Jump to content
Dogomania

Kalendarze 2009


marzenka1

Recommended Posts

Otrzymałam odpowiedź z "mojej" drukarni. Przy parametrach jakościowych takich jak w Proanimals sprawa wygląda następująco:
[B]100 szt[/B]-(netto 2500 zł),(brutto 3050 zł) czyli cena jednego kalendarza= [B]30,50 zł
150 szt[/B]-(netto 3000 zł),(brutto 3660 zł) czyli cena jednego kalendarza= [B]24,40 zł
[/B]Cena nie zawiera kosztów przesyłki.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 457
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ups......przepraszam za pomyłkę- rzeczywiście, odruchowo podzieliłam przez 100, a nie 150. ( już poprawiam w poście powyżej)
Jeśli chodzi o mniejszą ilość sztuk niż 100 to powiedzieli, że nie zrobią bo to się im zupełnie nie kalkuluje. I tak nie chcieli ze mną rozmawiać o 100 szt, ale uprosiłam.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

dzięki, myślałam żeby jakoś delikatnie nawiązać do japońskich klimatów, bo ten zeszłoroczny akitowy nie różnił się niczym od kalendarzy innych ras i właściwie wszystkie miesiące były tak samo rozwiązane.
Myślę, że możemy wykorzystać troszkę mniej zdjęć, ale i tak powinno starczyć dla wszystkich miejsca, potrzebujemy ok.60 zdjęć do zamieszczenia w kalendarzu.

jęsli propozycja Kacedy byłaby aktualna to możnaby zacząć wysyłać zdjęcia, bo wstępnie mogę coś pokombinować, ale zdjęć niestety nie mam.

zobaczę sobie jeszcze raz zdjęcia wysłane do proanimals, może będzie łatwiej cos wybrać

Link to comment
Share on other sites

To nawiazanie jest bardzo ciekawe. Podoba mi sie, ze wlasciwie kazdy miesiac bedzie sie od siebie roznil kolorystyka i wzorem tla... i to, ze bedzie inny niz wszystkie psie kalendarze. Oprocz tego jest bardzo delikatny w formie i przyjemny dla oka. Zdecydowanie jestem za wykorzystaniem mniejszej liczby zdjec, aby calosc byla bardziej przejzysta.
I to wlasnie nazywa sie pomysl - zdolni Taishowie ;)

To, gdzie wysylamy zdjecia? Moze ustalmy, jakas ilosc... zebyscie nie mieli zbytnich dylematow z wyborem tych najlepszych?

Link to comment
Share on other sites

:oops:

mój mąz miał pomyśleć jeszcze nad jakąś propozycją, ale nie wiem czy mu się uda, bo jest strasznie zawalony robotą.
Chciałabym żeby Kacedy się odezwała bo proponowała wcześniej żeby wrzucić zdjęcia do niej na serwer, więc trochę to od niej zależy ile możnaby wysłać. Myślę, że nie więcej niż 10 na osobę ( może mniej, z 2 strony lepiej mieć większy wybór). Chciałabym zrobić tak, że każdy kto wyśle zdjęcia do kalendarza będzie miał gwarancję, że jego pies w nim będzie ( przynajmiej na jednym zdjęciu) co nam będzie dawało jakąś gwarancję, że właściciele faktycznie kupią kalendarz.
No i jeszcze sprawa, która mnie najbardziej przeraża...drukowanie i opłaty.
Zastanawiam się jak to zorganizować, trzeba się zdecydować gdzie będziemy drukować, ile potzrebujemy sztuk i jak za to zapłacić.
Możemy zrobić tak, że każdy kto będzie chciał wpłaci pieniądze na konto np. awp, potem wydrukujemy wszystko i wyślemy...
bo nie za bardzo widzę chętnych na zapłacenie 2000-3000zł na wydruki bez gwarancji, że się sprzedadzą.

Link to comment
Share on other sites

cieszę się, że się podoba.
oczywiście, że nie jest za późno,nie mam jeszcze żadnych zdjęć. Tak sobie po prostu zaczęłam wczoraj myśleć o kalendarzu, że jednak trzebaby ruszyć bo juz październik. (Ale zdjęcia Dajuta z Tarem jakby co i tak mam :) )

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Taishi']:oops:
Chciałabym żeby Kacedy się odezwała.[/quote]
Jestem, jestem :)
Taishi- projekt śliczny :)
Oczywiście! jak najbardziej propozycja przesyłania zdjęć jest aktualna z mojej strony. Proponowałam i proponuję wysyłać zdjęcia na skrzynkę AwP (czyli: [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]). Pomyślałam, że po wstępnej obróbce (czyli zmniejszeniu i uporządkowaniu) wrzucę wszystkie na serwer, tak żeby każdy mógł je sobie oglądać i aby można było wspólnie podejmować decyzję, co do wyboru tych "kalendarzowych" . A jak już on nastąpi to wybrane ( w oryginalnym rozmiarze) prześlę do Taishi.


Hmmm- nie wiem natomiast czy propozycja zbierania pieniędzy na konto AwP jest "trafiona". Widzę dwa problemy:
- AwP nie ma konta,
- Z tego, co zdążyłam się zorientować minimalna ilość sztuk od jakiej drukarnie w ogóle podejmują temat to jest 100 sztuk. Zatem przy rozwiązaniu "wpłaca kto chce i ile chce" może zdarzyć się tak, że niestety zabraknie sporej sumy.........
Wydaje mi się, że pierwszym krokiem, który powinniśmy uczynić (skoro już w zarysie widzimy jak będzie nasz kalendarz wyglądał jest kwestia deklaracji "kto ile sztuk jest skłonny zamówić". Da nam to wyobrażenie......ile zabraknie do 100 szt.

