bo powtorzylabym zakup:loveu:.

Justa co do tanszych maszynek, to wydaje mi sie, ze najlepiej popatrz w germapolu i wybierz jakas ze znanej firmy z jak najwieksza moca;).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...