Jump to content
Dogomania

PRZEKOCHANY ALF ma dom u Bączek!! DZIĘKUJEMY!!! :)


Mada:)

Recommended Posts

  • Replies 385
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No toś mnie zdenerwowała jeszcze bardziej. W krak-vecie badają krew dopiero we wtorki. Musze szukac innej lecznicy, gdzie robia to na poczekaniu. Tylko gdzie ja w niedziele zrobie badanie moczu i krwi. Chyba nigdzie.
Nie wiem jakie ma objawy babeszioza. Moje kleszcze nie są zarażone babesziozą, zaden z psów i kotów nie ma takich objawów i nigdy nie miał, choć kleszczy jest pod dostatkiem. A mocznica to nie wiem, musze poszukać w inernecie. Alf wogóle nie sika, leży cały czas pod kocykiem choć w domu wyjątkowo ciepło. Prawie nic nie zjadł.
A tymi nogami to nie powłóczy, tylko jak wstanie to zad mu się chwieje na boki tak jakby nie mógł utrzymać się na tylnych nogach. Podobne objawy miał jak go przywiozłam ze schronu, tylko mniej nasilone.
Rano jeszcze powlókł sie na spacer i od tej pory leży - cały czas z otwartymi oczami.
Mam wrażenie, że jest dużo gorzej niż wczoraj. Cały czas na niego spoglądam, czy jeszcze żyje.

Link to comment
Share on other sites

Baczek,mam nadzieje ze noc minela spokojnie...bardzo sie martwie....te objawy moga sugerowac mocznice....moj pies Gap po ugryzieniu przez kleszcza mial babeszjoze ktora zniszczyla mu nerki i spowodowala mocznice...zyl jeszcze rok z t achoroba ale tylko dzieki temu ze mu robilam kroplowki...strasznie sie denerwuje stanem Alfa wiec prosze napisz czy jest lepiej....trzymam kciki zeby tak bylo....

Link to comment
Share on other sites

Alf noc przeżył. Rano zjadł miseczkę makaronu z mięsem, co prawda z mniejszym zapałem niż zwykle, ale jednak zjadł. Kazał sie wypuścić na pole, już nie leży cały czas tylko sie interesuje kto wchodzi i co się gotuje. Chwieje sie tylko dalej na nogach.
Siedziałam wczoraj do północy szukając w internecie informacji na temat mocznicy. Znalazłam sporo i chyba nie jest to mocznica. Przy mocznicy pies ma ogromne pragnienie i dużo sika, a Alf prawie nie pije i mało sika. Ale ponieważ nie jestem w tej dziedzinie fachowem pójdę zrobić we wtorek badania krwi.
W zeszłym miesiącu zaniepokoiło mnie, że maja mała suczka dużo pije i sika, nawet w domu. Poszłam zrobić badania krwi, bo obawiałam się, że to cukrzyca. Wyniki badania wyszły podręcznikowe. Więc babeszjoze tez należy wykluczyć, bo miałyby ją wszystkie psy a nie tylko jeden.
Biedny ten Alfik

Link to comment
Share on other sites

babeszjoza nie jest zarazliwa wiec nie znaczy ze jak jeden pies jej nie ma to drugi tez nie
nie chce krakac ani sie upierac przy tych chorobach ale warto psine przebadac bo byc moze jest lekarstwo na jego dolegliwosci
zatrzymanie moczu nie jest dobrym znakiem natomiast powrot apetytu na pewno tak
biedny to on bylby jakby zostal w schronisku a u Ciebie przynajmniej cokolwiek mu jest to jest kochany i ma dom a to jest najwazniejsze
badzmy dobrej mysli !

Link to comment
Share on other sites

Niestety nie jestem dobrej myśli. Alfowi zaczęła kapać krew z odbytu.
:placz::placz::placz:
Stał w kuchni koło mnie a tu kap, kap na podłogę żywoczerwona krew.

Juz wcześniej zauważyłam, że on się liże w okolicach odbytu, ale w kupie krwi nigdy nie było. Nie chcę byc fałszywym prorokiem, ale wiem co mi lekarz powie. Że to nowotwór i żeby go uśpić. :shake:
Wiem, że babeszjoza nie jest zaraźliwa. Napisałam tak dlatego, że kleszcze równo wszystkie psy gryzą, więc jakby były nosicielami, to wszystkie psy miałyby tę chorobę, a nie tylko Alf. Ale dla pewności zrobie oczywiście badania.
Alf ładnie zjadł obiad i śpi.