Link to comment
Share on other sites

no tak wpłata na konto, którego nie ma może być niewygodna. Deklaracje zdecydowanie mile widziane. Rozmawiałam dzisiaj z dwoma drukarniami ( powiedzieli, że nie mają dolnej granicy nakładu- tylko wiadomo im więcej tym taniej), czekam na ich oferty.
tak się zastanawiam jaka jest szansa, że uzbieramy 100 kalendarzy?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Taishi']jaka jest szansa, że uzbieramy 100 kalendarzy?[/quote]

w tym cały problem, bo właściwie kto może zakupić takie kalendarze- tylko miłośnicy bądź zwolennicy rasy. Nie oszukujmy się, jeśli ktoś kocha boksery, czy inną rasę- kalendarza raczej nie kupi. To nie jest taka "publikacja", która bez względu "na wyznanie" sprzeda się (mówię pod kątem ew. sprzedaży "nadwyżki" na aukcjach). Kwiaty, konie arabskie, piękne plenerki- na sprzedaż takich tematów można liczyć, w przypadku akit wydaje mi się, że będziemy mieć mocno zawężone grono zainteresowanych kupnem :(

Link to comment
Share on other sites

hihi.....ja osobiście (nie jako AwP) nawet zakupie dwa takie kalendarze, pomimo, że mojego psa w nim nie będzie.
Ale każdy po 1 + moje 2 to jeszcze daleka droga do 100. Może przy bardzo dobrym układzie jakieś 45?


A może połączyć siły z AA i zrobić wspólny kalendarz dla dwóch ras?

Link to comment
Share on other sites

no też się tak zastanawiałam jak już rzuciłam propozycję, ale może można by zrobić tak, że jedna kartka z klimatem japońskim, a kolejna z amerykańskim- i tak naprzemiennie. Tylko co jest klimatem amerykańskim...hmmm...? nieśmiertelna statua w tle?
Pomysł z szybowcami też fajny :)

Przyszła mi jeszcze jedna myśl- a może w celu zmniejszenia kosztów rozważyć druk dwustronny kalendarza?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kacedy']

Przyszła mi jeszcze jedna myśl- a może w celu zmniejszenia kosztów rozważyć druk dwustronny kalendarza?[/QUOTE]

warto by tu zaprosić do konsultacji jakiś amerykańców i shibowców..

a 2 stronny druk jeśli na prawde obniży koszty istotnie powinniśmy wsiąc pod uwage:roll:

Link to comment
Share on other sites

Nad drukiem dwustronnym można pomysleć,
ale nie bedzie to raczej jakaś znacząca obniżka.
Ale zawsze parę złotych, to pare złotych -
- różnica w cenie to będzie dokładnie różnica kosztu sześciu kartek.

Taishi, wiekszość osób, które zgłosiły psy do Proanimals,
nie zagląda na Dogo za często. A czasem w ogóle.
Twoja propozycja fajna.

Osobiście wolałabym kalendarz z samymi Akitami.

Przy małej liczbie chetnych można rozważać druk cyrfowy.
W tej chwili dokładnie nie pamietam, ale
chyba pojedyncza strona A3 (4+4) to 6 zł netto,
przy 10 kopiach - 4 zł,
dalszy upust chyba powyżej 40-tu, nie pamietam - 3 zł netto?
(mniej lub wiecej jest tak w drukarni, w której drukujemy,
ale w jakiejs zaprzyjaznionej może być taniej)
Oczywiscie + koszt papieru i spiralki. Trzeba by zapytać.
Jakość w sumie porównywalna.
Ale koszt jedngo kalendarza byłby wtedy ok. 45 zl/sztuka. Tak sądzę.

No cóż kalendarz kupuje sie raz w roku. To byłaby taka Special Edition ;)
A takie swoje kosztować muszą :)
Jeśli nie zbierze się przynajmniej 90 zamówień,
to innego wyjścia raczej nie będzie.

Link to comment
Share on other sites

Skontaktowałam się jeszcze z kilkoma drukarniami oferującymi druk cyfrowy wysokiej jakości
Jedna z ofert wygląda interesująco pod względem jakości (1-wsza w Polsce maszyna Xerox DC700-bardzo dobra jakośc podobno) i ceny.

[FONT=Arial]"Witam,[/FONT]
[FONT=Arial]koszt wykonania kalendarzy A4 (13 kart):[/FONT]
[FONT=Arial][/FONT]
[FONT=Arial]50szt - 16,80zł/szt[/FONT]
[FONT=Arial]70szt - 14,50zł/szt[/FONT]
[FONT=Arial]100szt - 11,90zł/szt[/FONT]
[FONT=Arial][/FONT]
[FONT=Arial]Do podanych cen należy doliczyć 22% VAT - oferta jest ważna przez 30 dni.[/FONT]
[FONT=Arial][/FONT]
[FONT=Arial]Co do projektu - nie ma problemu może być wykonany w innym programie graficznym ale według naszych wytycznych.[/FONT]
[FONT=Arial][/FONT]
[FONT=Arial]W razie pytań proszę o kontakt.[/FONT]
[FONT=Arial][/FONT]
[FONT=Arial]Pozdrawiam,[/FONT]

[FONT=Arial]Piotr Pietraszek
Manager"[/FONT]
[FONT=Arial][/FONT]
[FONT=Arial]Co o tym myślicie? Mi się wydaje, że dla kilku miłośników akit taka opcja jest wystarczająca. Dobra jakośc, możliwe zamówienie małej ilości i niewielka cena. :roll:[/FONT]
[FONT=Arial][/FONT]
[FONT=Arial][/FONT]
[FONT=Arial]


[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...