Jump to content
Dogomania

Kalendarze 2009


marzenka1

Recommended Posts

Aneta nie miałaby nic przeciwko temu aby akici kalendarz poszedł do druku z frecim. O ile ona będzie zajmować się drukiem, bo laska się napracowała, a oczywiście znaleźli się tacy co im coś nie pasowało, albo tacy, którym wysyłała kalendarz i go nie odebrali (poszło po jej kieszeni). Do końca września będę wiedzieć czy ona zajmie sie drukiem. Kolejna sprawa to kasa, którą trzebaby było zebrać dużo wcześniej niż kalendarz pójdzie do druku. Lubię zajmować się takimi klimatami, tylko problem, nie mieszkam w Polsce :sad: . Może przekonałabym mamę żeby się tym zajęła (nikła szansa, ale może).
Pierwsze i najważniejsze to ustalić ile miałoby być tych kalendarzy, co by znać cenę jednostkową, do której trzeba doliczyć koszt koperty i wysyłki.
A i tu kolejny cytat
"tamarka robila w photo shopie (psp), ja w tym obrabialam zdjecia (wycinalam)... a pozniej wszystko do kupy skladalam w Corelu i robilam .pdf (Adobe) w wersji do druku ... takie byly wymogi drukarni ..."

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 457
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Proanimals nie odezwał sie, a innego kontaktu z nimi nie ma:shake:
Ilekroć dzwoniłam, to włączał sie faks. Dzisiaj też:p

Chyba nie ma sensu czekac dalej:p

Balaska, tegoroczne kalendarze Akit to:
- format A3 (420x297 mm)
- druk pełen kolor czyli 4+0
- papier kredowy 200g
- lakierowany
- 13 stron - okładka i 12 miesięcy
- tekturowe, zabezpieczające plecki
- spirala na całej szerokości kalendarza
- metalowa zawieszka zintegrowana ze spiralą

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Balaska']
Pierwsze i najważniejsze to ustalić ile miałoby być tych kalendarzy, co by znać cenę jednostkową, do której trzeba doliczyć koszt koperty i wysyłki.
[/quote]

zeby zrobic taka liste trzeba chociaz mniej wiecej wiedziec ile kosztowac bedzie ten kalendarz - ok 20, 50 czy 100zl?? ja np jeszcze 50 zl wydam, ale juz nad 100 musialabym sie mocno zastanowic, bo rodzice na pewno by mi kasy na to nie dali:oops:

Link to comment
Share on other sites

ktos pisal, ze ma zaprzyjazniona drukarnie - czy moglby sie wiec zapytac jaki bylby koszt wydrukowania np 50 i 100 kalendarzy

[QUOTE] - format A3 (420x297 mm)
- druk pełen kolor czyli 4+0
- papier kredowy 200g
- lakierowany
- 13 stron - okładka i 12 miesięcy
- tekturowe, zabezpieczające plecki
- spirala na całej szerokości kalendarza
- metalowa zawieszka zintegrowana ze spiralą[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Veene2']:) Czy Ty zdajesz sobie sprawe, ze teraz byle kompakt ma wiecej MPix niz nasze aparaty;) hehe;)[/quote]


nie wiem czym robisz zdjęcia :) ;)
większość ludzi robi w jpg, nie każdy może robić w RAWach o najwyższej jakości.
Często soptykałąm się z tym, że ludzie mają dobre aparaty a robią zdjęcia w 72 dpi

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=4][COLOR=blue][B]CISZA:p[/B][/COLOR][/SIZE]
[quote name='Stitch']Mamy propozycje ... możemy razem z moją 2 lepszą połową podjąć się zrobienia Kalendarza z Akitami na 2009 - mogę odpalić jakieś konto @ tylko na przesyłanie fotek ... powiedzmy przez miesiąc - fotki przesyłane na to konto mogę raz dziennie aktualizować na stronie ... następnie przygotować kalendarz do druku i wystawić takowy na stronie do ściągnięcia, każdy będzie mógł go sobie pobrać i wydrukować w jakiejkolwiek drukarni cyfrowej.

taka sobie propozycja :) pozdrawiam ;)[/quote]
[SIZE=4][COLOR=blue][B]Stitch, HEEEEELP[/B][/COLOR][/SIZE]:modla::modla::modla::modla:

Słuchajcie, spokojnie z tą rozdzielczością.
Rzeczywiście druk wymaga wiekszej, ale przeciez zdjęcia w kalendarzu nie będa duże czyli nie miały dużych wymiarów. Bo na każdej stronie będzie kilka Akit.
Co innego, gdyby zdjęcia miały byc duże, np. jedno zdjęcie na jednej stronie.
Ja do tego lata robiłam tylko w rozdzielczości 180dpi i takie wysyłałam zawsze do kalendarzy. I starczyło. Rzeczywiście - 72, to trochę za mało.
Od niedawna mam nowy aparat, który robi już w większej rozdzielczości.
Ale jak dotąd, z wielu powodów, zdjęć mam niedużo.
I pewnie w najblizszym czasie więcej miec nie będę:shake:
Dlatego będe wysyłała w 180 dpi.

Link to comment
Share on other sites

Moja 2 polowa posiada spore doświadczenie w składzie i grafice (Adobe Photoshop + Adobe InDesign) jako ze jest podobnie Akitnięta jak ja to z przyjemnością wyraziła chęć pomocy w składzie i przygotowaniu graficznym :) nasza propozycja jest nadal aktualna ... jako ze będziemy robić kalendarz Halniaków :) wiec nic nie stoi na przeszkodzie by zrobić jeszcze jeden z wszystkimi Akitami :)

Link to comment
Share on other sites

Dostałam maila::multi:
.....
Przesyłam wycenę:

[B]100 szt. - cena 35 zł/szt.
200 szt. - cena 28 zł/szt.
500 szt. - cena 22 zł/szt.
[/B]
Specyfikacja dotyczy kalendarza [B]o takich samych parametrach, jak obecne[/B] nasze kalendarze na 2008 r. razem z projektem.
[B]Druk offsetowy wysokiej jakości[/B] (nie cyfrowy!).
....

Link to comment
Share on other sites

Dziś rozmawiałam z Pania Kasią:

1. jest to cena kalendarza do zapłaty + dochodzą kosztyt przesyłki - czyli jak zwykle

2. druk offsetowy - to ważne bo jest lepszy

3. obecnie nie mogą użyć zdjęć już przez nas wysłanych, mogą dać miejsce na przesyłanie nowych; jesli jednak zarejestrowany uzytkownik (który wysyłał zdjęcia poprzednio) przesle maila, że wyraża zgodę na wykorzystanie zdjęć w nowym kalendarzu i rezygnuje z otrzymania jednego bezpłatnego egzemplarza, to wtedy jak najbardziej - beda mogli i wykorzystają

4. na złożenie i wydrukowanie kalendarza będą potrzebowali ok. 2 tygodni

O co nie zapytałam?:roll:

Link to comment
Share on other sites

Kalendarze na 2008 były po 28 zł,
w wiekszej liczbie - chyba była jakaś promocja.

Ja zawsze jestem zainteresowana 5 sztukami
- dokładnie tyle potrzebuję. I tyle deklaruję kupić.
5 x 35 = 175 zł
5 x 28 = 140 zł. Zostanie na jeden np. dla AwP.
Jeśli będziemy zbierać chetnych - koszty przesyłki mozna rozłozyć na kilka osób np. w danym miescie).

Niestety, zawsze koszt druku małych nakładów jest niemały.
W ub roku drukowałam kalendarze 500szt.: A3, czarno-białe, 7-kartkowe
(dwustronnie drukowane tzn. na jednej kartce miały być dwa miesiące + okładka). Drukarnie chciały za to od 4200 do 4700 netto :(
Oczywiście za sam druk, bo złożenie to inna bajka

Link to comment
Share on other sites

Przejrzałam 5 pierwszych stron ze zgłoszonymi zdjęciami,
naliczyłam na nich 13 uzytkowników/profili w tym kilku hodowców
- czasem są podesłane ogonki właścicieli.
Różnych Akitek na tych 5 stronach jest więcej.
Wiecie, wydaje mi sie, ze nikt nie kupuje jednego kalendarza.
Przecież to jest taka specjalna edycja.
Można też ew. poprosić, żeby np. na pierwszej stronie
były wypisane hodowle Akit z kalendarza - reklama.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...