Link to comment
Share on other sites

Jestem. Zrobiłam badanie krwi i rtg płuc i brzucha. Alf ma lekką anemie, zrąbaną wątrobę ( prawdopodobnie wskutek podawania tych leków na tarczyce - to już moje zdanie), jakis tam składnik wyszedł o 100 % wyższy. Nerki w porządku. Na prześwietleniu wyszło że płuca w porządku, kręgosłup zrąbany tak, że nie wiadomo jakim cudem on jeszcze chodzi ( stąd to zarzucanie zadem i powłóczenie nogami), a całą jamę brzuszną zajmował olbrzymi, zdeformowany pęcherz, wypełnony moczem.
Jak lekarzowi powiedziałam, że on nie sika, to zaczął go cewnikować. Założył dwa cewniki cieńszy i grubszy. Zadnym z nich nie polała sie ani kropelka moczu. Padła sugestia, że pęcherz nie jest wypełniony moczem tylko jakąś masą np nowotworową. Mam to jutro sprawdzić na usg.
Ponadto lekarz powiedział, że on może nie sikać dlatego, że zdegenerowały sie nerwy, które idą od kręgosłupa, wskutek tych zwyrodnień. Ta krew lejąca się z odbytu to nic takiego, po prostu zapalenie gruczołów przyodbytniczych.
Pies jest do uśpienia. Lekarz powiedział, że jak nie zacznie sikać, to w ciągu jednej doby przeniesie sie na tamten świat i żeby mu skrócić męki. Pół godziny myślałam co zrobić. I przywiozłam Alfa spowrotem do domu, a on przed przychodnią sie wysikał.
Lekarz na podstawie stanu kręgosłupa ocenił go na 14 lat.
Jedno jest pewne. Dni Alfa są policzone. A on jak na złość lekarzowi wraca do życia.
Zjadł obiad, połaził po podwórku, obsikał wszystkie drzewka jak gdyby nic, a nawet w pewnym momencie rozszczekał się jak oszalały. A teraz śpi. Ma mieć ciepło, bo grozi mu niedowład kończyn, więc przykryłam go kocykiem. Ale on teraz nie chce leżec pod kocykiem.

Link to comment
Share on other sites

Bączek jak czytałam początek to mi dech zaparło, a dopiero na koniec zostawiłaś dobre wieści.
Czy ty czasem nie piszesz scenariuszy do dreszczowców.

Alfik nie daj się chorobie i udowodnij weterynarzom, że się na niczym nie znają.;)

Niewiadomo ile Alf ma lat, miesięcy, a może dni ma przed sobą. Najważniejsze, że ma przy sobie kogoś takiego jak ty BĄCZEK!!! DZIĘKUJĘ ZA OPIEKĘ NAD ALFEM!! :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Jak ja go mam uśpić? Przeciez on jest pełen zycia. Rano przywiozłam go do Krakowa. Śmiac mi się chciało bo siedział w samochodzie wyprostowany jak struna i rozglądał się cała drogę z wyjątkowa uwagą.
Doszłam do wniosku, że nie będe robić żadnego usg pecherza. Bo jeżeli w nim coś jest, jakiś nowotwór, to pomóc mu się juz nie da, a to badanie będzie miało na celu tylko zaspokojenie ciekawości. Wolę wydac pieniądze na jakieś leki regenerujące watrobe i kręgosłup, bo to mu może faktycznie pomóc.
Na razie wszystko jest ok. Najważniejsze że sika. Nigdy nie myślałam, że będe cieszyć się z tego, że pies sika.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Śpieszę donieść, że Alfik ma się nieźle. Zdecydowanie przytył, ma dobry apetyt. Niestety jego sierść dalej jest w opłakanym stanie, a guz urósł do wielkości pomarańczy. Spróbuje wstawić parę zdjęć, ale nie wiem czy mi sie uda bo mam z tym kłopoty na nowej Dogomanii.
[IMG]http://i46.tinypic.com/2ce0x3s.jpg[/IMG]
[IMG]http://i50.tinypic.com/33ubx5i.jpg[/IMG]
[IMG]http://i49.tinypic.com/10hnfqv.jpg[/IMG]

[IMG]http://i45.tinypic.com/35naoex.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Łosz jejku, jakież szczęśliwe psy! :D Bączek, a może na problemy z sierścią pomogłaby zmiana diety? Moja Sara miała problem z koszmarnym drapaniem, w dodatku utworzyły jej się rany (grzybica?), sierść miała suchą, nie fajną. Kiedy przestawiłam psy na BAFRA, wszelkie problemy zniknęły ku mojemu ogromnemu zdziwieniu! :)

Link to comment
Share on other sites

Ja podaje mielone mięso z ryżem. To mięso jest doskonałe bo są w nim zmielone i kości i chrzastki. Psy wygladają jak pączki w maśle. Alf po prostu jest chory na jakąś chorobę metaboliczną i zdrowy juz nigdy nie będzie. I tak udało mi sie osiągnąć to, że w końcu przytył, bo długo wyglądał jak szkielet. Gdyby to był młody pies, możnaby liczyć, że z czasem wyzdrowieje. A BARFA próbowałam. Psy zajadały się surowym mięsem, ale w pewnej chwili jeden dosrał biegunki i nie mogłam jej wyleczyc i w końcu nie wiedziałam, czy przyczyna tkwi w mięsie czy w czym innym. I dlatego teraz mieso podgotowuję. I jest spokól. Na razie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...